Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dźwiękiem. Nie jestem pewien na 100% czy to wina Win7, ale jakoś wcześniej tego nie zauważyłem.

 

Mam podłączony wzmacniacz sony do zintegrowanej karty dźwiękowej (stereo). Kiedy puszczam muzę czy cokolwiek innego, gra tylko jeden głośnik - a przynajmniej tak myślałem. Przed chwilą skręciłem balans na wzmacniaczu w stronę nie grającego głosnika i ten zaczął grać (ale bardzo cicho, ledwo ledwo). Ustawienia w Windzie wszystko równo na oba głośniki.

 

Sterownik od MS - 6.1.7600.16385. Płyta jak z podpisu. Dodam, ze ten sterownik mi się zainstalował podczas ostatnich update'ów, bo dociągałem sterowniki do monitorów i się ściągnął chyba tez (za dużo kliknąłem). Jakiś polecany sterownik do tej płyty pod Windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem siódemkę na Samsungu NC10. Jak rozkminiłem problemy z modemem 3G, to z xpekiem permamentnie się pożegnałem. Też brał 0,5GB jak wyżej i bardzo dobrze chodził. Nawet lepiej przy odtwarzaniu filmów, gdy wyskakiwały okna z komunikatorów, czy coś... Ale takich wielkich ikon to sobie nie ustawiałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma jakis pomysl odnosnie moich problemow z dzwiekiem i brakiem przechodzenie w 3d pod 3dmarkami?

Jesli chodzi o dzwiek to na sb audigy4 i x-530 graja tylko 2 fronty i sub chyba ze wlacze jakis efekt eax . w testach pod winda graja wszystkie 5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma jakis pomysl odnosnie moich problemow z dzwiekiem i brakiem przechodzenie w 3d pod 3dmarkami?

Jesli chodzi o dzwiek to na sb audigy4 i x-530 graja tylko 2 fronty i sub chyba ze wlacze jakis efekt eax . w testach pod winda graja wszystkie 5 ...

Czemu oczekujesz ze beda graly wszystkie glosniki skoro zapewne dzwiek jaki odtwarzasz tj. mp3/filmy (bez ac3) jest stereo? To jest normalne ze graja tylko przednie+sub, musisz wlaczyc EAX zeby dzwiek byl na wszystkich glosnikach, ewentualnie w playerze jak foobar uaktywniasz komponent odpowiedzialny za przerobke dzwieku 2.0 na 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie żadnych przeciwwskazań do instalowania 7 bo sam instalowałem już komuś na takim leciwym lapku i nie jest. Czasem tylko przymula z racji 512MB ramu.

Aero wymaga DX9... wiec nic nie zmuli jak go nie bedzie.

Choćby wyższy komfort użytkowania. 7 jest bardziej pod użytkownika.

Jeśli ma być 7 bez Aero, to jaki jest sens jego posiadania? Dla paska na dole? A może po to, aby być "cool"?

Korzyści z 64bit nie będzie, bo procek ma 32. Korzyści z 4GB+ RAM nie będzie, bo laptop ma 1GB. Więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być 7 bez Aero, to jaki jest sens jego posiadania? Dla paska na dole? A może po to, aby być "cool"?

Korzyści z 64bit nie będzie, bo procek ma 32. Korzyści z 4GB+ RAM nie będzie, bo laptop ma 1GB. Więc?

- chęć posiadania ładniejszego wizualnie systemu (tak, moim zdaniem nawet 7 ze stylem classic jest ładniejsza od XP luna/classic)

- chęć poskładania sobie zestawu aplikacji już pod nowy system, na przyszłość

- XPek nie miał za jakiś czas stacić wsparcia?

- chęć zabawy czymś nowym zawsze sprawia frajdę

- kilka bardziej "user friendly" rozwiązań

- nowy taskbar, który jest bardziej użyteczny

- likwiadacja obaw "a co będzie, jak ktoś jakieś fajne oprogramowanie napisze tylko pod Win7?" (nie mówię o sofcie od firm tylko osób prywatnych)

- wygodniejsze zarządzanie siecią

 

 

Jak ktoś chce to znajdzie powody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten pasek zadań jest dużo lepszy - nawet bez aero - niż na poprzednich wersjach. Centrum Sieci i Grupa domowa to też plusy, szczególnie jak się korzysta z rożnych sieci, a nie tylko domowej.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być 7 bez Aero, to jaki jest sens jego posiadania? Dla paska na dole? A może po to, aby być "cool"?

