Skocz do zawartości
webcenter

Acer Travelmate 4102 Wyniki Pcmark05 & 3dmark05

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra przeczytałem caaaaaaaaały temat i sie osliniłem :P najpierw znalazlem tego laptopa na Allego potem google mnie tu zaprowadziło. Jestem na 99.9% pewny ze to jest to co chce kupić. Znalazłem takiego za 4199PLN czy widzieliście gdzieś taniej. Albo model 4104? (ma proca 2.0)

 

Edit.

Ile ten spręcior wyciąga FPS w Stres Teście Counter-Strike Source. w natywniej rozdziałce i w 1024na860 o ile taka rozielczoś jest osiągalna.

Edytowane przez GRU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do problemu z WIFI :

 

Normalnie (po kablu) internet dziala ok, zmienilem na WIFI - aby pozbyc sie kali, a tu zonk

Co jakis czas zwisy, szczegulnie przy eMule dzialajacym dluzszy czas, teoria z nadmiernie nagzewajaca sie plyta raczej nie wchodzi w gre - bo z odczytu temperatury nie wynikaja zadne przeslanki ku temu.

 

Moze to kwestia sterownikow - prosze o informacje od osob ktore nie maja powyzszego problemu - jakich sterow uzywaja.

skąd ja to znam!!!!!

 

stary miałem to samo!!! to nie wina sterowników tylko wada płyty głównej!!!! ukłąd wifi jest blisko chipsetu i przy dłuższej pracy powoduje jego nagrzewanie i zwis!!!! tak wytłumaczył mi facet w serwisie blasc!!!

 

pomoże tylko wymiana płyty na nową!!! niestety wizyta w serwisie i jakieś 3 tygodnie bez kompa( tyle ja czekałem) na forum opisywałęm dokładnie mój przypadek i chyba nawet w tym wątku(poszukaj)

 

w razie pytań pisz na email!!!

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sam zawias?? :

 

 

Ehh też niewiem kiedy to się stało, nigdzie nie uderzyłem.

Witam,

 

Kupilem w grudniu '05 tegoz Acerka,

Z problemow ktore opisujecie rozwiazali w moim dwa: Naped - mam juz Pionieer'a i wifi - inny chipset

 

Trafilem niestety na dysk twardy Seagate.

 

Kolejnym bonusem jest pekniecie zawiasu (tego krotkiego) , na drugi dzien po kupieniu!!! Obudowa to jednak tragedia.

 

Mam dwa pytania:

 

1) Czy ktos zna model plyty glownej? Chcialbym wiedziec co moge max. na nia wpakowac (proc,dyski)

 

2) Czy komus uznali reklamacje na ten nieszczesny zawias?

 

Pozdr

 

Podziele, sie spostrzezeniem, ze warto wlozyc 2 x 512MB - 16800pkt w 3D Marku 2001 na standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału zaczynam żałować że kupiłem tego laptopa :(.

Może i wnętrzejest OK (z pominięciem tego dysku twardego) ale za to na zewnątrz się sypie :(.

 

Najpierw jeden zawias, wczoraj zauważyłem, że na drugim (po prawej) również plastik już pękł :[.

Jak myślicie, czy gwarancja obejmuje te pęknięcia zawiasów, "błyszczące" już klawisze (zaczynają się wycierać :(, literki są ale niektóre klawisze są już błyszczące) oraz touchpad (na środku również się już wytarło :( ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w grudniu '05 tegoz Acerka,

Z problemow ktore opisujecie rozwiazali w moim dwa: Naped - mam juz Pionieer'a i wifi - inny chipset

Jak udało ci się reklamować ten %*^($)# napęd QSI? Definitywnie ci umarł czy wystarczył popis jego zachowania?

Mój napęd ma mnie gdzieś, potrafi wywalać jakieś losowe błędy na nowiutkich, oryginalnych DVD :? (błąd CRC, brak nośnika :blink: , błąd :blink: ).

Pomijam czas wypalania płyt i ich mielenie (potrafi je tak i 10 minut traktować) ...

 

Obecnie nie ma mnie w PL, więc jestem na niego skazana, ale chętnie dowiem się na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Miałem zamiar kupić tego acerka ale po tym co przeczytałem to już sam nie wiem.

Czy wszystkim Wam popękały zawiasy?? jest aż tak źle? Wszystkie obudowy z serii TravelMate na intelu wyglądają prawie identycznie , wiec czy wszystkie są na te pęknięcia podatne?? Czy ktoś już próbował coś zwojować w tej sprawie w serwisie?

