Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że odświeżam ale dawno tu nie odwiedzałem tego tematu. Widziałem że pojawił się problem pracy z linuksem, napisze krótko o moim doświdczeniu. Otóż rzeczywiście problem występuję w wielu dystrybucjach, przeważnie związane jest to z grafiką. Obecnie pracuje na kUbuntu( dystrybucja debiana) i trzeba było się troszkę nagimnastykować podczas instalacji, żeby nie zawieszał się w trakcie instalacji i żeby obejść błąd, który po instalacji wyłączał panel LCD :P ale wszystko da się zrobić i sprawuje się wyśmienicie. Jakby były jakieś problemy to zapraszam na forum.ubuntu.pl, znajdziecie tam wszystko czego wam trzeba do zainstalowania tej dystrybucji, nic tylko do dzieła :)

Osobiście polecam:)

 

A co do LX44, to rzeczywiście u mnie też się poprawiło, no ale ja od razu z LX34 na LX44 sie przerzuciłem, więc moge nie być obiektywny :P

 

Pytanie do prodkręcających jeszcze mam :

1.Którą wersję setFSB używacie?? prosiłbym o linka , bo nie wiem który wybrać do końca

2. Jakie sterowniki grafy obecnie używacie i które są najwydajniejsze, o ile da się to ocenić ( bo wątek zamknął się na omegach 5.10 o ile pamiętam dobrze )

Edytowane przez shadows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer1694WLMi Ultra Version 1.5a5

 

Omega 6.3 - mysle ze wydajne jesli wyciagam 18300 na 1.8GHz i 420/750 :) Zobaczylem ze calkiem niezle podkreciles memki na grafie, zaraz sam jeszcze powalcze.

 

Jak ci sie kreci procek i na jakim napieciu? U mnie obecnie FSB150 1.8GHz@1.1V i temp max 55 stopni. Zastanawiam sie do jakiej wartosci mozna zwiekszac fsb zeby nie przesadzic z pci i pcie? :(

 

No i mam jeszcze pytanie o pamiec ram. Obecnie mam DDR2 400CL3, rozumiem ze jak kupie 2x512MB 533 to samo przestawi sie na 533? Bo w biosie nic nie ma... A jesli tak to czy zmiana fsb ze 133 na 150 spowoduje oc pamieci na 150x4=600MHz? Obecnie w opcji 400CL3 pamiec chodzi na 430MHz.

 

 

EDIT:

3DMark2001 - 18767

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po zabawie z tym programem (dzięki za linka :)) dobiłem maksymalnie do 2150 Mhz ( ale to już jest granica dla mojego procka, i dla bezpieczeństwa aktualnie pracuje na 2060Mhz, wszystko chodzi stabilnie i ani razu się nie zawiesił ( testowałem przez godzinę Obliviona). Temperatura dochodzi do 60 stopni w stresie, ale jest to spowodowane tym, że napięcie mam domyślne 1,356V(popracuję jeszcze nad tym). Tryb wykorzystywany tylko do gier, na codzień 1,7 mi w zupełności wystarcza. Jeszcze nie potestowałem w 3dmarku jakiego kopa to da z podkręconą kartą, ale jak będę coś miał to się pochwalę.

 

Co do pamięci to obecnie działają tobie asynchronicznie do szyny (400Mhz) jak kupisz 533 to będzie synchronicznie. A co do podkręcania fsb to pamięci 400 to nic innego jak 2x200Mhz (ddr2), więc pamięci 533 to 2x266Mhz. Dzielnik FSB:DRam masz zapewne 2:3. Więc zwiększenie o 1 Mhz szyny powoduje zwiększenie taktowanie pamięci o 1,5 Mhz. Zatem tak jak w moim przypadku szyna 133@158 Mhz (zwiększenie o 25Mhz) to taktowanie pamięci wzrośnie z 200@238 Mhz (25x1,5=37,5Mhz). 2x237,5=475 Mhz ( tak teraz działają).

Więc co do pamięci 533Mhz to jak ustawisz szynę 133@150 Mhz (wzrost o 17Mhz) to będzie (17x1,5+266)x2=583Mhz , ja tak to widze :)

 

Hmm, mam problem z instalacją sterów Omegi 6.3, czy ktoś je instalował?? ja po odinstalowaniu poprzednich(domyślnych od producenta) i zainstalowaniu omegi mam jakiś tryb domyślny jakby bez sterów. Jak instalujecie stery omegi?? bo jeszcze na lapku się tym nie bawiłem, każda pomoc mile widziana :) ( ja najpier zainstalowałem stery od producenta, później puściłem Driver Cleaner Pro, i zaczołem instalację, ale po restarcie niestety stery się nie wgrały...)