Korzyści z 64bit nie będzie, bo procek ma 32. Korzyści z 4GB+ RAM nie będzie, bo laptop ma 1GB. Więc?

- kilka bardziej "user friendly" rozwiązań

Nawet nie kilka, osobiscie zostal bym przy Viscie bo bylem z niej zadowolony, ale 7 ma bardzo duzo rozwiazan ulatwiajacych i przyspieszajacych prace, w stosunku do Visty jest bardziej intyucyjna, nawet zaryzykowal bym stwierdzenie ze bardziej niz XP, ktory znam od podszewki, w 7 natomiast jest wiele nowych rozwiazan ktore w ogole nie sprawily mi zadnego problemu i widze teraz sam, ze o wiele lepiej pracuje mi sie w domu na 7 niz w pracy na XP. Tak wiec przesiadka z XP na 7 nawet na starym sprzecie bez Aero - jak najbardziej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli: poza funkcjonalnością, z której skorzystamy raz (po instalacji systemu), paskiem i ładnym wyglądem... nie ma żadnych powodów do przesiadki ;]

 

To jest jednak tylko moja opinia, a każdy zrobi tak, jak uważa.

Dodam tylko, że jako stary wyjadacz gubię się w ustawieniach Visty/W7, niektóre usprawnienia utrudniają mi życie, a mój XP i tak najlepiej pracuje na schemacie "Klasyczny Windows" - bez Luny, Aero i innych udziwnień. Po latach to naprawdę się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jakos pod windows xp nie musialem załączeć eax żeby na mp3 i winamp miec dzwiek 5.1 . Moze to bylo oszukane 5.1 ale nie wnikam nie wymagam dolby a tylko by graly wszystkie glosniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli: poza funkcjonalnością, z której skorzystamy raz (po instalacji systemu), paskiem i ładnym wyglądem... nie ma żadnych powodów do przesiadki ;]

 

To jest jednak tylko moja opinia, a każdy zrobi tak, jak uważa.

Dodam tylko, że jako stary wyjadacz gubię się w ustawieniach Visty/W7, niektóre usprawnienia utrudniają mi życie, a mój XP i tak najlepiej pracuje na schemacie "Klasyczny Windows" - bez Luny, Aero i innych udziwnień. Po latach to naprawdę się nudzi.

A jaki jest powodow by zostac przy starym XP ktory powoduje ze przesiadka na 7 jest nieoplacalna? Mowa o uzytkowaniu w domu.

 

no tak ale jakos pod windows xp nie musialem załączeć eax żeby na mp3 i winamp miec dzwiek 5.1 . Moze to bylo oszukane 5.1 ale nie wnikam nie wymagam dolby a tylko by graly wszystkie glosniki .

Widocznie pod XP musiales miec jakis plugin, o ktorym mogles nawet nie wiedziec, ktory zamienial dzwiek 2.0 na 5.1 bo innej mozliwosci nie ma. Ja pod XP musialem wlaczac EAX aby miec dzwiek przestrzenny z dzwieku stereo, ewentualnie nacisnac przycisk CMSS na pilocie z glosnikow;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest powodow by zostac przy starym XP ktory powoduje ze przesiadka na 7 jest nieoplacalna? Mowa o uzytkowaniu w domu.

2GB RAM i 64bit, które bez problemu obsługuje XP. Do tego cena...

 

Widocznie pod XP musiales miec jakis plugin, o ktorym mogles nawet nie wiedziec, ktory zamienial dzwiek 2.0 na 5.1 bo innej mozliwosci nie ma. Ja pod XP musialem wlaczac EAX aby miec dzwiek przestrzenny z dzwieku stereo, ewentualnie nacisnac przycisk CMSS na pilocie z glosnikow;]

Nie wiem, jak w 7, ale w XP przy wtyczce wyjścia (DirectSound) była opcja "Włącz akcelerację sprzętową", która rozwiązywała problem z obsługą wielu głośników. Bez tej opcji grało tylko na 2.0.

