Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Będę używać go do maja, później zmienię sprzęt i kupię wraz z nim Oem'a.

Na Alelgro angielskie boxy kosztuja w okolicy 500zl, oem kosztuje w sklepie kolo 460. Jesli zmieniasz sprzet - wez boxa, zapisy o oemie nie sa przejrzyste i nie wiadomo co znowu wymysla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o jakis programik do podkrecania karty graficznej w lapku, nvidia ntune wali blue screenem kiedy wybieram akceptuj w panelu nvidii, nv tools przestaje odpowiadac, riva tuner nie ma w ogole zakladki z opcjami do zegarow, atitool rowniez nie wykrywa zegarow,

win 7 HP 64bit, karta to mobilna 130GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobre.

W wolnym tłumaczeniu kolega chciał powiedzieć, że podkręcanie laptopa nie ma żadnego sensu, bo poza skróceniem żywotności baterii (większy pobór mocy), mocniejszym jego nagrzewaniem, to nie zyskasz nic, z czego mógłbyś mieć pożytek. Osiągi poprawią się w 3DMarkach i w najlepszym wypadku o 1-2 fps w grach. W praktyce i tak tego nie zauważysz, a ucierpi na tym laptop - będzie brał więcej prądu i bardziej się grzał.

 

Uprzedzając wypowiedzi "specjalistów": Wiem, że pobór mocy będzie niemal ten sam, ale już sam fakt nagrzewania się i praktycznie żaden zysk na wydajności jest dobrym argumentem przeciw takiemu pomysłowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 sze to tak mam zimnego lapka :)

zysk wydajnosci bedzie znaczacy bo akurat grafika ladnie sie podkreca, rdzen o ponad 100MHz wiec np. w resident evil 5 mialem przyrost ok 5fps co juz pozwolilo na bardziej plynna rozgrywke i zaskocze cie bo temp grafiki nie przekraczala 72 stopnie,

a po 3cie prosilem o pomoc z programem pod win 7, a nie o rady odnosnie zywotnosci, poboru pradu etc. :)

 

ULLISSES, wiem co kolega chcial powiedziec, az tak malo inteligentny to nie jestem ;)

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

 

Jak zwykle mam problem z dzwiekiem. Filmy z dziwkiem dts chodza bez problemu, nie ma natomiast dzwieku w plikach muzycznych .dts. Jak to wszystko poustawiac zebym mogl tez sluchac muzy w dts? Jak w media player classic wrzuce plik audio dts to wogole nie ma dzwieku, choc czas na suwaku leci. Na panelu mam "no digital data", jakby w ogole glosniki nie rozpoznawaly zrodla dzwieku, a filmy jak wczesnije napisalem, chodza bez problemu z dzwiekiem dts.

 

Win7 ultimate x64+xonar dx (przez optyk)+Logitech Z-5500. Dekodery klite mega codec pack 5.4.4 i zupdatowany do 5.4.8. Media player classic 1.3.1372.0.

 

Linki do zdjec z moimi ustawieniami systemowymi i dekoderow:

ZDJECIA

 

PS. Dlaczego w pliku dzwiek3 (wlasciwosci spdif passthrough->zaawansowane->) "format domyslny" moge ustawic tylko dzwiek 2-kanalowy w roznych wersjach probkowania a nie ma dzwieku 5.1? To samo tyczy sie drugiego urzedzenia odtwarzania "SPEAKERS", tam tez moge wybrac tylko bity i kHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Alelgro angielskie boxy kosztuja w okolicy 500zl, oem kosztuje w sklepie kolo 460. Jesli zmieniasz sprzet - wez boxa, zapisy o oemie nie sa przejrzyste i nie wiadomo co znowu wymysla.

Dziękuję, w takim razie wezmę box'a ;). Zawsze jakaś korzyść, jak zmienię sprzęt to licencja nie wygaśnie ;).

 

 

PS. Dlaczego w pliku dzwiek3 (wlasciwosci spdif passthrough->zaawansowane->) "format domyslny" moge ustawic tylko dzwiek 2-kanalowy w roznych wersjach probkowania a nie ma dzwieku 5.1? To samo tyczy sie drugiego urzedzenia odtwarzania "SPEAKERS", tam tez moge wybrac tylko bity i kHz.

