Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu ktos z zainstalowanym win7x64 na 2GB ram? Jeżeli tak to czy jest odczuwalna rożnica w użytkowaniu i czy jest sens instalować ?

Ja mam 2GB. I sprawdza się bardzo dobrze. Ostatnia gra w jaką grałem to Cod 5 na full i śmigało ładnie ;) Ogólnie mam wrażenie, że wszystko chodzi sprawniej niż na tej samej konfiguracji WinXp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nowy system działa super poza jedną rzeczą - co trochę jak chcę coś otworzyć wyskakuje mi komunikat, że nie mam uprawnień do przeprowadzenia tej czynności. Poszczególne foldery czy pliki mogę zmieniać ręcznie i zmieniać w ten sposób właściciela folderu, ale jak to zrobić odgórnie? Nawet nie mogę uruchamić komend w cmd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

skorzystałem z Twojej rady, odinstalowałem stery, wyłączyłem, wyciągnąłem kartę, włączyłem kompa, wyłączyłem, włożyłem kartę, włączyłem, ale niestety nie wykryło karty.

 

Wyłączyłem kompa, wyciągnąłem i włożyłem kartę, uruchomiłem ponownie, tym razem system wykrył kartę i ją zainstalował.

 

Niestety nadal nie widzi żadnych rzeczy, czy może trzeba coś jeszcze zrobić ?

 

Wszedłem w centrum sieci, i chciałem utworzyć połączenie bezprzewodowe, ale niestety nie widzi sieci.

Więc spróbowałem opcji "Ręczne nawiązywanie połączenia z siecią bezprzewodową", ale niestety otrzymałem komunikat "Wystąpił nieoczekiwany błąd".

 

 

Aha, jeszcze coś, ciągle zainstalowane jest połączenie "Internet adsl" może coś z tym się gryzie ?

 

 

Jeszcze jakieś pomysły?

karta zainstalowała się poprawnie? u mnie winda automatycznie załadowała jej sterowniki Atheros AR5007G Wireless Network Adapter

 

wyłączałeś jakieś usługi? u mnie od razu wykrywa sieci bezprzewodowe i łączy się po wpisaniu klucza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2GB u mnie działa dość znośnie, na Quadach (na uczelni są u mnie padaczne Q6600) sam system działa dużo sprawniej niż na budżetowym dwurdzeniowcu, zdaje się, że to normalne ;). Odnoszę wrażenie, że XP sprawniej działał na moim komputerze. Ma ktoś jakieś sprawdzone 'tipsy' odnośnie optymalizacji? Nie chce świeżo po instalce w jakiś sposób sobie zaszkodzić.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosh...

Widocznie jakiś programik wlepił Ci do autostartu plik .nfo. Problem w tym, że to rozszerzenie oryginalnie używane do zupełnie innego celu i system próbuje otworzyć plik programem do tego przeznaczonym. Skutek widać na ekranie.

 

Odpal CCleaner (czy co tam działa na W7) i usuń wpis z autostartu.

Jest duża szansa, że plik znajduje się w:

Start->Programy/Wszystkie programy->Autostart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu ktos z zainstalowanym win7x64 na 2GB ram? Jeżeli tak to czy jest odczuwalna rożnica w użytkowaniu i czy jest sens instalować ?

Ale w stosunku do czego? Na 4GB system żwawiej chodzi, ale masz za słabą kartę graf. dla win7. Na fps nie patrz, bo to iluzja, że niby tyle samo :wink:

 

Ja mam 2GB. I sprawdza się bardzo dobrze. Ostatnia gra w jaką grałem to Cod 5 na full i śmigało ładnie ;) Ogólnie mam wrażenie, że wszystko chodzi sprawniej niż na tej samej konfiguracji WinXp.

Ma bardziej zaawansowane prefetche stąd wrażenie, że lepiej chodzi w niektórych przypadkach. Do gierek Win7 wymaga karty o pół klasy wyżej niż XP. Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w stosunku do czego? Na 4GB system żwawiej chodzi, ale masz za słabą kartę graf. dla win7. Na fps nie patrz, bo to iluzja, że niby tyle samo :wink:

 

żartujesz sobie ?? jak za slaba?? lepiej idz spać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem jak zrobic, zeby napisy wyswietlaly sie na TV gdy ogladam film. Gdy odpalam film na PC, napisy normlanie sie pojawiaja, ale gdy chce ogladac film na TV - napisow juz nie ma.

Wczesnije na gf6800 i win xp pro sp3 nie bylo tego problemy. Zainstalowalem jakas mega pake kodekow i wszystko dzialalo az milo.

Teraz na r4850 + win 7 64bit za nic nie moge rozwiazac tego problemu.

