Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić z tym (pisałem już wcześniej no i miałem nadzieje że problem rozwiązałem).

Długo uruchamia mi się system (Win 7 Home Prem 64 bit aktualizacje pościągane najnowsze)

Kiedy miałem tak wcześniej to ustawiłem w opcjach zaawansowanych rozruchu ilośc rdzeni na 2 i było ok, ale zaobserwowałem ze kiedy wyłączę kompa na dłużej (np. na noc)

 

Update:

Znowu ustawiłem (mimo tego że było tak) te 2a rdzenie w rozruchu, i komp uruchamia się szybko, wyłączyłem go , zasilacz również, odpalam i nadal jest ok.

Czy w takim razie co jakiś czas te ustawienia rozruchu się kasują?

Ustawiałem również opcję zapamiętania tych ustawień na stałe.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety chcialem z automatu uruchomic profil w CCC na ATI(skrot), widocznie po instalacji 10.1 cos sie skaszanilo w ustawieniach i teraz nie mam obrazu ani na TV ani na monitorze - jak zresetowac ustawienia grafiki, jest jakis tryb awaryjny?

jak uruchamiam kompa to do momentu ekranu logujacego - obraz wyswietla sie na monicie i tv, pozniej wszystko wchodzi w stan 'uspienia'...

 

dla potomnosci: poszlo przez F8 - uruchom w trybie niskiej rozdzielczosci 640x480 - pozniej juz z gorki...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety chcialem z automatu uruchomic profil w CCC na ATI(skrot), widocznie po instalacji 10.1 cos sie skaszanilo w ustawieniach i teraz nie mam obrazu ani na TV ani na monitorze - jak zresetowac ustawienia grafiki, jest jakis tryb awaryjny?

jak uruchamiam kompa to do momentu ekranu logujacego - obraz wyswietla sie na monicie i tv, pozniej wszystko wchodzi w stan 'uspienia'...

 

dla potomnosci: poszlo przez F8 - uruchom w trybie niskiej rozdzielczosci 640x480 - pozniej juz z gorki...

Mi się 10.1 instaluje nieprawidłowo - problem ze sterownikiem (x64). Musiałem wrócić do starszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w7 professional, płyta główna gigabtye MA770T-UD3P.

 

Zakupiłem kartę wifi na pci tp-link wn350gd. Podłączyłem, na stronie producenta jest informacja, że dla systemu 7 wystarczą systemowe sterowniki, niestety tak nie jest. Spróbowałem, zainstalować sterowniki ze strony producenta dla visty, ale bez zmian.

 

Pokazuje w menadżerze urządzeń pokazuje, że z kartą wszystko jest ok. Próbowałem utworzyć połączenie bezprzewodowe, ale niestety odsyła mnie do tej ikonki w prawym dolnym rogu, odświeżam ale sieci nie widać.

 

Sieć jest bo na telefonie ją widzę i spokojnie się łączę przez nią.

 

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam pytanie do posiadaczy Radeonów z serii 4800 korzystających z wyjścia TV. Ponieważ od samego początku mam z nim problemy (na XP było wszystko ok). Po instalacji systemu wraz z Catalyst 9.10 pulpit na TV był czarno-biały, a kolory pojawiały się dopiero w filmach. Dodatkowo nie działa opcja trybu teatralnego rozciągająca film odtwarzany w oknie z pierwszego ekranu (monitora) na pełny ekran na drugim ekranie (TV). W dodatku po zmianach w konfiguracji trybu teatralnego, przy próbie oglądania filmu na TV, dojść często zdarzało się że obraz robił się czarny na kilka s, następnie się pojawiał na ok 1s i wyświetlał się BSOD.

Z początku myślałem że to wina niedopracowanych sterowników, ale dzisiaj zainstalowałem wersję 9.12 i naprawiony został jedynie problem z czarno-białym pulpitem na TV, natomiast problem z trybem teatralnym oraz z BSOD'ami pozostał.

No i poraziłem sobie :) Wczoraj zainstalowałem kolejną wersję Catalyst 10.1 ale problemy pozostały, więc wydało mi się to dziwne że czwarta wersja sterowników i nadal te same błędy. Zacząłem kombinować i znalazłem ich przyczyny:

Problem z niedziałającym trybem teatralnym pełnoekranowym okazało się że powoduje aero oraz renderowanie (zalecane dla visty i 7) EVR. Gdy wyłączymy aero i zmienimy renderowanie na "Video Renderer" lub "Overlay Mixer" lub "VMR-7" to tryb pełnoekranowy zaczyna działać.

Natomiast problem z BSOD okazało się że powoduje włączone OC w ATI Overdrive. Trochę to dziwne bo gdy podłączony jest tylko monitor to karta może być podkręcona przez cały czas (miesiącami) i nie powoduje to żadnych BSOD nawet po kilku godzinach grania. Ale już OC + TV-Out = częste BSOD podczas konfiguracji AVIVO, zmiany rozdzielczości TV, czy nawet przy próbie oglądania filmu na ekranie TV. Po wyłączeniu OC, TV-Out działa stabilnie.