Również mam problemy z dźwiękówką (zintegra Realteka), ale innego typu, pod XP dodatkowe wejścia działały i mogłem podpiąć jednocześnie słuchawki i głośniki, teraz nie mogę tego zrobić, bo nie wykrywa mi system innego gniazdka w dźwiękówce niż zielone na słuchawki i różowe na mikrofon. Rozwiązaniem okazała się przejścówka jack'a za 2,5 zł ;) Ogólnie rzecz biorąc Win 7 właśnie IMHO kuleje trochę z dźwiękiem, pomimo tego, że w systemie wszystko dobrze ustawione dzieją się cyrki. Może to być albo wina konkretnych sterowników od producenta karty dźwiękowej, albo niedopracowania pod tym względem nowego Windowsa. Zapewne wyjdzie jakiś patch, czy nowy sterownik, który te problemy poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly troche denerwujacy problem z win7 ultimate 64bit.

Zauwazylem ostatnio, ze po pierwszym uruchomieniu komputera nie mam polaczenia z internetem mimo, ze lampki na pudle od internetu swieca tak jak powinny, system nie wykrywa w ogole zadnego polaczenia.

Dopiero jak uruchomie ponownie komputer wszystko dziala jak nalezy i nie ma zadnych problemow.

Po wylaczeniu komputera i zalaczeniu znowu jest ta sama sytuacja.

Ktos wie moze o co chodzi? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

 

Jak zwykle mam problem z dzwiekiem. Filmy z dziwkiem dts chodza bez problemu, nie ma natomiast dzwieku w plikach muzycznych .dts. Jak to wszystko poustawiac zebym mogl tez sluchac muzy w dts? Jak w media player classic wrzuce plik audio dts to wogole nie ma dzwieku, choc czas na suwaku leci. Na panelu mam "no digital data" [...]

Próbowałeś tej paczki: win7 codec ?. Miałem problem z odtwarzaniem dźwięku, ale w filmach - klite nie dawał rady, dopiero w/w zestaw kodeków pomógł. Ps. Jeśli masz NODa to może się pluć przy wypakowywaniu tych plików, ale paczka jest 'czysta'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wygoniono" mnie tutaj z problemem, więc zacytuję mojego oryginalnego posta:

 

Witajcie.

Stara płyta mi padła, więc zmieniłem platformę. Obecnie wygląda to tak:

 

Asus P5QC

Intel C2Q Q8400

OCZ Gold 2x2GB 800MHz

HDD Samsung 320GB SATAII

GeForce 8800GT 512MB

BeQuiet! 530W

 

No i mam problem. Chciałem zainstalować na nowo Windowsa 7 Professional x64 którego mam z MSDN AA, jednak po zakończeniu instalacji, gdy następuje pierwszy restart, całość staje w miejscu podczas ładowania systemu na czarnym ekranie a'la dosowym / ewentualnie na ekranie ładowania Windowsa.

 

Walczę z tym już multum czasu i dużo googlowałem, przestawiałem tryby dysków z AHCI na IDE, różnie tworzyłem partycje, próbowałem wchodzić do trybu awaryjnego (ale tam mnie nie wpuszcza krzycząc że nie może wtedy dokończyć instalacji). No i jestem w kropce.

 

Zamiast cieszyć się nowym sprzętem to nie mogę zainstalować systemu. Testowałem całość również na drugim dysku i to samo, zatem to nie HDD. Testowałem pamięci, nic nie dało. No już wyprawiałem tutaj cuda nie widy z tym sprzętem i nic nie pomaga. Sprzęt jest na domyślnych ustawieniach, czyli żadnego OC.

 

Proszę Was pomóżcie bo już brakuje mi pomysłów co jeszcze mogę spróbować

 

Aha, z ciekawości czy to nie wina sprzętu, zainstalowałem Windowsa XP Pro SP2 x86 i nie było najmniejszego problem. Jednak w przypadku Win7 wykluczyłem błędnie nagrany obraz.

Dostałem odpowiedź od henek45. Jednak to nie jest wina płyty z Win7. Nagrałem na różnych sprzętach (konkretnie mówiąc 3), w różnych prędkościach i cały czas to samo. Ba, myślałem że może napęd mi pada, więc podmieniłem na nowiutki i też to samo, zatem ten czynnik chyba odpada.

