Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od wczoraj ten sprzet, jak na razie jestem zadowolny bardzo, z poprzednim notebookime, FS Amilo L7300 nie ma nawet porownania.

 

Mam jednak jeden, zupelnie absurdalny, problem. Otoz ani touchpad, ani ten srodkowy przycisk pod nim (ze "strzalkami") nie chca przewijac okna przegladarki ani innych programow, podczas gdy w tescie przewijania dostepnym w oprogramowaniu touchpada wszystko dziala cacy. Gdy jezdze palcem po skraju touchpada np. w Firefox albo gdy uzywam tam przycisku przewijania, wyskakuje pod kursorem taka ikonka miniaturowego suwaka z kursorem na nim... Ustawienia przewijania touchpadem i tym przyciskiem wydaja sie byc dobre. Macie jakies pomysly? Bo juz cholery dostaje od tego. Nie bede za kazdym razem latal kursorem do krawedzi strony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj ten sprzet, jak na razie jestem zadowolny bardzo, z poprzednim notebookime, FS Amilo L7300 nie ma nawet porownania.

 

Mam jednak jeden, zupelnie absurdalny, problem. Otoz ani touchpad, ani ten srodkowy przycisk pod nim (ze "strzalkami") nie chca przewijac okna przegladarki ani innych programow, podczas gdy w tescie przewijania dostepnym w oprogramowaniu touchpada wszystko dziala cacy. Gdy jezdze palcem po skraju touchpada np. w Firefox albo gdy uzywam tam przycisku przewijania, wyskakuje pod kursorem taka ikonka miniaturowego suwaka z kursorem na nim... Ustawienia przewijania touchpadem i tym przyciskiem wydaja sie byc dobre. Macie jakies pomysly? Bo juz cholery dostaje od tego. Nie bede za kazdym razem latal kursorem do krawedzi strony!

1691256[/snapback]

polecam sciagniecie najnowszych sterownikow synaptica http://www.synaptics.com/support/drive.cfm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem:

wlasnie proboje wgrać nowego biosa na acer travelmate 4102 i pisze mi w programie pod windowsa "winflash" - bios not flashable - to chyba nie mozliwe, pewnie jest jakis wylacznik/wlacznik - moze w biosie ale on jest strasznie ubogi - wiecie gdzie?? i co zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ostatnich Catalystow.Od razu spadly mi wyniki w 3dMarku...Lepiej bylo na tych co dostalem w komplecie z kompem...

A jak zainstalowałeś ostatnie 5.10 catalyst??

bo mnie wyskakuje ze nie znalazl karty ATI..

ja zainstalowalem nowe Omegi na 5.10:

swietne wyniki w benchmarkach i w grach ale zawiesza mi sie komputer za kazdym razem jak chce wejsc w control panel karty!!

 

jak zmodować orginalne ati by dzialaly na mobile acer'a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zainstalowałeś ostatnie 5.10 catalyst??

bo mnie wyskakuje ze nie znalazl karty ATI..

ja zainstalowalem nowe Omegi na 5.10:

swietne wyniki w benchmarkach i w grach ale zawiesza mi sie komputer za kazdym razem jak chce wejsc w control panel karty!!

 

jak zmodować orginalne ati by dzialaly na mobile acer'a??

1723443[/snapback]

Sorki, nie Catalysty ale Omegi wlasnie.I po instalacji tychze Omeg wyniki w 3dMark od razu spadly...Nie wiem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje wyniki:

3dmark03

Wynik 6036 punktów

3dmark05

Wynik 1757 punktów

 

A w doom 3 , utra high, 1024/768 - 41.4 fps

Już sie nie zawiesza nic, thanks to Driver Cleaner.

A x700 udało mi się podkrecić do 410/380 (gpu/ddr)

 

Jak podkręcić procesor???????????????????????????????

Bo nie grzeje sie prawe - maks 53 C, a na desktopie bezproblemu dochodzi do 2.1 gh - wiem bo sprawdzalem:) - przy tym samym zasilaniu 1.3 V.

Tylko nie wiem jak to zrobić na laptopie:(

 

ps. najwieksza roznica miedzy sterownikami acera a omegami (5.10) to roznica w doomie 3. Acer: 21.5 fps Omega: 41.4 - oba z OC

KOLOSALNA RÓŻNICA:) Ati dalo sobie rade z Open GL:) dopiero w 5.10

 

Afryki nie odkryłem:)

Edytowane przez Grisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliscie jak kręcą wam sie procki:)

ja uzywajac setfsb dociagnałęm do 2.2 na standardowym 1.3 zasilaniu:)

temperatura podniosla sie do 50 stopni czyli od 2/3 stopnie.

rewelka, szkoda ze w doomie 3 daje to jakies 3 klatki wiecej, w halfie ze 10 klatek a w 3dmarku03 - 6600 punktow.

