Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, wypróbuję tę metodę po Świętach, na razie nie mam dostępu do tamtego kompa, ale wydaje mi się, że nie o to chodzi. Sam komunikat mi nie przeszkadza, denerwuje mnie to, że pokazuje się dopiero po 6 sekundach od podwójnego kliknięcia, a powinien się pokazać natychmiast.

 

 

Może niewyraźnie napisałem, ale mam dual 2x1GB 800MHz :)

 

Właśnie piszę ze starszego kompa, mam uruchomioną przeglądarkę (Google) z 6 otwartymi zakładkami i system potrzebuje 677 MB :) Nie modyfikowałem żadnych ustawień w usługach, oprócz wyłączenia usługi Windows Search, chociaż przed wyłączeniem użycie pamięci było takie samo.

Czy to możliwe, że sterowniki do nowszego sprzętu "pożerają" aż tyle RAM-u? Bo innych różnic nie widzę, czy może system sam się dostosowuje do konfiguracji komputera i widząc, że ma do dyspozycji więcej zasobów to z nich korzysta i uruchamia np. dodatkowe usługi?

 

W Windows ten mechanizm pozerania pamieci nazywa sie Prefetch czyli wstepne ladowanie. System monitoruje programy ktore uruchamiasz i niektore ich komponenty laduje do pamieci. Co nie znacze ze nie zwalnia tego miejsca kiedy jest potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Windows ten mechanizm pozerania pamieci nazywa sie Prefetch czyli wstepne ladowanie. System monitoruje programy ktore uruchamiasz i niektore ich komponenty laduje do pamieci. Co nie znacze ze nie zwalnia tego miejsca kiedy jest potrzeba.

 

Właśnie tym bardziej system wtedy wykorzystuje więcej ram a mniej korzysta z dysku. Przecież to chyba lepiej nie? Nie po to kopiłeś ram żeby odłogiem leżał :)

 

Dzięki za odpowiedź.

Oboje macie rację, tylko ja mówię o czystej instalce systemu ze sterownikami i kilkoma programami. System używany dosłownie kilkadziesiąt minut, więc nie mógł dodać sobie moich ulubionych programów bo ich jeszcze nie ma :) Później ta ilość wzrasta i po odpaleniu systemu mam już zajęte do 1,7 - 1,8 GB i tu masz rację Marynarzu :) ale to dopiero po kilku miesiącach użytkowania.

Natomiast ten komputer z którego piszę obecnie ma postawiony system od kilku miesięcy i zużywa w chwili obecnej 740 MB więc pytam się skąd te różnice? Jak powiedział rafa, RAM nie ma leżeć odłogiem, ale dziwię się, że po samej instalacji na 2 różnych komputerach system zajmuje różną ilość pamięci.

 

A może możecie mi polecić jakieś rozwiązanie mojego drugiego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie czemu mam takie krzaczki przy przewijaniu filmów w VLC ? Dopiero po kilku sekundach obraz dochodzi do siebie... Co ciekawe ten sam plik w Windows Media Player przy przewijaniu zachowuje płynność i żadnych krzaczków nie ma :angry:

 

http://img260.imageshack.us/img260/2897/16397231.jpg

 

VLC tak ma po prostu, to nie jest wina systemu ani Twojego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie czemu mam takie krzaczki przy przewijaniu filmów w VLC ? Dopiero po kilku sekundach obraz dochodzi do siebie... Co ciekawe ten sam plik w Windows Media Player przy przewijaniu zachowuje płynność i żadnych krzaczków nie ma :angry:

 

Widzę, że w tle używasz Photoshopa, może on pożera zbyt dużo zasobów i już nie wystarcza dla VLC :)

Jeżeli to nie to, może jest to po prostu jakiś format z którym VLC sobie słabo radzi, też mi się zdarza uruchamiać różne filmy na różnych playerach z różnymi "efektami".