Edytowane przez shadows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem zadnych problemow z instalacja Omeg.

Sprawdzilem ile trwa nagrywanie calej DVD+R TDK i na biosie LX44 zajelo to 15-16min wiec chyba w normie.

 

Sprawdzilem ile max wyciagne z procka a raczej z pamieci i zatrzymalo sie na FSB158 i 1.9GHz@1.212V MEM237MHz. Powyzej pamieci nie wytrzymuja :(

 

Zrobilem nowe rekordzik w smarku :D

 

3DMark2001 - 19215 http://service.futuremark.com/compare?2k1=8963887

 

 

Ten sprzecik ma olbrzymie mozliwosci, ktos jeszcze sprawdzal oc? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się jakoś nie chce puszczać 3dmark2001, bo o ile dobrze kojarze to one musza na directx 8 pracować, chyba że jest jakaś łatka żeby to obejść, o której nie wiem ??:)

 

A co do wyniku to niezly (chyba, bo nie mam porównania , najpierw musiałbym na swoim puścić ;)). Masz grafe x700 128MB???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo w tym linku co podałeś, to wyświelta jednak że masz 128 MB Video Memory. Też się zdziwiłem, ale to pewnie jakiś bug. ( chyba że wyniki nie twoje :P- żarcik ;))

A co do 3dMarka to ściągnę nową wersję i zobacze czy mi nadal będzie wyskakiwał ten błąd...

Ale po podkręcaniu i wymianie sterów na Catalyst 3.8.231 napomknę tylko, że Oblivion chodzi bardzo ładnie... W pomieszczeniach od 30-40 fps, na zewnątrz 20-30 fps. Czasem (ale sporadycznie spadnie do 12-14fps, ale na krótko). Tak więc jestem zadowolony i niebawem napewno usiądę do tej gry. Jak na tej klasy sprzęt to miło mnie zaskoczył, że udźwignął Obliviona...:)

Gra w rozdziałce 1280x800, bez anizo, ale zasięg widzenia full. No i oczywiście korzystam ze specjalnego pliku ini zmodyfikowanego.

Zresztą plików ini w necie cała masa ;)

 

P.S My tu jakiś diaog tylko między sobą prowadzimy tylko ;p

Edytowane przez shadows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porusze jeszcze temat naszego nieszczesnego napedu. Podobno do QSI mozna wgrac nowy firmware w ktorym palce maczal Philips. Ludzie na forach pisza ze w porownaniu do LX44 jest znaczna poprawa. Moze ktos by sprobowal i podzielil sie wrazeniami? LX51 jest do SDW082 bez "s" wiec bedzie pasowac do naszych napedow.

Ja po ostatnich zabaw z biosem plyty glownej wole przystopowac ale na pewno ktos z was ma juz dosc dlugiego nagrywania plyt itd :)

 

 

"Done. Definitely the LX51 from Philips has improved media support very noticably.

I'd recommend the update for any SDW-082 for QSI, NU or Philips."

 

Jest to oryginalny bios od Philipsa specjalnie zmodowany aby dzialal w QSI.

 

Temat w ktorym znalazlem info http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=131850

Link do biosu

LX48

LX51

 

Prosze o info jak ktos wgra :)

 

 

EDIT: Widze wielkie zainteresowanie ;) Sam wgralem i jakosc zapisu bardzo sie poprawila. Na LX44 zapis przy predkosci 8x byl jednak tragiczny, gdy zrobilem test jakosci to 50% powierzchni bylo uszkodzone. Nagralem teraz TDK DVD+R na LX51 przy predkosci 6x, zapis 4200mb trwal 14.30min :) Wlasnie robie test odczytu i 100% powierzchni jest dobrej jakosci i daje sie odczytac bez jakichkolwiek problemow. Tak wiec wreszcie mamy dzialjacy w 100% naped :)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, chyba w innych modelach Acera tez jest montowany ten naped wiec o wiele wieksza liczba osob moglaby przetestowac ten bios...

 

Trzeba troche rozruszac ten temat ;)

 

O ile udalo sie wam poobnizac napiecia dla cpu przy 6x oraz 12x/13x?

