Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

Mojego laptopa mam od lipca, noszę go w plecaku regularnie, wypad w góry przeżył, otwieram, zamykam, zawiasom nic nie jest, nic mi nie pękło. Trochę się pokrywa porysowała, ale to chyba normalne. W środku nadal wygląda jak nowy.

Do WiFi nic nie mam, nic mi się nie wiesza, dziala całkiem normalnie.

 

Tylko ten napęd DVD to jakaś porażka. Jeśli mi go nie wymienią to kupię nowy i wymienię własnoręcznie. Obency łaskawie wypala płytki półgodziny i regularnie ma problemy z otwarzeniem płyt audio. :mur:

 

update biosu napedu nie pomoze???? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem już sobie, muszę tylko podzielić dysk ponieważ zainstalowało się dopiero gdy nie dzieliłem wcześniej dysku. A co do twojej propozycji co do płytki ze sklepu to dobra myśl i tak właśnie uczynie.

Znacie jakieś freewerowe programy do dzielenia dysku z zainstalowanym systemem?

Edytowane przez rybaro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: :angry: :angry: No i zaczeło się. :angry: :angry: :angry:

Od wczoraj na Wifi w momencie trace neta. Niby ping na apeka leci a na wp już nie. :[

Na LAN jest OK.

 

Wątpie żeby to była wina Apeka :(.

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie maly update co do nagrywarek montowanych w Acer 'ach.

 

Ja mam pionieera jak juz pisalem i sprawuje sie bardzo dobrze (puk puk)

 

Problemy u znajomych, posiadaczy Acerow (roznych) sa z:

QSI (jej mocna strona jest odtwarzane plyt :D )

oraz LiteOn'em - ktory potrafi nagrywac plyte prawie 2h :D

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek albo jeszcze jutr :) kupie tego Notebooka :)

Jak odrużnić jaki jest w nim HDD, albo inaczej jaki być powinien. To ze 80GB to wiem, ale jaka prędkość obrotowa.

 

PS. Czy ja mogę go rozebrać nie tracąc gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSIE sprawdz. Wyswietla sie nazwa kodowa dysku.

 

ST980829A - to jest nazwa kodowa najwolniejszego Seagate Momentus 4200obr/min 80GB

 

Ja go posiadam niestety. Jak zobaczysz cokolwiek innego to znaczy ze juz nie masz co sie martwic, choc ja panowie na tego nie narzekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się kupic (puk, puk) :lol:

4102 z napędem pionieera i dyskiem western digital 5400 w standardzie. A poza tym zupełnie nie wiem dlaczego i ku mojemu zaskoczenie zero problemów z WiFi (dobrze dostała w kość - więc nie mam watpliwości). Myślę, że wszystko rozchodzi się o sklep w którym się zaopatrzysz i kto składa dla nich lapki. A poza tym to wydaje mi się, że późniejsze modele 4102 są mniej usterkowe. Dodam jeszcze, że po dwuch miesiącach nie mam problemów z zawiasami z tyłu kompa, po przeczytaniu postów w tym wątku (przeczytałem zanim kupiłem lapka) szczegółowo zwracałem uwagę na w/w problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się kupic (puk, puk) :lol:

4102 z napędem pionieera i dyskiem western digital 5400 w standardzie. A poza tym zupełnie nie wiem dlaczego i ku mojemu zaskoczenie zero problemów z WiFi (dobrze dostała w kość - więc nie mam watpliwości). Myślę, że wszystko rozchodzi się o sklep w którym się zaopatrzysz i kto składa dla nich lapki. A poza tym to wydaje mi się, że późniejsze modele 4102 są mniej usterkowe. Dodam jeszcze, że po dwuch miesiącach nie mam problemów z zawiasami z tyłu kompa, po przeczytaniu postów w tym wątku (przeczytałem zanim kupiłem lapka) szczegółowo zwracałem uwagę na w/w problemy.

jeszcze wszystko przed Toba,poczekaj jeszcze z pol roku, ale oby nie bylo tych niemilych wpadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa. Wifi działalo bezzarzutów. Pisałemnawet o tym. I wykrakałem.

