Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest 2x256 :(

1610114[/snapback]

bo zapytalem sie ich co sie stalo z ta seria ktora mam ja 4101 a oni mi odpowiedzieli cytuje: ,, Model 4101 WLMi został zastapiony przez model 4102 WLMi

Posiada lepszy procesor oraz pamięć w jednej kośći (1x512 a nie jak

poprzedni model 2x256MB)" niezlego mialem fuksa kupujac go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko takie.

 

Kożystam z laptopa i chciałbym go zostawić np. ściągającego coś z neta.

Zamykam wyświetlacz a on zamiast dalej działąć to idzie spać :(.

Raz hibernuje się a raz nie. Jak to jest z tym??

 

Co zrobić zeby nie przechodził w hibernacje ale bez jej wyłączania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do Was wszystkich.

 

Napiszcie proszę, rzetelnie i obiektywnie o największych wadach i zaletach modelu TM 4102. Czy coś Wam się zepsuło, jak wam płytki czyta CD, czy coś się zawiesza, czy matryca świeci jak należy itd ...

 

Wybieram notebooka dla siebie i bardzo mi się ten model podoba. Lecz z uwagi na ogrom narzekań zaczynam się obawiać. Mówi się, że mnóstwo rzeczy się w Acerach psuje i że jest marnej jakości...

 

Proszę o obiektywne opinie od używających i z góry dziękuję ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko takie.

 

Kożystam z laptopa i chciałbym go zostawić np. ściągającego coś z neta.

Zamykam wyświetlacz a on zamiast dalej działąć to idzie spać :(.

Raz hibernuje się a raz nie. Jak to jest z tym??

 

Co zrobić zeby nie przechodził w hibernacje ale bez jej wyłączania??

1610302[/snapback]

a co wlasciwie chcesz osiagnac zamykajac wyswietlacz?Jesli chcesz wygasic podswietlenie to wcisnij klawisz FN+F6 i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem juz po kilkutygodniowej zabawie 4102'ka i jestem zaj***cie zadowolony z

zakupu. Nie przeprowadzam testów na programach badających wydajność, wolę

ocenę praktyczną dlatego powiem tyle, że bez problemu uruchamiam na nim:

 

- call of duty (efekty na max)

- nfs U2 (efekty na max)

- GTA San Andreas (efekty na 50%)

- Bitwa o Środziemie (efekty na 75%) <- (ta gra jest oznaczona jako best run on P4,

zastanawialem się jak bedzie z wydajnościa ale wszystko super smiga)

- Soldiers (detale na 25% dla plynnej gry)

- Q3 Arena (no to chyba wiadomo, bo nie jest to najswiezszy produkt)

 

zawodowo zajmuję się robieniem gier komputerowych, wiec uzytkuje tez namietnie:

- 3D Studio Max 7

- Adobe Photoshop

- silniki graficzne i kompilatory

 

Generalnie smiga o wiele lepiej niz moj komp stacjonarny

(P4 2.4; 512 MB RAM; Radeon 6600 PRO)

 

Jakies wady?

- matryca ma maly kąt widzenia gora dol (przeszkadza czasem)

- glosniczki sa slabe (ale to chyba oczywiste ze z tak malych piszczalek nie

da sie wiele wycisnac)

- plytki czyta raczej dobrze (narazie trafilem na jedna ktorej nie dalo sie odczytac)

 

Pytanko:

- czy jak kożystacie z lapów w domku czy w biurze, to pracujecie do rozladowania

baterii i podlaczacie zasilanie, czy tez po uformowaniu baterii podpinacie go do sieci

bez zwracania uwagi na poziom wyladowania akumulatorkow?

 

Pozdrawiam! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej miejsca zajmuje :). Poporstu chce żeby działał gdy wyświetlacz jest zamknięty. O skrócie wiem, ale ja chce zamknąć wyświetlacz :).

