Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi jaka wersje instlowac? Chodzi mi 32 czy 64 bit? Komp to srednia polka c2d@3000 , 4 giga ramu i gtx 260. Za wiele nie gram ale czasami cos tam lubie popykac. Starego sprzetu raczej nie mam co najwyzej jakis soft starszy ktory mi potrzebny. Czy wg was era 64 bit juz sie zaczela?

edytka. Zapomnialem ciagle uzywam pod XP starego SB live czy pod "siodemka" on wogole sie odnajdzie?

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaka wersje instlowac? Chodzi mi 32 czy 64 bit? Komp to srednia polka c2d@3000 , 4 giga ramu i gtx 260. Za wiele nie gram ale czasami cos tam lubie popykac. Starego sprzetu raczej nie mam co najwyzej jakis soft starszy ktory mi potrzebny. Czy wg was era 64 bit juz sie zaczela?

edytka. Zapomnialem ciagle uzywam pod XP starego SB live czy pod "siodemka" on wogole sie odnajdzie?

 

instaluj śmiało 64 bit,

 

co do SB Live to nie wiem, ale myślę, że będzie działało bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak usunąć te białe strzałki przy ikonach na pulpicie ? 2ga sprawa jak zrobić normalny pasek na dole ? tzn taki by szerokość zminimalizowanych do paska programów była do cholery normalna a nie takie małe coś w postaci ikony....

no i 3cia sprawa, wyjątkowo często podczas pracy systemu włącza mi sie wentylator w laptopie a w tym HP jest on naprawdę głośny :/czy to przez te bajery aero ?

nie wiem o jakie strzalki chodzi,

ppm wlasciwosci paska, przyciski paska zadan, nigdy nie scalaj,

popatrz w ustawieniach zasilania aktywnego profilu, sa tam opcje odnosnie procesora oraz cos takiego jak zasady chlodzenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakie strzalki chodzi,

jak masz ikony na pulpicie to w lewym rogu tej ikonki jest taka mała biała strzałeczka... w vista coś się usuwało z rejestru ale tutaj nie chce namieszać...

taka głupota ale mnie drażni :P zawsze to usuwałem w każdym systemie ;)

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem, bo działało strasznie wolno. Vista też tutaj nic nie zmieniła. W pracy korzystam z G5 appla, ale kilka pecetów z Vistą też jest i podnoszenie z uśpienia zajmuje im tyle ile odpalenie kompa od nowa. Stąd nigdy z uśpienia nie korzystałem. A że na 7 trwa to u mnie z 2 sek. to "odkryłem" tę funkcję na nowo.

Bo masz włączoną hibernację hybrydową - system zapisuje dane na HDD jak przy normalnej hibernacji, ale nie wyłącza się, tylko przechodzi w stan uśpienia. W momencie wybudzenia powrót do stanu gotowości zajmuje właśnie sekundę - dwie (bo przecież wszystko cały czas jest w RAMie), natomiast w przypadku wyłączenia zasilania stan systemu przywracany jest z pliku hibernacji. Efekt identyczny, tyle że trwa to kapkę dłużej. Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz harmonogram automatycznej defragmentacji.

Po co, przecież to bardzo przydatna funkcja jak się ma hdd. Wystarczy ustawić żeby odbywało się to w godzinach w których mniej korzystamy z komputera.

Poza tym domyślnie i tak jest ustawione w środku nocy co w większości przypadków nigdy się nie włącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak usunąć te białe strzałki przy ikonach na pulpicie ?

Sunrise Seven

http://legalne.info/soft/2213/Sunrise-Seven-Konfigurator-PL

Można zmienić w nim szerokość menu start, wyłączyć strzałki przy ikonach skrótów i wiele innych.

Edytowane przez Emil90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat działania sterowników Realtec HD audio pod W7?

Mam płytę Asus p5k z zintegrowaną kartą ALC 883. Pomińmy jakość dzwięku z kart zintegrowanych.

Na XP karta grała z deka inaczej. Przesiadłem sie na W7 i jakoś inaczej, w moim odczuciu gorzej gra.

Może ktoś mógłby sie podzielić tajnikami konfiguracji tej karty w tym systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie dzwięku? :)

 

Edit: Np. brak jest regulacji basu. Mogę regulować wszystkie inne głośniki i efekt jest słyszalny, regulując glosnik basowy nie słychać żadnej zmiany.

Pozatym tak jak wczesniej wspominałem dzwięk jest znacznie gorszy niz na XP.

post-146198-1257432702_thumb.jpg

post-146198-1257432713_thumb.jpg

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma różnicy , jak nawet między wersjami sterowników są różnice w dźwięku. Win7 dźwięk ujdzie , na viscie gorszy , na xpeku najlepszy - alc889a.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat działania sterowników Realtec HD audio pod W7?

[...]