Teraz łącze się, działa przez jakiś czas i plum net znika. Rozłączam, załączam i znowu jaiś czas działa i ciach. :(.

 

__dopisane__

 

Ehhh, jednak działą OK :D. To ktoś włąmał mi się do sieci i akurat skubnął mac mojej kartyy Wifi w laptopie.

Odkąd został zablokowany na głownym AP mój mac, wszystko gra i działa bez zarzutów.

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się kupic (puk, puk) :lol:

4102 z napędem pionieera i dyskiem western digital 5400 w standardzie. A poza tym zupełnie nie wiem dlaczego i ku mojemu zaskoczenie zero problemów z WiFi (dobrze dostała w kość - więc nie mam watpliwości). Myślę, że wszystko rozchodzi się o sklep w którym się zaopatrzysz i kto składa dla nich lapki. A poza tym to wydaje mi się, że późniejsze modele 4102 są mniej usterkowe. Dodam jeszcze, że po dwuch miesiącach nie mam problemów z zawiasami z tyłu kompa, po przeczytaniu postów w tym wątku (przeczytałem zanim kupiłem lapka) szczegółowo zwracałem uwagę na w/w problemy.

A gdzie ty go kupiłeś?

Ja mam dwa upatrzone sklepy:

Jeden to notebooki.pl (odzdial mam 500 od domu wiedz nie ja sie martwie co z nim zrobi kurier) za 4180PLN

Albo w jaimś sklepie którego nazwy nie mamiętam (jakaś mała melina) za 4161PLN

Na razie skłaniam sie do notebooki bo wydaje mi sie ze są bardziej PRO-fesjonalni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ty go kupiłeś?

Ja mam dwa upatrzone sklepy:

Jeden to notebooki.pl (odzdial mam 500 od domu wiedz nie ja sie martwie co z nim zrobi kurier) za 4180PLN

Albo w jaimś sklepie którego nazwy nie mamiętam (jakaś mała melina) za 4161PLN

Na razie skłaniam sie do notebooki bo wydaje mi sie ze są bardziej PRO-fesjonalni :)

 

Wawa, Galeria Mokotów. Sklep SFERIS, tel: 5413140-41. Na rynku są już z 13 lat.

Edytowane przez rybaro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :)

a może ktoś ma karte dźwiękową AUDIGY 2 ZS ?? na pcimcia ??

Czy w takim razie działa poprawnie??

Prosze o szybką odpowiedź...

A i jeszcze gdzie znaleść sterowniki do kontrolera PCMICIA Texas Instrument??

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z użytkowania 4104

 

Zamówiłem w Agito.pl jakiś niecały miesiąc temu - cena 4413zł (koszty wysyłki wliczone w cenę). Przyszedł w regulaminowym czasie 48h.

Niestety miał ok. 12 uszkodzonych subpikseli w lewym górnym rogu (widoczne na ciemnym tle i świecące na jeden z kolorów RGB). Przez tydzień zastanawiałem się czy zgłosić reklamację bo w sumie wszystkie piksele były w tym miejscu gdzie jest ikonka okna uruchomionego programu (denerwował mnie to tylko wtedy gdy w rogu miało być czarno - np. oglądanie filmu). Napisałem do sklepu maila i o dziwo.. zachęcili mnie do odesłania lapka.

Na nowego, po reklamacji czekałem już niestety 6 dni i niestety żadnych informacji z serwisu (dopiero mo moim mailu napisali, że aktualnie nie mają na magazynie i czekają na dostawę). Na reklamacji skorzystałem B)

1. Żadnych uszkodzonych pikseli - i wydaje mi się, że matryca jest jaśniejsza.