A tak w ogóle to polecam BESTPlayera, jest lekki i odtwarza większość podstawowych formatów, a że Win 7 ma już zainstalowane kodeki to nie ma problemu z uruchomieniem plików multimedialnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tle używasz Photoshopa, może on pożera zbyt dużo zasobów i już nie wystarcza dla VLC :)

Jeżeli to nie to, może jest to po prostu jakiś format z którym VLC sobie słabo radzi, też mi się zdarza uruchamiać różne filmy na różnych playerach z różnymi "efektami".

A tak w ogóle to polecam BESTPlayera, jest lekki i odtwarza większość podstawowych formatów, a że Win 7 ma już zainstalowane kodeki to nie ma problemu z uruchomieniem plików multimedialnych.

 

Nie, akurat to ten filmik dotyczył Photoshopa... Jakkolwiek jest to format *.wmv . W BestPlayerze 2.131Beta , plik ten się ładuje, ale obraz stoi w na jednej klatce w miejscu, przewijanie nie działa i dźwięku też nie ma :) (mimo że sekundy na osi lecą...). No komedia... Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie rację, tylko ja mówię o czystej instalce systemu ze sterownikami i kilkoma programami. System używany dosłownie kilkadziesiąt minut, więc nie mógł dodać sobie moich ulubionych programów bo ich jeszcze nie ma :) Później ta ilość wzrasta i po odpaleniu systemu mam już zajęte do 1,7 - 1,8 GB i tu masz rację Marynarzu :) ale to dopiero po kilku miesiącach użytkowania.

Natomiast ten komputer z którego piszę obecnie ma postawiony system od kilku miesięcy i zużywa w chwili obecnej 740 MB więc pytam się skąd te różnice? Jak powiedział rafa, RAM nie ma leżeć odłogiem, ale dziwię się, że po samej instalacji na 2 różnych komputerach system zajmuje różną ilość pamięci.

 

A może możecie mi polecić jakieś rozwiązanie mojego drugiego problemu?

 

Różnica po czystej instalce jest właśnie ze względu na ilość ramu. Powyżej 2GB już nie ma różnicy. Przy 64bit systemie powinieneś mieć do 1.2GB co jest wielkością typową i dość normalną.

Lepiej obejrzyj dokładnie jakie procesy działają ci w systemie bo na pewno jakaś aplikacja to powoduje i zabiera przestrzeń pamięci.

Może jakiś antywir, w kazdym razie na pewno coś co się uruchamia z systemem. Na pewno czysty system bez dodatkowych aplikacji nie zajmuje tyle ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, akurat to ten filmik dotyczył Photoshopa... Jakkolwiek jest to format *.wmv . W BestPlayerze 2.131Beta , plik ten się ładuje, ale obraz stoi w na jednej klatce w miejscu, przewijanie nie działa i dźwięku też nie ma :) (mimo że sekundy na osi lecą...). No komedia...

 

A może po prostu oglądaj go w WMP :) Chociaż sam wolę używać innego programu - właśnie BestPlayera

Może podeślij link do tego filmiku (to chyba jakiś tutorial) sprawdzę czy u mnie dzieje się to samo :)

Rozumiem, że masz sprzęt z podpisu, więc kwestia słabego sprzętu odpada :)

 

Różnica po czystej instalce jest właśnie ze względu na ilość ramu. Powyżej 2GB już nie ma różnicy. Przy 64bit systemie powinieneś mieć do 1.2GB co jest wielkością typową i dość normalną.

Lepiej obejrzyj dokładnie jakie procesy działają ci w systemie bo na pewno jakaś aplikacja to powoduje i zabiera przestrzeń pamięci.

Może jakiś antywir, w kazdym razie na pewno coś co się uruchamia z systemem. Na pewno czysty system bez dodatkowych aplikacji nie zajmuje tyle ramu.

 

No i właśnie po instalacji systemu mam 1-1,1GB pamięci zajęte czyli jak piszesz jest to w normie.

 

Jeżeli dobrze rozumiem to im gorszy sprzęt to system dobiera sobie mniej RAM-u do działania, tak?

