Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przed instalacją Windows 7 Professional x64 (z msdnaa) kilka pytanek, otóż ile powinna wynosić optymalna wielkość partycji systemowej? Aktualnie mam 20GB ale wyczytałem, że minimum to 30Gb prawdo to? Kolejna sprawa za czasów XP plik wymiany miałem na osobnej partycji czy jest sens robić taką rzeźbę w 7? Następne pytanko, czy jak skopiuje wszystkie katalogi programów takich jak Thunderbird, foobar, konnekt itp. to czy po zainstalowaniu na 7 tych aplikacji i podmianie katalogów z XP tak aby zachować wszystkie ustawienia będzie ten myk działał czy nie bardzo? Na razie tyle jutro prawdopodobnie będę zabierał się za instalacje...

Myk z kopią działa, tylko położenie folderów się zmienia (nie ma np Documents and settings), jednak średnio rozgarnięta osoba się połapie co i gdzie wkleić :)

 

U mnie partycja ma 25GB, aktualnie wolne 2,84GB. Tak więc IMO najlepiej dać te 30GB i będzie spokój. Plik wymiany wyłączony, hibernacja i przywracanie systemu również. Na partycji systemowej Office i reszta programów codziennego użytku, gry na innej partycji. Win 7 RC1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk z kopią działa, tylko położenie folderów się zmienia (nie ma np Documents and settings), jednak średnio rozgarnięta osoba się połapie co i gdzie wkleić :)

 

U mnie partycja ma 25GB, aktualnie wolne 2,84GB. Tak więc IMO najlepiej dać te 30GB i będzie spokój. Plik wymiany wyłączony, hibernacja i przywracanie systemu również. Na partycji systemowej Office i reszta programów codziennego użytku, gry na innej partycji. Win 7 RC1 :)

Taka mała ciekawostka, jakiś czas temu podczas dwu godzinnej gry w Crysis w wersji x64 z wyłączonym plikiem wymiany, Windows stwierdził że brakuje mu pamięci i zamyka aplikacje/grę w celu uniknięcia uszkodzenia komputera. Tak więc i 6GB się czasem kończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7, zainstalowałem drukarkę udostępnioną przez Asus WL-500GPv2 (tomato), po ukończeniu instalacji można drukować. Po restarcie komputera drukarka już nie działa, jest nieaktywna tak jakby nie była podłączona, a jest. Zainstalowałem tą drukarkę również lokalnie i wszystko jest OK. Jakieś pomysły? No bo za każdym razem instalowanie drukarki to porażka, specjalnie kupiłem asusa żeby ją udostępniać w sieci a tu klops...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tej zajętości dysku to mi w7 zajmuje zaledwie 17GB z 30GB z wyłączoną hibernacją i plikiem wymiany ustawionym na 4GB. A system ma już 3,5 miesiąca i większość programów mam zainstalowanych na C. Więc nie wiem jak to jest że innym ten system zajmuje aż tyle miejsca. Czyścicie czasami pliki tymczasowe i stare pkt. przywracania? ;)

 

//

Albo może macie pulpit zaśmiecony jakimiś dużymi plikami lub katalogi typu "moje dokumenty", "download" itp. na dysku C, albo jeszcze nieopróżniony kosz?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizowac w zasadzie nie ma co, bo system dziala sprawnie. Mozesz wylaczyc UAC, indeksowanie plikow i defragmentacje (o ile bedziesz uzywal jakiegos zewnetrznego programu do tej czynnosci).

+ hibernację, przywracanie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie zrobię 30Gb mam jeszcze pytanko jest jakaś stronka gdzie można poczytać o optymalizacji W7? Jakie zbędne rzeczy można wyłączyć itp?