 

//edit:

Do osób które miały problem z instalacją lub po instalacji Catalyst 10.1. Odinstalowaliście wcześniej stare sterowniki? Ja przed ich instalacją odinstalowałem stare, i 10.1 zainstalowały mi się bez problemu i wszystko działa ok - nie widzę żadnej różnicy pomiędzy nimi a wcześniejszymi.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w7 professional, płyta główna gigabtye MA770T-UD3P.

 

Zakupiłem kartę wifi na pci tp-link wn350gd. Podłączyłem, na stronie producenta jest informacja, że dla systemu 7 wystarczą systemowe sterowniki, niestety tak nie jest. Spróbowałem, zainstalować sterowniki ze strony producenta dla visty, ale bez zmian.

 

Pokazuje w menadżerze urządzeń pokazuje, że z kartą wszystko jest ok. Próbowałem utworzyć połączenie bezprzewodowe, ale niestety odsyła mnie do tej ikonki w prawym dolnym rogu, odświeżam ale sieci nie widać.

 

Sieć jest bo na telefonie ją widzę i spokojnie się łączę przez nią.

 

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wylaczyc AERO w W7? mam podobny problem z TV-Out, ale u mnie jakos to dziala na MPC-HC - VMR9(renderless) - rozciaga na TV ale calkowicie wylacza na podstawowym...

 

i przy okazji, jak zapamietac ustawienia ikonek? bo co instalacja sterow to musze od nowa ustawiac pulpit...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w7 professional, płyta główna gigabtye MA770T-UD3P.

 

Zakupiłem kartę wifi na pci tp-link wn350gd. Podłączyłem, na stronie producenta jest informacja, że dla systemu 7 wystarczą systemowe sterowniki, niestety tak nie jest. Spróbowałem, zainstalować sterowniki ze strony producenta dla visty, ale bez zmian.

 

Pokazuje w menadżerze urządzeń pokazuje, że z kartą wszystko jest ok. Próbowałem utworzyć połączenie bezprzewodowe, ale niestety odsyła mnie do tej ikonki w prawym dolnym rogu, odświeżam ale sieci nie widać.

 

Sieć jest bo na telefonie ją widzę i spokojnie się łączę przez nią.

 

 

Proszę o pomoc

 

Mam tą samą kartę bezprzewodową, na Windowsie 7x64 instaluje się automatycznie i działa bez problemu.

 

Spróbuj odinstalować sterowniki, wyciągnij kartę z portu, włącz i wyłącz system, włóż kartę do slotu i zainstaluj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam problemik z wgraniem win7 x64 ultimate.

Mianowicie wgrywam win wszystko ładnie idzie następuje kopiowanie plików systemowych i instalacja komponentów, komputer jak powinien resetuje się i normalnie wyczytałem ze powinna wyskoczyc konfiguracja mi niestety wyskakuje jedynie logo win z tymi czterema kolorami to logo "stoi" tak przez +/- 1min po czym komputer resetuje się i tak w kółko.

Proszę pomóżcie.

 

EDIT: Zauważyłem że za pierwszym razem reset następuje przy napisie z rejestrem jak jeszcze jest to logo to chyba jest "ustawianie rejestru" czy coś w tym stylu

 

EDIT2: włączyłem AHCI wgrałem sys ponownie - dalej to samo

włączyłem tryb awaryjny - dalej się resetuje ALE! przy Windows/system32/Drivers/disk/sys

Dokładnie jest to wersja: Micro$oft ® Version ® 6.1 (build 7600)

Włączyłem opcje wyłączenia restartu systemu po awarii systemu i wyskoczyło:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez 7xfd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą kartę bezprzewodową, na Windowsie 7x64 instaluje się automatycznie i działa bez problemu.

 

Spróbuj odinstalować sterowniki, wyciągnij kartę z portu, włącz i wyłącz system, włóż kartę do slotu i zainstaluj:)

Witam,

 

skorzystałem z Twojej rady, odinstalowałem stery, wyłączyłem, wyciągnąłem kartę, włączyłem kompa, wyłączyłem, włożyłem kartę, włączyłem, ale niestety nie wykryło karty.

 

Wyłączyłem kompa, wyciągnąłem i włożyłem kartę, uruchomiłem ponownie, tym razem system wykrył kartę i ją zainstalował.

 

Niestety nadal nie widzi żadnych rzeczy, czy może trzeba coś jeszcze zrobić ?

 

Wszedłem w centrum sieci, i chciałem utworzyć połączenie bezprzewodowe, ale niestety nie widzi sieci.

Więc spróbowałem opcji "Ręczne nawiązywanie połączenia z siecią bezprzewodową", ale niestety otrzymałem komunikat "Wystąpił nieoczekiwany błąd".

