Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dobrze rozumiem rozpiskę, to ten bootloader włącza domyślnie ten system, który był ostatnio włączony. Obecnie W7 jest domyślnie ustawione.

Tylko problem w tym że jak robie bootowanie z dysku na którym jest win7 to mi wyskakuje kominukat że na dysku nie ma systemu. Natomiast jak mam podłaczony hdd z Vistą i bootowanie z tego dysku to mi śmiga i bootuje się win7. Chce zredukować ilość HDD w kompie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym że jak robie bootowanie z dysku na którym jest win7 to mi wyskakuje kominukat że na dysku nie ma systemu. Natomiast jak mam podłaczony hdd z Vistą i bootowanie z tego dysku to mi śmiga i bootuje się win7. Chce zredukować ilość HDD w kompie. 

Uruchom komputer z płytki i w konsoli odzyskiwania wklepać:

 

bootsect /nt60 sys /mbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt ze na płycie nie ma czegos takiego jak konsola odzyskiwania bootsect nadpisze tylko mbr i partycje podstawową ale nie utworzy na dysku loadera potrzebnego do uruchomienia systemu.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb konsoli jest na pewno przy wyborze instalacji. A co bootlaodera powinny działać stare polecenia z Visty:

 

get the dvd. when you get to the second screen (after you choose your language) go to repair your computer.

go to command prompt and type this in without the quotes (") :

"bootrec /fixmbr"

press enter.

Type this in without the quotes (") :

"bootrec /FixBoot"

press enter.

Restart.

 

I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam zainstalowaną wersję "testową" systemu Windows 7 Ultimate 64bit PL na komputerze + bez wpisywanie cd-keya tylko został zainstalowany program "aktywator.exe"

 

aktualnie posiadam legalny system Win 7 Profesional 64bit PL + oczywiście nie aktywowany cd-key

czy da się bez reinstalacji systemu zmienić cd-key i AKTYWOWAĆ aby system był w pełni legalny ?

 

czekam pewne pomysły aby przez przypadek nie utracić legalnego systemu

pozdrawiam

Edytowane przez OloWeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie i ty się przyznajesz tutaj na forum , że masz pirata?

Zgodnie z regulaminem to nikt nie ma prawa Ci pomóc.Fajnie ,że masz w końcu legala ,ale po prostu postaw system na nowo i usuń temat zanim mod się wkurzy. :wink:

Edytowane przez demczog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie i ty się przyznajesz tutaj na forum , że masz pirata?

Zgodnie z regulaminem to nikt nie ma prawa Ci pomóc.Fajnie ,że masz w końcu legala ,ale po prostu postaw system na nowo i usuń temat zanim mod się wkurzy. :wink:

a kto powiedział ze pirata zainstalowałem tylko testowy system.... aby sprawdzić jak będzie działał i to nawet wczoraj.... dzisiaj właśnie skończyłem wszystko konfigurować i nie za bardzo mi się chce wszystko instalować od nowa....

dlatego pytam na forum czy jest możliwość jakoś podmianki.... ULTIMY na PROFESSIONAL ?? bo cd-key wiadomo można bez problemu podmienić ale jak to sie wtedy ma z wersją systemu

 

może REINSTALACJA (formie nakładki) ??

a UPGRATOWANIE/DOWNGRATOWANIE etc... zadziała ? ktoś robił coś podobnego ?

Edytowane przez OloWeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb konsoli jest, ale jest to zwykła konsola Windows (PE) a nie zadna odzyskiwania. W dodatku konsole to mozna wywołac juz z pierwszego ekranu po załadowaniu PE za pomocą Shift+F10.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Wszystko jasne :wink:

Nie da rady przeskoczyć cd-keyem z jednej wersji na drugą.Klucz weryfikuje też konkretną wersję systemu.Gdyby tak nie było mógłbyś sobie kupić startera albo basica i kluczem aktywować wersję ultimate ,która jest przynajmniej dwa razy droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak nie było mógłbyś sobie kupić startera albo basica i kluczem aktywować wersję ultimate ,która jest przynajmniej dwa razy droższa.

Akurat do tego własnie słuzy Anytime Upgrade...

 

Płaci sie za licencje a nie nosnik, który i tak zawiera wszystkie wersje.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak owszem ,ale oryginalny klucz od wersji Ultimate.

Chodziło mi o to ,że nie da się użyć klucza od wersji Basic do wyższej wersji i pózniej normalnie ją aktywować.W ogóle to chyba każdą wersję z płyty można sobie zainstalować bez wpisywania klucza.Problem wyjdzie właśnie przy próbie aktywacji.

 

@UP

No właśnie.Upgrade można zrobić pózniej bez problemu.Bill zawsze daje szanse tym ,którzy chcą mu zapłacić więcej. :wink:

Edytowane przez demczog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

No właśnie.Upgrade można zrobić pózniej bez problemu.Bill zawsze daje szanse tym ,którzy chcą mu zapłacić więcej. :wink:

 

ale czy da się zrobić DOWNGRADE czyli zejść z wersją systemu niżej z zachowanie ustawień/sterowników etc... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by downgrade był możliwy, bo niby z jakiego tytułu? Ktoś kupuje wersję Ultimate i co, nagle chce sobie popracować na Home Premium? Ktoś kupił system za 1300PLN żeby pracować na wersji za 790PLN? Nie mówimy o sytuacjach wyjątkowych jak wypuszczenie darmowych wersji beta, bo to tylko niezobowiązująca życzliwość Microsoftu. Upgrade jest jak najbardziej uzasadniony, nie wiem po co ta złośliwość w ostatnim zdaniu demczog.

