Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu jakiś użytkownik, który ma Windowsa 7 i karte 7900gs?

Próbowałem z pięcioma rodzajami sterów i za każdym razem po instalacji wyskakują mi niebieskie paski na całym ekranie.

 

edit:

Nieaktualne, stery Omega pomogły.

Edytowane przez peter.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z takim dziwnym pytaniem (?)

Na moim sprzęcie (jak w podpisie); mając legalnego winXP Home > czy wart przejść na "7" ? Koszt ok. 400PLN ?

Oto jest pytanie...

 

Już chyba sobie odpowiedziałem: trzeba wyskrobać 400,-zł :oops:

Porównania między 7-64 a XP nie ma. W XP razi dostępność tylko do 2GB RAM > różnica wydajności kolosalna. Np. przygotowywanie obrazu w DVDFab (32bity) to ponad 2x większy transfer :mur:

Ale mam też i pytanie: jestem na Enterprise RTM. Docelowo będzie najtańsza 7-64. Wiem, że musi być czysta instalacja. Ale czy da się coś przenieść: chociaż dane, zapisy, wyniki itp. ???

Zdecydowaną większość danych (Word itp) i tak mam na osobnej partycji > dzięki czemu mam zbiory (cenne) z ponad 15 lat. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dane zapisy? Nie kumam, przecierz system nie ma wpływu na dane na komputerze! Dam ci mój dysk, podłączysz go pod dowolnego windowsa i będziesz miał wszystko. Więc cokolwiek masz na innej partycji/dysku pozostanie nienaruszone.

Formatujesz tylko partycje na system i po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o wersji "Windows 7 Home Premium PL BOX Upgrade" ?

Kosztuje na Allegro ok 320 zł. Niby jest to wersja BOX i w komplecie ma wersję 32 i 64-bitową. Aktualnie mam XP Home 32 bit OEM.

Warto kupić coś takiego ? A może lepiej wersję OEM 64bit ?

Zastanawiam się czy aby zainstalować tą wersję Upgrade musiałbym to zrobić z poziomu obecnej instalacji XP czy jest to możliwe też na czysty dysk ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dane zapisy? Nie kumam, przecierz system nie ma wpływu na dane na komputerze! Dam ci mój dysk, podłączysz go pod dowolnego windowsa i będziesz miał wszystko. Więc cokolwiek masz na innej partycji/dysku pozostanie nienaruszone.

Formatujesz tylko partycje na system i po sprawie...

 

Niestarannie przeczytałeś moje pytanie :blink:

Chodzi mi o dane pozostawione na partycji systemowej przez System bądź aplikacje, np. zapisy gier, zakładki Firefoxa, poczta. Jest to żmudne do odtwarzania i czasochłonne. Miałem nadzieję, ze da się skorzystać z kopii zapasowej. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz aktualizacje systemu to niczego nie tracisz. Nowy system przejmuje pliki programy etc...

 

Poza tym jaki problem zrobić kopie folderu "moje dokumenty" (przy okazji - dobry zwyczaj mieć go zawsze na innej partycji wtedy zachowujesz ciągłość danych) i a zakładki wyeksportować do pliku? Kopia poczty. Przecież to wszystko to max 5min roboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej utworzyć kopię katalogu "Dane aplikacji" i ma się kopię ustawień większości aplikacji zainstalowanych w systemie. Dokładniej opisałem to już wcześniej.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Mam taki problem, wczoraj normalnie (przyciskiem zasilania) wyłączyłem Windowsa (Ultimate 64-bit). Po uruchomieniu go dziś zauważyłem 3 różnice:

 

1. Gdy trzeba wpisać hasło standardowo tło jest niebieskie, teraz mam szare.

2. Nie mam przeźroczystego paska zadań (chociaż ustawione dobrze).

3. Przy każdym włączeniu i wyłączeniu Windowsa wyskakuje coś takiego foto

 

PS: Nie mogę przywrócić bo nie mam żadnego (!) stanu przywracania (jestem pewny, że wczoraj się zrobił, bo przy każdej instalacji się robi).

