Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

@esem przy twojej konfiguracji win7 powinien sprawniej chodzić niż xp :wink: a poza tym myślmy przyszłościowo (x64) :)

 

Chyba że masz inną możliwość wydania tych 400zł co da ci więcej pożytku to wtedy co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w złym dziale napisałem, serdecznie przepraszam i proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

 

Więc:

 

Mam netię 8mb/s i Windows 7. Miałem windows XP w CS 1.6 miałem pingi 15-30 rzadkością były 40. Po zainstalowaniu Windows 7, ten sam komputer, ustawienia, wszystko identycznie, ping 100-200 ... sprawdzałem różnie te cmd>ping to normalnie wychodzi 18 itd. nie ma podskoków w ogóle... następnie poszukałem na google... ale nic nie znalazłem konkretnego, prędkości ściągania nie zmieniają się 900kb/s-1mb/s

 

Windows 7 Ultimate 32-bit . (ORYGINAŁ przy laptopie miałem możliwość Aktualizacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Wie ktoś może jak wyłączyć to że jak przeciągam okno na bok to się powiększa a jak do góry to się maksymalizuje? Wiem że można tylko nie pamiętam jak i gdzie o tym czytałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sevena z dwoma dyskami w piecu i numer jest taki, że system siedzi na hdd 1 a bootsektor na hdd 0. Czym to posprzątać ?:> tzm przenieść bootsektor na hdd z systemem ? domyślam się że muszę też skopiować katalog boot ?:> Jakieś szybkie how-to by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Nie jest to przypadkiem związane z Aero Peek?

 

Nie wiem dokładnie ale to się w rejestrze coś zmieniało w funkcji okien z 1 na 0 trzeba było zmienić i po sprawię. To chyba tu na forum gdzieś o tym czytałem ale nie mogę znaleźć tego:( Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Win7 x86 (i wszystkie 32bit) nie obsługuje 4GB ramu, ale win mialem wcześniej niż ram i nie chcę robić formata. Nie da się czegoś z tym zrobić?

 

Da się, kupić 64bit wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sevena z dwoma dyskami w piecu i numer jest taki, że system siedzi na hdd 1 a bootsektor na hdd 0. Czym to posprzątać ?:> tzm przenieść bootsektor na hdd z systemem ? domyślam się że muszę też skopiować katalog boot ?:> Jakieś szybkie how-to by się przydało.

 

Miałem coś takiego kiedyś przy instalacji windy z USB. W zarządzaniu dyskami spróbuj przestawić partycję aktywną. Pliki loadera możesz spróbować przekopiować, ale samo to nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

instalowałem kamerkę , spowodowało to reinstalacje wszystkich sterowników urządzeń i po ponownym uruchomieniu jest wyłączona karta tak jak by nie było sterów, a są bo kilku krotnie instalowałem dla pewności, mało tego nie odpala mi przeglądarka internetowa, wywala błąd i się zamyka.Nie mam opcji przywracania systemu bo nie włączyłem i bieda nie wiem co poradzić. Po za tym wszystko w miarę działa nie wiem co mi usunęło. Mam xp na drugim dysku i na nim działam, ale nie mam ochoty na reinstalke win7.

 

Dokładnie to pojawiają mi się takie alerty:

 

LVCom serwer nie działa

i drugi

błąd podczas próby nawiązania połączenia . Nie można zakończyć operacji ponieważ urządzenie Menedżera połączeń usługi Dostęp zdalny w określonym czasie nie powiodło się spróbuj wykonać operację ponownie

 

w dodatku nie chce działać mi żadne urządzenie sieciowe mają wykrzykniki.

 

Ma ktoś jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na początku prosiłbym, żebyś w dalszej części tego tematu (jeżeli nastąpi) zwracał jednak większą uwagę na zasady interpunkcji języka polskiego, ponieważ musiałem się domyślać o co Ci chodzi.

 

 

1.

w dodatku nie chce działać mi żadne urządzenie sieciowe mają wykrzykniki.

Jakie urządzenia sieciowe? Zakładam, że przynajmniej jedno z nich to karta sieciowa. A pozostałe? Co jest we łaściwościach urządzenia - jaki kod błędu?