Edytowane przez przelip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica po czystej instalce jest właśnie ze względu na ilość ramu. Powyżej 2GB już nie ma różnicy. Przy 64bit systemie powinieneś mieć do 1.2GB co jest wielkością typową i dość normalną. Lepiej obejrzyj dokładnie jakie procesy działają ci w systemie bo na pewno jakaś aplikacja to powoduje i zabiera przestrzeń pamięci. Może jakiś antywir, w kazdym razie na pewno coś co się uruchamia z systemem. Na pewno czysty system bez dodatkowych aplikacji nie zajmuje tyle ramu.

 

Mój po czystej instalce zabierał 1.8-2.0 GB, ale przy 8GB RAMu.

Aczkolwiek co do tematu, to użytkownik, który zadał pytanie chyba nie rozumie co do niego piszecie ;) Odpowiedź została już powtórzona jasno i czytelnie ze 3 razy.

 

Edit:

Natomiast co do czasu wyskakiwania tych okienek od UAC to jedno co da się na pewno zauważyć to, że im lepszy sprzęt tym opóźnienie mniejsze. Spróbuj coś zainstalować na jakimś netbooku z Atomem 270, tam czas to nawet jakieś 20 sekund albo i więcej. Jednak nie czytałem o tym, według mnie to trochę słaby problem, żeby się nad tym specjalnie rozczulać ;)

Edytowane przez pioras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wypróbuję tę metodę po Świętach, na razie nie mam dostępu do tamtego kompa, ale wydaje mi się, że nie o to chodzi. Sam komunikat mi nie przeszkadza, denerwuje mnie to, że pokazuje się dopiero po 6 sekundach od podwójnego kliknięcia, a powinien się pokazać natychmiast.

 

Mi też ten komunikat czasami wyskakiwał ze sporym opóźnieniem (to chyba zależy od wielkości pliku). Po usunięciu tego komunikatu każdy, nawet duże programy uruchamiają się od razu :)

 

Może niewyraźnie napisałem, ale mam dual 2x1GB 800MHz :)

 

Faktycznie :) przeoczyłem to x2 ;) Edytowane przez kamail86
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po czystej instalce zabierał 1.8-2.0 GB, ale przy 8GB RAMu.

Aczkolwiek co do tematu, to użytkownik, który zadał pytanie chyba nie rozumie co do niego piszecie ;) Odpowiedź została już powtórzona jasno i czytelnie ze 3 razy.

 

Dokładnie rozumiem co mi się odpowiada, tylko że nikt nie napisał wprost (tym bardziej 3 razy), że ilość zajmowanej pamięci zależy od konfiguracji komputera czyt. im więcej RAM masz tym więcej system sobie zarezerwuje (co potwierdza Twój post) :) i to jest odpowiedź na moje pytanie.

 

Natomiast co do czasu wyskakiwania tych okienek od UAC to jedno co da się na pewno zauważyć to, że im lepszy sprzęt tym opóźnienie mniejsze. Spróbuj coś zainstalować na jakimś netbooku z Atomem 270, tam czas to nawet jakieś 20 sekund albo i więcej. Jednak nie czytałem o tym, według mnie to trochę słaby problem, żeby się nad tym specjalnie rozczulać ;)

 

Ten komunikat to nie jest raczej UAC, bo go wyłączyłem :) A jeżeli sprawdzisz mój sig i porównasz go z konfiguracją, którą podałem w poście #1620 to zauważysz, że twoja teoria się nie sprawdza, a jest wręcz odwrotnie - przynajmniej w moim przypadku. Edytowane przez przelip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rozumiem co mi się odpowiada, tylko że nikt nie napisał wprost (tym bardziej 3 razy), że ilość zajmowanej pamięci zależy od konfiguracji komputera czyt. im więcej RAM masz tym więcej system sobie zarezerwuje (co potwierdza Twój post) :) i to jest odpowiedź na moje pytanie.Ten komunikat to nie jest raczej UAC, bo go wyłączyłem :) A jeżeli sprawdzisz mój sig i porównasz go z konfiguracją, którą podałem w poście #1620 to zauważysz, że twoja teoria się nie sprawdza, a jest wręcz odwrotnie - przynajmniej w moim przypadku.