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o tryb XP. Czy na nim trzeba na nowo istalowac sterowniki urzadzen ? Pytam, bo karta graficzna w trybie XP jest u mnie widziana jako jakies S3 Trio, czy cos, a normalnie to jest 9600GT.

 

Piszesz o wirtualizacji czy trybie zgodności :D

Bo jak o wirtualizacji: nowy OS to i stery do niego będą nieodzowne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ten tryb XP w 7ce to zwykła wirtualna maszyna, czytaj działa tak że masz emulowane wszystkie podzespoły - karta graficzna, dźwiękowa itd. Więc spod trybu XP nie będziesz miał dostępu do akceleracji 3D - dlatego karta graficzna jest widziana jako S3 Trio. Sterowniki nic tu nie pomogą.

 

http://www.osinfo.pl/artykuly/windows-xp-mode-w-windows-7?page=0%2C3

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ten tryb XP w 7ce to zwykła wirtualna maszyna, czytaj działa tak że masz emulowane wszystkie podzespoły - karta graficzna, dźwiękowa itd. Więc spod trybu XP nie będziesz miał dostępu do akceleracji 3D - dlatego karta graficzna jest widziana jako S3 Trio. Sterowniki nic tu nie pomogą.

 

Windows XP Mode w Windows 7 | OSinfo.pl

 

No i tego sie obawialem... Bo jak by mial problem ze sterami, to w Menadzerze plulby, ze czegos nie ma, a tu wszystko poinstalowane automatycznie, tylko wlasnie jako jakies S3 Trio. A lipa jest taka, ze chcialem jedna stara gierke odpalic, co pod 7ka nie dziala, a tak to tego nie zrobie bez akceleratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Otóż postanowiłem zrobić formata.

 

Przy standardowej procedurze wyboru dysku do instalacji (po sformatowaniu go z płytki) wyskakuje komunikat "Instalator nie mógł utowrzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji zobacz plik dziennkika instalatora systemowego Windows".

 

 

I tu jest problem, na innym forum (po wygooglowaniu problemu) pisało, że trzeba odłączyć drugi dysk jeśli jest (tamtą [tą przed aktualną] instalację przeprowadziłem mając podłączony 2-gi dysk[ATA SAMSUNG 80GB]). Ale po odłączeniu go dalej nic... Pomyślałem więc, że trzeba go sformatować... kolejny problem, bo mam na nim dużo danych i nie mam jak ich przenieść gdzie indziej (czy isnieją jakieś LiveCD windowsa, linuxa lub czegokolwiek, bym mógł przenieść bezproblemowo te dane i zrobić formata).

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem! huh, nie pisałem już to od dobrych 2 lat. do rzeczy więc.

 

konfiguracja sprzętowa - Sony Vaio NR10E - czyli model sprzed 2/3 lat, niemniej daje sobie całkiem nieźle radę.

system operacyjny - Windows 7 Ultimate (oryginalny)

 

problem - przy oglądaniu filmów (najczęściej) po ok. 5-6 min następuje zawieszenie się obrazu, napisy lecą dalej, nie ma dźwięku, mogę poruszać się po kartach Opery itd. w tym samym czasie, po ok. minucie wszystko wraca do normy, dodam że w tym momencie (zawiasu) dysk pracuje pełną parą, mieli jak potrzaskany.

 

i nie chodzi tu o kodeki, nawet tego nie pisz - probowalem wszystkiego, a problem wystepuje rowniez przy przegladaniu internetu, słuchaniu muzyki itd. Nie ma reguły kiedy nastąpi tymczasowy zawias.

 

System jest na nowo postawiony, na sformatowanym dysku, zainstalowane sa tylko 3/4 dodatkowe programy nie obciazajace dysku. Zuzycie ramu to ok. 40%, dobry antywirus zainstalowany.