 

Dual rzeczywiscie cos daje na Intelu? ;) Czy dual bedzie dzialac prawidlowo przy kombinacji 512+256? ;) Moze ktos ma pamieci PC4200 533 i moglby zrobic jakies testy wydajnosciowe np. w Everescie, mialbym porownanie do obecnych PC3200 400 CL3

Kusi mnie ta kostka http://www.allegro.pl/item102964486_1gb_dd...y_gwar_12m.html ale nie chodzilaby w dualu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem ten bios LX 51 i rzeczywiście napęd chyba lepiej działa!!!płytki dvd nagrywa w czasach 15-19 min a wcześniej nigdy szybciej niz 25, nadal ma problem z nagrywaniem płytek TDK , osobiście nagrywam na sony

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany biosu nagrywarki z nowszej wersji na starszą?? Taki powrót. Mam nagrywarkę QSI i aktualnie mam wersję biosu LX51, ale chciałbym wrócić do wersji LX34 (muszę sprawdzić czy przypadkiem nie bios nagrywarki namieszał mi w kompie że się wiesza, albot wardziela nie wykrywa). Pozatym ma ktoś namiary na bios LX34?? Bo nigdzie znaleść nie mogę, a bardzo by się przydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z podkrecaniem...

 

Procek dokladnie wytestowany na 2GHz, w Prime i innych progsach 100% stabilnosc. Jednak w niektorych grach jest problem, po jakims czasie laptop lapie freeza albo sie wylacza. Podejrzewam ze moze sie przegrzewac chociaz to troche dziwne bo wiatrak w 2D wlacza sie przy 68 C, natomiast w 3D okolo 50. Maksymalna temp jaka odnotowalem w 3D to 60 stopni, czy to za duzo? Jaka macie najwyzsza temp w 3D? Czemu laptop sie wylacza tylko w 3D? Nie wazne czy grafa podkrecona czy tez nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jestem posiadaczem tego lapka i mimo że był 2 razy w serwisie (blasc 1 miesiąc porażka(wymiana płyty głównej) i brno 1 tydzień (tez wymiana płyty głównej, dysku i nadrywarki) jestem z niego zadowolony!!!

 

planuje rodudowe pamieci mam w tej chwili 512 a chce 1 giga i teraz ma pytanko: jakie pamieci polecacie??? ewentualnie gdzie kupić(jakiś tani i dobry sklep internetowy), czy po zniamie odczuwalny jest wzrost wydajności kompa?? czy wogóle warto ją wymienić

 

mam jeszcze 2 pytanko. gdy był ostatnio w serwisie wymienili mi nagrywarkę z QSI na sony dvd rw DW-Q58a co o niej sądzicie??? jest lepsza niż QSI??

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello.

Zmieniał ktoś już pamieć w tym laptopie??

Mam taki zamiar i niewiem co wybrać.

Czy pozostać przy 533Mhz CL4 czy może 667 CL4/5 ??

No i czy będzie różnica między 2x512 a 1x1024 w szybkości działania??

 

pozdrawiam.

 

PS. Jak narazie to planuje zakup tej kości: http://bino.com.pl/go/_info/?user_id=11367

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyjalem jedna kosc 256 mb i wsadzilem 1024 , smigaja razem jak zloto. oczywiscie 533 cl4 bo 667 nie jest obslugiwane i i tak szyna automatycznie obnizy do 533 mhz wiec nie ma sensu chyba zakup szybszej chyba ze myslisz o przyszlosci i wymianie kompa na cos z cd/c2d . Kupielem w jednej kosci zeby pozniej moc wlozyc jak cos jeszcze 1gb . Roznicy nie odczujesz pomiedzy jedna koscia 1gb a 2x512mb , tylko w benchmarkach.

Edytowane przez zdanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powiej na jakim zlaczu działa karta graficzna w tym lapku radeon x700 , czy jest mozliwosc wymiany tej karty np na gforca 6800 ultra 256 mb takiego jak na allegro sa dostepne np (napisane ze do della 9300) ale moze sa wersje do innych, nie wiem na jakie zlacze mam szukac kart i gdzie takie cos jest do dostania w polsce badz za granica z mozliwosci wysylki do polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, 1024MB Ramu na pokładzie :D.

Mam tylko takie pytanie, z jaką częstotliwością pracują te pamięci orginalne Hynixa?? Miałem 2x256. Na kościach na naklejce pisze:

"256MB 1Rx16 PC2-3200S-333-12

HYMP532S64P6-E3 AA 0520N C"

 

A i jeszcze jedno, wyłączyłem laptopa, odłączyłęm od zasilania, rozkręciłem, wymieniłem ram, miałem skręcać go ju,ż a tu słysze jakieś buczenie dochodzące spod karty WiFi. Ustało, gdy odłączyłem baterie. Ale gdy ją podłączyłem, znowu buczało. Tak jak by wiatraczek jakiś. Może od karty graficznej??

 

__dopisane__

 

Z allegro wywnioskowałem, że pracują jako 400Mhz.

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...