Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Pod jakie (które) adresy. Tylko konkretnie i bez bicia piany.

 

To zależy w jaki sposób działają te programy typu ramdysk, a tego niestety nie wiem. Nie wiem w jaki sposób wydzielają ten obszar pamięci z pamięci RAM, bo normalnie nie da się tego zaadresować. Ponieważ ta pamięć znajduje się po za obszarem adresowania systemów 32 bitowych, i dlatego system nie jest w stanie zaadresować tego obszaru pamięci. Ale jak widać producenci tego oprogramowania wymyśli jakiś sposób na obejście tego. Jaki to sposób nie wiem, więc pytanie kieruj do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jaki sposób działają te programy typu ramdysk, a tego niestety nie wiem. Nie wiem w jaki sposób wydzielają ten obszar pamięci z pamięci RAM, bo normalnie nie da się tego zaadresować. Ponieważ ta pamięć znajduje się po za obszarem adresowania systemów 32 bitowych, i dlatego system nie jest w stanie zaadresować tego obszaru pamięci. Ale jak widać producenci tego oprogramowania wymyśli jakiś sposób na obejście tego. Jaki to sposób nie wiem, więc pytanie kieruj do nich.

 

Rozumiem, że nie wiesz...

Nie rozumiem czemu bronisz przegranej sprawy (?)

Tu: 4GB RAM, a XP widzi 3.25GB - Forum dyskusyjne CDRlab.pl podobna dyskusja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie wiesz...

Nie rozumiem czemu bronisz przegranej sprawy (?)

Tu: 4GB RAM, a XP widzi 3.25GB - Forum dyskusyjne CDRlab.pl podobna dyskusja...

 

Jakiej znowu przegranej sprawy? A czym niby różni się pamięć 3-4GB od 4-5GB, 5-6GB itd.? Niczym. A skoro do ramdysku da się przydzielić pamięć 4-5GB itd to niby czemu nie dałoby się przydzielić 3-4GB?

Kolejna pytanie to w ogóle po co Ci te adresy? gdybym je znał i Ci je podał to co by Ci z tego przyszło że bym Ci np. podał jakiś taki adres "0A4F"? W ogóle to wiesz co to jest adresowanie pamięci? Bo mam wrażenie że nie. Ponieważ by zaadresować 1GB pamięci potrzeba 1073741824 adresów. To gdybym je znał to miałbym Ci w tym poście wypisać 1073741824 adresów? Zastanów się o co prosisz.

A najlepiej zrób tak jak Ci radzono wyżej - zainstaluj ten program na 32 bitowym systemie i zamiast tworzyć jakieś dziwne teorie to sprawdź sam czy da się wykorzystać ten 1GB RAMu.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem Ciebie o pierwszy i ostatni adres. Te w środku możesz sobie darować...

Jak je już podasz - to Ci odpiszę: sorry, ale ten zakres adresów już został przydzielony dla hardware a nie dla RamDisku...

Po prostu udowodnij mi, że RamDisk zajmie adresy wcześniej przydzielone dla hardware. Tylko nie odsyłaj mnie na stronę producentów oprogramowania RamDisków - sam się od nich dowiedz w jakim jesteś błędzie.

P.S. Ja ten temat ćwiczyłem osobiście chcąc pozostać na XP. No niestety - jest to ślepy tor. Wolnego = zbędnego RAM nie zagospodarujesz w żaden sposób. Jest inne wyjście - stronicowanie pamięci (znane z AMIGI, Comodore itd) ale jest tak wolne w wydaniu M$... W Linuksie to nawet chodzi jako tako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to slepy tor dlaczego u mnie dziala? Producent softu zapewnia ze ramdisk jest w obszarze unmanaged.

Odpalilem dwa Orthosy ktore zajely ponad 3000MB czyli 99% dostepnej pamieci fizycznej (wg Everesta) i jeszcze mam plik wymiany ktory zajmuje 745MB w ramdisku. Jak to jest mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu udowodnij mi, że RamDisk zajmie adresy wcześniej przydzielone dla hardware.

 

Ale on nie zajmuje adresów przydzielonych dla hardware. RamDisk opiera się na PAE czyli operuje na 36 bitach zamiast 32. Czyli ma 4 dodatkowe bity na zaadresowanie dodatkowej pamięci co daje mu możliwość zaadresowania 64GB pamięci. Czyli tej dodatkowej pamięci przypisuje nowe adresy które uzyskał dzięki tym dodatkowym 4 bitom.