2. Lepszy napęd DVD - szybszy (nagrywanie 8xDVD i 4xDVDRW) i przez to niestety głośniejszy.

 

Wszystkim zalecam instalację programu Notebook Hardware Control, dzięki któremu można obniżyć sobie napięcia na procku dla poszczególnych mnożników (mój teraz pracuje stabilnie w przedziale 0.7 - 1.1 V) i przez to będzie Wam się laptop mniej grzał - ustawcie Dynamic Switching! Program obsługuje jeszcze grafkię i dysk.

 

A teraz mam pytanie? Czy ktoś podkręcał laptopka serii 4100? Próbowałem to zrobić ClockGene'm ale bez zadowalających efektów (zwiecha przy FSB 138) PATRZ -> http://forum.purepc.pl/lofiversion/index.p...122272-200.html lub http://img.villagephotos.com/p/2006-2/1148298/ClockGen.gif

 

W rankingu pi widać, że 4102 bardzo dobrze się kręci. Podobny do niego model Acer AS1694WLMi też. Jakim programem? Pomóżcie!! :mur:

Edytowane przez WoDzu8o4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten watek

ja swojego podkrecam setfsb programem na stronie producenta masz wersje dla 1694 ( ten dziala )

bez problemu 160 fsb ( cpu ) i 415/390 (gpu).

 

Przy maks OC mam w 3dmark03 6600 ptk - nie zawiesza sie non stop teraz gram w GTA SA. maks detale rozdzielczość ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego podkrecam setfsb programem na stronie producenta masz wersje dla 1694 ( ten dziala )

bez problemu 160 fsb ( cpu )

Wielkie dzięki :D

Już pracuję nad wynikiem do Rankingu Najlepszych [superpi].

FSB 160 nie da rady, poza tym mam trochę niższe maksymalne napięcie niż w 1694, ale będzie podium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy wymienili, a konkretnie obudowe w tym miejscu, dosyc szybko bo w 3 dni.

Ale powiedzieli ze ten typ tak ma i zeby byc ostrożnym - na to ja im że nie kupilem Porcelanowej Lalki tylko notebook czyli komputer przenosny wiec niech sie chrzanią - mam 2 lata gwarancji i mogą naskoczyć mi.

Zdjecia zrobilem na wszelki wypadek i zrobilem obraz dysku a z dyskow wszystko usunąłem:) Nie można złodziejom ufać:)

 

Ponawiam apel !!

Kto ma Audigy 2 ZS i mu działa lub nie działa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahaha

sam się zwolniłem bo praca w sferis to praca bez perspektyw, zresztą to dawna historia...

OK, może miałem troche szczęścia a poprostu może nie wszystkie punkty Sferisu praktykują w ten sposób. A swoją drogą to w skrócie może byś napisał konkretnie co miałeś na myśli pisząc o nich tak nie pochlebnie - tak dla rozjaśnienia mi umysłu a być może i taka wiedza się przyda.

Edytowane przez rybaro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tada!!

Waśnie około 18 kupiłem AceraTM 4102WLMi

 

Malem pytanko. Na początku planowalem wywalić wszystko i zrobic po swojemu, ale ze dopiero sie bedne zaprzyjaźniac z laptopem :P to postaowilłem to odłorzyć na blirzej nieokleslony termin. Ale chce zmienic rozmiar pierwszej prartychji tzn tej z systemem operayjnym a nie tej z ghosttem do jakiś 10 GiB na korzysć partychi D, a następnie, zmniejszyć partycje D o 10 GB i wpustejprzestrzeni (na końcu dystku) zrobić gniazdo :P dla pingwina tzn. zainstalowac powiecmy mandrake albo coś... jescze nie wybrałem dystrybuji...

 

A pytanie bym zapomnial :P

 

czy jak zmnienie rozmiar partycji to czy przy ewentualnym ghostowaniu (z orygnalnej pratycji ghostowej) ? bendą problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tada!!