Oczywiście nie działa prawdziwe 5.1 (z rozróżnieniem na głośniki), ale wszystkie głośniki dają dźwięk, co w przypadku MP3 w stereo i tak wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak. jak ktos ma Audigy ,Audigy 2 , Audigy 4 Zs i Audigy 4 to polecam te stery

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaste...2009/m-p/540934

 

Trzeba tylko zastosowac sie do opisu instalacji. i 5.1 dziala bez EAX , no i w ogóle jest wiecej opcji . POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być 7 bez Aero, to jaki jest sens jego posiadania? Dla paska na dole? A może po to, aby być "cool"?

Korzyści z 64bit nie będzie, bo procek ma 32. Korzyści z 4GB+ RAM nie będzie, bo laptop ma 1GB. Więc?

Sprawniej chodzi, skonczyly sie problemy z przycinkami filmow h264 na lapie (na XP mialem ciagle problemy z DXVA), po podpieciu do plazmy przez HDMI mam o niebo lepszy obraz niz mialem na XP, zero pixelozy, a to tylko spostrzezenia z drugiego dnia uzytkowania. Tez bylem wielkim fanem XP, szczegolnie jak widzialem Viste w akcji, ale teraz "niestety" nadszedl chyba koniec XPka, bo i pojawil sie godny nastepca.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprawniej chodzi, skonczyly sie problemy z przycinkami filmow h264 na lapie, po podpieciu do plazmy przez HDMI mam o niebo lepszy obraz niz mialem na XP, zero pixelozy, a to tylko spostrzezenia z drugiego dnia uzytkowania. Tez bylem wielkim fanem XP, szczegolnie jak widzialem Viste w akcji, ale teraz "niestety" nadszedl chyba koniec XPka, bo i pojawil sie godny nastepca.

Czyli lapiesz marketing. Od bardzo dlugiego czasu smigam na RC7100, a posiadam org. Viste - ja nie widze roznicy miedzy oesami. MOCNO benkuje oba oesy w grach, praktyzcnie KAZDA chodzi tak samo z drobnymi wyjatkami (Grid lepiej lazi na Viscie, Shift lepiej lazi na 7), ale to identyczne oesy*.

 

Co do pixelozy - pixeloze to ja wiecej razy mialem na 7 niz na XP za sprawa tego, ze pod 7 trzeba ustawic render na EVR z Visty.

 

 

*zmiana paru ciach!l i wplyw na prace dla mnie jest znikomy by nie powiedziec, ze rozwiazanie paska z 7 to porazka. Odpal szybko 3x firefoxa majac "pin" zrobiony na pasku. Trzeba bawic sie w prawokliki. Funkcyjnosc niesamowita.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lapiesz marketing. Od bardzo dlugiego czasu smigam na RC7100, a posiadam org. Viste - ja nie widze roznicy miedzy oesami. MOCNO benkuje oba oesy w grach, praktyzcnie KAZDA chodzi tak samo z drobnymi wyjatkami (Grid lepiej lazi na Viscie, Shift lepiej lazi na 7), ale to identyczne oesy*.

 

Co do pixelozy - pixeloze to ja wiecej razy mialem na 7 niz na XP za sprawa tego, ze pod 7 trzeba ustawic render na EVR z Visty.

 

 

*zmiana paru [ciach!]l i wplyw na prace dla mnie jest znikomy by nie powiedziec, ze rozwiazanie paska z 7 to porazka. Odpal szybko 3x firefoxa majac "pin" zrobiony na pasku. Trzeba bawic sie w prawokliki. Funkcyjnosc niesamowita.