 

 

Aha, jeszcze coś, ciągle zainstalowane jest połączenie "Internet adsl" może coś z tym się gryzie ?

 

 

Jeszcze jakieś pomysły?

Edytowane przez tyszek21432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na strzałkę - customize - wybierz ukrycie ikony i powiadomień.

dzieki, nie do konca pomoglo bo ona dalej tam byla tylko schowana, doszedlem ze trzeba jeszcze wejsc w wlaczanie i wylaczanie ikon systemowych i tam ja wylaczyc calkowicie,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu po świeżej instalacji mam poblokowane foldery i nie mogę przenieść nawet uprawnień?

konto administratora z ograniczeniami?

 

i 2 sprawa związana z tym powyzej - bawiłem sie winSAT czy jak tam zwą te g... z wydajnością wg ms, chcialbym zlikwidować zawartość katalogu ktory zawiera te smieci, jak to zrobić w miare bezpiecznie?wiecej tej usługi nie bede odpalać, 1 raz był błedem, prawdopodobnie po nim sys spuchł mi z 5 gb do 8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem nowy dysk SSD i próbuję na nim zainstalować nowego windowsa7 64bit, jednak po uruchomieniu komputera i przygotowaniu do instalacji (pojawia się info na czarnym tle o kopiowaniu plików, później start systemu) pojawia się błękitne tło, kursor i nic więcej. Tak jakby proces instalacji jeszcze zanim się zacznie był wstrzymywany. Próbowałem przełączać między trybami AHCI/IDE i nie ma różnicy. Czym to może być spowodowane? Czy dysk przed instalacją powinienem jakoś przygotować? Ostatnie moje doświadczenia z systemami zatrzymały się na win XP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem nowy dysk SSD i próbuję na nim zainstalować nowego windowsa7 64bit, jednak po uruchomieniu komputera i przygotowaniu do instalacji (pojawia się info na czarnym tle o kopiowaniu plików, później start systemu) pojawia się błękitne tło, kursor i nic więcej. Tak jakby proces instalacji jeszcze zanim się zacznie był wstrzymywany. Próbowałem przełączać między trybami AHCI/IDE i nie ma różnicy. Czym to może być spowodowane? Czy dysk przed instalacją powinienem jakoś przygotować? Ostatnie moje doświadczenia z systemami zatrzymały się na win XP...

poczekaj...moze ruszy

ja za 1 razem musialem z 5-10 min czekać zanim sie coś zmieniło, zwalałem winę na to ze bawiłem sie vlite ale byc może to tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam XP obecnie i niedługo będę robił formata. Zastanawiam sie powaznie, czy nie zainstalować Win7. Visty się bałem, ale poza dx 11 to co w zasadzie da mi przesiadka na nowy system? Drugie pytanie brzmi, czy Win 7 ma już jakieś service packi i czy już dobrze smiga, bo z XP pamiętam też przed SP1 była dość długo kaszanka, a ja ostatnio nie mam zdrowia do pitolenia się z softem, bo z hardwarem mam wystarczająco dużo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam problemik z wgraniem win7 x64 ultimate.

Mianowicie wgrywam win wszystko ładnie idzie następuje kopiowanie plików systemowych i instalacja komponentów, komputer jak powinien resetuje się i normalnie wyczytałem ze powinna wyskoczyc konfiguracja mi niestety wyskakuje jedynie logo win z tymi czterema kolorami to logo "stoi" tak przez +/- 1min po czym komputer resetuje się i tak w kółko.

Proszę pomóżcie.

 

EDIT: Zauważyłem że za pierwszym razem reset następuje przy napisie z rejestrem jak jeszcze jest to logo to chyba jest "ustawianie rejestru" czy coś w tym stylu

 

EDIT2: włączyłem AHCI wgrałem sys ponownie - dalej to samo

włączyłem tryb awaryjny - dalej się resetuje ALE! przy Windows/system32/Drivers/disk/sys

Dokładnie jest to wersja: Micro$oft ® Version ® 6.1 (build 7600)

Włączyłem opcje wyłączenia restartu systemu po awarii systemu i wyskoczyło:

Podnies napiecie na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem z ww. kartą i sterownikami, że po instalacji sterowników ze strony AMD (jakiś manager instalacji) nie instalują się sterowniki, a w menedżerze urządzeń, w kartach video pisze "Standardowa karta VGA".

Co mam zrobić, żeby normalnie wykryło mi kartę?

Karta ATI ASUS RADEON HD3450

Reszta kompa:

Pentium D 2x2,66GHz, 1,5GB RAM, P4M800PRO-M v. 1.0a, Seasonic SS-500ET.

Pomóżcie proszę ;/

Edytowane przez misieeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktos z zainstalowanym win7x64 na 2GB ram? Jeżeli tak to czy jest odczuwalna rożnica w użytkowaniu i czy jest sens instalować ?

W porównaniu z czym?

System chodzi bez problemów - można śmiało instalować. Po optymalizacjach nawet na 1GB chodzi nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...