 

Co i dlaczego?! Jak to naprawić?! Bo naprawdę uniemozliwia to normalna prace.

 

Dziekuje za odpoowiedzi i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Uszkodzony dysk twardy.

Pobierz HD Tune, uruchom, przeprowadź tam testy (żadnego "Quick Scan"!) i pokaż screeny z 4 zakładek.

Używaj kombinacji Alt+Print Screen - nie interesuje mnie zawartość Twojego pulpitu.

 

2. Upierdliwy program lub indeksowanie.

Jednym wystarcza AIMP, WTW i FF, inni za podstawowe uważają 10 śmieciowatych aplikacji jak GG10 itp.

Poproszę loga z OTL lub czegoś innego, co działa w tym systemie.

 

W przypadku ponownego wystąpienia problemu poproszę screena z zakładki procesy w menedżerze zadań - posortowane wg użycia procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmam koleny problem z upgrade RC do Home Premium - instalator twierdzi, ze nie mozna zrobic upgrade innej wersji jezykowej (mam RC z polskim language packiem i HP OEM PL).

 

Da sie to jakos obejsc, czy jednak bez pelnej instalacji sie nie obejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem, że mi dziś 'mysza zdziczała':P

tzn. włączyłem, sobie IE (z którego na co dzień nie korzystam) mysz na chwile przycięła, po czym zaczęła działać z invertem w obydu osiach. ruszam nią do góry, kursor idzie w dół. przesuwam w prawo, kursor jedzie w lewo. nie mam pojęcia co się stało i co może być przyczyną. nie wiem jak to przywrócić do stanu używalności. nie widzę w sterowniku opcji, które mogłyby to zmienić,

mam zestaw logitecha, klawiatura S510 + mysz LX5.

jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ją w menadżerze urządzeń odinstalować?

 

tak, ale po zainstalowaniu na nowo, problem pozostaje. jak będę miała jutro chwile to po prostu poszukam plików ze sterownikami, wywalę wszystko z łącznie z setpointem i spróbuje ponownie zainstalować.

mam nadzieje, że to pomoże. myślałem, że może jest gdzieś jakaś opcja w systemie, która za to odpowiada, ale widzę ze chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...konfiguracja sprzętowa - Sony Vaio NR10E - czyli model sprzed 2/3 lat, niemniej daje sobie całkiem nieźle radę.

system operacyjny - Windows 7 Ultimate (oryginalny)

 

problem - przy oglądaniu filmów (najczęściej) po ok. 5-6 min następuje zawieszenie się obrazu, napisy lecą dalej, nie ma dźwięku, mogę poruszać się po kartach Opery itd. w tym samym czasie, po ok. minucie wszystko wraca do normy, dodam że w tym momencie (zawiasu) dysk pracuje pełną parą, mieli jak potrzaskany.

 

i nie chodzi tu o kodeki, nawet tego nie pisz - probowalem wszystkiego, a problem wystepuje rowniez przy przegladaniu internetu, słuchaniu muzyki itd. Nie ma reguły kiedy nastąpi tymczasowy zawias.

 

System jest na nowo postawiony, na sformatowanym dysku, zainstalowane sa tylko 3/4 dodatkowe programy nie obciazajace dysku. Zuzycie ramu to ok. 40%, dobry antywirus zainstalowany.

 

Jaki to ten "dobry" antywirus? Odinstaluj i sprawdź bez tego.

Instalowałeś sam jakieś sterowniki czy wszystko z WU?

 

Obciążenie dysku masz masakryczne, coś się do niego odwołuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to po kolei w zalacznikach odpowiednie screeny i log. no i tak - nie pomoglo.

 

Wygląda na problem z dyskiem.

