Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

SPTD to pochodzi z Demon Tools którego najpewniej masz. Pewnie nie najnowsza wersja. Choć on nie powinien robić problemów z zamykaniem. Jednak zacznij od tego. Jak nie przejdzie to może chodzić o jakiś sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może jednocześnie dwóch kart dźwiękowych? Chcę mieć jednocześnie Audigy i integrę ale coś nie bardzo chce to działać...

Nie bardzo chce dzialac, tzn co sie dzieje? Ja w pracy mam XP i W7 i na obu systemach dziala mi integra i SB Audigy bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

 

mam zintegrowana karte wifi na plycie P5K-E, realtek rtl8187, tez mysle ze tp wina sterownikow badz systemu.(szukalem nowych,zmienialem tez na starsze i to samo wciaz)

Problem teraz polega na tym ze wyswietla mi sie brak polaczenia, biore rozwiazywanie problemow i czasami to pomaga a czasami nie, nie moge wyszukac sieci - jest brak polaczenia caly czas. Router dziala normalnie bo siedze na laptopie i nic takiego sie nie dzieje. bez zadnych powodow po prostu rozlacza mi siec i tak jakby wylaczaja sie uslugi wifi bo nawet nie moge innej sieci wyszukac ;/ nie wiem w czym tkwi problem, jeszcze niedawno bylo ok... robactwa nie ma bo robilem skany wczoraj i nic nie wykrylo. pozatym malo scigam teraz (przez ten blad) wiec nawet nie ma skad sie ono wziac. reset kompa pomaga, bo gdy wchodze do windowsa od razu wszystko smiga. po jakims czasie jak zacznie sie wylaczac to juz nie da rady dojsc do ladu, rozlacza co chwile jezeli rozwiazywanie problemow pomaga. jak nie to tylko reset i znow to samo :/

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chce dzialac, tzn co sie dzieje? Ja w pracy mam XP i W7 i na obu systemach dziala mi integra i SB Audigy bez problemu.

Myślałem, że może Windows ma z tym problem, ale skoro się da to chyba mam problem z zainstalowaniem integry. Jedyne co Menadżer urządzeń mi pokazuje to High Definition Audio Controller w System Devices, a w kartach dźwiękowych tylko Audigy.

Instalowałem najnowsze stery ze strony Realteka, niby się zainstalowały ale dalej nic, karty ani widu ani słychu, żadnych ikonek od Realteka też nigdzie nie ma.

Karta jest oczywiście włączona w biosie.

Normalnie czuję się jak kompletny noob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

mam zintegrowana karte wifi na plycie P5K-E, realtek rtl8187, tez mysle ze tp wina sterownikow badz systemu.(szukalem nowych,zmienialem tez na starsze i to samo wciaz)

Problem teraz polega na tym ze wyswietla mi sie brak polaczenia, biore rozwiazywanie problemow i czasami to pomaga a czasami nie, nie moge wyszukac sieci - jest brak polaczenia caly czas. Router dziala normalnie bo siedze na laptopie i nic takiego sie nie dzieje. bez zadnych powodow po prostu rozlacza mi siec i tak jakby wylaczaja sie uslugi wifi bo nawet nie moge innej sieci wyszukac ;/ nie wiem w czym tkwi problem, jeszcze niedawno bylo ok... robactwa nie ma bo robilem skany wczoraj i nic nie wykrylo. pozatym malo scigam teraz (przez ten blad) wiec nawet nie ma skad sie ono wziac. reset kompa pomaga, bo gdy wchodze do windowsa od razu wszystko smiga. po jakims czasie jak zacznie sie wylaczac to juz nie da rady dojsc do ladu, rozlacza co chwile jezeli rozwiazywanie problemow pomaga. jak nie to tylko reset i znow to samo :/

Sprawdź dziennik zdarzeń systemowych. Może będzie jakaś informacja o problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

 

mam zintegrowana karte wifi na plycie P5K-E, realtek rtl8187, tez mysle ze tp wina sterownikow badz systemu.(szukalem nowych,zmienialem tez na starsze i to samo wciaz)