Waśnie około 18 kupiłem AceraTM 4102WLMi

 

Malem pytanko. Na początku planowalem wywalić wszystko i zrobic po swojemu, ale ze dopiero sie bedne zaprzyjaźniac z laptopem :P to postaowilłem to odłorzyć na blirzej nieokleslony termin. Ale chce zmienic rozmiar pierwszej prartychji tzn tej z systemem operayjnym a nie tej z ghosttem do jakiś 10 GiB na korzysć partychi D, a następnie, zmniejszyć partycje D o 10 GB i wpustejprzestrzeni (na końcu dystku) zrobić gniazdo :P dla pingwina tzn. zainstalowac powiecmy mandrake albo coś... jescze nie wybrałem dystrybuji...

 

A pytanie bym zapomnial :P

 

czy jak zmnienie rozmiar partycji to czy przy ewentualnym ghostowaniu (z orygnalnej pratycji ghostowej) ? bendą problemy

Miałem ten sam problem (tyle, że zmieniłem i wielkość partycji i ich ilość). Poczytaj troche w tym temacie. Zrób backup prog. erecovery - tak dla bezpieczeństwa bo mi udało się zainsalować winde z dołączonych płytek dopiero po kompletnym formacie i założeniu jednej partycji ( później spokojnie podzieliłem dysk na kolejne) . Daj sobie spokój z tą małą portycją - szkoda miejsca. A tak na marginesie to wydaje mi się, że wystarczyłoby zmienić wielkości partycji jakimś prog. zachowującym system np. partition magic i poprostu zainstalować na kolejnej odpowiednio przygotowanej partycji pingwina.

 

Gratuluję zakupu B)

Edytowane przez rybaro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tą małą portycją - szkoda miejsca. A tak na marginesie to wydaje mi się, że wystarczyłoby zmienić wielkości partycji jakimś prog. zachowującym system np. partition magic i poprostu zainstalować na kolejnej odpowiednio przygotowanej partycji pingwina.

 

Gratuluję zakupu B)

Mi nie szkoda jeszcze wczoraj mialem tylko 40 GB dysk w kompie a do końca miesiaca bendę mieć jakieś 300GiB :D więc te 4GiB mnie nie zbawia. A co do Partition Magick to właśńie to mialem na myśli :P

 

PS. Zrobilem testy w Counter Strike Source w Stress Tescie wszystko na Medium i do tego włącznony HDR (sam test nie wykorzystuje tej technologi).

 

Wynik był okołó 90 fps, na de_kabul miejscami 180 fps a ma de_port około 90 czyli wiecej ni z ma moin konfigu stacjonarnym z GF600GT (ale tam mam jakiś problem jakieś wąskie gardło i nie mogę przekroczyć bariery 70 FPS nie zalerznie od ustawoionych parametrów w jakośći.)

Edytowane przez GRU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam Acera 4104 i walczę z nim (może nawet jakąś ksiażkę?)

 

Wymieniłem już dysk, matrycę, płytę główną i procesor - napęd (co dziwi wszystkich działa ok)

 

Ale mam problem z eManagerem - na dyku nie mam bowiem ukrytej partycji (po wymianie byłą co prawda wgrana - podobno, ale sie wyrzezała - nie wiem , czy to mozliwe, że sama)

 

Ale opomijając to, czy w wszaych notebookach działą w emanagerze eRecovery? Bo w moim - mimo naklejki na obudowie, że komp ma eRecovery za diabłą nie ma tego programu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

 

Czy udało Wam się zainstlwoac jakiegoś linuksa na Acerze 4102??

 

Ja mam duuży problem z nim. On chyba nie znosi luksów :D.

 

Z tego co doczytałem to wszystko rozchodzi się o ACPI. Coś nie dopracowany jest bios w tym lapku.

 

Dzisiaj skomliowałem chyba 5 jąder i [gluteus maximus] :(. Za każdym razem dostaje takie cosik:

 

Dołączona grafika

 

 

Macie pomysł na to?? Wiem że możńa wyąłczyć w jajko ACPI ale przez to strace zarządzanie energią w linuksie :(.

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...