Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do kupna ACERa 4102. Chcialbym sie dowiedziec jakie jest wasze zdanie na tamat matrycy tego laptopa. Z jego specyfikacji wynika ze nie posiada matrycy Cristal Brite i wlasnie chcialbym sie dowiedziec czy to jest jakas powazna wada tego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie travelmate 4060 ale nie moge zwiekszyc grafiki kosztem ramu, jak wiecie jak to sie robi to napiszcie bede wdzieczny :)

jakby co moje gg 1892187 e-mail alz@vp.pl

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie travelmate 4060 ale nie moge zwiekszyc grafiki kosztem ramu, jak wiecie jak to sie robi to napiszcie bede wdzieczny :)

jakby co moje gg 1892187 e-mail alz@vp.pl

pozdro

4060 to nie 410. to nie tutaj z tym zapytaniem :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam sie do kupna ACERa 4102. Chcialbym sie dowiedziec jakie jest wasze zdanie na tamat matrycy tego laptopa. Z jego specyfikacji wynika ze nie posiada matrycy Cristal Brite i wlasnie chcialbym sie dowiedziec czy to jest jakas powazna wada tego laptopa.

 

Ani wada ani zaleta - kwestia gustu.Jak ktoś już wyżej napisał najlepiej wybrać się do sklepu i porównać matryce na żywo.

 

Pozdro too all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie przeszkadza wam brak bluetooth'a ??

zastanawiam sie nad kartą MSI WIFI LAN ADAPTER z Bluetoothem - karta jest na mini pci i podobno działą, ma wewnetrzna antene bluetooth.

kosztuje od 30 do 70 euro ( zalezy czy nowa czy nie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się! Acer pokazal co potrafi :(

 

Pierwszy bad sektor po miesiącu od zakupu :|

To nie wina Acera tylko producenta dysku :lol:

A próbowałeś go na nowo sformatować? Bo może to fałszywy alarm.

Edytowane przez WoDzu8o4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałszywy czy nie, w po 3 kwietnia leci na warsztat. Mailem kiedyś barakudę w 1999/2000 rok i pojawiły sie 2 BS. I tak nic przez 3 - 4 miesiące a potem jak szlak trwfil cały dysk usiany BS. Dla tego dmucham na zimne.

 

Co z tego ze mogę go np. HDD regeneratorem potraktować... zdradził mnie raz nie zaufam mu ponownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie na kolejny post bo minelo troche czasu ;)

 

Na ile udalo wam sie podkrecic procka, ewentualnie jednoczesnie zmniejszajac napiecie? Ja aktualnie testuje Prime na 1.6@1.8GHz 1.2V i dziala cacy, temperatura okolo 56 stopni. Martwi mnie raczej rosnaca wraz ze zmiana fsb ze 133 na 150 czestotliwosc pci i pcie. Jakich wartosci lepiej nie przekraczac?

 

 

Polecacie zmiane firmware napedu QSI na LX43 lub 44?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nowy firmware do napędu naszego.

Ja mam obecnie lx34 a tu jest 43 i 44.

Jak zaktualizujesz to daj znać czy coś się zmieniło na lepsze lub gorsze.

 

 

PS. Tutaj jest lx48: http://www.amilo-forum.de/download.php?id=355

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączycie programik z firmware to jest do wyboru nasz napęd.

Na jakimś forum pisali że nadaje się też do naszego napędu.

Ale nietestuje. Wrzuciłem 43. Zobaczymy czy będzie lepiej przy wypalaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka macie wersje biosu lapka? na stronie sa jakies nowe biosy, ale czytalem rowniez ze czesto zdarza sie ze lap nie wstaje po update biosa :D

 

jakiej temp nie przekraczac? obecnie na 1.8GHz@1.15V mam w max stress 58 stopni...

 

 

EDIT: 1.8GHz@1.068V 50 stopni max w Prime! To potwor :lol:

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cos mnie podkusilo i postanowilem wgrac bios v30. Wgralem go pod windowsem, wszystko przebieglo ok do momentu zakonczenia flashowania. Nastepnie gdy program policzyl od 10 do 1 i mial zrestartowac lapka nic sie nie stalo :mur: No to proboje recznie ale ani touchpad, ani klawiatura nie dzialaja. Trzymanie przycisku power rowniez nie dawalo rezultatu :blink: Po chwili system zawisl na ekranie "trwa zamykanie systemu windows" i tak wisial 5 minut. Skonczylo sie na tym ze wyrwalem baterie z dzialajacego lapka :lol: :lol: :lol:

 

Na szczescie po ponownym wlaczeniu wszystko smiga, dodatkowo wrzucilem sobie LX43 do napedu.

 

 

 

Ostrzegam, flashowanie biosu plyty glownej tylko dla odwaznych z aktualna gwarancja :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem bios nagrywarki do lx 44 . wygląda na to ze coś polepszyli !!! do tej pory średni czas nagrywania pełnej płyty dvd miałem coś około 25-28 min a po zmianie średnio 15 (nagrałem 4 płytki) :):):), a po za tym nadal nie nagrywa na niektórych:(:(. u mnie najlepiej wypalanie idzie na dvd +R lub dvd -R firmy sony, a nie udało mi się nagrać poprawnie żadniej TDK -R i +R

 

wiec chyba mogę polecić zmianę biosu

 

żeby włączyć program fleszujący musiałem odinstalować wirtualne napędy, ( wskakiwał błąd jak były)

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem sobie zainstalowac gierke z DVD i trwalo to bardzo dlugo, z 45min ;) Caly czas dziwnie mielilo. Zaciekawiony przyczyna zrobilem test powierzchni w Nero.

 

Plytka to TDK DVD R+, w obu przypadkach zrobilem test na szybko do 5%

 

Na biosie LX43 odczyt byl 56dobre/42uszkodzone/2nieczytelne

Na biosie LX44 odczyt byl 99.7dobre/0.3uszkodzone/0nieczytelne

 

Szok, radze wam sprawdzic u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...