Na potwierdzenie tego nawet zdecydowałem się zainstalować RamDysk i oto efekty:

bez ramdysku

z ramdyskiem

Nadal uważasz że nie da się zaadresować pamięci 3-4GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj, ponieważ, pod innym systemem tego nie zauważyłem. A więc 7 64b i mam taką dziwną? reakcje dysku kiedy dam wyłącz to dysk 3 razy tak cyknie głośno głowica? Tak jakby system zatrzymywał dysk, a potem wyłącza się win. Podczas uruchamiania muszę później dłużej czekać na post i wyraźnie słychać znów jak dysk /głowica rusza. Pod xp 32 np, tego nie ma. czy to normalne, czy może coś źle jest ustawione pod 7?

Nie wiedziałem do końca, czy pisać tu, czy w dyskach, ale skoro dzieje się to tylko pod 7 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Na potwierdzenie tego nawet zdecydowałem się zainstalować RamDysk i oto efekty:

bez ramdysku

z ramdyskiem

Nadal uważasz że nie da się zaadresować pamięci 3-4GB?

 

Ślepy jestem albo nie widać różnicy (?)

Pamięci fizycznej ile miałeś - tyle masz. Do 4GB jeszcze sporo Ci brakuje... Czyli dokładnie tyle, ile Ci brakowało.

Nie da się mieć trochę w 32bitach a trochę w 36. Czyli albo jesteś w ciąży albo nie...

PAE — akronim Physical Address Extension. Mechanizm wprowadzony w procesorze Intel Pentium Pro, umożliwiający oprogramowaniu 32-bitowemu korzystanie z pamięci operacyjnej o pojemności 64 GB (magistrala adresowa o szerokości 36 bitów). Zrealizowane jest to przez podstawianie dodatkowej pamięci w oknie adresowanym w ramach standardowej, 32-bitowej przestrzeni adresowej procesu. Przypomina to nieco technologię EMS stosowaną we wczesnych komputerach IBM PC, Amiga, Comodore itp - o czym pisałem wcześniej.

 

Skoro to slepy tor dlaczego u mnie dziala? Producent softu zapewnia ze ramdisk jest w obszarze unmanaged.

Odpalilem dwa Orthosy ktore zajely ponad 3000MB czyli 99% dostepnej pamieci fizycznej (wg Everesta) i jeszcze mam plik wymiany ktory zajmuje 745MB w ramdisku. Jak to jest mozliwe?

 

A skąd wniosek, że 5 Orthosów zajęło Ci 3GB a nie 3GB-0,745GB ?

 

A wcześniej kwestionowano szybkość dysku SCSI w win7 x64.

Moje 7,9 było rezerwowane dla RAID (co najmniej Raptor) :lol:

Komentarze mile widziane :-P

post-8296-1273598746,04_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze brakuje do 4GB bo zawsze bedzie brakowalo ale w nieuzywanym obszarze jest ramdisk.

 

Wniosek moj stad ze takie zuzycie pamieci pokazuje Menedzer Zadan i Everest. Nie moga wszystkie programy klamac na temat ilosc pamieci fizycznej i dostepnosci.

 

Jezeli dalej nie wierzysz to zainstaluj sobie Ramdisk Plus albo VSuite Ramdisk i zobaczysz ze jest mozliwosc wsadzenia ramdisku miedzy 3 a 4 GB. Oczywiscie trzeba miec wlaczone i dzialajace PAE.

Edytowane przez Marynarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze brakuje do 4GB bo zawsze bedzie brakowalo ale w nieuzywanym obszarze jest ramdisk.

 

Wniosek moj stad ze takie zuzycie pamieci pokazuje Menedzer Zadan i Everest. Nie moga wszystkie programy klamac na temat ilosc pamieci fizycznej i dostepnosci.

 

Jezeli dalej nie wierzysz to zainstaluj sobie Ramdisk Plus albo VSuite Ramdisk i zobaczysz ze jest mozliwosc wsadzenia ramdisku miedzy 3 a 4 GB.

 

Za późno już na RamDisk :angry: Ten etap mam za sobą :-P

Z legalnego XPHome przeszedłem na legalnego 7 x64 :-|

Ale Twój etap przeszedłem parę miesięcy wcześniej. Programy Ciebie nie oszukują. Tylko nie umiesz interpretować wyników. :angry:

Policz sobie na palcach: 3GB-0,745GB (RamDisk) + 0,745GB (SWAP) = 3GB :mur:

Wszystko gra i zadowolenie też masz pełne <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj robisz blad zakaldajac ze ja nie potrafie czytac tego co pokazuja programy, szczegolnie ze Everest pokazuje 3063MB dostepnej pamieci fizycznej, a jak odpale Orthosy to w uzycie pokazuje ze jest ponad 3000MB.