 

Przepraszam, tu masz chyba rację w obydwóch kwestiach. Faktycznie dobitnie/dosłownie/dosadnie nikt nie odpowiedział na pytanie i dla kogoś kto nie zna rozwiązania (co jest chyba oczywiste, skoro pyta) odpowiedź mogła być lekko niejasna. Znowu co do UAC, to też taki mój skrót myślowy, bo faktycznie te typy ostrzeżeń są różne... tym bardziej, że mówisz, że UAC masz wyłączone. W każdym razie nie martwił bym się opóźnieniem 5-6 sekundowym. Sam obserwowałem większe, ale faktycznie na gorszych konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, tu masz chyba rację w obydwóch kwestiach. Faktycznie dobitnie/dosłownie/dosadnie nikt nie odpowiedział na pytanie i dla kogoś kto nie zna rozwiązania (co jest chyba oczywiste, skoro pyta) odpowiedź mogła być lekko niejasna. Znowu co do UAC, to też taki mój skrót myślowy, bo faktycznie te typy ostrzeżeń są różne... tym bardziej, że mówisz, że UAC masz wyłączone. W każdym razie nie martwił bym się opóźnieniem 5-6 sekundowym. Sam obserwowałem większe, ale faktycznie na gorszych konfiguracjach.

 

Przeprosiny przyjęte :)

A wracając do tematu: należę do ludzi niecierpliwych i nawet te kilka sekund oczekiwania mnie denerwuje. Kupując nowy sprzęt nie tego się spodziewałem, tym bardziej że na gorszym sprzęcie to działa szybciej :) Mam wrażenie, że ma to coś wspólnego z jakąś dodatkową usługą, którą uruchamia Windows ponieważ ma trochę więcej RAM-u do dyspozycji - pytanie tylko jaka to usługa? To tylko moje przypuszczenie :) może ktoś potwierdzi albo zaprzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeżeli dobrze rozumiem to im gorszy sprzęt to system dobiera sobie mniej RAM-u do działania, tak?

 

Niezupełnie dobrze to rozumiesz ale już jesteś blisko :)

W kazdym razie system dostosowuje sie do istniejących warunków/sprzętu żeby go optymalnie wykorzystywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednik mam zdziwienie dużym obciążeniem pamięci , a i procesora przez sam system ..nowy system na notebooku /Asus Eee Pc 1201N, niestety z Intel Atom 330 na Win 7 Home Premium i 3GB RAMu/.

Obciążenie pamięci /czysty system to tk 1GB RAMu, z chodzącą Avira to już 1,3GB i 30-50% obciążenie procesora. Fotka z menadżera załączona.

 

http://picasaweb.google.com/lh/photo/MYRjB0K5fBbxTOu4VyRnLw?feat=directlink

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednik mam zdziwienie dużym obciążeniem pamięci , a i procesora przez sam system ..nowy system na notebooku /Asus Eee Pc 1102N, niestety z Intel Atom 330 na Win 7 Home Premium i 3GB RAMu/.

Obciążenie pamięci /czysty system to tk 1GB RAMu, z chodzącą Avira to już 1,3GB i 30-50% obciążenie procesora. Fotka z menadżera załączona.

Picasa Web Albums - novi

 

O ile obciążenie pamięci jest w normie to wykorzystanie procesora jest wysokie. Może antywirus coś skanuje w tle, a może masz zainstalowany crapware od producenta notebooka i stąd to obciążenie? Odczekaj kilka minut po uruchomieniu lapka, wszystko powinno się uspokoić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły wszystkie te dodatkowe aplikacje producenta, które są już zainstalowane w nowym laptopie wraz z Win 7 pożerają trochę zasobów. Zalecam uninstall, bo tak na dobrą sprawę wszelkie dodatkowe ścierwo nie umila pracy z systemem.

