Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

 

Wyniki dla Acer 4102:

 

Intel Mobile Pentium M w technologii CENTRINO™ (2MB cache L2) Microsoft Windows XP Home En/PL matryca aktywna panoramiczna 16:10

WideScreen 15,4"TFT WXGA 1280x800 pamięć RAM 2x256MB DDRII max.2GB HDD U-ATA100 chipset Intel 915PM/915GM karta graficzna

Intel 915GM shared do 128 lub ATI 64MB X700 napęd optyczny brak napędu FDD 3xUSB 2.0 Firewire 1394 LAN 10/100 Modem (RJ-11) S-video/TV-out port

port IrDA wbudowane głośniki karta sieciowa WirelessLAN Intel® 2100Pro 802.11b/g waga 2,95kg bateria Li-Ion

 

 

 

PCMArk 2005: 4350 pkt.

3DMark 2005: 1530 pkt

3DMark03: 5235 (1846 na baterii, nie wiem czemu. Przeprowadze test ponownie dla pewnosci)

 

 

Ogolnie wrazenia z uzytkowania w/w sprzetu sa super. Wyglad wg. mojego gustu bardzo profesjonalny, laptop jest lekki, solidny i bardzo wygodny w obsludze.

 

Foty:

 

http://www.buy-pharmacy-online.com/foty-laptop/169_6914.jpg

http://www.buy-pharmacy-online.com/foty-laptop/169_6922.jpg

http://www.buy-pharmacy-online.com/foty-laptop/169_6924.jpg

Edytowane przez webcenter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to zmień tytuł tematu na np: "Acer Travel Mate 4102" i będzie to temat o tym modelu.

 

Jak jest z jego grubością?? :) Nalezy do tych grubszych czy jest dośc chudy ?? :D

 

A no i jak masz możliwośc to może jakies fotki w rzeczywistości.

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

webcenter----> popraw ten opisik lapka bo tam jest błąd,pamięci nie mogą być DDR2 333,albo 333 albo DDR2.Chyba że to jakiś downgrade :)

 

P.S Też chyba będę łykał tego lapka.Bardzo fajna maszynka. Jak jest z kątami wudzenia matrycy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawilem opis.

 

Kat widzenia gora/dol jest bardzo dobry. Na boki tez jest OK, jednak ogladajac film w divX siedzac metr w bok od matrycy widac zlewajace sie kolory. Ogolnie z matrycy jestem zadowolony, patrzac na wprost mamy bardzo dobre kolory/kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz sprawdzalem.

 

W trybie WrodPrecessing (CPU na medium) wytrzymuje 4h. Dodatkowo mozna wylaczyc WiFi, LAN i inne [ciach!]ly co pochlaniaja prad.

Na maxa go jeszcze nie testowalem, ale dzisiaj wyjezdzam w delegacje i napewno bedzi katowany ile sie tylko da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na jakąs ładną, recenzj.

Na koniec mieisąca zakupie 4102 to też coś naskrobe.

(na chwile obecną mam ją za 3999zł netto. To dużo czy OK??)

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"PCMArk 2005: 4350 pkt.

3DMark 2005: 1530 pkt

3DMark03: 1846"

 

 

 

 

Cos tu jest nie tak: "3DMark03: 1846"... dlaczego tylko ja to widze........... :huh: ???????????-tam zamiast 1 powinna byc 5... albo 6.... :wink:

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie przyjrzałem się :). Ja się zastanawiam pomiędzy 4102WLMi i 4651LMi i czekam aż ktoś sobie kupi z forum 4651LMi i zrobi reckę.

 

@webcenter

To ile jest tam na początku w 3DMarku 2003? 4 czy 5? Bo na pewno nie 1 :)

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na jakąs ładną, recenzj.

Na koniec mieisąca zakupie 4102 to też coś naskrobe.

(na chwile obecną mam ją za 3999zł netto. To dużo czy OK??)

1497413[/snapback]

wydaje mi sie, ze dosyc sporo kosztuje.Ja bede mial z Action 4101 za 3579zl netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3dmark03 to wlasnie podal mi taki wynik. Postaram sie przeinstalowac program ponownie i przeprawadzic testy.

 

Odkrylem jedna wade, ale nie wiem czym ona jest spowodowana. Podczas pracy bez zasilania z gniazdka wydajnosc notka w trybie Max Performance (wszystko ustawione na maxa (CPU, LCD itd) drastycznie spada. Gralem w NFS2:U podczas ladowania baterii i bylo OK, jednak bez zasilania z gniazdka z takimi samymi ustawieniami nie da sie grac. Strasznie zwalnia. Podczas normalnej pracy na notku (word, excel, programowanie w php, sql ...) jest OK. Tylko gry strasznie zwalniaja na baterii. Moze ktos wie czemu tak sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wlasciwosciach ekranu znajdz zakladke POWERPLAY, tam mozesz ustawic szczedzanie energii przez grafike w czasie pracy na baterii, masz pewnie standardowo ustwione na maksymalne oszczedzanie i z tego powodu takie ciecia w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wlasciwosciach ekranu znajdz zakladke POWERPLAY, tam mozesz ustawic szczedzanie energii przez grafike w czasie pracy na baterii, masz pewnie standardowo ustwione na maksymalne oszczedzanie i z tego powodu takie ciecia w grach.