Problem teraz polega na tym ze wyswietla mi sie brak polaczenia, biore rozwiazywanie problemow i czasami to pomaga a czasami nie, nie moge wyszukac sieci - jest brak polaczenia caly czas. Router dziala normalnie bo siedze na laptopie i nic takiego sie nie dzieje. bez zadnych powodow po prostu rozlacza mi siec i tak jakby wylaczaja sie uslugi wifi bo nawet nie moge innej sieci wyszukac ;/ nie wiem w czym tkwi problem, jeszcze niedawno bylo ok... robactwa nie ma bo robilem skany wczoraj i nic nie wykrylo. pozatym malo scigam teraz (przez ten blad) wiec nawet nie ma skad sie ono wziac. reset kompa pomaga, bo gdy wchodze do windowsa od razu wszystko smiga. po jakims czasie jak zacznie sie wylaczac to juz nie da rady dojsc do ladu, rozlacza co chwile jezeli rozwiazywanie problemow pomaga. jak nie to tylko reset i znow to samo :/

Wygląda na oszczędzanie energii - z poziomu BIOS lub Windows dla karty WiFi. Poszperaj w zakładkach karty i zobacz, czy nie ma tam oszczędzania energii włączonego - opcja "wyłącz to urządzenie w celu oszczędzania energii" lub coś w ten deseń.

Jeśli wraz ze sterownikiem tej sieciówki zainstalował Ci się jakiś "WiFi konfigurator" od producenta płyty, to go wyłącz/odinstaluj/usuń. On także może być przyczyną błędów. Windows bez problemu potrafi sam konfigurować karty WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie, mam pewien problem. Dzis pobawic sie chcialem 64bitowym oesem i tutaj "zonk" - nie moge zainstaowac Adapteca SA 1220. Sterowniki z Visty 64bit niby instaluja sie, ale po zainstalowaniu mam Adapteca z wykrzyknikiem bo nie przeszedl jakiejs weryfikacji sterownijkow i po ponownym rozruchu odpala sie "konsola" Sevena, naprawia rozruch i wywala mi ten sterownik. Bez niego nie moge uzywac 2 Sigejtow. Jest na to jakies obejscie? Probowalem wylaczac cyfrowy podpis przez cmd, ale to nic nie dalo, albo ja cos zle robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem wiondows 7 i nie mam dzwieku!

 

mam zintegrowana karte dzwiekowa REALTEK AC`97 i najprawdopodobniej nie wykrywa mi glosnikow tzn sterowniki sie instaluja nie ma problemow bledow itp ale nie slysze dzwieku

 

nic nie moge poradzic poniewaz panel sterowania pod windows 7 nie ma opcji "jack sensing" zeby recznie wykryc glosniki a niestety na gigabyte+realtek sa problemy z wykrywaniem czesto - na xp tez to mialem ale wyystarczy recznie wykryc i wszystko dziala

 

probowalem sterownikow pod xp to podczas recznego wykrywania jest komunikat: Cannot find Wave Volume control

 

 

wiec mam pytania:

1. czy ktos znalazl odpowiednie sterowniki w ktorych mozna wykryc glosniki pod win7 - jesli tak to prosilbym o linka (plyta glowna gigabyte)

2. czy jest jakis sposob inny zeby to zrobic na sterownikach tych co sa teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pewien problem. Dzis pobawic sie chcialem 64bitowym oesem i tutaj "zonk" - nie moge zainstaowac Adapteca SA 1220. Sterowniki z Visty 64bit niby instaluja sie, ale po zainstalowaniu mam Adapteca z wykrzyknikiem bo nie przeszedl jakiejs weryfikacji sterownijkow i po ponownym rozruchu odpala sie "konsola" Sevena, naprawia rozruch i wywala mi ten sterownik. Bez niego nie moge uzywac 2 Sigejtow. Jest na to jakies obejscie? Probowalem wylaczac cyfrowy podpis przez cmd, ale to nic nie dalo, albo ja cos zle robie.

