Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

Calkowita zwiecha. Na nic nie reaguje i tylko mozna go wylaczyc. Jak przegladalem forum to zauwazylem jeden post ze komus sie zawieszal tez w przypadku gdy mial polaczenie z wifi. A ja mam wifi i caly czas cos sciagam, przegladam strony itp. I od czasu do czasu sie zawiesi :(

ja miałem ten problem z tym modelem acerka!!

 

wieszał mi się jak ściągałem coś mocniej przez wifi, ( p2p, ftp), czasami zdażało się to tez gdzy ściągałęm załączniki poczty!!! komp był 3 razy w serwisie, pierwsze 2 razy serwisanci sami go testowali i nie stwierdzali usterki a za 3 razem zrobili to przy mnie i dopiero wtedy stwierdzili usterkę!!!!! w tym modeli moduł wifi znajduje się blisko chipsetu i jeżeli coś tam nie gra ( coś się nagrzewa) powoduje jego zawieszanie. naprawa polega na wymianie płyty głównej, trwało to u mnie coś około 3 tygodni,

 

komp serwisowała firma BLASC w warszawie, serwis raczej kompetentny ale trzeba łopatologicznie wytłumaczyć to czego się oczekuje, proponuję też zgłosić problemy z nagrywarką dvd w tym modelu jest beznadziejna!!, u mnie po jakimś czasie zaczęła bardzo żle nagrywać płyty ( model QSI) wymienili mi na litona i jest ok

 

jak chcesz coś jeszcze się dowiedzieć to pytaj

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja narazie do serwisu nie mam jak zaniesc bo nie ma mnie w kraju.... Ale znalazlem polowiczne rozwiazanie.....

Odkad zmiejszylem napiecie na procku to komputer dziala o wiele wiele stabilniej :D

 

a jak to zrobiłeś??? jakimś programem??? jakie wartości ustawień dla tego modelu są dobre??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak. Programik to: Centrino Hardware Control (u mnie obecnie wrsja 1.9 beta 02).

Zakładka CPU Voltage i odpowiednie ustawienia:

dla 6: 0,700V

dla 13: 1,132V

 

Zakłądka CPU Speed mam ustawieone:

przy AC: Battery Optimized

a dla Baterii: Dynamic Switching.

 

Lapek działa cicho, wiatrak prawie wogule isę nie włącza a program pokazuje temp.: 48-55 stopni C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem wystepuje juz tylko w przypadku gdy ciagam z sieci torent. Po jakichs 30 minutach komputer sie zawiesza :( Natomiast jak zostawilem komputer wlaczony na calna noc przy bearshare to wszystko bylo ok :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja proponuje troche inne spojzenie na naszego pupilka - nie zdiecia pochodza z modelu 4101 ale roznica pomiedzy 4102 jest tylko w procku.

 

Ja ze swojej strony dodam - jak dla mnie - za wolny dysk IBM-Hitashi 80GN 4200 2 MB cache - to za slabo i naped QSI w zaden sposob nie moge naklonic go do wypalania DVD R, DVD RW wypala ale R juz nie chce.

 

Aproo pytania z wymiana napedu aby go wyjac trzeba otkrecic:

1. trzy srobki z tylu laptopa - te na zawiasach

2. otwozyc ekran maksymalne do tylu - zdiac czarna czesc panelu - ta biegnaca pod monitore (sa na niej przyciski)

3. odkrecic 2 srobki mocujace klawiatore

4. w zaleznosci od wygody - wykonac lub opuscic - wypiac klawiatore odchylajac zaczep montazowy na plycie glownej laptopa do gory

5. odkrecic srobke mocujaca naped optyczny

6. mozna teraz wyjac naped

 

ostatnie

post-129211-1135940860_thumb.jpg

post-129211-1135940878_thumb.jpg

post-129211-1135940894_thumb.jpg

post-129211-1135940911_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam!!