W pierwszym poscie tematu masz FAQ i w nim link do wyłaczenia zbednych procesów. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tej zajętości dysku to mi w7 zajmuje zaledwie 17GB z 30GB z wyłączoną hibernacją i plikiem wymiany ustawionym na 4GB. A system ma już 3,5 miesiąca i większość programów mam zainstalowanych na C. Więc nie wiem jak to jest że innym ten system zajmuje aż tyle miejsca. Czyścicie czasami pliki tymczasowe i stare pkt. przywracania? ;)

 

//

Albo może macie pulpit zaśmiecony jakimiś dużymi plikami lub katalogi typu "moje dokumenty", "download" itp. na dysku C, albo jeszcze nieopróżniony kosz?

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Jak nic nie uzywasz, to masz wolne :P

Ja mam 50GB na systemowa. plik wymiany na innej partycji.

wolne 9GB z wylaczona hibernacja :P

 

BTW. Gry na innej partycji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie uzywasz, to masz wolne :P

Niczego nie używam... oczywiście na co dzień to tylko IE, WMP oraz WordPad a komunikator to tez tylko web gadu przez IE :lol2: A poważnie to używam wszystkiego co jest na screenie + jeszcze co najmniej z kilkanaście innych programów bez instalatorów. Ale te mam na dysku D. Natomiast wszystko co jest na screenie z wyjątkiem gier mam na C. Po prostu jak się o system dba tak się ma :P

 

//

A widzę że nawet na tej liście wszystkiego nie ma co mam zainstalowane na C, bo np. nie ma Daemona i słownika które mam na C.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Ostatnio przy każdym uruchomieniu komputera tzn jak się już pokaże pulpit to jest błąd "Exploler przestał działać" i mam do wyboru uruchom program ponownie lub sprawdź przyczynę błędu w online czy coś takiego. I tak za każdym razem. Próbowałem przywrócić system ale pokazał się blue screen. A nie chce mi się znowu instalować nowego systemu. Nie wiem może powoduje to jakiś program.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez Luki2506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką dziwną sprawę (W7 x64):

 

czasami po wejściu pierwszy raz po starcie systemu do Mojego Komputera komputer zawiesza się na kilka-kilkanaście sekund kilkukrotnie, przelatuje zielony pasek ładowania w pasku adresu i potem wszystko jest ok...przy okazji wywala mi się połączenie karty bezprzewodowej, wymaga restartu...podejrzewam, że związane jest to z pozycją SIEĆ w oknie nawigacji, przez co wyszukuje mi komputery podłączone do sieci lokalnej po wejściu w Mój Komputer

 

jeśli mam rację to pytanie brzmi - jak wywalić pozycję sieć z okna nawigacji? (samo okno wolałbym zostawić, przydaje się)

 

jeśli nie to jakieś inne sugestie co do tych freezów?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. Ostatnio przy każdym uruchomieniu komputera tzn jak się już pokaże pulpit to jest błąd "Exploler przestał działać" i mam do wyboru uruchom program ponownie lub sprawdź przyczynę błędu w online czy coś takiego. I tak za każdym razem. Próbowałem przywrócić system ale pokazał się blue screen. A nie chce mi się znowu instalować nowego systemu. Nie wiem może powoduje to jakiś program.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

W trybie awaryjnym też tak jest? Jeśli nie to prawdopodobnie powoduje to jakiś program lub sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko. Czy jak mam vistę home ultima 64bit box i zainstaluję ją na laptopie ( acer bez systemu) to będę mógł uaktualnić ją jakoś do 7? Jeśli tak to jak? Pobiera z internetu? Czy mogę zamówić jakąś płytę ( za darmo??)??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tylko niektóre wersje Visty (zakupione po jakimś tam terminie) miały możliwość UPG do Win7. Jeśli w pudełku nie masz żadnego vouchera czy info o upg to nie uaktualnisz.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk z kopią działa, tylko położenie folderów się zmienia (nie ma np Documents and settings), jednak średnio rozgarnięta osoba się połapie co i gdzie wkleić :)

 

U mnie partycja ma 25GB, aktualnie wolne 2,84GB. Tak więc IMO najlepiej dać te 30GB i będzie spokój. Plik wymiany wyłączony, hibernacja i przywracanie systemu również. Na partycji systemowej Office i reszta programów codziennego użytku, gry na innej partycji. Win 7 RC1 :)