Też z tym mam problem. Tzn dźwięk jest inny, niż na XP. Efekty dźwiękowe [pokazałeś na screenie] nie działają/działają dziwnie. Używam Win7 codecs, w które trochę poprawiły sytuację. No i jeszcze ratuję się EQ w odtwarzaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co mówi sideband.

U mnie najlepiej gra przy takich ustawieniach:

 

Edit: tylko np. jeżeli w polu głośniki opcjonalne zaznaczę subwoofer to bas prawie całkowicie zanika :(

post-146198-1257437213_thumb.jpg

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem. Możliwe iż to wada systemu bądź mojej niewiedzy ;)

Posiadam pasek zadań u góry ekranu, problem polega na tym iż niektóre okna programów chowają mi się pod paskiem zadań i czasami niemożliwym jest ich wyłączenie poprzez X. Dzis np odpaliłem winampa i pojawiło mi się okienko o nowej wersji...którego część schowała się pod paskiem zadań. Wyłączenie okna pomógł dopiero reset winampa :damage_wall:

 

W niektórych oknach pomaga dwukrotne kliknięcie w boczną część okienka, wtedy automatycznie przemieszcza się ono pod pasek i mogę sobie kliknąć X aby je wyłączyć. Zna ktoś jakiś sposób aby WSZYSTKIE okna (czy to z windowsa, przeglądarki czy innych programów) zawsze odpalały mi się poniżej paska a nie pod nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że tak się dzieje z winampem ale jak go zadokowałem na nowo do krawędzi paska zadań to już mi się przestał chować. Nie wiem jak inne aplikacje bo ja używam tradycyjnie pasek na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś przesiadłem się na W7 , jak mi się spodoba to zostanie na dłużej .

 

I mam parę zagadek , w XP miałem parę swoich ustawień :

 

- pasek szybkiego uruchamiania , w XP miałem go z lewej strony ekranu , w W7 nie potrafię czegoś takiego włączyć , nawet nie da się przenieść żadnego paska narzędzi - włączone trzymają się dolnej belki niczym przyklejone .

 

- systemowa przeglądarka plików - w XP domyślnie był to jeden proces - klikając jedno zdjęcie włączał się podgląd systemowy , klikając kolejne zdjęcie przeglądarka je po prostu ładowała , bez żadnych dodatkowych okien - było tylko jedno ; w W7 kliknięcie każdego kolejnego zdjęcia otwiera kolejne okno przeglądarki zdjęć , zaznaczam że nie chce mi się instalować specjalnie do tego innych aplikacji ( wiem jak to działa w IrfanView i XnView - nie odpowiada mi ) .

 

Edycja - jeden problem naprawiony , w sumie rozwiązanie było banalne .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- podgląd plików Video i zdjęć - w XP była funkcja miniaturek - czasami wpieniała ale do dużej ilość zdjęć była idealna , da się coś podobnego włączyć w W7 ? ( Bardzo mi na tym zależy ) .

U mnie jest to domyślnie włączone. Chociaż nie wiem gdzie sie to ustawia.

 

Edit screen.

Chyba o to chodzi?

post-146198-1257451374_thumb.jpg

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast co jakiś czas wiesza się tlen ... i tak trzeba jakies 15-20 sekund poczekać i się odwiesza :/ też tak macie ?

Która wersja? 7 beta się nie wiesza. 6 coś tam, się wieszała właśnie na taki czas, ale co dziwne na laptopie siostry (identyczny jak mój) te same stery, ten sam system (beta jeszcze wtedy) objawy z tlenem występowały tylko u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejna sprawa, wszystkie problemy dzięki Wam rozwiązuje więc pytanie kolejne, zapuszczam grę np C&C Generals chodzi ładnie fajnie, ale nie rozciąga mi obrazu do proporcji 16:10 czyli takiej jak laptopowy ekran obraz natomiast wyświetlany jest w proporcjach 4:3, wiadome, że można to zmienić przez zmianę rozdzielczości ale jak wiadomo starsze gry raczej nie posiadają rozdzielczości typu 1680x1050 i jestem zmuszony grać z paskami po boku... czy jest jakaś opcja by te proporcje się automatycznie dostosowywały do szerokości ekranu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wersja? 7 beta się nie wiesza.

Tyle tylko ze wczoraj walczyłem z kilkoma kompilacjami i w zadnej na W7 x64 nei działała obsługa pluginów. Efekt był taki ze zainstalowałem v6.

 

 

W ogóle to fajna ta nowa .... Vista. PO uzywaniu V z ulepszeniami z W7 zastanawiam sie na co ja wydałem 500zl... :lol:

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluginy działają, tylko pewnie instalowałeś te z wersji 6, a tlen 7 to inna bajka...

... i pluginów za dużo nie ma

Ta, tyklo co mialem niby instalowac jak nie działają pluginy TLENA dołączone domyslnie. Nie chodzi cały panel z widokiem pluginów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...