1500664[/snapback]

Jesli chodzi o 3DMark03 to moj wynik to 5297.

A teraz pytanie totalnego laika: jakie Waszym zdaniem beda najlepsze sterowniki do tej karty graficznej (Radek X700)?

Pozdrawiam!

Edytowane przez trialman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz sprawdzalem.

 

W trybie WrodPrecessing (CPU na medium) wytrzymuje 4h. Dodatkowo mozna wylaczyc WiFi, LAN i inne [ciach!]ly co pochlaniaja prad.

Na maxa go jeszcze nie testowalem, ale dzisiaj wyjezdzam w delegacje i napewno bedzi katowany ile sie tylko da.

1494313[/snapback]

Moj 4101 WLMi zrobil 16060 w 3dmarku 01

Przez weekend cialem w NFS Underground II i na zasilaniu zapieprza jak krasnal po lesie. Przy pracy na bateriach troche gorzej ale to wynika z ustawien ATI Powerplay'a.W 3d marku robi 8000pkt a przy prawie rozladowej baterii 6000pkt. Ogolnie uwazam, ze tak wypasiony sprzet jest naprawde w dobrej cenie. Dalem 4600 brutto w www.sirius.pl. Jedynie co mnie drazni to glosniki..... ale coz.. da sie to przezyc. Inaczej zadnych uwag brak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 4101 WLMi zrobil 16060 w 3dmarku 01

Przez weekend cialem w NFS Underground II i na zasilaniu zapieprza jak krasnal po lesie. Przy pracy na bateriach troche gorzej ale to wynika z ustawien ATI Powerplay'a.W 3d marku robi 8000pkt a przy prawie rozladowej baterii 6000pkt. Ogolnie uwazam, ze tak wypasiony sprzet jest naprawde w dobrej cenie. Dalem 4600 brutto w www.sirius.pl. Jedynie co mnie drazni to glosniki..... ale coz.. da sie to przezyc. Inaczej zadnych uwag brak :-)

1505541[/snapback]

Głośniki są tragiczne w tym laptopie - przyznaje. Czy jest jakaś możliwość polepszenia dzwieku? Powiem szczerze ze w moim lapie nie da sie ogladac filmow np. w pociągu na sluchawkach, bo prawie nic nie slychac. Czy jedynym wyjsciem jest zewnetrzna karta dzwiekowa? Jesli tak - co polecacie w jak najniższej cenie?

Pozdrawiam!

Edytowane przez trialman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do posiadaczy 4102WLMi : odpalał ktoś jakieś bardziej wymagające gierki w 1024x768? Jak ze skalowaniem w dół matrycy? I w szczególności czy któryś z posiadaczy tego lapka odpalał CS:Source na nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalilem NFS'a. Ze skalowaniem w 1024 sa 2 czarne paski po bokach matrycy. Ale po co to robic... lepiej sie gra na panoramie. Moze torche jest rozdzielczosc rozciagnieta ale po pewnym czasie jest juz super. Idzie sie przyzwyczaic. Acha no i wydaje mi sie ze troche czasami smuzy. Tak mi sie wydawalo przez pierwsze minuty giercowania. Jezeli chodzi o wydajnosci to naprawde smiga az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie do posiadaczy 4102WLMi : odpalał ktoś jakieś bardziej wymagające gierki w 1024x768? Jak ze skalowaniem w dół matrycy? I w szczególności czy któryś z posiadaczy tego lapka odpalał CS:Source na nim?

1507336[/snapback]

CS:S ma opcję wybierania proporcji obrazu- zamiast 4:3 można wybrać 16:9 lub 16:10, więc pewnie jakoś to bedzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam opinie o lapku po kilku dniach od zakupu? Dostrzegacie teraz jakieś wady znaczne? Czy laptop jest głośny? Jak się sprawuje Wi-Fi? I jeśli można prosić o jeszcze kilka fotek,szczególnie od frontu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy tego modelu i nie tylko.

Jak mam sformatowac baterie??

Oraz gdzie jest płytka z windowsem?? Niby są jakieś 2 płytki (Polish XP HOME) ale jak ją wrzuce to tam nie ma normalnie plików tylko jakieś dziwne. Jak ja mam je zainstalować??

 

THX

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...