To ja pojadę w drugą stronę , system u mnie zajmuje ze wszystkim(swap i inne cuda wianki) 2.6gb :wink: , ale win7 32bit. 64bit będzie niewiele gorzej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, otóż robiłem połączenie VPN i stworzyłem w kreatorze nowy profil, który miałby łączyć się z moim komputerem. VPN przestał być potrzebny i został usunięty. Profil stworzony na potrzeby tego połączenia został i komplikuje mi życie (muszę wybierać swoją nazwę użytkownika przy uruchamianiu systemu), jak go usunąć? W kontach użytkowników go nie ma. Jak zaglądam do kreatora tworzenia połączeń cały czas tam jest, ale nie ma możliwości jego pozbycia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra system postawiony wszystko działa jak powinno do foobara trzeba było tylko włączyć zgodność z XP'kiem. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, pierwszy plus szybka instalacja, drugi chodzi tak szybko jak XP, a w grach np. crysis wyraźnie lepie.j Teraz tylko kwestia czasu aby się przyzwyczaić. Mam kolejne pytanka... Pierwsze czy idzie obejść jakoś ten kreator dopasowywania tekstu? Jak bym go nie ustawił i tak czcionka wydaje mi się jakaś rozmyta, a nic nie piłem ;) Kolejna sprawa w XP od czasu do czasu przeleciałem rejestr ccleanerem zda to egzamin w 7? I ostatnie bardzo ważna można bez problemu flashowac bios płyty i grafiki z pod Windowsa? Nie będzie jakiś problemów? O ile w przypadku płyty w razie w-11 mam dual bios o tyle w przypadku karty wolałbym uniknąć jakiś niespodzianek podczas flashowania

 

 

Jeszcze pytanko do sideband'a odnośnie tego co napisałeś kiedyś w topicu o HD4870 w związku ze zmianą częstotliwości taktowania ramu w 2D i 3D pisałeś, że jesli mam XP to karta będzie non stop przechodziła między trybami i będzie mrugał ekran czy pod 7 jest ten sam problem czy spokojnie mogę z RBE zjechać z taktami pamięci w 2D?

 

P.S I jak Ci się udało zejść do 2,6GB U mnie już zawalone na systemowej 15GB ( z 35 więc na razie jest jeszcze sporo miejsca), a zainstalowane tylko kilka małych programów... Odzyskiwanie wyłączone, hibernacja również, swap zostawiłem 4Gb...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość duży problem z Windowsem 7. Przesiadłem się z XP SP3 na 7 Pro z MSDN, instalacja przebiegła bezproblemowo, ze 4 dni działało dobrze, no i ... Ogólnie jest tak - komputer wiesza się na "Trwa uruchamianie systemu Windows". Czerwona lampka solidny krwisty kolor, nawet po 20 minutach nie idzie. Pierwszy raz tak miałem, zrestartowałem i ruszyło. Drugi raz po wielu restartach nic nie pomogło. Dzień wcześniej robiłem kopię całego systemu, po przywróceniu działa bez problemów. Dla testu nie instalowałem żadnej aplikacji i na następny dzień to samo - zwiecha, po przywróceniu kopii znowu działa. Nie wiem co może być problemem. Komp jest stabilny bo XP po 72 godziny chodził bez problemów. Mam 3 dyski w kompie, odłączyłem 2 na których nie ma systemu, nagrywarkę, i inne rzeczy, które są zbędne i lipa. Żadna naprawa nic nie daje - nie znaleziono przyczyny (w logach jest natomiast napisane, że coś mogło zmienić konfigurację systemową i to przez to). Ale skąd mam wiedzieć co jak nie był instalowany żaden nowy program...

 

Microsoft udziela jakiegoś wsparcia technicznego dla MSDNowców?