Do tego moj ramdisk ma na stale 1022MB i jest tam jeszcze cache przegladarki internetowej wiec Ty zle liczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj robisz blad zakaldajac ze ja nie potrafie czytac tego co pokazuja programy, szczegolnie ze Everest pokazuje 3063MB dostepnej pamieci fizycznej, a jak odpale Orthosy to w uzycie pokazuje ze jest ponad 3000MB.

Do tego moj ramdisk ma na stale 1022MB i jest tam jeszcze cache przegladarki internetowej wiec Ty zle liczysz.

 

Jak by Ci tu grzecznie napisać (?) BREDZISZ <_<

3GB = 3GB :wink:

Ciesz się z osiągniętego sukcesu i nie zawracaj pewnej części ciała... cobyś z tym kotem nie robił to i tak Lew z tego nie wyjdzie... :oops:

P.S. Jak mi nie wierzysz - to www.google.pl będą Twoim najlepszym przyjacielem :-P Tam nie brakuje nawróconych niedowiarków :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj, ponieważ, pod innym systemem tego nie zauważyłem. A więc 7 64b i mam taką dziwną? reakcje dysku kiedy dam wyłącz to dysk 3 razy tak cyknie głośno głowica? Tak jakby system zatrzymywał dysk, a potem wyłącza się win. Podczas uruchamiania muszę później dłużej czekać na post i wyraźnie słychać znów jak dysk /głowica rusza. Pod xp 32 np, tego nie ma. czy to normalne, czy może coś źle jest ustawione pod 7?

 

Ja miałem podobnie na początku użytkowania Siódemki. Przy zamykaniu komputera na samym końcu dało się słyszeć takie jakby pyknięcie i odgłos hamowania, ale to chyba zniknęło po jakimś czasie, albo się przyzwyczaiłem, bo komp chodzi 24/7 i rzadko dostaje power offy, częściej restarty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie na palcach: 3GB-0,745GB (RamDisk) + 0,745GB (SWAP) = 3GB :mur:

To nie jest tak. Piszesz głupoty bo nie korzystałeś z tego programu i teraz wymyślasz fikcyjne powody by potwierdzić Twoją teorię.

Jeśli wyłączymy PAE to po utworzeniu ramdysku zajętość RAM wzrośnie o tyle ile wynosi wielkość partycji ramdysku. Czyli jeśli mamy zajęte np. 400MB to po utworzeniu 1GB partycji ramdysku zajęte będzie 1,4GB.

Jednak po włączeniu PAE ramdisk jest w stanie użyć (zaadresować) pamięci której nie 32-bit windows nie jest w stanie zaadresować. W efekcie mając w systemie 400MB zajętej pamięci oraz 1GB niezaadresowanej to po utworzeniu 1GB ramdysku ilość zajętej pamięci nadal będzie wynosić tylko 400MB ponieważ ramdysk zostanie utworzony w niezaadresowanej przez windows pamięci.

W skrócie po włączeniu PAE ramdisk będzie korzystać z całego RAMu jaki mamy fizycznie w komputerze, podczas gdy system nadal będzie wykrywać tylko te swoje 3GB.

 

Ślepy jestem albo nie widać różnicy (?)

Pamięci fizycznej ile miałeś - tyle masz. Do 4GB jeszcze sporo Ci brakuje... Czyli dokładnie tyle, ile Ci brakowało.

Zgadza się. A to dlatego że PAE nie działa tak jak większość myśli - czyli że włączenie PAE sprawi że system nagle wykryje cały RAM i będzie działać jak system 64-bit. Tak nie jest. PAE jedynie umożliwia zaadresowanie większej ilości pamięci aplikacjom, a nie systemowi. Czyli dzięki temu aplikacja może korzystać nawet z kilkudziesięciu GB RAM, podczas gdy system nadal będzie obsługiwać tylko 3GB RAM. Ale by aplikacja mogła skorzystać z dodatkowego RAMu, to PAE musi być obsługiwane zarówno przez mobo oraz system operacyjny jak i przez samą aplikację. Jeśli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony to aplikacja będzie mogła wykorzystać tylko tyle RAMu ile wykrył system. Kolejną wadą tego rozwiązania jest to że pamięć dostępna za pomocą PAE jest wolniejsza niż pamięć adresowana normalnie. Więc aplikacje korzystające z PAE będą działać wolniej niż gdyby korzystały tylko z pamięci zaadresowanej przez system bez PAE. Jednak i tak dużo szybciej niż gdyby z powodu braku RAMu musiały korzystać ze swapa. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały przyczynek do dyskusji o legalności Windows7 OEM, która toczyła się bodaj w tym wątku parę miesięcy temu.