Jakies kodeki powinienem zainstalowac? Czytalem, ze win7 nie przyjmuje "obcych" kodekow. Mimo to znalazlem jakies i zaisntlowalem. Przez to mialem wiecej problemow. Pojawily mi sie czerwone cienkie kreski pionowe podczas odtwarzania filmu. W roznych programach rozna ilosc. Odinstalowanie nie pomoglo, roznych rzeczy probowalem, musialem formatowac.

Tv polaczony jest z PC przez s-video.

konfig:

win7 64 bit + r4850 + najnowsze sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w stosunku do czego? Na 4GB system żwawiej chodzi, ale masz za słabą kartę graf. dla win7. Na fps nie patrz, bo to iluzja, że niby tyle samo :wink:

 

Ma bardziej zaawansowane prefetche stąd wrażenie, że lepiej chodzi w niektórych przypadkach. Do gierek Win7 wymaga karty o pół klasy wyżej niż XP.

Co do prefetchowania i keszowania to masz racje , stąd szybsza praca - to samo co na viscie. Ale co do gier to część gier działa szybciej , część tak samo , ale większa część wolniej. Nie ma nic do tego grafika , tylko sterowniki , które w większości przypadków o wiele mocniej obciążają cpu niż w przypadku xp , część przypadków to spartaczona optymalizacja sterów. Ale większość gier , które pojawiły w ciągu kilku miesięcy działa bardzo dobrze na win7 i myślę , że już tak zostanie i te duże różnice na korzyść xpeka nie będą miały już miejsca - mam taką nadzieje , bo skakanie między systemami jest męczące :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosh...

Widocznie jakiś programik wlepił Ci do autostartu plik .nfo. Problem w tym, że to rozszerzenie oryginalnie używane do zupełnie innego celu i system próbuje otworzyć plik programem do tego przeznaczonym. Skutek widać na ekranie.

 

Odpal CCleaner (czy co tam działa na W7) i usuń wpis z autostartu.

Jest duża szansa, że plik znajduje się w:

Start->Programy/Wszystkie programy->Autostart

 

Tak, plik się tam znajduje, ale jak go usuwam po następnym uruchomieniu windowsa pojawia się na nowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz robaka lub upierdliwy program typu adware.

Przeczytaj TEN temat. Użyj programów w nim wymienionych i/albo Spybot S&D, Avira. Jeśli nic nie znajdą, a problem będzie nadal występował, to załóż temat w dziale "Centrum bezpieczeństwa". W poście daj log z OTL oraz plik NFO z autostartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz robaka lub upierdliwy program typu adware.

Przeczytaj TEN temat. Użyj programów w nim wymienionych i/albo Spybot S&D, Avira. Jeśli nic nie znajdą, a problem będzie nadal występował, to załóż temat w dziale "Centrum bezpieczeństwa". W poście daj log z OTL oraz plik NFO z autostartu.

 

A myślałem, że moja Panda daje mi pełne bezpieczeństwo... Problem opisałem tutaj:

 

http://forum.purepc.pl/Centrum-Bezpieczens...es-t318366.html

 

Gorąca prośba o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

otóż mam problem, bo kupiłem niedawno laptopa z win 7 i procesor zachowuje się bardzo dziwnie,

na początku miałem zainstalowane win 7 64 bit i jak włączyłem grę flashową na mozilli to procesor chodził na 100%..

w serwisie przeinstalowali mi na win 7 32 bit i chodzi teraz niby okej, ale widzę że czasami procesor jakby miał za duże zużycie, teraz np. mam włączone tylko aqq(gg), foobara i to forum z 2ma zakładkami i zużycie procesora oscyluje wokół 30 %. nie wydaje mi się to normalne

laptop ma 4 giga ramu, procesor dual core t4300 2.1ghz, karta graf. nvidia geoforce gt 220M 1 giga pamięci.

uważam, że win 7 64 bity powinien śmigać ładnie, a tu na 32 bitowej wersji zachowuje się dziwnie. laptop jest nowy i nie mam zainstalowane tu dużo rzeczy.

w czym problem ? ;/

 

dodam jeszcze, że przy oglądaniu filmiku na yt menedżer zadań poakazuje mi, że procesor zużywa 176 k pamięci Oo przy czym aqq 10 k

dodam, że dziś wyskoczył mi bluescreen, ewidentnie coś jest nie tak z tym kompem

 

 

przeprowadziłem trochę testów i:

- w programie orthos komp choidzł prawie 3 h i się nie wykrzaczył, czyli imo pokazuje to stabilność proca

-w programie benchmark 3dmark 2001 uzyskałem 15 500 punktów

- temperatury rdzeni osiągają 55- 60 stopni, czyli za dużo bo producent mówi, że powinno do 50 stopni

-przy oglądaniu filmiku hd w internecie procesor chodził w zakresie 85% - 100 % oO

 

co jest z tym kompem ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile byś chciał, aby jadły animacje Flash? Obecnie animacje Flash to jedna z niewielu rzeczy potrafiąca obciążyć procesor.