Edytowane przez Ignus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy idzie obejść jakoś ten kreator dopasowywania tekstu? Jak bym go nie ustawił i tak czcionka wydaje mi się jakaś rozmyta, a nic nie piłem ;)

Jak wejdziesz w ten kreator to na pierwszej stronie odhacz ClearType i przejdź przez kolejne kroki klikając tylko na dalej (taka bzdura w w7 że nie da się zwyczajnie wyłączyć ClearType tylko trzeba sobie jeszcze trochę poklikać :P). Następnie właściwości - mój komputer > zaawansowane ustawienia systemu > wydajność - ustawienia > zakładka efekty wizualne > i odhacz wygładź krawędzie czcionek ekranowych. W większości pozbędziesz się rozmywającego czcionki tzw. ich wygładzania. Jednak w menu mogą one nadal pozostać rozmazane - by się tego całkowicie pozbyć musiałbyś w kompozycjach pulpitu ustawić styl klasyczny windows (taki jak w 9x). Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ignus

 

Miałem ten sam problem z tym, że u mnie zawieszanie przy uruchamianiu występowało 1 raz na np. 30 odpaleń. Pomogła ponowna instalacja systemu. Co ciekawe z tej samej płyty, ten sam BIOS, urządzenia bez zmian. Taki cud... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra system postawiony wszystko działa jak powinno do foobara trzeba było tylko włączyć zgodność z XP'kiem. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, pierwszy plus szybka instalacja, drugi chodzi tak szybko jak XP, a w grach np. crysis wyraźnie lepie.j Teraz tylko kwestia czasu aby się przyzwyczaić. Mam kolejne pytanka... Pierwsze czy idzie obejść jakoś ten kreator dopasowywania tekstu? Jak bym go nie ustawił i tak czcionka wydaje mi się jakaś rozmyta, a nic nie piłem ;) Kolejna sprawa w XP od czasu do czasu przeleciałem rejestr ccleanerem zda to egzamin w 7? I ostatnie bardzo ważna można bez problemu flashowac bios płyty i grafiki z pod Windowsa? Nie będzie jakiś problemów? O ile w przypadku płyty w razie w-11 mam dual bios o tyle w przypadku karty wolałbym uniknąć jakiś niespodzianek podczas flashowania

 

 

Jeszcze pytanko do sideband'a odnośnie tego co napisałeś kiedyś w topicu o HD4870 w związku ze zmianą częstotliwości taktowania ramu w 2D i 3D pisałeś, że jesli mam XP to karta będzie non stop przechodziła między trybami i będzie mrugał ekran czy pod 7 jest ten sam problem czy spokojnie mogę z RBE zjechać z taktami pamięci w 2D?

 

P.S I jak Ci się udało zejść do 2,6GB U mnie już zawalone na systemowej 15GB ( z 35 więc na razie jest jeszcze sporo miejsca), a zainstalowane tylko kilka małych programów... Odzyskiwanie wyłączone, hibernacja również, swap zostawiłem 4Gb...

Niestety nie sprawdzałem sterów pod win7 , ale są one niemal takie same jak pod vistę , także jest dużo prawdopodobieństwo , że zarządzanie energii działa prawidłowo tak jak na viscie. Co do rozmiaru , to vlite i inne cuda wianki by ominąć ułomność tego programu w przypadku krojenia win7. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w ten kreator to na pierwszej stronie odhacz ClearType i przejdź przez kolejne kroki klikając tylko na dalej (taka bzdura w w7 że nie da się zwyczajnie wyłączyć ClearType tylko trzeba sobie jeszcze trochę poklikać :P). Następnie właściwości - mój komputer > zaawansowane ustawienia systemu > wydajność - ustawienia > zakładka efekty wizualne > i odhacz wygładź krawędzie czcionek ekranowych. W większości pozbędziesz się rozmywającego czcionki tzw. ich wygładzania. Jednak w menu mogą one nadal pozostać rozmazane - by się tego całkowicie pozbyć musiałbyś w kompozycjach pulpitu ustawić styl klasyczny windows (taki jak w 9x).