1610373[/snapback]

wchodzisz do Acer eManager/Acer ePowerManagement/Advanced Settings i w zakładke Power Button and Password i tam ustawiasz Whena I close the lid na ,,No Action" Teraz bedziesz mogl zamknac notka i sie tylko wygasi ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszyscy zapomnieli o 5021. A ja od 2 tyg. jestem jego posiadaczem. Przed zakupem przeczytałem wiadomości na forum i zaryzykowałem (chodzi mi o strzelający napęd :wink: ) Ktoś pytał o czas pracy na bateriach - 3h i właściwie nic dłużej - no chyba, że naprawdę się postarasz. Grafika cudo, matryca też ale z jednym małym ale. Jeden subpixel - zamiast zmieniać kolory świeci na czarnym na niebiesko. Można się przyzwyczaić - szczególnie że Acer dopuszcza 3 martwe pixele na milion - to mieć 12 takich punkcików to dopiero problem :mad: Ogólnie jestem bardzo zadowolony, nie musze uważać na latające płytki (odpukać), jest dosyć cichy ale czasem potrafi się zagrzać - ale to tak różnie - nie ma w tym jakiejś powtarzalności. Klawisze od touchpada mam wrażenie, że zaraz odlecą a jak nie zaraz to w najbliższej przyszłości więc musi być myszka. No i ta srebna obudowa - jest ładna ale bardzo szybko zaczyna się to sreberko ścierać.

Na koniec kilka pytań: 4 klawisze przy Power - podświetlony jest tylko ten od poczty - czy to normalne? Czy ktoś z Was instalował już na tym Linuksa i jakie miał problemy. Czy ktoś instalował inne sterowniki do procesora pod WinXP?

 

P.S. Wielkie dzięki za wszelki opisy dotyczące kart dźwiękowej ( już nie gra jak stary gramofon) i za linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszyscy zapomnieli o 5021. A ja od 2 tyg. jestem jego posiadaczem. Przed zakupem przeczytałem wiadomości na forum i zaryzykowałem (chodzi mi o strzelający napęd  :wink: ) Ktoś pytał o czas pracy na bateriach - 3h i właściwie nic dłużej - no chyba, że naprawdę się postarasz. Grafika cudo, matryca też ale z jednym małym ale. Jeden subpixel - zamiast zmieniać kolory świeci na czarnym na niebiesko. Można się przyzwyczaić - szczególnie że Acer dopuszcza 3 martwe pixele na milion - to mieć 12 takich punkcików to dopiero problem :mad:  Ogólnie jestem bardzo zadowolony, nie musze uważać na latające płytki (odpukać), jest dosyć cichy ale czasem potrafi się zagrzać - ale to tak różnie - nie ma w tym jakiejś powtarzalności. Klawisze od touchpada mam wrażenie, że zaraz odlecą a jak nie zaraz to w najbliższej przyszłości więc musi być myszka. No i ta srebna obudowa - jest ładna ale bardzo szybko zaczyna się to sreberko ścierać.

Na koniec kilka pytań: 4 klawisze przy Power - podświetlony jest tylko ten od poczty - czy to normalne? Czy ktoś z Was instalował już na tym Linuksa i jakie miał problemy. Czy ktoś instalował inne sterowniki do procesora pod WinXP?

 

P.S. Wielkie dzięki za wszelki opisy dotyczące kart dźwiękowej ( już nie gra jak stary gramofon) i za linki.

1610631[/snapback]

to nie jest temat o 5021 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lapek działa na 800Mhz jak trzeba to przyspesza, do tego napięcie zmniejszone na procesorze. Dzięki temu wentyl wogule się nie włącza, temeratura jest 48-52stopnie. Czas pracy to także około 3h. Tak samo i mi troche przeszkadzają te małe konty widzenia góra-dół ale da isę przeżyć. Jak mam obraz czarny podczas łądowania windy to widać ze ekran nie jest w pełni odświetlony. Tak samo u mnie trafił sie jeden subpixel, ale jakoś nierzuca się w oko. Głośniki jak głośniczki, do obejrzenia filmu i posłuchania radyjka internetowego wystarczają, małe więc i jakość słaba. Z napędem problumu niemam. DO bluethoota dostałem małą płytke CD ze sterami to tylko ją raz czytał a raz nie, musiałem wsuwac i wysuwać napęd aż załapał. Myszki jeszcze nie mam, używam cały czas touchpada i działa bardzo dobrze, tylko po dłuższej pracy bardzosię grzeje, to też jak odchodze na dłużej od niego to go wyłączam.

Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden subpixel - zamiast zmieniać kolory świeci na czarnym na niebiesko. Można się przyzwyczaić - szczególnie że Acer dopuszcza 3 martwe pixele na milion - to mieć 12 takich punkcików to dopiero problem :mad: 

1610631[/snapback]

Warunki gwarancji Acera mowia o 4 uszkodzonych pikselach na milion, nie ma mowy ze musza one byc calkiem martwe (wszystkie skladowe). Piksel z niedzialajaca nawet jedna skladowa jest jakby nie bylo pikselem uszkodzonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie napisane wyżej opinie.

 

Mam jeszcze jedną prośbę - PCMark05 tworzy dość kompleksowy i szczegółowy opis systemu po kliknięciu na Sytem - Details na głównym ekranie.

Czy mógłbym prosić by ktoś wygenerował taki System Info na 4102, umieścił gdzieś i wkleił link? Albo wysłał na maila - thorinado@tlen.pl.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz Wam dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos juz moze cos o jakis nowych sterach/biosie do tego acerka? Na strone Acer.com zadko cos nowego wkladaja...Zalezy mi o jakims nowym firmware do nagrywarki i innych takich...

Pozdrawiam!

trial.

Edytowane przez trialman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego laptop miesiącą ogólnie ok!!! ale no wasnie mam problem z modułem WIFI . gdy pracuje w internecie normalnie tzn , stronki, czat, poczta, wszytko jest ok, ale w chwili gdy zacznę coś sciągać np z ftp, laptop się zawiesza!!!!!, pomaga tylko twardy reset, instalowałem inne sterowniki, i nic to nie pomaga, nadal to samo!!!, dzisiaj oddałem go do serwisu i ma nadzieje ze po powrocie bedzie wszytko ok!!!

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze uzytkownikow 4102 o wypowiedzenie sie w tych kwestiach:

 

1. Jak u Was pracuje dysk twardy? Czy jest on slyszalny? Jesli tak to o ile to mozliwe opiszcie dzwiek jaki wydaje. U mnie jest tak ze slysze go od czasu do czasu (wiadomo jak cos robie) ale dzwiek jaki wydobywa sie z niego troche mnie martwi. Jest to takie chroboczenie (?) ktore momentami przypomina jakby sie rwalo powiedzmy przesciradlo - nie wiem jak to innaczej opisac ale jest to zdecydowanie inny dzwiek niz odglos jaki wydaja dyski z tradycyjnych PC.

 

2. Jak Wam sprawuje sie naped. u mnie jest marki QSI ale powiem szczerze, ze troche mnie zastanawia. Chociaz na razie nie mialem czasu testowac go zbytnio ale juz sie zdazylo, ze jednej plytki nie odczytal, tzn. zaczal ale zatrzymal i wywalil blad a przy innej odczytal dopiero po gruntownym jej przeczyszczeniu - w porownaniu do stacjonarnego napedu jest roznica -tam nigdy wczesniej nie musialem robic tgo typu zabiegow - zawsze co mu wrzucilem czytal bez problemu bez zadnego czyszczenia, cudowania. Nie wiem moze tak ma byc...?

 

3. Kolejna sprawa to to iz chcialem go przetestowac i zapuscic mu 3dMarka03 ale niestety nie udalo sie. Po zainstalowaniu i odpaleniu testu widze tylko czarny ekran i nic. Nie zrazajac sie tym zainstalowalem 3dmark2001 SE ale ku mojemu zdziwieniu test rowniez sie nie uruchomil. Wyskoczyl komunikat ze ta wersja benchamrka wymaga DirectX prznjamniej 8.1.

