Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie coś czytałem ale nie wierzyłem :blink:

czyli co, kupię oem i będzie pokazywało mi że mam pirata?

musi być box?

znalazłem taką wersję Microsoft Windows 7 Home Premium PL BOX Upgrade

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...OX_Upgrade.html

mam oryginalną vistę basic 32bit. będę mógł normalnie użyć ww 7 do upgradu do 7 tylko że 64bit?

ci wszyscy co kupują na allegro wersje oem to...nie używają ich? da radę oem z aktywować na domowym kompie?

Na Vistę Basic nie przysługuje upgrade (od Premium).

 

A w sumie zamieszali z tą licencją. Miałem sobie do lapka OEMa kupić.

 

Nie wiem tylko, czy nawet wcześniej mogłem, bo tam jest mowa kompach składanych samodzielnie :lol:

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że w tej chwili kupując Windowsa trzeba wybierać wersję BOX? OEM przysługuje tylko producentom sprzętu / składającym zestawy sklepom?

Dokładnie. W nowej licencji nie ma juz zapisu wspominającego o samodzielnej instalacji.

 

http://oem.microsoft.com/script/contentpag...x?PageID=563841

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to wydaje sie glupie...ale jak masz OC to daj wszystko na default na czas instalacji...ostatnio z tym mialem ogromny problem, i ustawienia z visty 64x full stable przy W7 64x okazaly sie nie do przejscia...

Wszystko standard, bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz kupic OEM. Zmieniona licencja nie pozwala na instalację na własnych komputerze.

Masz nieaktualne informacje. Kilka dni po tych rewelacjach czytałem wypowiedzi rzecznika polskiego oddziału M$ który informował, że niedługo doprecyzują EULA dla Windows7, właśnie w kierunku potwierdzenia że nadal osoby indywidualne będą mogły kupować i samodzielnie instalować wersje OEM.

Jeszcze źródełko: http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5191,W...dą_zmiany.aspx

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomość dla wielu a szczególnie dla tych z laptopami.

Jednak dla mnie OEM to zawsze była ułomna licencja. Co innego kiedy kupujesz z laptopem.

 

Nie można odsprzedawać po aktywacji. Ale skoro klucz nie był w ogóle używany nie sądzę żeby to było problemem.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wyłączyć pogląd okien na pasku zadań? Szukałem, ale chyba słabo, bo nie mogę znaleźć takiej opcji.

 

I drugie pytanie: czy jest możliwość żeby po otwarciu menu startowego lista programów była od razu widoczna bez konieczności klikania 'wszystkie programy'?

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie jak zainstalować system bez CD? Mam pliki na dysku (NTFS) kombinuje z botowalnym pendriwerem, formatuje go MBRToole (fat) jak wydaje komendę e: dir. To nie pokazuje zawartości, tylko wywala że nie może otworzyć. Problem polega na tym ze stary system nie odpali bo jest instalowany na innej platformie.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nie możliwe. Powoli...

1. Bootuje z pena?

2. Gdzie jest instalka? Jaki system plików?

3. Jakie polecenie? Bo takiego jak napisałeś to nie ma. ;]

 

Bootować z pena powinno bez problemu. Idziemy więc dalej.

 

Nie wiem co wgrałeś na pena, ale partycje NTFS zapewne nie są widoczne, więc pozostaje Ci wrzucić instalkę na pena.

 

Pen ma przypisaną literę i domyślnie powinno wyświetlić wiersz poleceń właśnie na tej literze. Z racji niewidocznych partycji NTFS zapewne jest to partycja C.

 

Dajemy więc:

cd \cd win7winnt
Wyjaśnienie:

- wyjście do katalogu głównego

- wejście do katalogu win7 (czy gdzie tam trzymasz instalkę)

- odpalenie instalki (takie było polecenie dla 2000/XP - nie wiem, jak jest w V/7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że w tej chwili kupując Windowsa trzeba wybierać wersję BOX? OEM przysługuje tylko producentom sprzętu / składającym zestawy sklepom?

Microsoft nie zabrania ludziom składającym własne komputery kupna i instalacji wersji OEM. Nastąpiło kilka tygodni temu pewne nieporozumienie, które się już wyjaśniło - nie podam żadnego linka na dowód, ale pisali coś na labie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie jak zainstalować system bez CD? Mam pliki na dysku (NTFS) kombinuje z botowalnym pendriwerem, formatuje go MBRToole (fat) jak wydaje komendę e: dir. To nie pokazuje zawartości, tylko wywala że nie może otworzyć. Problem polega na tym ze stary system nie odpali bo jest instalowany na innej platformie.

Ja użyłem do tego celu programu Ultra ISO. Wyślę Ci link na PM, bo tutaj chyba nie można linkować innych for.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko próbuję zgadywać, dlaczego ci nie działa.

