Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, nic nie kręcone, wszystko w biosie na auto. Problem jest tylko w grach singlowych, próbowałem wygooglowac cos sensownego ale oprocz tego ze ludzie maja ten sam problem co ja (na najprzerozniejszych konfiguracjach), nic nie znalazlem. Odpalam gry jako administrator, wszystkie sterowniki instalowałem ręcznie, nie wiem co jeszcze mogę zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie takie, czy na:

 

Intel Core 2 Duo T7100 1.86Ghz

1536 MB DDR2 Ram

Intel X3100 128mb

 

Opłaca się Windows 7 Home Premium ? Czy nie ma sensu, bo będzie zamulało ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z windowsem 7, otóż nie wiem dlaczego nie moge ani poruszać oknami ani przesuwać płynnie suwakami zawartości okien... funkcja ta zdaje sie nie działać... oczywiście sciąganie do belki i maxymalizacja okien działa, problem jest tylko z przesuwaniem czegokolwiek po pulpicie no i przesuwaniem góra-dół zawartości stron w przegladarkach jak i w eksploratorze windowsa... gdzie szukać rozwiązania? Dodam że system chodzi płynnie, nie tnie sie więc to raczej nie "za słaba" konfiguracja. Proszę o jakieś info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca problemu, ale może stery od grafy nie zainstalowane? :huh:

nie wiem jak to prościej ująć... łapiesz za górną belkę otwartego okienka i chesz to okno przesunąć i nie idzie... mimo ze jak dwa razy na tej belce kliknę to zmienia z full screen na niezadokowane ... to samo z suwakiem zeby zawartość okna przesunąć góra-dół... łapiesz za suwak i nic, myszka zjeżdża a suwak jakby jej nie zauważał... ale jak kliknę myszką na pasku po którym porusza się suwak to okno reaguje dużym przesunieciem czyli tak jak normalnie.

 

EDIT:

kolejny objaw jest taki ze jak w ustawieniach myszy zamieniłem konfig przycisków tzn. lewy pełni funkcje prawego, to wszystko działa prawidłowo, okna sie przesuwa, zaznacza bloki tekstu , ale jak wróce do normalnych ustawien to problem wraca.... :/

Edytowane przez morion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program albo jakieś ustawienia w systemie które zablokują zmianę fsb i mhz cpu?  

Te o wartości minimalnej CPU w zarządzaniu energią nie pomagają ;/

Sprobuj w BIOSIE.

 

 

 

 

win7 x64. Wszystkie nowe gry albo freezują mi co pare minut (np. Dragon Age), albo wywalają do pulpitu (Dirt2). Wczesniej przez prawie rok siedziałem na betach i było to samo, teraz mam retaila i chyba wszystkie sterowniki nowsze niż na poprzednim systemie (nawet do sieciówki :] ). Próbowałem coś wygooglować ale oprócz tego, że inni ludzie też mają ten problem, nie udało mi się nic znaleść. Próbowałem ustawić power plan na high performance, ale dało to tylko tyle, że system mi sie kompletnie powiesił ;]

 

c2d 7200@ 3,17ghz

4gb ram

4750hd

asus p5q pro

 

Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Z tego co zauwazylem u siebie i w jednym kompie, ktorego robilem dla kogos to to, ze procek w tym systemie potrzebuje wyzszego napiecia niz w Win XP/2003. U siebie po zainstalowaniu W7 na ustawieniach na jakich stabilnie chodzil mi Win2003 na dzien dobry zobaczylem BSOD. Musialem zwiekszyc napiecie o 4 'oczka' niz mialem dotad. Teraz juz wszystko jest stabilne... ale i procek cieplejszy :/

 

Drugi przypadek to taki, ze komp z prockiem E8400 na ustawieniach defaultowych restartowal sie w grach i losowo wieszal podczas roznych prac (net, word itp). Zwiekszenie napiecia takze pomoglo.

 

Nie wiem czy ten system ma jakies dzwine zarzadzanie energia czy po prostu x64 jest duzo bardziej czule na ustawienia procka, ale obserwuje na roznych forach podobne przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem u siebie i w jednym kompie, ktorego robilem dla kogos to to, ze procek w tym systemie potrzebuje wyzszego napiecia niz w Win XP/2003. U siebie po zainstalowaniu W7 na ustawieniach na jakich stabilnie chodzil mi Win2003 na dzien dobry zobaczylem BSOD. Musialem zwiekszyc napiecie o 4 'oczka' niz mialem dotad. Teraz juz wszystko jest stabilne... ale i procek cieplejszy :/

 

Drugi przypadek to taki, ze komp z prockiem E8400 na ustawieniach defaultowych restartowal sie w grach i losowo wieszal podczas roznych prac (net, word itp). Zwiekszenie napiecia takze pomoglo.