 

czy jest jakis program ala setfsb - ktory blokowalbym zegar PC-Expres, DDRów i PCI??

bo wiem ze jest ClockGen ale ten akurat nie jest jeszcze przystosowany pod Sonoma system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliscie jak kręcą wam sie procki:)

ja uzywajac setfsb dociagnałęm do 2.2 na standardowym 1.3 zasilaniu:)

temperatura podniosla sie do 50 stopni czyli od 2/3 stopnie.

rewelka, szkoda ze w doomie 3 daje to jakies 3 klatki wiecej, w halfie ze 10 klatek a w 3dmarku03 - 6600 punktow.

 

czy jest jakis program ala setfsb - ktory blokowalbym zegar PC-Expres, DDRów i PCI??

bo wiem ze jest ClockGen ale ten akurat nie jest jeszcze przystosowany pod Sonoma system.

1726550[/snapback]

Kurcze, moj calkiem latwo osiaga temp. rzedu 56*C, i to przy obnizonym napieciu.Na razie przelaczylem go na dynamic switching i zobacze jak sie bedzie grzal.W sumie podkrecanie nie za wiele daje.A mi zalezy na ciszy...

Mysle ze predzej zamienie 512MB ram na 1GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie setfsp - program, nie ma mozliwosci blokowania wspolczynnika ddr,

dlatego jak podkrecam procek do 166 mhz szyna to pamieci pracują na 664 mhz i tez to nic nie daje:) dobrze ze pci da sie tym programem zablokowac i PCI-E - bo nie wiem ile by dyski i grafika pociagnela.

 

a pamieci nie sa nisto taktowane

266 mhz wyswietla CPU-Z ale trzeba pamietać ze on to pokazuje bez mnożnika x2

czyli efektywnie 533mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie setfsp - program, nie ma mozliwosci blokowania wspolczynnika ddr,

dlatego jak podkrecam procek do 166 mhz szyna to pamieci pracują na 664 mhz i tez to nic nie daje:) dobrze ze pci da sie tym programem zablokowac i PCI-E - bo nie wiem ile by dyski i grafika pociagnela.

 

a pamieci nie sa nisto taktowane

266 mhz wyswietla CPU-Z ale trzeba pamietać ze on to pokazuje bez mnożnika x2

czyli efektywnie 533mhz

1729616[/snapback]

Aha...No to mnie uspokoiles.

Ja na razie staram sie obnizyc temp. procka, ale jakos srednio to wychodzi....

I mam takie pytanko dotyczace Notebook Hardware Control - czy trzeba zdeinstalowac ePower Managment uzywajac NHC?Bo moze dlatego ze dzialaja oba, nie widze roznicy w temp. procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem oba zainstalowane, i moze dlatego zrezygnowalem z hardware controle,

mialem problemy z praca na bateriach i wznawianiem systemu, chyba system nie mogl sie zdecydowac ktory program wybrać.

ja pozostalem przy acerze, procesor i tak sie grzeje maks do 53 stopni.

 

ps. przy uzywaniu hardware... mialem jeszcze jeden problem, program z oboznieniem wlaczal wiatrak - czekal az procek nagrzeje sie do 60 stopni, po czym wiatrak sie wlaczal i schladzal go do 45 stopni po czym znow sie wylaczal,

nie wiem czy takie hartowanie polprzewodnikow jest zalecane, wole jak wiatraczek sobie szmera pod klawiatura a temperatura jest stała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam ogólny problem w napędem dvd QSI w moim acerku tm4102, płyty cd nagrywa ok, ale ma duże problemy z dvd, na początku nagrywał ok ale teraz coś jest nie tak, średni czas nagrania pełnej płyty wyności coś około 1,5 godziny, podczas nagrywania coś w nim pyka!!! ( nie ma tego przy cd), próbowałem różnych płytek, różnych producentów, wgrałem nowy bios 43 i nic!!!

 

chciałbym ten napęd wymienic na inny co polecacie pasującego do tego kompa???

 

jak wymontować ten napęd z obudowy??? wykręciłem wszystkie widoczne śrubki w okolicach napedu i nie mogę go wyjąc!!! jak to zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem oba zainstalowane, i moze dlatego zrezygnowalem z hardware controle,

mialem problemy z praca na bateriach i wznawianiem systemu, chyba system nie mogl sie zdecydowac ktory program wybrać.

ja pozostalem przy acerze, procesor i tak sie grzeje maks do 53 stopni.