Przyznam sie bez bicia, ze u siebie Viste na lapie mialem jeden dzien. Jeden dzien dlatego, ze chodzila poprostu gorzej od XP. Pozniej jak tylko trafilem na Viste u klientow, to nigdy u nikogo to sprawnie nie chodzilo. Co do pixelozy, to nie wiem co ma 7ka w sobie, ale obraz na plazmie 1024x768 mam idealnie wygladzony, mozesz normalnie na necie czytac strony bez zadnego problemu, co na XP bylo poprostu niemozliwe. W filmach tego nie widac, ale w samym Windowsie roznica jest poprostu ogromna. Wczesniej zeby miec taki obraz to musialem u starego podpiac LCD na FullHD. Ciekaw jestem na teraz u niego bedzie to wygladac, skoro u mnie juz jest zyleta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie sprzętu c2d 3,6GHZ 9800gx2 na -> i7 4Ghz 295gtx oraz od nowa instalce systemu Vista -> Windows 7 i mam wszedzie gorsza wydajność niz poprzednio. Dobrym przykładem jest 3dmark 03 gdzie miałem prawie 100k dziś mam 26k, ale rowniez vantage i generlanie gry dzialaja srednio.

Co zrobiłem do tej pory:

 

- przeinastalowałem wszystkie stery (chipset oraz karta graficzna) na najnowsze, potem na te ze strony porducenta płyty i karty (DFI + Gainward)

- resetowałem BIOS

- robiłem testy na podkręconym jak i odkręconym procu (przy okazji: podkręcenie procka nic nie daje w kwestii wyników)

- przesinstalowałem nawet Windę raz jeszcze

- mam najnowszy Direct X

- w panelu nvidii ustawilem "max performance"

 

Coś gdzieś powoduje drastyczny spadek wydajności i prawdę mówiać nie wiem już co:((

 

linki do zrzutow z gpu-z

http://hyy.pl/images/17gpu_z.gif

http://hyy.pl/images/45gpu_z2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lapiesz marketing. Od bardzo dlugiego czasu smigam na RC7100, a posiadam org. Viste - ja nie widze roznicy miedzy oesami. MOCNO benkuje oba oesy w grach, praktyzcnie KAZDA chodzi tak samo z drobnymi wyjatkami (Grid lepiej lazi na Viscie, Shift lepiej lazi na 7), ale to identyczne oesy*.

 

Co do pixelozy - pixeloze to ja wiecej razy mialem na 7 niz na XP za sprawa tego, ze pod 7 trzeba ustawic render na EVR z Visty.

 

 

*zmiana paru [ciach!]l i wplyw na prace dla mnie jest znikomy by nie powiedziec, ze rozwiazanie paska z 7 to porazka. Odpal szybko 3x firefoxa majac "pin" zrobiony na pasku. Trzeba bawic sie w prawokliki. Funkcyjnosc niesamowita.

Zgodze sie ze dla mnie XP-Vista-7 roznica w grach jest niezauwazalna, 1-5% mnie nie zbawia

 

Po co chcesz odpalac firefoxa 3 razy, zakladek nie masz? prawy klik tak bardzo boli ze nie mozna go uzywac? odpal 3 razy firefox podczas gdy na pasku masz juz 10 innych rzeczy i powiedz mi czy nie wkurza Cie to ze nagle polowa z nich sie zwija w jedna grupe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jakie prawokliki? Do czego?

Do tego by np. dwa razy odpalic firefoxa. Musze dac prawym, otworzy sie okno nad firefoxem i wybrac lewym ikone firefoxa nad close/unpin. Pod vista i Xp klikam 2x w skrot z paska i odpala mi sie 2x przegladarka - kazdy program. Tutaj nie. Do tego odpalajac jakis program z paska ikona "rozsuwa" sie przez co po otwarciu z 6-8 okien mam juz burdel na pasku i dla mnie to rozwiazanie lezy.

 

Po co chcesz odpalac firefoxa 3 razy, zakladek nie masz? prawy klik tak bardzo boli ze nie mozna go uzywac? odpal 3 razy firefox podczas gdy na pasku masz juz 10 innych rzeczy i powiedz mi czy nie wkurza Cie to ze nagle polowa z nich sie zwija w jedna grupe...