Dziękować, cleartype miałem właśnie wyłączony ale nadal mi się czcinoka nie widziała teraz jest ok :)

 

Niestety nie sprawdzałem sterów pod win7 , ale są one niemal takie same jak pod vistę , także jest dużo prawdopodobieństwo , że zarządzanie energii działa prawidłowo tak jak na viscie. Co do rozmiaru , to vlite i inne cuda wianki by ominąć ułomność tego programu w przypadku krojenia win7.

To vlite działa też z 7? Jak bym wiedział to bym się od razu pobawił, XP miałem zrobionego w nlite i nie wyobrażałem sobie instalować normalnej wersji ;) Co do radeona to później pobawię się w RBE i sprawdzę czy będą jakieś cyrki.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawień dźwięku otóż w zakładce właściwości>zaawansowane mogę sobie zmienić format domyślny na np 24bit 48KHz i w górę, daje to coś w ogóle w praktyce? Czy to taka zmiana dla zmiany? I jeszcze wracając do CCleanera można nim bez obaw czyścić rejestr w 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować, cleartype miałem właśnie wyłączony ale nadal mi się czcinoka nie widziała teraz jest ok :)

 

 

To vlite działa też z 7? Jak bym wiedział to bym się od razu pobawił, XP miałem zrobionego w nlite i nie wyobrażałem sobie instalować normalnej wersji ;) Co do radeona to później pobawię się w RBE i sprawdzę czy będą jakieś cyrki.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawień dźwięku otóż w zakładce właściwości>zaawansowane mogę sobie zmienić format domyślny na np 24bit 48KHz i w górę, daje to coś w ogóle w praktyce? Czy to taka zmiana dla zmiany? I jeszcze wracając do CCleanera można nim bez obaw czyścić rejestr w 7?

Czyszczę od ponad pół roku i nic się złego nie dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawień dźwięku otóż w zakładce właściwości>zaawansowane mogę sobie zmienić format domyślny na np 24bit 48KHz i w górę, daje to coś w ogóle w praktyce? Czy to taka zmiana dla zmiany?

Daje to dokładnie tyle co wszystkie inne resamplery do foobara czy winampa. Czyli jeśli masz kartę dźwiękową (w tym Creative'y, chyba tylko z wyjątkiem X-Fi) która odtwarza dźwięk tylko w jednej częstotliwości (zwykle 48khz) a inne konwertuje do niej to programowy resampler zrobi to lepiej. Najlepiej słychać to odtwarzając sinusoidę 20khz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć co by dwa razy nie resamplować ;) Ustawiłem 24/48 i wywaliłem resamplera z foo skoro to to samo jak już jesteśmy przy dźwięku i foobarze to mam pytanie o to całe WASAPI jakaś różnica jest czy takie samo placebo jak przy ASIO?

 

 

Aaaa i jeszcze jedno mi się przypomniało czy w trybie AHCI jest natywnie włączone ncq i czy to kwestia W7 czy trybu AHCI, że hdtune nie pokazuje danym ze smart'a?

 

 

Chyba Was zamęczę tymi pytaniami ale niestety jeszcze przez jakiś czas będę je pewnie zadawał :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia włączonego AHCI.

 

Aczkolwiek u mnie HDTune i Everest pokazują dane ze smart'a na w7. A jak miałem włączone AHCI na Win XP to właśnie nic nie pokazywało. Dziwne...

 

Aaa, instalowałem W7 z już włączonym AHCI, jakby to miało jakieś znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia włączonego AHCI.

 

Aczkolwiek u mnie HDTune i Everest pokazują dane ze smart'a na w7. A jak miałem włączone AHCI na Win XP to właśnie nic nie pokazywało. Dziwne...

 

Aaa, instalowałem W7 z już włączonym AHCI, jakby to miało jakieś znaczenie :)

Z tego co widziałem już wiele razy na tym forum, problemy z odczytem temperatur i SMART przy włączonym AHCI występują tylko na płytach z chipsetami AMD. Przedmówca ma właśnie taką płytę, więc wszystko by się zgadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...