 

ps. przy uzywaniu hardware... mialem jeszcze jeden problem, program z oboznieniem wlaczal wiatrak - czekal az procek nagrzeje sie do 60 stopni, po czym wiatrak sie wlaczal i schladzal go do 45 stopni po czym znow sie wylaczal,

nie wiem czy takie hartowanie polprzewodnikow jest zalecane, wole jak wiatraczek sobie szmera pod klawiatura a temperatura jest stała.

1730719[/snapback]

A czy jest jakis sposob na to by w NHC miec dostep do ustawien min. i max temp pracy wiatraczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem:)

testuje od kilku dni naped DVD - ogladam filmy, mam ich od cholery, wszystko orginalne,

i z jedna plytą mam problem Szeregowiec Ryan

problem polega na tym ze mi wyskakuje bład "wystąpił problem z cyfrową ochronną praw autorskich"

film orginalny, region 2 , naped region 2 - o co chodzi??

dodatkowo , wszystkie film dvd odpalaja mi sie w windows media player 10 i nie wykorzystują całego ekranu ( sa wyswietlane tak jakby byl to ekran 4:3 - sa paski po bokach i paski na dole i gorze ) - nie wiem gdzie na to wplynać, w innych programach alles okey??

dla zamieszania dodam ze filmy wmv HD - dzialaja na calym ekranie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy testują tego laptopa na HL2 i podobnych a nikt nie napisał jak na tym chodzą SIMSy 2.

Siostra chce się dołożyć mi do laptopa ale wymaga aby jej ładnie chodziły i były włączone normalne detale.

 

Czy ktoś z drogich użytkowników testował tą grę? To jest taka specyficzna gra że potrafi zarżnąć każdego kompa chyba :)

Nie wiem jaka będzie różnica między ati x700 64MB RAm a 128MB RAM. Czy ten ram przyśpiesza troche grafike w rozdzielczościach 1280x800 czy tylko pozwala wyświetlić więcej detalki nie mając wpływu na szybkość?

 

EDIT: Ogólnie to mam do wyboru 3 podobne laptopy: 1.Sempron 3000+, 512RAM, X700 128MB,HDD 80GB;

2.Pentium M 1.6GHz, 512RAM, X700 128MB, HDD 60GB;

3.Pentium M 1.73GHz, 512 DDR2, X700 64MB, HDD 80GB

 

Który z nich będzie wydajniejszy w grach?

Edytowane przez kretek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 mb ramu w notebookach moim zdaniem nic niedaje, procz troszke wiekszej ilosci punktow w 3dmarkach

co do pamieci ddr czy ddr2 - tutaj jest juz roznica, pentium m ma ten sam problem co pentium 4, nie lubi duzych opoznien na pamieciach, i lubi szybkie pamieci, wiec wybranie ddr2 dla platformy sonoma da troche w doomach3/halflifach 2 itd...

konkretow nie podam bo nie znam:) warto poszukac, napewno na necie jest porownanie ddr z ddr2 na platformie intela:) - przeciez o to chodzilo, to jedna z nowosci sonomy

jesli chodzi o semprona - ja bym go nie wybieral, nie ma speedstepa - czyli predkosc 1/2 z zasilania bateryjnego , pentium m w tym przypadku zmienia mnozniki, i pracuje raz 1/3, 1/4 itd na bateriach...

ostatnia wada semprona to dosyc duże grzanie...

 

zdecydowanie jesli amd to turion: dostajesz 64 bity, wszystkie rozszerzenia mmx, i jeszcze gadzety amd, minusy: praca na bateriach ( 40% gorzej niz intel ) i duze grzanie procka i brak speedstepa czyli znów procek na polowie mocy może tylko pracować i nie wyłacza części funkcji,

 

polecam przeczytanie www.benchmark.pl tam masz felieton o mobilnych platformach amd i intel, wszystko tam jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu zakupilem wlasnie tego acerka. Wszystko działa tylko od czasu do czasu potrafi sie z niczego ni z owego całkowicie zawiesić. Ma ktos jakis pomysł co z tym moze być?

no na pewno nie jest to normalne zachowanie, zależy jak wyglada to zawieszanie sie.Czy wszystko zamiera i pomaga tylko wylaczenie laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkowita zwiecha. Na nic nie reaguje i tylko mozna go wylaczyc. Jak przegladalem forum to zauwazylem jeden post ze komus sie zawieszal tez w przypadku gdy mial polaczenie z wifi. A ja mam wifi i caly czas cos sciagam, przegladam strony itp. I od czasu do czasu sie zawiesi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkowita zwiecha. Na nic nie reaguje i tylko mozna go wylaczyc. Jak przegladalem forum to zauwazylem jeden post ze komus sie zawieszal tez w przypadku gdy mial polaczenie z wifi. A ja mam wifi i caly czas cos sciagam, przegladam strony itp. I od czasu do czasu sie zawiesi :(

to sprawdz czy sie wiesza tez przy wylaczonym wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...