Przy wlaczaniu kompa wcisnij F8 i uzyj opcji Wyłącz wymuszanie podpisu cyfrowego. Moze pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pewien problem. Dzis pobawic sie chcialem 64bitowym oesem i tutaj "zonk" - nie moge zainstaowac Adapteca SA 1220. Sterowniki z Visty 64bit niby instaluja sie, ale po zainstalowaniu mam Adapteca z wykrzyknikiem bo nie przeszedl jakiejs weryfikacji sterownijkow i po ponownym rozruchu odpala sie "konsola" Sevena, naprawia rozruch i wywala mi ten sterownik. Bez niego nie moge uzywac 2 Sigejtow. Jest na to jakies obejscie? Probowalem wylaczac cyfrowy podpis przez cmd, ale to nic nie dalo, albo ja cos zle robie.

Jeśli chcesz zainstalować niepodpisany sterownik to chyba jedyne wyjście użyć tego http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo

Opisywać nie będę, bo opis jest (po angielsku), ale gdybyś miał problem to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przy wlaczaniu kompa wcisnij F8 i uzyj opcji Wyłącz wymuszanie podpisu cyfrowego. Moze pomoze.

To nie jest rozwiazanie. Raz : automatycznie odpala sie konsola naprawcza wywalajaca sterownik, dwa : musialbym to za kazdym razem robic.

 

Jeśli chcesz zainstalować niepodpisany sterownik to chyba jedyne wyjście użyć tego http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo

Opisywać nie będę, bo opis jest (po angielsku), ale gdybyś miał problem to pisz ;)

Sprawdze. Dziekowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega ma pewien problem z windowsem 7, zamieszczę jego opis.

 

Witam mam pewien problem i nie mam pojecia jak go rozwiązać, było by świetnie jak by ktoś znalazł jego rozwiązanie. Sprawa wygląda mniej więcej tak, postaram się to jako tako wyjaśnić: Zanim przesiadłem się na win7 byłem użytkownikiem XP przez którego grałem w gry na 42 calowym TV który był podpięty bezpośrednio do karty graficznej (radeon HD4770) przez HDMI, pamiętam że jak pierwszy raz odpaliłem na xp obraz na tv i ustawiłem rozdzielczosc Full HD (1980x1080) to obraz był tak na 80% ekranu a do o koła była czarna obwódka, lecz na szczęście w Panelu karty graficznej była pewna opcja odpowiedzialna za skale, i po przesunięciu suwaka max do prawej strony obraz powiększał się do 100% na ekranie i nie traciła się jakość, i tu dochodzimy do mojego problemu a mianowicie takiego iż w sterowniku radeona pod win 7 ewidentnie nie ma tej opcji... obszukałem 50 razy ten panel sterowania i po prostu nie ma tego, a co za tym idzie? wyświetlany obraz jest znów tak na 80% ekranu... oczywiście moge po przez TV cyfrowo to rozciągnąć ale idzie za tym utrata jakości i to jest dość widoczna różnica.... sprawdzałem starszy sterownik i dalej jest to samo... dodam iż xp był 32 bitowy a obecny win7 64 i panele ATI się minimalnie różnią.

 

Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?

 

Mam jeszcze jedno pytanie, kolega wczoraj instalował tego windowsa 7 x64 i ma 4gb ramu ale widzi mu dalej 3gb, tzn piszę że widzi 4 ale dostępne są 3gb o co chodzi?, czytałem niedawno że za to odpowiada jakaś opcja w biosie którą trzeba wyłączyć i będzie system wykorzystywał pełną pamięć, ale nie pamiętam jak się ona nazywała.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, kolega wczoraj instalował tego windowsa 7 x64 i ma 4gb ramu ale widzi mu dalej 3gb, tzn piszę że widzi 4 ale dostępne są 3gb o co chodzi?, czytałem niedawno że za to odpowiada jakaś opcja w biosie którą trzeba wyłączyć i będzie system wykorzystywał pełną pamięć, ale nie pamiętam jak się ona nazywała.

Memory Remap Feature na Enabled trzeba ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem wiondows 7 i nie mam dzwieku!