Skoro robie to tak widocznie po cos mi to jest potrzebne, zwlaszcza jesli robi sie cos, a w 1 oknie zakladek ma sie 20 i chce sprawdzic np. cos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego by np. dwa razy odpalic firefoxa. Musze dac prawym, otworzy sie okno nad firefoxem i wybrac lewym ikone firefoxa nad close/unpin. Pod vista i Xp klikam 2x w skrot z paska i odpala mi sie 2x przegladarka - kazdy program. Tutaj nie. Do tego odpalajac jakis program z paska ikona "rozsuwa" sie przez co po otwarciu z 6-8 okien mam juz burdel na pasku i dla mnie to rozwiazanie lezy.

Rozumiem, że nie możesz skorzystać z trzeciego przycisku myszy? W sumie w laptopie może być to utrudnione, a nie wiem co tam masz za sprzęt.

Jeśli chodzi o rozsuwanie paska, to polecam skorzystać z domyślnych ustawień - burdelu wtedy nie ma, panuje wręcz niesamowity porządek. No i Firefox jest zawsze w jednym miejscu, a nie byle gdzie na pasku, jak we wcześniejszych okienkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale to juz Twój problem ze nie potrafisz skorzystac ze srodkowego przycisku myszy. Odpalenie kolejnej kopii przypietego programu to pojedyncze klikniecie.

Nie potrafie, a moze nie mam...srodkowego przycisku myszki ;) Dodatkowo, jak mowilem, na XP/Viscie panel programow mam po lewej, odpalone z ikonek ida na prawa strone nie zasmiecajac mi paska. Wole to rozwiazanie niz te, ktore jest w Sevenie.

Jeśli chodzi o rozsuwanie paska, to polecam skorzystać z domyślnych ustawień - burdelu wtedy nie ma, panuje wręcz niesamowity porządek. No i Firefox jest zawsze w jednym miejscu, a nie byle gdzie na pasku, jak we wcześniejszych okienkach.

Utawien standardowych, ale czego? Myslisz, ze ja cos zmienialem? Nie. Tak jest po zainstalowaniu.

 

Dołączona grafika

 

I to mi sie nie podoba. Pasek rozsuwa sie nie na lewo, a od odpalonego programu. Widzisz, ze 2 ikony sa male, a 2 okna firefoxa+konnekta rozsuniete. Wole jak wszystko idzie od lewej do prawej jak na starych oesach.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utawien standardowych, ale czego? Myslisz, ze ja cos zmienialem? Nie. Tak jest po zainstalowaniu.

Niestety, coś przekombinowałes, bo po instalacji pasek działa w taki sposób:

Dołączona grafika

Inny tryb, z rozsuwającymi się nazwami uruchomionych aplikacji, trzeba ręcznie włączyć we właściwościach paska.

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Niestety, po instalacji pasek działa w taki sposób:

Dołączona grafika

Inny tryb, z rozsuwającymi się nazwami uruchomionych aplikacji, trzeba ręcznie włączyć we właściwościach paska.

Masz duze ikony, ja mam ustawione male, ale to nie zmienia problemu. nic nie kombinowalem, RC7100. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie, a moze nie mam...srodkowego przycisku myszki icon_wink2.gif Dodatkowo, jak mowilem, na XP/Viscie panel programow mam po lewej, odpalone z ikonek ida na prawa strone nie zasmiecajac mi paska. Wole to rozwiazanie niz te, ktore jest w Sevenie.

To sobie kup, od lat nikt nie uzywa myszy bez scrolla. Poza tym przyciski przy odpaleniu kilku okien nie rozsuwają sie tylko zawsze zachowują stałą szerokosc. Niezaleznie czy to jest przycisk jednej kopii programu czy przycisk z mini przyciskami (max 2) pokazującymi ze jest otwarte kilka kopii.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe ikonki wyglądają tak:

Dołączona grafika

Uruchomione programy odznaczają się ramką.

 

Musiałeś coś kombinować po instalacji, gdyż nie spotkałem się jeszcze nigdzie z przypadkiem, aby świeżo po instalacji systemu pasek był skonfigurowany niestandardowo, niezależnie od wersji (7000, 7100, 7600).

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...