Z tego wynika, ze po zainstalowaniu sysytemu (tego co daje Acer) standardowo nie ma tam DirectX w wersji przynajmniej 8.1? Troche dziwne to dla mnie bo myslalem ze jest tam juz wersja 9.0 no ale nic, niech sie sie wypowie ktos kto ma doswiadczenie w tej sprawie. Moze wina za zle dzilalnie (a w zasadzie nie dzialanie) benchmarka sa zle sterowniki karty graficznej...? - zainstalowane sa standardowe :unsure:

 

4. Ponadto odpalajac np. GTA grafika i obraz jest OK, ale dzwiek jaki slysze "tnie sie". Nie wiem czy to jest spowodowne, byc moze dlatego ze narazie pracuje na samej baterii non stop?

 

5. Chcialbym rowniez aby uzytkownicy tego acera biorac pod uwage ich doswiadczenie podzielili sie ze mna swoimi spostrzerzeniami na temat konfiguracji i uzytkowaniu laptopa? Co warto zainstalowac na nim od razu (mowa oczywiscie o jakis sterownikach, poprawkach, dodatkach czy ewentualnie programach) ktore usprawnia dzialanie laptopa i spowoduja ze bede mogl z niego wycisnac max jaki daje. Co najlepiej zrobic aby przetestowac go doglebnie abym mial pewnosc ze kazdy z podzespolow jaki w nim siedzi jest 100% sprawny - mam mozliwosc w ciagu 2 tygodni wymienic go na inny model dlatego sie pytam. Czy macie jakies inne spostrzezenia na jego temat - np. co lubi a czego nie, czy ma jakies swoje humory a jesli tak to jakie? :lol:

 

 

 

Prosze wybaczyc mi byc moze momentami banalne pytania ale jest to moj pierwszy laptop wiec duzego dowiadczenia w tej dziedzinie nie mam...

Co do ogolnego warazenia na temat 4102 to jest ono jak najbardziej pozytywne. Laptop jest bardzo symaptyczny B) i pomimo kilku tych watpliwosci napisanych powyzej na pewno nie zaluje wydanych pieniedzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. u mnie dysk pracuje tak jak pracowac powinien ale to tez zalezy od producenta.Ja mam Hitachi

ad2. naped QSI czasami potrafi zrobic foche i nie odczytac plyty zdarzylo mi sie tak z 3 razy wciagu 2 miesiecy uzytkowania ale sie tym nie przejmuje

ad3.Wszystkie 3Dmarki powinny Ci dzialac, widocznie masz stare wersje.Wersja 3.30 3DMark2001 sprawdz

ad4. moze masz tryb oszczednosciowy wlaczony przy pracy na baterii i procesor nie dziala na pelnych obrotach

ad. 5 ja mam wszystko standardowo dodane przez producenta ale jesli ktos cos zmienial i wyszlo na dobre to chetnie skorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 u mnie dysk też tak jakoś dziwnie hrumka :), ale co moge na to poradzić?? Zepsuje się to pójdzie do naprawy.

 

ad.2 Napęd OK, raz nie przeczytał płytki, ale po ponownym jej włożeniu odpalił. POdczas nagrywania płyty lepiej nieruszać napędu. Ja przesunąłem laptopa dotykając napędu i płyta sypneła :( (mogli gdzie indziej dać ten napęd, np na dół)

 

ad.3 Potwierdzam. 3DMarki działają wszytskie i przechodzą testy bezproblemowo (sterowniki z płytek od Acera)

 

ad.5 Zainstalowanie Centrino Hardware Control i obniżyć napięcie o 0,2V.

