Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

A mogę sciagnąć z internetu płytke z win XP HE. Pod dosem sformatować dysk, podzielić sobie go po swojemu i zainstalować z tej ściągnietej płytki system i podać mu mój serial?? Drivey do laptoka chyba da się ściągnąć z internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego chcesz tak zrobic.

Przeciez masz wlasnego oryginalnego Windowsa, przypisanego do tego laptopa.

Ta wersja instalki z WinXp powinna tez miec opcje instalacji wg preferencji uzytkownika.

Taki maly test, wloz ja do stacjonarnego PC i zobacz ze odpali sie zwykla instalacja WinXp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo np chciałbym mieć NTFS a nie FAT32.

 

Odpaliłem Particion Magic i mi pokazał że jest jakiś błąd na pierwszej partycji.

Do tego jeszzcze jest jakaś partycja FAT bez literki, zajmuje 3GB i zwie sie PQSERVICE. Można ją usunąć?? Wogule czy moge podzielić dysk inaczej po podzielili mi go na pół :(

 

Sory za takie proste pytania ale ie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo np chciałbym mieć NTFS a nie FAT32.

 

Odpaliłem Particion Magic i mi pokazał że jest jakiś błąd na pierwszej partycji.

Do tego jeszzcze jest jakaś partycja FAT bez literki, zajmuje 3GB i zwie sie PQSERVICE. Można ją usunąć?? Wogule czy moge podzielić dysk inaczej po podzielili mi go na pół :(

 

Sory za takie proste pytania ale ie jestem pewien.

1522059[/snapback]

Hehe, mi tez podzielili dysk na pol :) Ta partycja FAT bez literki to ukryta partycja na ktorej leza sterowniki, tak to bylo przynajmniej we wczesniejszych modelach Acera.

Generalnie to tez chcialbym zainstalowac na moim XPprof ale wlasnie: co z ta ukryta partycja no i na plytce z eManagerem stoi wyraznie, ze pracuje tylko pod XPhome :o ...

Kilka systemow juz w zyciu posadzilem ale tutaj mam malego stracha.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak apropo odpaliłem NFS U2 i GTA SA. Suuuper grafa, na full 1024x788 i 0 podcięć. Miód :D.

Głośniki nie są takie złe :).

 

Na bateriach wiatraczek prawie wogule się nie włacza, na zasilaczu częśćiej zwłaszcza jak procek i grafa obciążone.

 

W testach:

PI 8M: 8:36

3dMark 05: 1546pkt

3dMark 03 (zasilacz): 5232pkt

3dMark 03 (bateria): 1836pkt

 

Jak narazie jestem bardzo zadowolony. POLECAM do prac i do giercowania jest w sam raz :).

 

PS. To jak z tym dyskiem, moge wszystko usunąć zrobić inaczej partycje i zainstalować tego win XP HE choćby z płytek dołączonych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: BZDURA!

 

eManager pracuje na xp pro rownie sprawnie co na home.Wiem bo ja tez mialem fabrycznie xp-home i natychmiast sformatowalem dysk usunalem partycje z backupem,lub co inni mowia ze sterami itd...Zrobilem 1 partycje w NTFS=9GB a druga w fat32=to co zostalo:).Wszystkie steri i programy typu eManager ,ePowerManagemment,Acer GridVista dzialaja w 100% dobrze w xp-pro.Nawet stery grafiki wywalilem (te od acera) i zainstalowalem omega-dzieki czemu wydajnosc w grach wzrosla.

 

Nie ma obaw!!-,mozna uswac,formatowac i instalowac:) a wszystko winno byc oki :wink:

 

 

 

ps.po co mierzyc wydajnosc kompa na baterii??-przeciez wystarczy zmienic w zakladce POWERPLAY na ustawienie" optymalna zywotnosc akumulatora" na DC i odwrotnie(skracajac czas baterii) i efekt jest ten sam... ale PO CO?

 

aha no i polecam Centrino Hardware Control 1.9b02 --po obnizeniu napiecia o okolo 0,2V temp procka podczas normalnej pracy spadla o 10C i wiatrak wogole sie nie wlacza podczas calego dnia w necie sluchajac muzy itd..A w grach typu HL2 z max detalami i anizox4 na 1280x800 bez aa, wiatrak procka nigdy nie przechodzi na najwyzsze obroty-pracuje tylko na srednich i nie jest to uszkodzenie sprzetu bo temp. wyraznie spadla:)..KOMP jest 100% stabilny=granie w HL2 przez 7h chyba to potwierdza?

 

dzieki zmianie napiecia pozbylem sie cichego pisku z wnetrza kompa--z czego najbadziej sie ciesze-bo w cichym pokoju ten pisk byl irytujacy...

