Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko dot. instalacji niepodpisanych sterowników.

Mam parę urządzeń starszych które nie maja juz sterów do win7 ale to nawet inna sprawa, bo zainstalowałem stery do klawaitury BTC które na stronie producenta maja info ze dziaja pod win7 a tu wyskakuje komunikat że sa nie podpisane i lipa, najgorsze ze jakims cudem teraz winda nie chce nawet zainstalować domyślnych sterów - komunikat chyba bład 39 czy coś, oczywiscie po zainstalowaniu sterów od btc też jest lipa - klawa nie działa :damage_wall: .

Ale jak uruchomie przez F8 w trybie bez sprawdzania zgodnosci to jest ok.

Niby można tak zawsze uruchamiac ale jest to co najmniej uciążliwe. Próbowałem programem Driver Signature Enforcement Overrider ale nie dało to spodziewanego efektu. Jest jakaś możliwość zeby ten tryb właczał sie domyślnie (najlepiej bez tego napisu w rogu :rolleyes: ) lub jakiaś inna możliwość wyłaczenia tego sprawdzania?? :unsure:

 

Druga sprawa to komunikaty czy napewno chce uruchomic jakis program czy instalke - nie da sie tego jakos wywalić - bo jest to zdeka irytujace. O bezpieczenstwo to niech ja sie martwie sam a nie system sie pytał jak w milionerach po tysiąc razy czy napewno mam zaznaczyć odpowiedz B :blink:

 

Troche to może mało składnie ale zdeka pare rzeczy mnie poirytowało w tym systemie... Coś mi sie spółpraca z tym systemem nie układa od samego poczatku... Visty nie sprawdzałem ale jak było jeszcze gorzej to makabra :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem nagrac plytke przy uzyciu tego co wbudowane jest do windowsa i to byl chyba moj blad.

 

Ostatnio jak zwracalem uwage mialem 14 z 20 gb zajetych na partycji systemowej. Podczas kopiowania plikow na dvd ktore chcialem nagrac system rozrosl sie do niemal 20 gb i teraz mam 90 mb wolnego miejsca na C.

 

Jak mam to teraz wyczyscic? Nawet nie wiem co tyle miejsca wessalo i gdzie to jest ulokowane a system niezbyt dobrze trybi porzy 90mb wolnych. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już popsułem. W dodatku sobie nie radzę.

- jak w tym diabelstwie przenieść "Dokumenty" na partycję inną niż systemowa?

- z rozpędu wywaliłem wszystko z tego folderu, te tam Moje obrazy, Moje wideo, Moje anusy i teraz wywala mi przy każdym otwarciu Dokumentów coś o tym, że nie można znaleźć lokalizacji "C:\Users\Username\Dekstop". Jak to naprawić? Utworzyć nowego użytkownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psuj...

 

PPM na dokumenty(tylko nie te bezposrednio w menu start, a odpowiednim folderze w profilu uzytkownika), karta "Lokalizacja".

 

Nie wiem co tam wywaliłes ale komunikat swiadczy o usunięciu... pulpitu.

 

Jak nie działa ręczne utworzenie katalogów to najszybciej bedzie z nowym userem.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psuj...

 

PPM na dokumenty(tylko nie te bezposrednio w menu start, a odpowiednim folderze w profilu uzytkownika), karta "Lokalizacja".

 

Nie wiem co tam wywaliłes ale komunikat swiadczy o usunięciu... pulpitu.

 

Jak nie działa ręczne utworzenie katalogów to najszybciej bedzie z nowym userem.

Jesteś bogiem!

"Naprawiłem" tworząc nowe konto, wywalając stare, tworząc nowe o poprzedniej nazwie, przelogowując się na nie i usuwając to tymczasowe. I faktycznie jeden z podfolderów nazywa się "pulpit".

Dokumenty też sobie przeniosłem. Od dziś będę czcił ziemię, po której stąpasz.

 

Co za system. Wygląda i działa jak Linux na KDE, tylko jest jak na razie mniej logiczny. Popracujemy nad tym, dobrze że kupiłem zapas piwa. Ta noc będzie długa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@QuaiL2048

 

Działa mi soft od X-Fi z SupremeFX II :) Zainstalowałem nowsze stery od SoundMAX i ten sam co poprzednio soft od Creative (SB_XFi_V10_R19_XpVistaWin7.zip).

 

post-141941-1262650004_thumb.jpg

 

BTW bardzo myląca jest nazwa sterowników w pobieralni Asusa:

- nazwa pliku SoundMax_V51026605_XPVistaWin7.zip zawierające dla W7 wersję V6.10.2.6600- z listopada 2009

- nazwa pliku SoundMAXAD1988B_Audio_V610X6585_Win7.zip zawierające dla W7 wersję V6.10.2.6585 - z września 2009

 

Nazwa pliku V51026605 od wersji sterowników pod XP... Masakra :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie... mianowicie jak Windows 7 będzie działał na konfiguracji z sygnaturki?

Jaka będzie jego wydajność w porównaniu do XP SP3? Znacznie się pogorszy praca w systemie (chodzi głównie o www, divx, photoshop, czasami kompresja dvd=>divx itp)?

Warto w tym przypadku zmieniać XP na W7?