Składasz samodzielnie komputer? Możesz kupić Windows w wersji OEM - Listy Czytelników - Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie

Czyli w Polsce nadal obowiązuje zasada iż użytkownik końcowy może legalnie kupić, zainstalować i użytkować Windows7 OEM na samodzielnie złożonym komputerze :)

Roma locuta, causa finita, mam nadzieję.

@esem: naprawdę nic Ci nie mówi fakt identycznej ilości wolnej pamięci RAM bez ramdysku i z ramdyskiem o wielkości 1 GB? To gdzie się te 1 GB mieści, w powietrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Czyli dzięki temu aplikacja może korzystać nawet z kilkudziesięciu GB RAM, podczas gdy system nadal będzie obsługiwać tylko 3GB RAM.

 

Aplikacja 32 bitowa, czyli zwykły proces w 32 bitowym systemie Windows domyslnie moze korzystac tylko z 2GB ram, po dodaniu odpowiedniej flagi i konfiguracji systemu jest to 3GB. W systemie 64 bitowym dla aplikacji 32 bitowej ten limit wynosi maksymalnie 4GB. Nie ma siły zeby 32 bitowqy proces zaadresował powyzej 4GB ramu. Nawet PAE tu nie pomoze. PAE nie umozliwia zaadresowania większej ilosci ramu programom. Zarządzaniem ramem zajmuje się system i to on odpowiada za umieszczeniem programu w pamięci powyzej 4GB, ale cały czas pozostaje sztywny limit pamieci na pojedynczy proces. Pozostaje jeszcze kwestia tego ze PAE w domowych wersjach Windows ze względów kompatybilnosci ze sprzetem i sterownikami zostało przez Microsoft zablokowane i nie pozwala na adresowanie ramu pozyzej 4GB. PAE mozna włączyc tylko w wersjach serwerowych.

 

Kwestie ramdisku pomijam bo niechce mi sie sprawdzac a w teorii na poziomie sterownika i potraktowaniu ramu w nieco inny sposób dostep pamieci jest mozliwy.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś poprawnie zainstalować program Unlocker? Wg strony producenta program powinien działać na siódemce. Po kliknięciu na jakikolwiek plik/folder w menu kontekstowym powinna być opcja "unlocker" ale jej nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wchodze do foldera z ogromna iloscia folderów, kiedys po wcisnieciu na klawiaturze powiedzmy literki "S" podswietlalo mi pierwszy folder zaczynajacy sie literą "S" (ale masło maślane wyszło)

problem polega na tym, ze teraz po wpisaniu litery "S" wskakuje mi ona w okienko wyszukiwania, i wyszukuje wszytskie pliki zawierające literę "S"

coś zepsułem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się od pewnego czasu problem "Task Host Window". Zalecana poprawka KB975777 nie zadziałała.

W procesach mam 2xtaskhost.exe. Zabicie tego mniejszego, związanego z ntdll.dll rozwiązuje problem. Tylko, że muszę robić to ręcznie.

Macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej "pasjonujacej" dyskusji o RAMdyskach - niestety, esem, jestes w bledzie.

 

Wsrod ludzi zajmujacych sie fotografia dosc czesta praktyka jest wkladanie do kompa 6-8GB RAM i stawianie pod 32-bitowym XP 4-5GB ramdysku (zaleznie od ilosci pamieci, oczywiscie), na ktory sa przekierowane wszystkie katalogi tymczasowe aplikacji.

A dlaczego tak? Wiele softu (np. nikonowski Capture NX2) nic nie zyskuje na 64 bitach, za to taki superszybki temp znacznie usprawnia dzialanie aplikacji.

 

A teraz bojowe zadanie dla Ciebie wyjasnic, jak 32-bitowy XP ma 3GB RAM dostepne dla siebie, a do tego jest jeszcze 5GB RAMdysku ;) I nie jest to zaden pic na wode, bo w trakcie pracy jest to wykorzystywane niemal po same brzegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...