Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

To samo u mnie. Instalacja na laptopie od kolegi trwała niecałe 15 minut, u mnie 15 minut trwało otwarcie ekranu z wyborem języka. Niestety, AHCI mam wyłączone :(

Spróbuj trick z wyciąganiem i wkładaniem płyty, chociaż u mnie słabo działał.

 

Tak btw, jeśli ktoś ma XP a ma wersję Windowsa 7 upgrade i chce zrobić zupełnie czystą instalację, to da się to zrobić, tzw. MediaBoot registry hack.

Po instalacji NIE wpisywać klucza, nie ściągać update'ów. Wejśc do rejestru, zmienić wartość w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE z 1 na 0. Następnie odpalić podniesioną do uprawnień admina konsolę (cmd) i zresetować ustawienia aktywacji poleceniem "slmgr -rearm". Reboot, wpisać klucz i aktywować. Violla!

 

Ta metoda zadziałała mi już dwa razy, więc jest raczej sprawdzona. Jeśli by nie działała ta opcja to można użyć komendy "SLMgr" aby wrzucić klucz produktu ręcznie oraz aktywować system (nie sprawdzałem). Ostatnią znaną mi metodą która sprawdziłem jest podwójna instalacja ;), ale to jest strata czasu.

 

Zaznaczam, że są to legalne operacje, o ile mamy gdzieś licencję na XP albo Vistę, chociaż oczywiście zadziałają zawsze.

Tutaj trochę info odnośnie licencjonowania W7:

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=1996...mp;#entry241843

Btw. nie można złożyć już kompa i kupić sobie do niego W7 OEM. Trzeba go sprzedać z tym systemem, żeby instalacja i aktywacja były legalne ;).

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, w Windows 7 takowy limit nie istnieje. O ile się nie mylę, nie istnieje też już w Viście SP2.

Wytłumacz to mojemu uTorrentowi, który zbiera seedy z prędkością 1 na 30-60 sek bądź dłużej. Maksymalną prędkość osiągam po ~10 minutach. Dla porównania XP robi to w mgnieniu oka. Systemowa zapora jest wyłączona. Program TCP-Z mówi, że limit jest ustawiony na 10 połączeń. Zmiana tej wartości w praktyce jednak nic nie daje, program nie współpracuje zbyt dobrze z 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, o ile limit w XP był dotkliwy, to już pod Vistą był dla mnie nieistniejący, mimo wpisów w dzienniku zdarzeń i przekroczeniu limitu. uTorrent hulał jak burza. W Windows 7 tym bardziej nie zauważyłem, aby coś mu przeszkadzało, no bo niby co ma mu przeszkadzać:

 

http://support.microsoft.com/kb/969710

 

Domyślnie w systemach Windows Server 2008 z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) i Windows Vista z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) limit półotwartych połączeń TCP jest wyłączony. - tak samo w Win7 :) Wszelkie "pacze" zapewne oszukują użytkownika, aby zachować swą popularność :D

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, o ile limit w XP był dotkliwy, to już pod Vistą był dla mnie nieistniejący, mimo wpisów w dzienniku zdarzeń i przekroczeniu limitu. uTorrent hulał jak burza. W Windows 7 tym bardziej nie zauważyłem, aby coś mu przeszkadzało, no bo niby co ma mu przeszkadzać:

 

http://support.microsoft.com/kb/969710

 

Domyślnie w systemach Windows Server 2008 z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) i Windows Vista z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) limit półotwartych połączeń TCP jest wyłączony. - tak samo w Win7 :) Wszelkie "pacze" zapewne oszukują użytkownika, aby zachować swą popularność :D

W moim przypadku, limit ten jak najbardziej był włączony. Wpis, o którym mowa w publikacji Microsoftu w ogóle nie istniał, dodałem go manualnie z wartością "0"i teraz wszystko wydaje się działać tak jak powinno.

 

Co do wszelkich patchy to racja - można je sobie wsadzić między książki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z odpaleniem Counter Strike'a 1.6 na x64? U mnie działa tylko tryb software, a czasem wywala błąd, że mam za mało pamięci :D

Nie sądzę, abyś znalazł kogokolwiek kto próbował już uruchomić ten zabytek na Win7x64 ;]

Jak masz steama, albo wersję z wszystkimi łatkami powinien działać. Próbowałeś oczywiście tryb zgodności z XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z dzwiekiem pod win7.

Mam zestaw glosniczków 5.1 Genius 5100 i lewy przedni glosnik pierdzi, harczy, czy jak to tam nazwać, ale tylko przy niektórych dźwiekach, nie jest to chyba wina glośnika bo podpiety w inne miejsce dziala dobrze.