A czym i jak testowałeś podkręconego procka? Jeśli test ograniczał się do puszczenia 16M super PI to się nie dziwię. Ja swojego procka przed ostatecznym ustaleniem napięcia puszczam na 3h (za minimum uważam 45m) orthosem z priorytetem 10 i jak przejdzie to zwiększam napięcie o jeszcze jedno oczko i tak już zostawiam. Tak podkręcony procek pod XP działa stabilnie również pod w7.

 

 

 

nie wiem jak to prościej ująć... łapiesz za górną belkę otwartego okienka i chesz to okno przesunąć i nie idzie... mimo ze jak dwa razy na tej belce kliknę to zmienia z full screen na niezadokowane ... to samo z suwakiem zeby zawartość okna przesunąć góra-dół... łapiesz za suwak i nic, myszka zjeżdża a suwak jakby jej nie zauważał... ale jak kliknę myszką na pasku po którym porusza się suwak to okno reaguje dużym przesunieciem czyli tak jak normalnie.

 

EDIT:

kolejny objaw jest taki ze jak w ustawieniach myszy zamieniłem konfig przycisków tzn. lewy pełni funkcje prawego, to wszystko działa prawidłowo, okna sie przesuwa, zaznacza bloki tekstu , ale jak wróce do normalnych ustawien to problem wraca.... :/

Sprawdź z inną myszką. Mi kiedyś zablokował się w myszce 5 przycisk (jakby był cały czas wciśnięty) i też różne cuda się działy - np. mając otworzone 2 okna czasami nie mogłem przełączyć się na to drugie.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym i jak testowałeś podkręconego procka? Jeśli test ograniczał się do puszczenia 16M super PI to się nie dziwię. Ja swojego procka przed ostatecznym ustaleniem napięcia puszczam na 3h (za minimum uważam 45m) orthosem z priorytetem 10 i jak przejdzie to zwiększam napięcie o jeszcze jedno oczko i tak już zostawiam. Tak podkręcony procek pod XP działa stabilnie również pod w7.

Kolego, podstaw mnie nie musisz uczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanie:

Czy przesiadając się z XP na 7 można jakoś skopiować część rejestru, żeby aplikacje spod XP mogły normalnie funkcjonować na nowym systemie bez reinstalacji?

niektóre aplikacje pozostawiają wiecej wpisów w rejestrze w paru miejscach. Mysle ze szybciej i wygodniej bedzie zainstalowac od nowa te aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Na poczatku grudnia zakupilem komputer z konfiguracja:

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

 

Płyta główna:

AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/

 

Pamięć RAM:

G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 NQ

 

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 (HD103SJ)

 

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

 

Zasilacz:

Fortron FSP400-60GHN 400W

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 333 (Black)

 

Z MSDNAA dostalem Windowsa 7 Professional 64 bit.

 

Wlasciwie to juz pare dni od instalacj zaczely nawiedzac mnie BSODy.Prawie zawsze ok 1 min po uruchomieniu komputera, wystepowaly w ciagach tzn. np kilka bledow pod rzad i nagle spokoj na jakis czas [zwykle kilka dni]. Szukalem zrodla problemu, ale bez skutku. Jakies 3 tygodnie temu odkrylem, ze jak wylacze avasta to blad nie wystepuje, wiec zmienilem go na avire. Pare dni temu blad powrocil i skojarzylem go z nowa aktualizacja windows defendera, tzn. BSOD wyskakiwal po uruchomieniu komputera jak w windows update byla dostepna nowa aktualizacja [aktualizacje instaluje recznie], po zainstalowaniu nowo dostepnej aktualizacji blad przestawal wyskakiwac, myslalem ze sprawa zostala ostecznie rozwiazana:) Niestety w ubiegly piatek BSOD powrocil chociaz nie bylo dostepnej zadnej nowej aktualizacji [zainstalowalem nowa aktualizacje defendera wraz z nowa aktualizacja IE dzien wczesniej]. Wylaczylem wiec w uslugach windows defendera i BSOD przestal sie pojawiac, niestety nastepnego dnia rano [sobota] powrocil z nasileniem dotad niespotykanym. Mam na kompie 2 uzytkownikow [administratora i zwyklego] i moze sie to wydawac dziwne, ale do tej pory BSOD jak wyskakiwal na jednym uzytkowniku, to zwykle mozna bylo spkojnie pracowac na drugim...W sobote BSOD wyskakiwal po uruchomieniu kazdego uzytkownika w trybie normalnym, w trybire awaryjnym bylo ok, chociaz raz wyskoczyl mi po bledzie firefoxa [ktore zreszta tez w sobote wyskakiwaly dosc czesto].