 

1. Taśma sprawdzana? Spróbuj inną.

2. Sterowniki do płyty zainstalowane? Spróbuj zaktualizować lub wrzucić te ze strony producenta.

3. Spróbuj odinstalować w menedżerze urządzeń kontrolery dysków i uruchomić ponownie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwna rzecz. szczerze? to problem zostal rozwiazany, no, moze rozwiazany to zbyt wysublimowane slowo, ale jest sposob, by moc normalnie pracowac, ogladac filmy, pisac czy sluchac muzyki bez tych irytujacych minutowych "zwisow" ;)

 

zauwazylem, ze kiedy program HDTune sprawdza dysk, czyli zakladka ErrorScan komputer dziala prawidlowo, szybko i w ogole pieknie, natomiast jezeli caly proces skanowania sie juz zakonczy, a ja zapomne o wlaczeniu go na nowo, problem wraca niczym bumerang. to jest dopiero ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość doink

Witam,

 

3 mam nadzieje proste pytania które rozwiążą mój masakryczny problem:

 

1. Największy problem, mam przypiętą ikonkę IE obok START, coś jak pasek szybkiego uruchamiania w XP, błagam powiedcie jak zrobić aby po kliknięciu w nią, pierwotną ikonkę zostawił w spokoju a IE otworzył obok. Nie wiem czy dobrze wytłumaczę, ale w momencie gdy klikam w IE ikonka się rozszerza w pełną instancję IE, jak chce odpalić drugiego to nie mogę bo nie ma ikonki, musze sięgać do menu START.

Przykład w załącznikach:

- ie_1.jpg czyli menu start, poczta, ikonka IE, otwarta sesja IE

- ie_2.jpg czyli menu start, poczta, ikonka IE która po kliknięciu otworzyła sesję IE, otwarta sesja która była wcześniej

Jakbym chciał teraz otworzyć kolejnego IE nie mam skąd ;[

 

Błagam niech ktoś powie że to głupota i podpowie jak to zrobić po borzemu.

 

2. Czy istnieje klasyczne menu Start w Win 7?

 

3. Czy da się wyłączyć te nowe super funkcje w stylu maksymalizacja okna przeciągniętego do górnej krawędzi pulpitu?

 

4. Centrum akcji, pokazuje że mam 1 problem, wchodzę chodzi o aktualizację automatyczną, wyłączyłem automat, ustawiłem instalację na żądanie, dalej krzyczy że mam problem, ustawiłem żeby nie monitorowało aktualizacji automatycznych, dalej krzyczy że ma problem, czy można jakoś ustawić żeby system wiedział, że ja wiem o problemie i żeby już tego nie wyświetlał?

post-102222-1269527075,42_thumb.jpg

post-102222-1269527086,25_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

3 mam nadzieje proste pytania które rozwiążą mój masakryczny problem:

 

cztery? :>

 

1. Największy problem, mam przypiętą ikonkę IE obok START, (...)

 

Naciśnij [ctrl] + [n], kiedy masz już otwartego IE - otworzy się nowe okno. [Ctrl] + [t] otwiera nową zakładkę. Ot- taki drobiazg.

Uruchomienie wyświetlania quicklauncha w w7 jest trochę bardziej skomplikowane, niż nauka jednego (dwóch) skrótów.

 

3. Czy da się wyłączyć te nowe super funkcje w stylu maksymalizacja okna przeciągniętego do górnej krawędzi pulpitu?

 

panel sterowania -> Ułatwienia dostępu -> myszak -> coś z automatycznym układem okien do zaznaczenia. Siedzę w tej chwili na xp i nie mam tego jak dokładnie opisać.

 

4. Centrum akcji, pokazuje że mam 1 problem, wchodzę chodzi o aktualizację automatyczną, wyłączyłem automat, ustawiłem instalację na żądanie, dalej krzyczy że mam problem, ustawiłem żeby nie monitorowało aktualizacji automatycznych, dalej krzyczy że ma problem, czy można jakoś ustawić żeby system wiedział, że ja wiem o problemie i żeby już tego nie wyświetlał?

 

Jest możliwość wyłączenia powiadomień o konkretnych akcjach- otwórz sobie centrum akcji i poszukaj (też nie jestem w stanie w tej chwili określić, gdzie to dokładnie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...