 

2.

LVCom serwer nie działa

i drugi

błąd podczas próby nawiązania połączenia . Nie można zakończyć operacji ponieważ urządzenie Menedżera połączeń usługi Dostęp zdalny w określonym czasie nie powiodło się spróbuj wykonać operację ponownie 

 

LVComs.exe to klient - monitor logitech/labtec służący do komunikacji z webcamem, ponieważ działa w architekturze klient-serwer w sumie nic dziwnego, że nie działa, skoro nie ma karty sieciowej.

 

Zacznij od sprawdzenia co dzieje się z kartą sieciową. Później ewentualnie odinstaluj soft do kamery. Jesteś pewien, że ten soft jest przeznaczony dla windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wybraniu tej opcji system padł mi na dobre, więc instalacja tego programu nie była dobrym rozwiązaniem.

 

To się robi na świeżym systemie.

Google pomogą Ci naprawić problem, tzn. przywrócić stare (poprawne) jądro systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Witam nie wiem co jest, ale mam takie ikony - zaznaczyłem na screenie. Jak to naprawić ?

 

Dołączona grafika

 

Windows 7 X64 Ultimate

Edytowane przez BRVideo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ponieważ mam na laptopie zainstalowany Windows 7, a chciał bym przejść z powrotem na XP. Nie da się w ogóle ani z poziomu windowsa ani z poziomu instalatora systemu sformatować dysku twardego, bo na partycji C jest system i się nie da. Wie ktoś jak to wykasować?

 

 

edit.

"Przejechałem" dysk w biosie Disk Sanitizer, ale gdy załaduje pliki z XP z płyty, to dalej to samo: http://img155.imageshack.us/img155/5263/p3200256h.jpg

Edytowane przez DeleteMyAccPlx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ponieważ mam na laptopie zainstalowany Windows 7, a chciał bym przejść z powrotem na XP. Nie da się w ogóle ani z poziomu windowsa ani z poziomu instalatora systemu sformatować dysku twardego, bo na partycji C jest system i się nie da. Wie ktoś jak to wykasować?

 

 

edit.

"Przejechałem" dysk w biosie Disk Sanitizer, ale gdy załaduje pliki z XP z płyty, to dalej to samo: http://img155.imageshack.us/img155/5263/p3200256h.jpg

 

Musisz w biosie zmienic tryb pracy kontrolera Sata z AHCI na IDE.

Windows XP nie zainstaluje sie w trybie AHCI bo ma do tego sterownikow.

Druga opcja to zintegrowac sterownik do Sata z plyta XP.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zmienić ikony skrótów albo za pomocą jakichś opcji w systemie albo jakimś programem? Bo szukałem i ani takiej opcji w systemie ani nawet programu do zmiany ikon w w7 (wszystkie jakie znalazłem są pod XP i starsze) nie znalazłem. A chciałbym zmniejszyć ikonę skrótu bo ta domyślna jest tak wielka że jak się ustawi mniejsze ikony to potrafi zasłaniać nawet 1/4 ikony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o ikony czy o strzałki w końcu?

 

O strzałki, tylko że te strzałki to też ikony ale nakładane na ikony ikon skrótów. Więc na jedno wychodzi.

 

//edit:

Ale w sumie dobrze że napisałeś o tych strzałkach. Dzięki temu poszukałem bardziej w tym kierunku i natrafiłem na program "Vista Shortcut Overlay Manager" umożliwiający zmianę ikon (strzałek) skrótów. Szkoda tylko że aby ponownie zmienić ikonę na własną to musiałem dopiero przeinstalować program bo ciągle ustawiał ikonę którą wybrałem po raz pierwszy.

Gdyby ktoś jeszcze był tym programem zainteresowany to wersję pod 32 i 64 bit można pobrać z tej strony. Jest on w temacie nieco niżej pod nazwą FxVisor... - pierwszy w temacie link do pobierania jest do jakiegoś innego programu.

Dzięki rafa za naprowadzenie na dobry trop ;)

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...