Sprawdzilem pamiec memtestem w trybie awaryjnym [ w normalnym trybie w tym czasie BSOD wyskakiwal pare minut po uruchomieniu kompa] , bylo tyle bledow, ze musialem polozyc ksiazke na klawiszu enter...Dotrwalem do 0,3% skanu i mialem w tym czasie ok 25 tys bledow... Oczywiście taki wynik nawet mi [informatyka to zdecydowanie nie moja dziedzina] nasunął na mysl uszkodzenie fizyczne pamieci RAM, no ale….

Tak się sklada ze w sobote wieczorem chciałem zrobic zdjecie BSODowi, uruchomiłem wiec kompa w normalnym trybie i nic…BSOD sie nie pjawil.W koncu postanowiłem jeszcze raz zrobic skan memtestem, tym razem było 100% i 0 bledow…???!

W niedziele od rana powtorka z rozrywki, BSOD w normalnym trybie, w awaryjnym ok…wczoraj [poniedziałek] podobnie, jednak wieczorem zaczal działać normalnie. Zrobilem skan memtestem przy uruchamianiu kompa z plyty DVD i nic nie wykryl…

Co do samych bledow, to generalnie zawsze byly to bledy kernel 41(63), na niebieskim ekranie u gory zwykle bylo napisane "memory management lub memory dumpdump" [lub cos bardzo podobego], chociaz nie zawsze [np w sobote bylo cos z ap... - niestety nie zdazylem zapamietac;/].

 

Oto przykladowy blad z dziennika:

- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

- <System>

<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />

<EventID>41</EventID>

<Version>2</Version>

<Level>1</Level>

<Task>63</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2010-02-06T12:10:20.937500000Z" />

<EventRecordID>44189</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>STARY</Computer>

<Security UserID="S-1-5-18" />

</System>

- <EventData>

<Data Name="BugcheckCode">26</Data>

<Data Name="BugcheckParameter1">0x41790</Data>

<Data Name="BugcheckParameter2">0xfffffa800044e5c0</Data>

<Data Name="BugcheckParameter3">0xffff</Data>

<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>

<Data Name="SleepInProgress">false</Data>

<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>

</EventData>

</Event>

Oto screen:

Dołączona grafika

 

Zastanawiam się co powinienem zrobic. Macie jakies pomysły?

 

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest nastepujacy:

przy korzystaniu z jakiejkolwiek aplikacji co jakis czas wystepuje zdarzenie 7036 wtedy okno aplikacji robi sie takie jakby za mgla (mleczny), wie ktos co jest tego powodem?? System Win7 Home Premium

oto szczegóły zdarzenia

 

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
 <Provider Name="Service Control Manager" Guid="{555908d1-a6d7-4695-8e1e-26931d2012f4}"
EventSourceName="Service Control Manager" /> 
 <EventID Qualifiers="16384">7036</EventID> 
 <Version>0</Version> 
 <Level>4</Level> 
 <Task>0</Task> 
 <Opcode>0</Opcode> 
 <Keywords>0x8080000000000000</Keywords> 
 <TimeCreated SystemTime="2010-02-08T17:32:15.365755100Z" /> 
 <EventRecordID>2575</EventRecordID> 
 <Correlation /> 
 <Execution ProcessID="684" ThreadID="4776" /> 
 <Channel>System</Channel> 
 <Computer>U330</Computer> 
 <Security /> 
 </System>
- <EventData>
 <Data Name="param1">Usługa raportowania błędów systemu Windows</Data> 
 <Data Name="param2">uruchomienia</Data> 
 <Binary>5700650072005300760063002F0034000000</Binary> 
 </EventData>
 </Event>