 

BTW mam sieć po Wi-fi z bratem w domu, grupa robocza założona, udostępnione pliki itp i mam dziwnie niski transfer - 1MB/s. Why? ;)

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły wszystkie te dodatkowe aplikacje producenta, które są już zainstalowane w nowym laptopie wraz z Win 7 pożerają trochę zasobów. Zalecam uninstall, bo tak na dobrą sprawę wszelkie dodatkowe ścierwo nie umila pracy z systemem.

 

BTW mam sieć po Wi-fi z bratem w domu, grupa robocza założona, udostępnione pliki itp i mam dziwnie niski transfer - 1MB/s. Why? ;)

 

Może to pomoże:

 

Q: Jak przyspieszyć kopiowanie plików przez sieć?

A: Należy wylączyć kompresję RDC.

- Panel Sterowania/Programy i Funkcje/Wyłacz i włącz funkcje systemu windows

- Odnajdujemy moduł Kompresja RDC i odznaczamy go

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły wszystkie te dodatkowe aplikacje producenta, które są już zainstalowane w nowym laptopie wraz z Win 7 pożerają trochę zasobów. Zalecam uninstall, bo tak na dobrą sprawę wszelkie dodatkowe ścierwo nie umila pracy z systemem.

Może to pomoże:

 

Tak, już na początku odinstalowałem wodotryski Asusa i dołożyłem 1GB pamięci-trochę pomogło, zwłaszcza z pamięcią...ale myślę zainstalować WinXP jako drugi system, też dobra sprawa w razie zawirusowania jednego...skanuję wtedy z drugiego

 

O ile obciążenie pamięci jest w normie to wykorzystanie procesora jest wysokie. Może antywirus coś skanuje w tle,

Tak, wtedy chodziła Avira, a i przeglądarka FF z oknami... ale tak wyglada średnio przy pracy np z photoshop`em

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już na początku odinstalowałem wodotryski Asusa i dołożyłem 1GB pamięci-trochę pomogło, zwłaszcza z pamięcią...ale myślę zainstalować WinXP jako drugi system, też dobra sprawa w razie zawirusowania jednego...skanuję wtedy z drugiego

 

Tak, wtedy chodziła Avira, a i przeglądarka FF z oknami... ale tak wyglada średnio przy pracy np z photoshop`em

 

Sądząc po tym co napisali przedmówcy to wydaje mi się, że gdy uruchomisz Photoshopa i będzie on potrzebował trochę więcej pamięci to wtedy system sam się dopasuje do aktualnej sytuacji i zatrzyma niepotrzebne usługi aby zwolnić RAM potrzebny do działania w ww. programie. Taka jest moja opinia, ale czy to rzeczywiście tak zadziała w praktyce - nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednik mam zdziwienie dużym obciążeniem pamięci , a i procesora przez sam system ..nowy system na notebooku /Asus Eee Pc 1201N, niestety z Intel Atom 330 na Win 7 Home Premium i 3GB RAMu/.

Obciążenie pamięci /czysty system to tk 1GB RAMu, z chodzącą Avira to już 1,3GB i 30-50% obciążenie procesora. Fotka z menadżera załączona.

 

Picasa Web Albums - novi

 

A nie możesz przyrzucić mgr zadań z listą procesów posortowanych po % zajętości CPU? Widać co zamula, bez potrzeby gdybania. Przy odrobinie umiejętności pisarskich możesz sobie jeszcze odpalić cmd -> tasklist -svc, to po PID zobaczysz, która usługa, albo grupa usług (jeżeli to np. svchost.exe) zamula.

 

Sądząc po tym co napisali przedmówcy to wydaje mi się, że gdy uruchomisz Photoshopa i będzie on potrzebował trochę więcej pamięci to wtedy system sam się dopasuje do aktualnej sytuacji i zatrzyma niepotrzebne usługi aby zwolnić RAM potrzebny do działania w ww. programie. Taka jest moja opinia, ale czy to rzeczywiście tak zadziała w praktyce - nie wiem :)

 

Photoshop to padło, jeżeli chodzi o zarządzanie ramem. Przy 2 giga (xp, ps cs3) w pracy zaczyna mleć swapem średnio po godzinie od otwarcia pliku i muszę go restartować. Nie pomogą żadne tricki, ten program po prostu tak ma. Gorszy pod tym względem jest tylko Corel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pliki sciągnięte z internetu to tu masz rozwiązanie (drugi post).