Działa stabilnie, mniej się grzeje toteż wiatrak włącza się rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki Wam dobrzy ludzie za pomoc B)

 

ale jest jeszcze jeden problem, otoz w moim acerku cos nie chca dzialac klawisze: NumLock oraz ScrollLock. Gdy je wciskam nie ma zadnej reakcji, klawisze numeryczne nie dzialaja, kontrolki sie nie pala (te obok kontrolki klawisza CapsLock.) Czy to moze byc wina ustawien w Biosie - nic jeszcze nie zmienialem, czy moze na 99% klawisze te sa walniete? :? :mur: :sad:

 

 

///update: juz doszedlem, za tym wszytskim stal oczywiscie klawisz FN :oops: :-P

Edytowane przez bladder_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem nanowsze wersje benchmarkow ale niestety dalej to samo, tzn. teraz benchmark odpala sie ale na ekranie nic nie widac, ekran jest czarny, ale slychac ze laptop pracuje i go testuje ale niestety obrazu ni ma :unsure: Dlaczego, co robic...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem nanowsze wersje benchmarkow ale niestety dalej to samo, tzn. teraz benchmark odpala sie ale na ekranie nic nie widac, ekran jest czarny, ale slychac ze laptop pracuje i go testuje ale niestety obrazu ni ma  :unsure: Dlaczego, co robic...?

1616449[/snapback]

Podłączałeś go może ostatnio do TV lub zewnętrznego monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nic z tych rzeczy. Any ideas?

 

update: chlopaki pomozcie, nie wierze ze nie macie zadnyc pomyslow?  :unsure:

1616479[/snapback]

przepraszam, ze odswiezam temat, niestety jak do tej pory sam sobie nie poradzilem... i juz nie mam pojecia co moze byc przyczyna nie wysweitlania sie obrazu w tym nieszczesnym benchmarku... :unsure:

 

Ponadto nasunelo mi sie jeszcze jedno pytania do uzytkownikow acera 4102. Czy jezeli laptop jest wlaczony wiatrak od porcesora nie chodzi, i naped rowniez jest wylaczony to czy slyszecie jakiekolwiek dzwieki wydobywajace sie z laptopa? Wydaje mi sie ze to chyba normalne ze troche go slychac jednak jest to moj pierwszy laptop w zyciu wiec doswiadczenia wilekiego nie mam jednak na poczatku wydawalo mi sie ze jezeli laptop "stoi" to jest kompletnie nieslyszalny. Jak jest u Was? Czy jezeli w pokoju jest absolutna cisza to czy slychac taki drobny szum wydobywajacy sie gdzies z okolic touchpada?- tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat ale zauwazylem cos niepokojacego w moim acerze. Otoz w miare uzywania laptopa zauwazylem, a wlasciwie uslyszalem ze dysk twardy zaczyna pracowac coraz glosniej. Nie chodzi mi tu o normalne "chrumkanie" dysku podczas gdy dokonuje jakas operacje. Mowie tutaj o glosnsoci jaka wydobywa sie z niego podczas gdy komputer normalnie jest wlaczony i nic nie robi-stoi. Na poczatku myslalem ze w cichym pokoju dysk wcale nie jest slyszalny, pozniej z biegem czasu (po kilku dniach) zaczalem slyszec prace dysku po tym jak przystawilem do niego ucho. Dzisiaj juz slysze ten dzwiek nawet jak siedze czy stoje nad laptopem. Wniosek jest taki ze albo dysk zaczyna pracowac coraz glosniej albo ja po prostu moze nie zwracalem na to zbytnio uwagii, bedac pod wrazeniem jakie pomimo kilku wad wywarl na mnie ten laptop. :)

 

Co myslicie na ten teamt? Macie z tym jakies doswiadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde jak dla mnie to dysk 4200rpm jest za wolny.

CO powiecie o takim dysku: http://www.tomsoft.pop.pl/opis.php?t=Toshi...&kategoriaID=71 ?? Dobry będzie?? Albo ten: http://www.tomsoft.pop.pl/opis.php?t=Seaga...&kategoriaID=71 ?? Będą pasować do tego modelu??

 

Może znacie jakieś inne sklepy z dyskami i innymi podzespołami do laptopów??

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam touchpada cały czas, laptop używany codziennie. Przez to troszke mi się wytarł przycik śrdokowy pod touchpadem. ZNaczy się to dolne wzgrubienie.

Do tego na matrycy 1 bad pixel no i te dziwne tzraski w dysku. Ale prawdopodobnie to normalne, nie ma objawów psucia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...