 

No i druga sprawa z tym WiFi, wszystkim wam zawiesza kompa?, czy zdarzają się wyjątki ze działa?:)

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wifi ja nie narzekam jak narazie.

A co do zawiasów no to chyba juz tak Acery mają. W sumie to w niczym nieprzeszkadza. Jedynie tyle ze teraz brzydko wygląda :( No i stracił na wartości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Miałem zamiar kupić tego acerka ale po tym co przeczytałem to już sam nie wiem.

Czy wszystkim Wam popękały zawiasy?? jest aż tak źle? Wszystkie obudowy z serii TravelMate na intelu wyglądają prawie identycznie , wiec czy wszystkie są na te pęknięcia podatne?? Czy ktoś już próbował coś zwojować w tej sprawie w serwisie?

 

No i druga sprawa z tym WiFi, wszystkim wam zawiesza kompa?, czy zdarzają się wyjątki ze działa?:)

Pozdrawiam.

u mnie zawiasy nie pekają!!! ale za to wifi było do [gluteus maximus]. ale teraz jak wymienili płytę jest super!!! polecam, tylko ten napęd dvd QSI - padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawiasy nie pekają!!! ale za to wifi było do [gluteus maximus]. ale teraz jak wymienili płytę jest super!!! polecam, tylko ten napęd dvd QSI - padaka

Więc jednak można trafić na niepękający model:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Tez jestem zainteresowany i to juz od dluzszego czasu tym Acerkiem! Ale po przeczytaniu waszych opini to powiem szczerzs, ze zaczynam powatpiewac!

 

Napiszcie mi prosze z czego jest zrobiona ta obudowa?? -bo na ten temat nic niemoge znalezc!

 

(poza tymi peknieciami, to szybko sie rysuje- bo chodza takie opinie?)

 

no i te zawiasy chodza ciezko, moze piszcza/skrzypia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Tez jestem zainteresowany i to juz od dluzszego czasu tym Acerkiem! Ale po przeczytaniu waszych opini to powiem szczerzs, ze zaczynam powatpiewac!

 

Napiszcie mi prosze z czego jest zrobiona ta obudowa?? -bo na ten temat nic niemoge znalezc!

 

(poza tymi peknieciami, to szybko sie rysuje- bo chodza takie opinie?)

 

no i te zawiasy chodza ciezko, moze piszcza/skrzypia?

zrobiona jest z plastiku!!!:)

 

a co do rysowania to wszystko zalezy od sposobu użytkowania!!! myśle że nie znajdziesz laptopa na rynku takiego który sie nie rysuje , kolega ma FS i HP i jego obudowa wyglad gorzej niż moja a kompy uzytkujemy podobnie tzn do pracy w terenie

 

a z zawiasami nie mam najmniejszych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim acerze zawiasy tez trzymaja sie calkiem dobrze (uzytkowany od wrzesnia) ale rowniez odczuwam czasem problemy wieszajacego sie WIFI(wiesza sie tylko przy mocnym sciaganiu, ale zawsze to niedogodnosc ). Wspomne tez, ze komp juz miesiac czasu spedzil w Blascu, bo po miesiacu uzytkowania padl dysk twardy (samoczynnie, z dnia na dzien). Ale za to wymienili na Samsunga 5400 obr, wiec nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swojego od wakacji (aspire 1694) chodzi REWELACYJNIE nic sie nie zawiesza plastiki spasowane na piatke. Jestem z niego bardzo zadwolony bo malo dalem a mam wpasny komputer. Obudowa mi sie nigdzie nie zarysowala - i nie zarysuje jak bedziesz lapa nosil w plecaku na laptopa. Lekka plaska mobilna platforma do gier ale z moca DTR - dla mnie rewelacja.

 

dla tych ktorzy sie nosza z zakupem acera aspire moja recka sprzetu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=176067 , jest w miare obszerna wiec jest to dobre zrodlo informacji.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swojego od wakacji (aspire 1694) chodzi REWELACYJNIE nic sie nie zawiesza plastiki spasowane na piatke. Jestem z niego bardzo zadwolony bo malo dalem a mam wpasny komputer. Obudowa mi sie nigdzie nie zarysowala - i nie zarysuje jak bedziesz lapa nosil w plecaku na laptopa. Lekka plaska mobilna platforma do gier ale z moca DTR - dla mnie rewelacja.

 

dla tych ktorzy sie nosza z zakupem acera aspire moja recka sprzetu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=176067 , jest w miare obszerna wiec jest to dobre zrodlo informacji.

wszystko fajnie tylko, ze to troche inna półka sprzetu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak udało ci się reklamować ten %*^($)# napęd QSI? Definitywnie ci umarł czy wystarczył popis jego zachowania?