 

mam zintegrowana karte dzwiekowa REALTEK AC`97 i najprawdopodobniej nie wykrywa mi glosnikow tzn sterowniki sie instaluja nie ma problemow bledow itp ale nie slysze dzwieku

 

nic nie moge poradzic poniewaz panel sterowania pod windows 7 nie ma opcji "jack sensing" zeby recznie wykryc glosniki a niestety na gigabyte+realtek sa problemy z wykrywaniem czesto - na xp tez to mialem ale wyystarczy recznie wykryc i wszystko dziala

 

probowalem sterownikow pod xp to podczas recznego wykrywania jest komunikat: Cannot find Wave Volume control

 

 

wiec mam pytania:

1. czy ktos znalazl odpowiednie sterowniki w ktorych mozna wykryc glosniki pod win7 - jesli tak to prosilbym o linka (plyta glowna gigabyte)

2. czy jest jakis sposob inny zeby to zrobic na sterownikach tych co sa teraz?

A próbowałeś najnowszych sterowników realteka czy tylko te systemowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPTD to pochodzi z Demon Tools którego najpewniej masz. Pewnie nie najnowsza wersja. Choć on nie powinien robić problemów z zamykaniem. Jednak zacznij od tego. Jak nie przejdzie to może chodzić o jakiś sterownik.

Daemona próbowałem instalować, ale zakończyło się to niepowodzeniem. Anyway... odpowiedzialny za brak zamknięcia jest sterownik do dźwiękówki M-Audio. Producent nie dostarcza go pod Win7. Zainstalowałem go z trybem zgodności z Vista x64 (bo Win7 mam x64) i wszystko działa cacy za wyjątkiem wyłączania systemu... Bardzo to dziwne jest :)

 

ED: Pojawiły się stery beta, więc już niedługo problemu nie będzie.

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli z ta opcja nie ma poprawy?

Znaczy sie ja nie sprawdzalem jeszcze, na necie pisza, ze w niektorych sytuacjach to pomaga, ale ja tego nie robie bo mnie nie interesuje odpalanie F8 za kazdym razem ;) Jestem blizej rozwiazania, ktore podal Glasser, ale i tego jeszcze nie sprawdzalem. Potrzebowalem Raida wczoraj bo robilem cosik, dzis nie siedze na 64bit i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zintegrowana karte dzwiekowa REALTEK AC`97 i najprawdopodobniej nie wykrywa mi glosnikow tzn sterowniki sie instaluja nie ma problemow bledow itp ale nie slysze dzwieku

 

nic nie moge poradzic poniewaz panel sterowania pod windows 7 nie ma opcji "jack sensing" zeby recznie wykryc glosniki a niestety na gigabyte+realtek sa problemy z wykrywaniem czesto - na xp tez to mialem ale wyystarczy recznie wykryc i wszystko dziala

 

probowalem sterownikow pod xp to podczas recznego wykrywania jest komunikat: Cannot find Wave Volume control

 

 

wiec mam pytania:

1. czy ktos znalazl odpowiednie sterowniki w ktorych mozna wykryc glosniki pod win7 - jesli tak to prosilbym o linka (plyta glowna gigabyte)

2. czy jest jakis sposob inny zeby to zrobic na sterownikach tych co sa teraz?

Haczyk w tym, że to właśnie cały ten panel do wykrywania głośników powoduje problemy. Bez niego nie trzeba nic wykrywać, bo po co? Niezależnie co podpinasz, karta i tak wysyła dźwięk. Natomiast przestawianie "głośniki" czy "słuchawki" jest w panelu sterowania w Windows.

 

Sterowniki pod XP nie maja prawa działać. Zakładając, że masz wersję x64 (64bit) systemu, to powinny podejść sterowniki od Visty x64. Druga sprawa, to na stronie producenta płyty/chipsetu mogły już się pojawić sterowniki specjalnie dla 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki pod XP nie maja prawa działać.

Na x86 mają prawo działac i zwykle nie licząc drobnych problemów z powodu braku paru funkcji działaja.

 

Zakładając, że masz wersję x64 (64bit) systemu, to powinny podejść sterowniki od Visty x64.

Tyle ze sterownik dla w7 = sterownik dla Visty... Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...