 

Czy możecie mi jakoś dalej pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wygoniono" mnie tutaj z problemem, więc zacytuję mojego oryginalnego posta:

[...]

Dostałem odpowiedź od henek45. Jednak to nie jest wina płyty z Win7. Nagrałem na różnych sprzętach (konkretnie mówiąc 3), w różnych prędkościach i cały czas to samo. Ba, myślałem że może napęd mi pada, więc podmieniłem na nowiutki i też to samo, zatem ten czynnik chyba odpada.

 

Czy możecie mi jakoś dalej pomóc?

Masz dwie możliwości na pozbycie się 'czarnego ekranu śmierci':

1) na jakimś forum ktoś pisał, że odczekał co najmniej 10minut - podobno winda pobierała aktualizacje...

2) problem ze sterownikiem monitora:

przy uruchamianiu zapodajesz klawisz F8 i wybierasz uruchomienie w niskiej rozdzielczości (640x480) i instalujesz sterownik monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna - podłącz inną na czas instalacji. Podobne problemy sprawiała instalacja bodajże 2K na MX440.

 

Druga sprawa, to może poczekaj chwilę - być może po pewnym czasie instalka sama ruszy dalej. Znane są też właśnie takie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. A zatem po kolei.

 

@Patrol

1) też to znalazłem, odczekałem po 1h z i bez podłączonego kabla od internetu, nic się nie dzieje, stoi w miejscu sieciówka jak podpięta nie pokazyje aktywności.

2) też testowałem i nie chce iść, wtedy jest taki pasek na dole (ładowania) i cały czas lata, ale ile bym nie czekał to nic się nie robi (nawet HDD nie pracuje, płytka się nie kręci itp.)

 

@ULLISSES

Z podmianą grafiki będzie problem bo nie mam innej na PCIE pod ręką. Zastanawia mnie jednak czy to karta, bo nim padła stara płyta główna (MSI K9N Ultra a w niej Athlon X2 4400+), siedziała ta sama grafika i Win7 się instalował bez najmniejszych problemów bez kombinowania z innymi rozdziałkami itp.

 

O dłuższym czekaniu też czytałem, jednak śmiem twierdzić że po 4h (zostawiłem kompa i poszedłem na wykłady) powinno raczej coś ruszyć, a zastałem go dalej na tym samym czarnym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly troche denerwujacy problem z win7 ultimate 64bit.

Zauwazylem ostatnio, ze po pierwszym uruchomieniu komputera nie mam polaczenia z internetem mimo, ze lampki na pudle od internetu swieca tak jak powinny, system nie wykrywa w ogole zadnego polaczenia.

Dopiero jak uruchomie ponownie komputer wszystko dziala jak nalezy i nie ma zadnych problemow.

Po wylaczeniu komputera i zalaczeniu znowu jest ta sama sytuacja.

Ktos wie moze o co chodzi? :unsure:

Mam tak samo, tzn po zalogowaniu sie do Sevena musze poczekac okolo 30-40 sekund i dopiero internet bedzie chodzil. Nie dochodzilem jeszcze co jest grane, nie przeszkadza mi to bo resetuje kompa raz na 2/3 tygodnie. A tak to chodzi caly czas wlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem Ram z drugiego kompa (GoodRam 512MB 667MHz ) i komp nie chciał wstać wcale. Testowałem Windows XP Professional SP2 x86 i się zainstalował bez problemów. Najdziwniejsze że ludzie z tego co czytałem używają tą płytę z Win7 bez problemów :/ Kurde, od środy wieczór już z tym walczę i radość ze sprzętu ustępuje frustracji <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@infospec

Upewnij się że płyta ustawia prawidłowe parametry dla pamięci ram. Przyjrzyj się też napięciom w biosie może jakiś parametr troche odbiega od normy.

Ogólnie zestaw który masz nie powinien robić jakichkolwiek problemów z W7..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia wyglądają poprawnie

 

CPU: 1,25V

3,3: 3,36V

5: 5,015V

12: 12,040V

 

więc nic mi tu podejrzanie nie wygląda.