 

Chciałem wypróbować Twoją metodę i niestety po wpisaniu gpedit.msc wyskakuje komunikat z błędem :( Ale chyba udało mi się pozbyć opisywanego problemu. Wyłączyłem Usługę Asystent Zgodności Programów (Ta usługa zapewnia obsługę Asystenta zgodności programów. Asystent zgodności programów monitoruje programy instalowane i uruchamiane przez użytkownika oraz wykrywa znane problemy ze zgodnością. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, Asystent zgodności programów nie będzie działał prawidłowo.) i chyba pomogło, teraz instalki uruchamiają się błyskawicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, nie mam dźwięku w takich odtwarzaczach jak bestplayer i kmplayer natomiast w windows media player dźwięk jest, wcześniej na win7 przy takiej samej konfiguracji sprzętowej nie miałem z tym problemu, w dodatku jeszcze w kmplayerze mam "pikseloze"

 

sterowniki 10.3 ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, nie mam dźwięku w takich odtwarzaczach jak bestplayer i kmplayer natomiast w windows media player dźwięk jest, wcześniej na win7 przy takiej samej konfiguracji sprzętowej nie miałem z tym problemu, w dodatku jeszcze w kmplayerze mam "pikseloze"

 

sterowniki 10.3 ati

 

Masz zainstalowane jakieś dodatkowe kodeki? Ja na razie używam wbudowanych w Win 7 i wszystko póki co działa. Nie wszystkie playery potrafią korzystać z tych windowsowych i prawdopodobnie stąd ten problem. Właśnie sprawdziłem 1 plik .avi i mam to samo co Ty :) Wydaje mi się, że musisz zainstalować AC3 Filter - powinno pomóc.

PS.

Ja używam BESTplayera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz przyrzucić mgr zadań z listą procesów posortowanych po % zajętości CPU? Widać co zamula

nic nie zamula, tylko procesorek mułowaty i sam system Windows 7-me poty z niego wyciska, dlatego zdziwienie, że dają taki system z takimi procesorkami i chcą chwalić się szybkością

 

Photoshop to padło, jeżeli chodzi o zarządzanie ramem.

dlatego dołozyłem 1Gb RAMu do standardowych 2GB tego Asusa Eee 1201N i z tą technologią ION jakoś to chodzi u mnie

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przegladalem watek ale chyba odpowiedzi nie ma...

Otoz na Win7 Pro 64bit mam niezle jazdy z Audigy2 ZS

Niby wszystko smiga, lecz problem pojawia sie przy uzytkowaniu Mica, albo nie ma dzwieku albo jest zajebiscie znieksztalcony ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Problem polega na tym, że te sterowniki mają błąd i źle pracują przy 4+GB. Coś z adresowaniem. Wyjmij 2 kości RAM, żeby mieć 4GB i masz normalny dźwięk na micu.

I to naprawde działa, ale jest bezużyteczne prawda? Wiec prawdziwa solucja...

Jedne ze sterowników daniela.k - 'audigy support pack' na forum creative. W ktorejs wersji bylo to juz poprawione i mi dzialalo już zawsze, ale z tego co wiem to nie wszystkie płyty główne z tym sterownikiem działały, w sensie mic nie działał w zależności od płyty głównej i chipsetu. Potem sprzedalem dzwiekowke, wiec nie wiem.

Drugą solucją, bez żonglerki sterownikami, jest podłączyć audigy 2ZS tylko jako output, a mica wrzucić na dźwiękówke zintegrowaną. W ten sposób audigy działa jako źródło dźwięku i nie tracisz jakości, a mic działa pod zintegrowaną dźwiękówką.

Edytowane przez shoxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...