Mam tego lapa, już tutaj o nim pisałem, wczoraj mi sie odkurszyła obudowa przy zawiasach, od tak po prostu,

Lap sie nie rusza z biurka, nigdy go nie przenosze, a matrycy nie odchylam za bardzo. Po prostu pękła obudowa.

Jutro go odwoże do serwisu, a jak go już naprawią - nie wyobrażam sobie żeby tego nie zrobili.

Sprzedaje!!

 

Lap może nie musi być taki jak Ibook G4 - nie do zdarcia ale na rany !! Lap to nie płyta głowna zamknięta w styropianowym opakowaniu!!

Pozdrawiam i Odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nigdy go tak nie nosze, zawsze zamykam wyświetlacz.

Nosiłem go w torbie, może gdzies puknąłem nią albo coś i dlatego.

Ale totalnie niewiem w którym momencie.

tu nie chodzi o noszenie tylko o przesuwanie np. po stole ja jak teraz spojrzalem to tez juz mam pekniecia i sobie uzmyslowilem od czego to jest.Żona czasami tak przenosi go z kolan na ławe, z racji tego ze sa to wrazliwe miejsca kazdego laptopa zwracalem jej na to uwage ilekroc to zauwazylem. Jedynie z IBM'em mozna na takie zwody sobie pozwolic, przy innych odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie w tym samym miejscu,

nie wiem czy nie przenosilem, to jakiś absurd:)

nie spadł, nie uderzył w nic, nigdy nic siłowo nie robilem, ani nie nosilem za matryce - to jest w takim razie wada konstrukcyjna

ja zauważyłem ze to co sie urwało osłaniało gwint śruby jakiejs

 

mam prośbe możesz mi wysłać te zdjecia twojego kompa??

gresh@o2.pl

na ten mail, pomoże mi to w powalczeniu z serwisem, bo zamierzam go jutro oddać i wywołać tam burze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do problemu z WIFI :

 

Normalnie (po kablu) internet dziala ok, zmienilem na WIFI - aby pozbyc sie kali, a tu zonk

Co jakis czas zwisy, szczegulnie przy eMule dzialajacym dluzszy czas, teoria z nadmiernie nagzewajaca sie plyta raczej nie wchodzi w gre - bo z odczytu temperatury nie wynikaja zadne przeslanki ku temu.

 

Moze to kwestia sterownikow - prosze o informacje od osob ktore nie maja powyzszego problemu - jakich sterow uzywaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kozystasz z P2P - eMule ?

 

Moze problem tkwi w samym eMule

 

Bo przeinstalowalem juz system i dalej to samo.

 

Reszte sterownikow - masz ze strony Acer'a, czy od producentow poszczegulnych elementow ?

 

Apropos - W menadrzeze uzadzen mam jeden nie rozpoznany sprzet - kontroler magazynu masowego - co to moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kozystasz z P2P - eMule ?

Moze problem tkwi w samym eMule

Bo przeinstalowalem juz system i dalej to samo.

Reszte sterownikow - masz ze strony Acer'a, czy od producentow poszczegulnych elementow ?

Apropos - W menadrzeze uzadzen mam jeden nie rozpoznany sprzet - kontroler magazynu masowego - co to moze byc ?

Tak, zapusczałem, DC, eMule i torenty i niemiałem zwiechy.

Stery ściągałem z www Acera.

Też mam to nierozpoznane urządzenie. Jak wrzucisz CD co dostałem z lapkiem i dasz zainstaluj sterowniki z niej to ci zainstaluje to coś.

Wiecie od czego ono jest?? Coś ważnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wiem czego mam sie czepiac - sterowniki do 2200BG najnowsze dostepne, wszystkie inne ze strony Acer'a, sprawdzone kilka modow eMule'a i nadal zwisy.

 

Przy normalnym kozystaniu - nie ma proglemow, przy sciaganiu via ftp, czy http takze, zwisy jedynie na eMule'u.

 

Na kablu wszystko ok, wiec problem w WIFI.

Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...