 

Ram ma ustawione timingi na :

 

5-5-5-18-3-46-6-3 co się pokrywa (przynajmniej pierwsze 4) z danymi na kościach. Patrzyłem też czy może problemem jest jedna z kości, ale nic nie pomaga.

 

Najgorsze właśnie jest to, że sprzęt nie powinien robić problemów pod W7 a to robi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli: poza funkcjonalnością, z której skorzystamy raz (po instalacji systemu), paskiem i ładnym wyglądem... nie ma żadnych powodów do przesiadki ;]

Też tak z początku myślałem, ale może się okazać, że W7 rozwiąże pewne problemy sprzętowe tak jak w moim przypadku. Ja u siebie znalazłem parę irytujących rzeczy, których na XP nie dało rady zmienić pomimo zmiany sterowników. Nie wnikam w to, czy to była wina sprzętu, czy sterowników, czy też może jeszcze czegoś innego, ale na siódemce owe problemy nie występują.

 

Dodam tylko, że jako stary wyjadacz gubię się w ustawieniach Visty/W7, niektóre usprawnienia utrudniają mi życie

Zawsze na początku są opory przed nauczeniem się obsługi czegoś od nowa. Przesiadłem się z XP i nie było mi łatwo.

 

a mój XP i tak najlepiej pracuje na schemacie "Klasyczny Windows" - bez Luny, Aero i innych udziwnień. Po latach to naprawdę się nudzi.

Aero może rzeczywiście zbędne, ale kolorowe okienka dla mnie muszą być. Za oknem jest wystarczająco szaro, więc niepotrzebna mi dodatkowa szarość na monitorze :P Wiem, że część osób właśnie preferuje klasyczny styl windows, ale ja tego nie pojmuję, bo to jak cofanie się w czasie do windy 95. Ale jak już pisałeś - każdy robi jak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@infospec

próbowałeś opcji z minimalnym zestawem sprzętowym? - tj. instalacja / ewentualnie uruchomienie jak już system zainstalowany / bez zbędnego sprzętu - bez podłączonych urządzeń peryferyjnych, bez sieci, bez dźwiękówki/wyłączona integra w biosie itd - zostaw tylko to co niezbędne do odpalenia systemu (nawet myche bym wywalił)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem już tylko z podpiętym monitorem, zasilaniem i klawiaturą. w środku wszystko co zbędne odłączone i też nic nie pomogłem. Po prostu cuda niewidy z tym sprzętem się dzieją.

to może powalcz z instalką w trybie safe mode - instrukcja

ostatecznie pociągnij jeszcze raz obraz z sieci i nagraj ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś tej paczki: win7 codec ?. Miałem problem z odtwarzaniem dźwięku, ale w filmach - klite nie dawał rady, dopiero w/w zestaw kodeków pomógł. Ps. Jeśli masz NODa to może się pluć przy wypakowywaniu tych plików, ale paczka jest 'czysta'.

Na tej stronie w spisie obslugiwanych formatow nie widze DTS, dlatego nie instalowalem tych dekoderow, choc tez czytalem ze sa dobre. Zainstalowalem tak jak pisalem Klite mega codec pack 5.4.8. Jakies dalsze sugestie? PS. Mam KIS2010 trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrol

 

Udało mi się tą metodą zainstalować windowsa i wejść w safe mode, zainstalowałem sterowniki i gdy chcę wejść normalnie do windowsa zawiesza się na ekranie logowania. Powoli kapituluje i zastanawiam się czy nie lepiej by było wymienić płytę na jakiś inny model <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrol

 

Udało mi się tą metodą zainstalować windowsa i wejść w safe mode, zainstalowałem sterowniki i gdy chcę wejść normalnie do windowsa zawiesza się na ekranie logowania. Powoli kapituluje i zastanawiam się czy nie lepiej by było wymienić płytę na jakiś inny model <_<

a jaki sprzęt zgłaszał problemy w menedżerze urządzeń? (chodzi o step 4 instrukcji)

 

edit:

http://www.prevx.com/blog/140/Black-Screen...sta-and-XP.html

może w trybie awaryjnym uda się to zaaplikować

Edytowane przez Patrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...