 

Możesz ewentualnie pokusić się o instalację nowego Flasha install flash player.

A zmiana z 64bit na 32bit była bardzo głupim posunięciem. Teraz nie masz 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że zmiana była głupim rozwiązaniem, ale z tego co pamiętam, nawet filmiki na yt sie zacinaly. ale nawet na tym 32 biit systemie nie jest noramle to, że jak odpale filmk w słabej jakości to zżsera mi 50- 60 % cpu? a w salonie asusa powiedzieli że wiele komputerów miało taki problem, wiec moze chodzi o coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanko

czy mozliwe jest ze mam blue screeny przez to ze mam wersje win7 nieoryginalna?

mialem wczesniej XP na tym samym sprzecie przez ok 1,5 roku po OC i teraz mimo ze obnizylem taktowania RAMu i procka blue screeny wystepuja dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam laptopa Asusa X71VN na stronie oficjalnej asus.pl nie ma sterowników do Windowsa 7.Zainstalowałem wersje 64bit i nie rozpoznaje mi 2 urządzeń po wgraniu sterowników, które znalazł sobie win7,a też nie wiem czego brakuje bo wydaje mi się, że jest wszystko.Zastanawiam się czy to wina tego ze mam 64bit-owa wersje systemu a nie 32 czy problem tkwi w czymś innym.Sterowników tak naprawdę nie wiem gdzie szukać czy instalować te co są do visty tylko które mogę zainstalować i które wygodniejsze rozwiązanie wybrać 64bit czy 32bit systemu Windows 7.Moi drodzy jak zaradzić takiemu w sumie głupiemu problemowi z którym trochę się już męczę dlatego też tak piszę bo lubię mieć wszystko dobrze skonfigurowane.Przepraszam z góry, że zajmuje wam czas ale liczę naprawdę na waszą pomoc.Z góry serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy wykażą chęć pomocy.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamienić ekran główny w W7 64bit ?

W laptopie mam grafikę Intela i wyjscie na dodatkowy monitor. W opcjach systemu nie mogłem nigdzie tego znaleźć (może źle szukałem?) natomiast mam taka opcje we właściwościach oprogramowania intela ale jak spróbuje zmienić ustawienia to wywala czarny ekran na obu monitorach i jedyne co moge zrobić to reset ;/ Słychać, że sobie gra radio w tle itp. ale żadnej innej rekacji brak :(

Jakies pomysły ?

 

 

Jest jakiś program albo jakieś ustawienia w systemie które zablokują zmianę fsb i mhz cpu?

Te o wartości minimalnej CPU w zarządzaniu energią nie pomagają ;/

 

Nie macie czasami problemu z wyłączaniem ekranu podczas dłuższego braku aktywności na komputerze? U mnie raz się wyłączy raz nie ...

Edytowane przez yogibeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam XP, w którym internet mam rozdzielony przez Połączenie sieciowe, na 2 inne komputery, mostkiem sieciowym. Zainstalowałem Win7 i nie wiem jak skonfigurować go by było tak samo.

Pozdrawiam

 

-- łączenie by ULLISSES --

 

Zainstalowałem WIN7 z podłączonym dyskiem XP, menu wyboru mam ale jak wybiorę XP to wyskakuje brak pliku WINLOAD.exe... Nie mogę też tego pliku znaleźć na płycie ani na dysku... Gdy odłącze dysk z WIN7 to XP normalnie startuje...

Jak to rozwiązać? XP mam na dysku na SATA, 2Partycje, C: i tutaj jest MBR, i D: i tutaj jest system.. Może w tym problem?

Pozdrawiam

Edytowane przez arti747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win7 x64. Wszystkie nowe gry albo freezują mi co pare minut (np. Dragon Age), albo wywalają do pulpitu (Dirt2). Wczesniej przez prawie rok siedziałem na betach i było to samo, teraz mam retaila i chyba wszystkie sterowniki nowsze niż na poprzednim systemie (nawet do sieciówki :] ). Próbowałem coś wygooglować ale oprócz tego, że inni ludzie też mają ten problem, nie udało mi się nic znaleść. Próbowałem ustawić power plan na high performance, ale dało to tylko tyle, że system mi sie kompletnie powiesił ;]

 

c2d 7200@ 3,17ghz

4gb ram

4750hd

asus p5q pro

 

Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...