 

@down

Bardziej mi chodziło o "No właśnie.Upgrade można zrobić pózniej bez problemu.Bill zawsze daje szanse tym ,którzy chcą mu zapłacić więcej."

To jest zupełnie naturalne, że firma Y zapewnia możliwość bezproblemowego upgradeu swojej aplikacji/systemu do wyższej wersji. Nie ma tu pazerności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tak ustawione? ewentualnie spróbuj od nowa pobrać memseta

 

 

 

btw hahaha fajna masz fotę pani w galerii na fotosiku :grin:

 

No pewnie, że mam tak ustawione ;) żadne zmiany DPI i rozmiaru fontów itp (newet zaawansowane zmniejszenie elementów okien) nic nie zmienia... program MEMSET natomiast pobierałem w każdej chyba mozliwej wersji i wciaż to samo... serio dziwny to przypadek, gdyż na Windows Vista działał idealnie ;)

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rikki

Żadna tam złośliwość.Tak jak pisałeś kwestia tego downgrade też wydaje mi się mało prawdopodobna.Odesłałem autora tematu na strony Microsoftu bo być może u zródła znajdą się konkretniejsze informacje.Inna sprawa,że nie wiem czy na tej "testowej" wersji uda się cokolwiek zrobić i czy w ogóle to wszystko jest warte zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kopiowaniem plików z/na USB na systemie Windows 7 Ultimate.

 

USB różnego rodzaju m.in pendrive, karty pamięci, które napewno są sprawne bo sprawdzałem na innych kompach i np. Kingston DataTraveler kopiowanie 600-700KB/s <_< nawet osuwanie plików z niego trwa długo.

 

Dodam, że w Biosie w zakładce USB 2.0 mode mam ustawione HiSpeed, z resztą na FullSpeed też próbwałem i bez poprawy. Więcej w Biosie nic nie ma co mogłoby dotyczyć problemu.

 

Próbowałem podłączać bezpośrednio do płyty głównej, przez HUB USB i przez HUB na Pci i nic...

 

Czekam na podpowiedzi, config w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobopx

 

Był już podobny wątek, został połknięty przez temat zbiorczy o Win7.

Tutaj początek

 

UPDATE:

Problem dotyczy WINDOWS7 geniuszu (była osoba na forum z podobnymi niedogodnościami, ja ich doświadczyłem) ale jak nie da ci się tego wytlumaczyć to sobie pisz tutaj, otworzę. Jestem ciekaw jak szybko wpadnie tu ULLISSES i zamknie ci ten temat. I przestań słać swoje mądrości na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już.

 

HiSpeed to 480Mb/s. FullSpeed to bodajże 12Mb/s - czyli USB 1.0. Nic dziwnego, że nie było poprawy.

 

Wgraj nowszy bios. Ustaw na HiSpeed. Przeglądnij stronę producenta płyty pod kątem sterowników.

 

I pisz w temacie o W7...

 

Edit:

Albo sam podepnę temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie który Windows 7 kupić. Czy 64bit czy 32bity... Komputer jak w sygnaturze...mam tylko 2gb Ram wiec moje pytanie czy jak zainstaluje 64 czy będzie widoczna jakaś większa różnica w funkcjonowaniu systemów pod 2GB Ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2GB ramu lepiej wersję 32-bit , mam W7 X64 na laptopie Asus ( procek AMD chyba 2,1 Ghz , 2GB ramu i HD3200 ) i system chodzi zauważalnie gorzej niż W7 X86-32 na moim kompie ( nie kręconym ) .

 

Możliwe że jakaś aplikacja to powoduje - jest tam między innymi najnowszy KIS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważalnie gorzej? Nie jest tak źle. Używałem zarówno 32 jak i 64 bitowej bety na laptopie z 2GB i na obu nie było źle.

 

piotrstce

System kupujesz na ładnych parę lat a w przyszłości, tej bliższej czy tej dalszej, na pewno będziesz rozbudowywał pamięc do co najmniej 4GB. Dla mnie wybór jest jasny. 32 bity wiążą cię z 3GB ramu co w najbliższym czasie może być po prostu niekomfortowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie który Windows 7 kupić. Czy 64bit czy 32bity... Komputer jak w sygnaturze...mam tylko 2gb Ram wiec moje pytanie czy jak zainstaluje 64 czy będzie widoczna jakaś większa różnica w funkcjonowaniu systemów pod 2GB Ram?

Jabym brał 64bitówkę. Będziesz chciał dołożyć ram u ibędzie przes OS widziany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie który Windows 7 kupić. Czy 64bit czy 32bity... Komputer jak w sygnaturze...mam tylko 2gb Ram wiec moje pytanie czy jak zainstaluje 64 czy będzie widoczna jakaś większa różnica w funkcjonowaniu systemów pod 2GB Ram?

Ja do wersji 2GB też ostatnio wybrałem x64. Sterowniki są coraz bardziej dopracowane, programy szybciej działają pod pełnym obciążeniem CPU i GPU, szybciej chodzi interfejs w stosunku do wersji 32 bit. Sprawdziłem organoleptycznie :)

 

Coraz więcej softu jest na x64 - daje to pewny wzrost wydajności - nie ma co ładować się w stare choć nadal dobre 32 bity.

 

Taki przykład - miałem do tej pory tuner AverMedia TVPHONE98 - niestety nie było pod niego sterów dla Visty, nie mówiąc już o x64 i win7.

 

Kupiłem sobie używanego SUPERTV007 (50zł) - ma już ze 2 latka i akurat w grudniu avermedia wydał dla niego nowe sterowniki pod win7 i x64 - chodzi jak złoto - stabilnie i wydajnie - 0 problemów.

 

Jak masz wybór idź w x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...