Wymieniłem także przewód, na nowym przewodzie harczy tak samo.

 

Co ciekawe problem wystepuje zarówno na integrze jak i na moim SB Audigy SE.

Testowalem sterowniki, które pobral windows oraz te zmodowane, efekt ten sam.

 

Mimo wszystko wydaje mi się, że musi to być problem softwarowy.

Ma ktos jakies pomysly ?

 

Edit: zamieniłem przednie głośniki miejscami i lewy przedni dalej harczy

Przepiąłem też czincze na odwrót i dalej pierdzi ten sam głośnik, jakby gnjiazdo padło to chyba drugi głośnik powinien pierdzieć

Dla pewności zmieniłem też przewód jack - 2 czincze na inny i nic to nie daje.

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, abyś znalazł kogokolwiek kto próbował już uruchomić ten zabytek na Win7x64 ;]

Jak masz steama, albo wersję z wszystkimi łatkami powinien działać. Próbowałeś oczywiście tryb zgodności z XP?

Tak, mam steama. Tryb zgodności nie przynosi rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zainstalowałem WIN 7 na laptopie. Nie moge znaleźć opcjji ustawień jansośći ekranu. W Viście opcje te znajdowały się planie zasilania. W win 7 nie moge znaleźć tego, ekran mam przyciemniony, brakuje mi ikony w panelu sterowania komputer przenośny, prosze o pomoc. Gdzie dokładnie jest ten wskaźnik do ustawiania. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zainstalowałem WIN 7 na laptopie. Nie moge znaleźć opcjji ustawień jansośći ekranu. W Viście opcje te znajdowały się planie zasilania. W win 7 nie moge znaleźć tego, ekran mam przyciemniony, brakuje mi ikony w panelu sterowania komputer przenośny, prosze o pomoc. Gdzie dokładnie jest ten wskaźnik do ustawiania. Pozdrawiam

W 7 tez jest to w opcjach zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktoś?? ostatnio mialem spokoj pare dni z bluescreenami a teraz 3 pod rzad walnal.otworzy mi ktos pliczek zrzutu i powie o co kaman bo mi windebuger nie moze sobie z nim poradzic

 

tutaj plik http://www.sendspace.pl/file/bbf4a847e47df156ac3a629

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób które migrowały z xp na 7.

Przeklejenie folderów z katalogu użytkownika Xp (dane aplikacji itd) do 7 nie sprawia problemów, czy coś może uciec?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie wiem czy się zrozumieliśmy.

Nie chcę przenosić całego profilu, tylko katalogi aplikacji po kolei, czyli np

C:\Documents and Settings\XXX\Dane aplikacji\Thunderbird

wkleić w odpowiednie miejsce w w7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie grać. Tylko musisz wiedzieć co gdzie.

W XP takich folderów było w sumie 2 (user\dane aplikacji i user\ustawienia lokalne\dane aplikacji), w 7 są 3: local (chyba odpowiednik Ustawienia lokalne), roaming (prawdopodobnie Dane aplikacji) i LocalLow (nie wiem wtf, ale siedzi u mnie tam tylko Sun i Microsoft).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem "Dane aplikacji" w Vista/7 jest \users\twojaNazwa\AppData\Roaming, zaś "Ustawienia lokalne" to \Users\twojaNazwa\AppData\Local. W polskiej wersji językowej z poziomu Eksploratora nazwa Users będzie brzmiec, oczywiście, Użytkownicy.

 

Choć istnieje link o takiej nazwie, w Vista/7 nie ma już folderu Documents and Settings.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pomysł jak dodać skrót do kosza w menu start po prawej stronie (obok komputera, dokumentów itp)? W ustawieniach paska można dodać różne katalogi systemowe ale niestety kosza nie. Chce się go pozbyć z pulpitu a nie mam jak się do niego inaczej dostać jak właśnie przez pulpit (nawet w explorerze nie ma żadnego odnośnika do kosza).

 

Edit: dodałem go do "ulubionych" w explorerze, ale to jednak nie to samo co chcę osiągnąć.

Edytowane przez PB782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierają się mi strony ze skrótów w konkach w pliku pomocy programu. Win 7 Premium 64 pl.

 

Dołączona grafika

 

Najeżdzam myszką na np. BUY - pokazuję się rączka ale nie ma żadnego odzewu. W pracy na XP otwiera się ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie problem z odpaleniem Counter Strike'a 1.6 na x64? U mnie działa tylko tryb software, a czasem wywala błąd, że mam za mało pamięci

Mam Win7 x64 i żadnych problemów nie odnotowałem z CS 1.6. Grywam często i gra zawsze się odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...