 

Pozdr. to all !!!

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki nie są takie złe

Sa tragiczne. Ja wiem, ze nie mozna wymagac od glosnikow wiele, ale zeby bylo az tak zle?? Probowalem ogladac film na sluchawkach?Czasami musisz zgadywac z ruchu ust co mowia, bo prawie nic nie slychac (equalizer mam ustawiony, glosnosc wszelaka tez na full). Chyba ze to moje sterowniki - Conexant 6.13.10.8335, ale podejrzewam ze wszyscy takie maja.

 

Nawet stery grafiki wywalilem (te od acera) i zainstalowalem omega-dzieki czemu wydajnosc w grach wzrosla.

Zastanawiam sie jak to zrobiles, bo ja instalowalem omegi 4 razy i moj komputer nie widzial nawet jednego pi****go pliku - znaleziono nowy sprzet. Nie mozna zainstalowac sterownikow. Probowalem tez ze sterami NGO - bylo jeszcze tragiczniej.

 

polecam Centrino Hardware Control 1.9b02

A ja nie polecam - po zainstalowaniu tego badziewia moja karta graficzna znalazla sie w stanie lewitacji i jedyne co pokazywala to pisk i zajefajne kolorowe kreski na ekranie. Nie wiem do konca dlaczego, ale jestem pewien ze to ten sofy - po odinstalowaniu wszystko wrocilo do poprzedniego stanu.

1.Albo mam felernego kompa

2.Albo sam cos sknocilem z systemem (dzwiek byl taki o d poczatku, zanim zainstalowalem cokolwiek)

 

Pzdr!

Edytowane przez trialman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajde sterownik do takiego czegoś jak "Kontroler magazynu masowego" w tym laptopie??

Na stronie acera nic nie znalazłem.

THX

1528506[/snapback]

Wszystko masz na t6ym CD dodanym do laptopa - tam sa wszystkie sterowniki jakie mialybyc do tego komputerka.

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym problem że mam uwalony CD z systemem i niemoge instalwac systemu tego od nich :(. Wszytsko instaluje osobno, najpierw winde a potem sterowniki :(. No izostał mi ten jakiś magazyn :(.

 

 

OK. Przeszkanował CD-ka i znalazł sterownik :D.

 

THX

Edytowane przez Luki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak z ta glosnoscia? jak czesto wlacza sie wentylator? jak jest glosny?

mysle nad kupnem tego modelu a zalezy mi na mozliwie najcichszym sprzecie.

 

EDIT:

zaznaczam, ze chodzi mi o prace bez obnizania napiecia procesora.

swoja droga.. bo jestem o/c czy raczej u/c (underclocking :)) laikiem, jak obnizyc napiecia na procesorze - w biosie? jest to 'zdrowe' dla procesora?

 

co do jakosci glosnikow: nie zrozumialem do konca - glosniki sa kiepskie czy karta dzwiekowa? bo piszecie, ze na sluchawkach tez jest katastrofa.

Edytowane przez Luc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak z ta glosnoscia? jak czesto wlacza sie wentylator? jak jest glosny?

mysle nad kupnem tego modelu a zalezy mi na mozliwie najcichszym sprzecie.

 

co do jakosci glosnikow: nie zrozumialem do konca - glosniki sa kiepskie czy karta dzwiekowa? bo piszecie, ze na sluchawkach tez jest katastrofa.

1546524[/snapback]

To zalezy od tego z jaka predkoscia apracuje CPU i GPU i czy sa mocno obciazone. Na najnizszych ustawieniach nie wlacza sie prawie wcale. Generalnie sprzet jest cichutki.

Nieststy dotyczy to tez poziomu sygnalu na wyjsciu audio, jest dosc niski, w domu wystarczy, podczas jazdy samochodem nie jeszcze najgorzej ale juz w pociagu czy metrze katastrofa :)

same glosniki tez nie sa wysokiej klasy no ale umowmy sie ze od laptoka za 4500 PLN nikt rozsadny nie oczekuje brzmienia na miare Mark Levinson :)

Ogolnie rekomenduje laptoka bardzo mocno, ja nie slucham na nim raczej muzyki i nie ogladam filmow wiec karta ani glosniki mi nie przeszkadzaja. Lap jest szybki, cichy, matryca calkiem niezla, pograc da sie w najnowsze gry a jednoczesna praca z 3dsMax, Dreamweaverem, Flashem i Photoshopem to dla niego maly pikus. Chociaz pamieci i tak w przyszlosci dokupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od tego z jaka predkoscia apracuje CPU i GPU i czy sa mocno obciazone. Na najnizszych ustawieniach nie wlacza sie prawie wcale.

dokladnie.. na jakich ustawieniach? gdzie sie to ustawia? z poziomu biosu czy w win?