 

Jak ci pokazałem poprzednio na zrzucie, gdy zaznaczę udostępnianie bibliotek w górnej ramce, to mam aktywną opcję wyświetlania hasła w dolnej ramce. Jak w górnej ramce nic nie jest zaznaczone, to w dolnej ramce opcja wyświetlania hasla jest nieaktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Mogę potwierdzić, że usunięcie Kaspersky spowodowało koniec nagłych resetów komputera.

Pozostał jednak problem zamarzania systemu.

Aktywne programy działają.

Próba zapisu na dysku zawiesza program.

Można przeskakiwać między tab'ami w Opera, ale klik w link zawiesza opera.

Menedżer zadań pokazuje niewielkie odczyty z dysku dla rożnych procesów, ale żaden proces nic nie zapisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nieaktualne informacje. Kilka dni po tych rewelacjach czytałem wypowiedzi rzecznika polskiego oddziału M$ który informował, że niedługo doprecyzują EULA dla Windows7, właśnie w kierunku potwierdzenia że nadal osoby indywidualne będą mogły kupować i samodzielnie instalować wersje OEM.

Jeszcze źródełko: http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5191,W...dą_zmiany.aspx

Nad polskim oddziałem MS jest oddział głowny z US, który twierdzi inaczej i dopóki nie zostaną wprowadzone zmiany w licencji to nie mozna. Poza tym polski oddział MS jest chyba najmniej doinformowanym oddziałem na swiecie...

 

Faktu ze centrumxp podało linka do licencjonowania sprzed ładnych paru lat dotyczącego windows xp juz komentowałnie będe...

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad polskim oddziałem MS jest oddział głowny z US, który twierdzi inaczej i dopóki nie zostaną wprowadzone zmiany w licencji to nie mozna. Poza tym polski oddział MS jest chyba najmniej doinformowanym oddziałem na swiecie...

 

Faktu ze centrumxp podało linka do licencjonowania sprzed ładnych paru lat dotyczącego windows xp juz komentowałnie będe...

Co nie zmienia faktu że mimo wszystko coś jednak jeszcze może ulec zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moze i miejmy nadzieje ze ulegnie. MS juz nie raz zmieniał tresc licencji juz po wydaniu danego produktu, a w tym wypadku nawet to nie jest licencja samego systemu tylko samego pakietu OEM.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zmiany dźwięku logowania do systemu nie ingerując w pliki systemowe ?

Google mówi, że da się to zrobić poprzez podmianę oryginalnego pliku .wav, jednak pliki te są chronione i trzeba się z tym trochę pobawić. Zna ktoś jakąś inną opcję na zmianę tego dźwięku (chce go zmienić, nie wyłączyć) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zainstalowałem Windows7 ...

no i sztosy . Najpierw z instalacja sterow do grafy ( 9.11 z CCC) instalował sie tylk osam manager , no w koncu udało sie zainstalowac. No i teraz powiedzcie mi gdzie szukac opcji grafiki , całego panelu catalyst? Dodatkowa sprawa - czego używać do o/c grafy? do tej pory byl to ati try tools a tu coś nie kuka ...

Kolejna sprawa to drajwery do audigy4 - jest cos takiego pod W7 ?

aha to wersja 64bit .

p.s narazie doszedlem do 4 strony topiku tego z braku czasu ( na szczescie mam na drugim hdd XP :) )

 

a i jeszcze jedno - podczas instalacji chciał sobie stworzyc jakas dodatkową partycje o rozmiarze 100mb ( teraz jest jako zastrzezona) , zrobiłem ją - dobrze to czy źle ?:)

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu również korzystam z Win 7 64bit. Zakupiłem wersję OEM więc jak na razie chyba jestem piratem, jeśli M$ nie postanowi inaczej ... :wink:

 

Czytając wątek natknąłem się na informację, że wydajność w grach znacznie spadła komuś po przejściu z XP. Również zaobserwowałem problem u siebie i szybko go rozwiązałem. W sterowniku VGA nVidia jest zakładka "Power management mode" i domyślnie ustawiony był na Adaptive, a przełączyłem go na "Prefer maximum performance". Zapobiega to przechodzeniu karty na niższe taktowanie podczas gdy włączona jest aplikacja 3D.

 

Jeśli chodzi o ogólną wydajność systemu to zauważyłem, że korzystając z 6GB RAMu vs 3.2GB dostępne pod XP krócej trwa wypakowaywanie danych oraz ich kopiowanie gdyż sięga 88MB/s podczas gdy pod XP przekraczało minimalnie 70MB/s.

 

System z tych 6GB zarezerwował sobie około 700MB na sterowniki i inne rzeczy i podaje ze dostępne jest 5,3GB.

 

Ogólnie z systemem nie mam problemów, jeśli jakieś były to rozwiązałem. Pozostaje jednak jedna rzecz, powolne kasowani dużych ilości danych pod kontrolą Total Commandera, co nie występuje pod Eksploratorem Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...