Mój napęd ma mnie gdzieś, potrafi wywalać jakieś losowe błędy na nowiutkich, oryginalnych DVD :? (błąd CRC, brak nośnika :blink: , błąd :blink: ).

Pomijam czas wypalania płyt i ich mielenie (potrafi je tak i 10 minut traktować) ...

 

Obecnie nie ma mnie w PL, więc jestem na niego skazana, ale chętnie dowiem się na przyszłość.

 

Nic nie reklamowalem:) To co wymienilem bylo w nowym notebook'u - sprawdzilem to jeszcze w sklepie, gdy go odbieralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy trzymają się dobrze tzn chodzą ciężko, nie skrzypią. Jedynie ten plastik pęknięty :(

wczoraj sie dowiedzialem ze kolega mojej dziweczyny tez uswiadczyl pekniecia zawiasu. dzien po zakupie. oddal na serwis i uwzglednili gwarancje. ciezko mu bylo sie do nich dodzwonic jak rowniez czas naprawy byl dlugi ale sprobowac trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do zwisow wifi podczas dzialania EMULE.... jezeli ktos ma router d-linka to stronie http://www.dlink.com/products/support.asp?pid=6&pv=30&sec=0 w opisie Firmware 2.50 jest miedzy innymi info: " - Fixed Emule reboot issue"

 

byc moze z innymi programami tez moze byc problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam wszystkich i dziękuje za wcześnijsze wpisy, które pomogły mi podjąć decyzję co do wyboru laptopa. Swoimi spostrzeżeniami podzielę się chętnie w najbliższym czasie, a trochę się ich uzbierało. Tymczasem mam problem i proszę o pomoc. Otusz standardowo podzielili mi dysk na połowę plus ta partycja z backupem. Sformatowałem więc dysk i założyłem nowe partycje. Niestety nijak nie mogę zainstalować win xp home z płytek dołączonych do lapka. Jak to zrobić? Nie ukrywam, że zależy mi na oryginalnym windowsie który kupiłem a nie jakieś dziwne kombinacje.

Z góry dziękuję za ewentualne zainteresowanie.

Edytowane przez rybaro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobiłem ale po całym procesie instalacji a właściwie nie instalascji tylko rozpakowania (ghost) i końcowym restarcie lapka nic nie odpala.

Edytowane przez rybaro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobiłem ale po całym procesie instalacji a właściwie nie instalascji tylko rozpakowania (ghost) i końcowym restarcie lapka nic nie odpala.

Sprawdz sekwencje botowania w biosie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zainteresowany i to juz od dluzszego czasu tym Acerkiem! Ale po przeczytaniu waszych opini to powiem szczerzs, ze zaczynam powatpiewac!

 

Napiszcie mi prosze z czego jest zrobiona ta obudowa?? -bo na ten temat nic niemoge znalezc!

 

(poza tymi peknieciami, to szybko sie rysuje- bo chodza takie opinie?)

 

no i te zawiasy chodza ciezko, moze piszcza/skrzypia?

Mojego laptopa mam od lipca, noszę go w plecaku regularnie, wypad w góry przeżył, otwieram, zamykam, zawiasom nic nie jest, nic mi nie pękło. Trochę się pokrywa porysowała, ale to chyba normalne. W środku nadal wygląda jak nowy.

Do WiFi nic nie mam, nic mi się nie wiesza, dziala całkiem normalnie.

 

Tylko ten napęd DVD to jakaś porażka. Jeśli mi go nie wymienią to kupię nowy i wymienię własnoręcznie. Obency łaskawie wypala płytki półgodziny i regularnie ma problemy z otwarzeniem płyt audio. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sekwencje botowania w biosie B)

 

 

eRecovery w automacie zmienia sekwencję po zakończeniu backupu.

Natomiast dzisiaj po wrzuceniu płytki z backupem, który zrobiłem po pierwszej instalce i przerzuceniu tego na HDD również przez ghosta napisał mi: invalid partition table

Edytowane przez rybaro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napęd działa ok. Na poczatku wypalałem płytki tym softem od Acera. Totalna porażka, DVD płytke palił ponad 40min.

A Nero radzi sobie całkiem całkiem.

 

CO do windy to juz isałem tu chyba, też miał problem z instalacją z tych magicznych płytek, to poszedłem do sklepu gdzie go kupiłem i mi wypalili win home pl. Kluczyk pasuje bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...