Edytowane przez cinekwso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem dzisiaj winde 7 (oryginalny), po czym chciałem zainstalowac swojego "starego" antywira, kasperskiego internet security 7.0 (mam tą wersję także oryginalną, co 30 dni odnawiam wersję testową :rolleyes: ) zauwazyłem niestety jednak ze niektóre funkcje kaspra 7 blokuje, ponieważ nie moge właczyc: ochrony plików,ochrony proaktywnej oraz zapory sieciowej, próbowałem uruchomić w trybie zgodnośći, co kończyło się tym ze program wogule nie startował, ma ktoś jakieś pomysły? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed instalacją Windows 7 Professional x64 (z msdnaa) kilka pytanek, otóż ile powinna wynosić optymalna wielkość partycji systemowej? Aktualnie mam 20GB ale wyczytałem, że minimum to 30Gb prawdo to? Kolejna sprawa za czasów XP plik wymiany miałem na osobnej partycji czy jest sens robić taką rzeźbę w 7? Następne pytanko, czy jak skopiuje wszystkie katalogi programów takich jak Thunderbird, foobar, konnekt itp. to czy po zainstalowaniu na 7 tych aplikacji i podmianie katalogów z XP tak aby zachować wszystkie ustawienia będzie ten myk działał czy nie bardzo? Na razie tyle jutro prawdopodobnie będę zabierał się za instalacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed instalacją Windows 7 Professional x64 (z msdnaa) kilka pytanek, otóż ile powinna wynosić optymalna wielkość partycji systemowej? Aktualnie mam 20GB ale wyczytałem, że minimum to 30Gb prawdo to? Kolejna sprawa za czasów XP plik wymiany miałem na osobnej partycji czy jest sens robić taką rzeźbę w 7? Następne pytanko, czy jak skopiuje wszystkie katalogi programów takich jak Thunderbird, foobar, konnekt itp. to czy po zainstalowaniu na 7 tych aplikacji i podmianie katalogów z XP tak aby zachować wszystkie ustawienia będzie ten myk działał czy nie bardzo? Na razie tyle jutro prawdopodobnie będę zabierał się za instalacje...

Ja mam w7 zainstalowany na partycji 29,9GB ;) ale po instalacji zajmuje on kilkanaście GB więc myślę że 20GB powinno starczyć. Co do tych programów to ten myk powinien przejść... ale tylko pod warunkiem że katalogi które skopiujesz będą zawierać konfigurację tych programów. A ta zwykle nie znajduje się w "program files" a w "document and settings > [nazwa użytkownika] > dane aplikacji > [nazwa programu]" i ten katalog trzeba skopiować w win7 do "użytkownicy > [nazwa użytkownika] > appdata > roaming > [nazwa programu]"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, zawsze mam backup tych katalogów zarówno z program files jak i document and settings zastanawiało mnie tylko czy po przesiadce na inny system nie będzie problemów, a co z partycją na plik wymiany? Wydaje mi się, ze przy aktualnej ilości ramu nie ma sensu jej zostawiać więc bym ją połączył z systemową i dorzucił jeszcze kilka GB z następnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, zawsze mam backup tych katalogów zarówno z program files jak i document and settings zastanawiało mnie tylko czy po przesiadce na inny system nie będzie problemów,

Ja w ten sposób przeniosłem część ustawień Firefoxa, Winampa, i Tlena i działa to ok

 

a co z partycją na plik wymiany? Wydaje mi się, ze przy aktualnej ilości ramu nie ma sensu jej zostawiać więc bym ją połączył z systemową i dorzucił jeszcze kilka GB z następnej...

Ja takiej nie tworzyłem. A w ogóle po co taka partycja? Przecież by uniknąć fragmentacji pliku wymiany wystarczy tylko ustawić mu stały rozmiar i nie potrzebna jest partycja. A innych zalet tworzenia takiej partycji na tym samym dysku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ile powinna wynosić optymalna wielkość partycji systemowej? Aktualnie mam 20GB ale wyczytałem, że minimum to 30Gb prawdo to?

Polecam zrobić minimum 25-30GB żeby mieć trochę luzu. U mnie po 3 miesiącach pomimo, że wyłączyłem plik wymiany i nie mam przesadnie wielu programów zainstalowanych pozostało mi tylko 1GB wolnego miejsca z 21GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...