 

Nieststy dotyczy to tez poziomu sygnalu na wyjsciu audio, jest dosc niski, w domu wystarczy, podczas jazdy samochodem nie jeszcze najgorzej ale juz w pociagu czy metrze katastrofa :)

1546671[/snapback]

a czy ktos z was uzywal wyjscia liniowego w tym laptopie? jak jest z podlaczeniem do wzmacniacza ale przy uzyciu line-out? jak z jakoscia sygnalu?

 

EDIT:

macie jakies doswiadczenia z linuxem na tym lapie? mam zamiar postawic na nim suse.

Edytowane przez Luc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.. na jakich ustawieniach? gdzie sie to ustawia? z poziomu biosu czy w win?

a czy ktos z was uzywal wyjscia liniowego w tym laptopie? jak jest z podlaczeniem do wzmacniacza ale przy uzyciu line-out? jak z jakoscia sygnalu?

Nie podłączałem jeszcze do wzmacniacza, bo jak dla mnie dźwięk wystarczająco dobrze brzmi na słuchawkach Sennheiser MX500. Wbudowane głośniki to najlepiej sobie odpuścić ...

 

EDIT:

macie jakies doswiadczenia z linuxem na tym lapie? mam zamiar postawic na nim suse.

1546686[/snapback]

Zainstalowałem Fedore 3. Po pewnych poprawkach działa mi wszystko, no nie licząc diody od wbudowanego wifi :)

Co do sterowników graficznych, to polecam najnowsze z ATI, na tych z Xorg nie działała mi natywna rozdzielczość. Prawdopodobnie większość dystrybucji będzie miała problem z właściwym DSDT. Objawy od razu widać, bo nie działa odczyt stanu baterii. Najłatwiej poprawić to przez patchowanie initrd właściwym dla tego modelu DSDT). W przypadku kernela z Fedora Core 3 wymagane jest też patchowanie kernela (ładowanie DSDT via initrd), w przypadku Suse prawdopodobnie nie (http://gaugusch.at/kernel.shtml). Ogólnie polecam strony:

 

http://ker.ro/content.php?section=info&con...tebook&type=php

http://www.linux-on-laptops.com/acer.html

 

Tak przy okazji, dodam, ze poza głośnikami, utratą kontrastu, przy oglądaniu pod znacznym kątem z boku i głośnym napędem DVD, nie ma za bardzo do czego się przyczepić. No ale jak na razie sprzęt użytkuje dopiero miesiąc więc może się to jeszcze zmienić.

 

isz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w swoim egzemplarzu znalazłem martwy piksel :(

Naszczęście mału żuca się w oczy, tzreb asie pożądnie przyjżeć żeby go znaleść.

 

Ja podłączam lapka pod wieże jak filmy oglądam. Jak dla mnie działa bardzo dobrze, słychac bas któego brakuje w tym głośniczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki dysk u siebie macie?4200 czy 5400? bo ja Hitachi 4200 - troche lipa

1558744[/snapback]

 

Z tego co wiem to 4200. Ale z opisu nie wynika zeby to byl Hitachi. Pozatym wydaje mi sie, ze nie ma az takiego wielkiego znaczenia predkosc obrotowa dysku. A jak ci sie znudzi - zawsze mozna dokupic...

Pozdrawiam!

trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś jakie dyski są w 4601??

tzn wiem że 60GB ale nikt nie potrafi podać producenta i prędk. obr.

wiem , że to zależy od dystrybutora, ale może jakiś właściciel tego notebooka poda po prostu przykładowo to co ma u siebie i jesli może, to z jakiego źródła zakupił notebooka...

z góry thx

Edytowane przez tominick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co wiem to 4200. Ale z opisu nie wynika zeby to byl Hitachi. Pozatym wydaje mi sie, ze nie ma az takiego wielkiego znaczenia predkosc obrotowa dysku. A jak ci sie znudzi - zawsze mozna dokupic...

Pozdrawiam!

trial.

1559091[/snapback]

to jakiej marki masz dysk u siebie?Np. w Everest pisze jaki i ile obrotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oficjalnie wszystkich członków społeczności tweak.pl!

...bo to moj pierwszy post na forum! :)

 

Chciałem tylko powiedzieć, że między innymi dzięki postom w

tym temacie i innym poświęconym Acerowi TM 4102 WLMi w

piątek stałem się jego posiadaczem i...

...i jestem zachwycony tym urządzeniem!

 

Jak podziałam na nim coś więcej dorzucę swoją recenzję!

 

Na ten moment pozdrawiam...