 

 

Pytam gdyż w sieci znalazłem jedynie info o znacznie mocniejszym sprzęcie nim mój, a o słabszych maszynach jedynie ogólnikowe "działa".

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

 

 

POZDRAWIAM!!

Edytowane przez koli84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam gdyż w sieci znalazłem jedynie info o znacznie mocniejszym sprzęcie nim mój, a o słabszych maszynach jedynie ogólnikowe "działa".

Daj sobie spokój , sam mam okrojoną siódemkę konkretnie , 1.3gb zamuje na dysku i okrutnie skrojona z usług i tak nie działa tak jak potrzeba , ale i tak sporo lepiej działą niż oryginał bez ruszania. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać się da, ale z pewnością większy komfort jest na 2GB. Poza tym kolega napisał, że używa photoshopa i czasami do kompresji, a w tym przypadku to większa pamięć jest wskazana.

Do PS to najlepiej ze 3GB :P Ale w gry, które wymagają 1GB można grać na... 1GB. Jak na XP.

Potrafi się czasem zamyślić, ale w sumie XP na 1GB też potrafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym Sunrise Seven jest możliwość zwiększenia obsługiwanego RAM do 4GB i więcej w systemach 32bit :blink:

Czy ktoś to przećwiczył jak to się sprawuje :oops:

Cały czas ćwiczę RTM i nie mogę się zdecydować cz x86 czy x64 - a to byłby jakiś argument :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym Sunrise Seven jest możliwość zwiększenia obsługiwanego RAM do 4GB i więcej w systemach 32bit :blink:

Czy ktoś to przećwiczył jak to się sprawuje :oops:

Cały czas ćwiczę RTM i nie mogę się zdecydować cz x86 czy x64 - a to byłby jakiś argument :damage_wall:

Włączałem pae , widzi dokładnie 4094mb zamiast 4096mb :wink: . Nie było akcji typu - resety , niebieski ekrany itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie związane dosłownie z Windows 7 ale mam pytanie dotyczące gadżetów na pulpit.

Na tej stronie [ulr]http://addgadget.com/[/ulr] są bardzo ciekawe dodatki do monitorowania systemu - problem w tym, że czcionka na rozdzielczości 1920x1200 jest malutka i dużo nie widać bez przyglądania się.

Czy ktoś może wie jak zwiększyć rozmiar? Opcji w samym gadżecie brak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączałem pae , widzi dokładnie 4094mb zamiast 4096mb :wink: . Nie było akcji typu - resety , niebieski ekrany itp.

To że je widzi to nie znaczy że je obsługuje. W w7 we właściwościach systemu nawet jest informacja że wykryto "4GB a obsługiwane 3GB". Żeby obsłużyć 4GB i więcej pamięci na 32 bitowym systemie, PAE musi być obsługiwane nie tylko przez sprzęt i system ale i przez uruchomioną aplikację, a tych wielu nie ma. Natomiast te które są i tak działają wolniej niż na systemach 64 bitowych bo PAE pozwala na obsługę większej ilości pamięci kosztem prędkości jej obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, W7 Home Premium, x86

mam pytanie do posiadaczy laptopów z tym systemem, najlepiej marki Samsung.

W pudełku standardowo nie było płyty z systemem i teraz pytanie - czy da się zrobić płytę samego, czystego systemu W7 ? Bo opcja kopii bezpieczeństwa, która krzyczy od pierwszego uruchomienia, pozwala mi na zapisanie obrazu dysku C: (czyli razem z preinstalowanym oprogramowaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Recovery mam standardowo, ale jak z niej system odzyskam to chyba razem z preinstalowanym oprogramowaniem (nie wiem jak jest w samsungu, ale zazwyczaj tak jest) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, odzyskasz razem z preinstalowanym oprogramowanie. Nie uzyskasz czystej instalacji windows 7. Ja po prostu ściągnąłem z sieci odpowiednia instalkę win7 i uzylem klucza, który jest nalepiony na moim laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować napisać do producenta laptopa - niektórzy za darmo albo za niską opłatą mogą przysłać Ci czysty nośnik z systemem. Najlepiej zadzwoń lub napisz, a dowiesz się wszystkiego.

 

A tak w ogóle, to chyba legalne było by pożyczenie oryginalnej płyty od kogoś i wgranie systemu z użyciem Twojego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś, komu udało się zainstalować taka kartę telewizyjną ?

W7 HP 32bit

ładnie proszę o pomoc, byłem grzeczny w tym roku ;)

http://www.proline.pl/forum_pic/winfast-tv-2000-xp-r_12bf7q3.jpg

Spróbuj ją odpalić na programie DScaler - nie instaluj żadnych sterowników w Windows dla karty tylko ją wsadź ("Nieznane urządzenie") a następnie odpal program, być może jego wbudowane sterowniki ogarną. Mojego PixelView ogarniają ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z instalacja Win 7.

Podczas 'Zbierania informacji' wyskakuje błąd że brakuje jakiś sterowników do napędu CD i w tym momencie instalacja zatrzymuje się.

Wcześniej miałem wersje próbną Win7 i nie miałem problemów z instalacją.

 

Wersja mojego systemu: Windows 7 Professional (x64) ściągnięta z MSDN'a.

 

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...