...i ide się bawić dalej! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. (bo zapomnialem)

 

Moze jakosc glosnikow nie powala (w koncu to male gwizdki, z plytkim skokiem i w plastikowej obudowie), ale z ta glosnoscia to chyba przesadzacie! Standardowo jest

ustawione okolo 20 - 25 % mocy na wyjscie, ale mozna to zmienic...

Fn + (gora)/(dol) i mozna sobie nieco podglosic! (na pewno wystarcza na ogladanie filmu w pociagu (to sprawdzalem)! :-P

 

Czesc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No moge powiedziec juz cos wiecej, a wiec tak...

 

- w przeciwienstwie do innych nie bede narzekal na glosniki, bo sa w miare jak na

swoje rozmiary i moc

 

- w przeciwienstwie do innych nie pochwale matrycy, zbyt szybko zamazuje obraz przy podchyleniu

 

- co do wydajnosci, rewelacja!! gralem w NFS U2, CS-Source, Brothers in Arms, CoD i

kilka innych, WYMIATA! (np. w NFS U2 rozdzielczosc na MAX i wszystkie detale na MAX

i chodzi jak marzenie)

 

Pytanko : czy zdarzylo sie komus, ze na starcie (u mnie np. przy logowaniu do windy) czasem sygnalizuje cos takim podejrzanym ciaglym sygnalem z glosniczkow?

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko : czy zdarzylo sie komus, ze na starcie (u mnie np. przy logowaniu do windy) czasem sygnalizuje cos takim podejrzanym ciaglym sygnalem z glosniczkow?

1578193[/snapback]

U mnie nic takiego nie ma.

Za to dysk od czasu do czas jakoś tak dziwnie zapisknie, jak by w nim coś szczeliło.

 

I takie małe pytanko:

Jak działa zabezpieczenie HDD PASWORD ??

Mam niby założone ale czy to dobre zabezpieczenie?? Czy można hasło usunąc jakoś wyłączając baterie (o ile takowa istnieje na płycie głównej)?? Albo jak wyjme dysk twardy tak zabezpieczony i podłącze pod innego laptopa lub stacjonarke używając przejściówki to też będzie wołał o hasło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie ma.

Za to dysk od czasu do czas jakoś tak dziwnie zapisknie, jak by w nim coś szczeliło.

 

I takie małe pytanko:

Jak działa zabezpieczenie HDD PASWORD ??

Mam niby założone ale czy to dobre zabezpieczenie?? Czy można hasło usunąc jakoś wyłączając baterie (o ile takowa istnieje na płycie głównej)?? Albo jak wyjme dysk twardy tak zabezpieczony i podłącze pod innego laptopa lub stacjonarke używając przejściówki to też będzie wołał o hasło??

1578529[/snapback]

 

haslo na dysk zabezpiecza dysk przed uruchomieniem go bez podania ow hasla--jak wyjmiesz HDD i wlozysz do innego kompa to bedziesz musial znac haslo-zapisuje sie ono w pamieci dysku a nie plyty.BARDZO Ciezko sie takie haslo zdejmiuje(jak ktos zapomni)

pozdr

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy więc na początek: cześć! :)

 

A teraz sprawa. Mam zamiar niebawem kupić włąśnie Acer'a TM 4102. Radek x700 w nim zamontowany ma 64mb pamięci, a Wy przedstawiacie tu jego wyniki w 3d mark'u 05, który wg. informacji z oficjalnej strony www.futuremark.com wymaga conajmniej 128mb pamieci na karcie graficznej.

 

DirectX 9 compatible graphics adapter with support for Pixel Shader 2.0 or later, and graphics memory of 128 MB or above

Jak to możliwe, że udaje się Wam go uruchomić? Czyżby jakiś tajemniczy turbo pałer ? :>

 

I po drugie, wiem że różnica w wydajności między kartami 128mb a 64mb przy obecnych programach/grach wynosi tylko jakieś 4-5%. Natomiast myślę jak to będzie na przyszłość. Czy za rok, półtora nie okaże się, że karty 64mb się już do niczego nie nadają, tylko dlatego, że mają 64mb, a ktoś ustawi wymagania na 128mb, mimo że wydajność jest bardzo zbliżona?

 

Napiszcie co sądzicie,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to nawet 128MB to za malo bo np w grze GT Legends do wyswietlenia kokpitu w hi res wymagane jest 256MB, ale ogolnie to bym sobie nie zawracal gitary tymi 128MB bo roznica znikoma albo jej nawet nie ma wcale a czasami to nawet na niekorzysc przy wolnych pamieciach na grafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szanowni użytkownicy TM 4102 - jakie są szczegółowe parametry techniczne baterii tam działającej ?

 

I jeszcze jak się przedstawiają prędkości nagrywania/odczytu poszczególnych rodzajów płyt.

 

Z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Thorinado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...