Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja była w temacie wykorzystania pamięci powyżej 3GB w systemach x86 o 4GB RAM :-P

To, że RAMDiski można stawiać w RAM w obszarze pamięci do 3GB i powyżej 4GB nikt tutaj nie kwestionował :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie jakoś w win7 umieścić skrót do folderu na pasku na dole obok start?

jest tylko ten 'eksploator windows' i tylko tam moge przypiąć skróty, a chciłbym na wierzchu mieć.

 

win 7 64bit Professional.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

widziałem jak sie nie myle u kogoś taki pasek na górze ekranu z ikonkami

pasek multimedialny, nigdzie nie widziałem w opcjach tego

czy to jest tylko w jakiejś konkretnej wersji win7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam bardzo dziwny problem. Odkąd przeczyściłem system na desktopie z sygnatury (wywaliłem niepotrzebne aplikacje i przeczyściłem sysem ccleanerem) komputer zachowuje się bardzo dziwnie. System zaczął działać bardzo powoli i szukając przyczyny okazało się, że proces Opery używa procesora w 100%. Tu zaczynają się schody,bo jest tak nawet kiedy opera jest wyłączona, a proces sam ładuje się przy starcie systemu. Po ubiciu go wraca po sekundzie. Objawy jak wirus, ale jaki wirus podszywałby się pod operę? Poza tym kliknięcie "otwórz lokalizację pliku" procesu, pokazuje się katalog opery a w trybie awaryjnym jest tak samp. Po wywaleniu opery problem ustępuje, ale wtedy z kolei plikiem który zaczyna używać 100% procesora jest ekrn.exe, który jest procesem antywirusa NOD32. :mur: Pełny skan nic nie wykazuje, nie mam pojęcia co jest przyczyną problemu i gdzie zacząć się rozglądać za rozwiązniem. Chcę uniknąć reinstallu, bo system ma 5 miesięcy, śmigał jak złoto i musiałbym robić dużo backup'u. Jakieś pomysły?

PS. Przywracanie systemu było wyłączone...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem Rocket Dock, działa świetnie o to chodziło :)

dzieki chłopaki za pomoc :)

 

zauważyłem, że jak troche skrutów sie nawrzuca to pogram pobiera coraz wiecej ramu

nawet 20mb, ale bardzo fajna sprawa z nim.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc sobie animowane ikony, ja mam tylko jedna plus 11 normalnych i zre 35mb, przy najechaniu na animowana ikonke skacze do 45mb

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie jakoś w win7 umieścić skrót do folderu na pasku na dole obok start?

jest tylko ten 'eksploator windows' i tylko tam moge przypiąć skróty, a chciłbym na wierzchu mieć.

 

(...)

 

Też zawsze korzystałem z paska szybkiego uruchamiania,

ale okazało się, że opcja przypnij do menu start

(Pin to Start Menu) jest nawet lepsza,

ponieważ masz bardzo prosty dostęp do ulubionych

programów nawet z klawiatury.

Oczywiście kwestia gustu, ale zawsze możesz

rozważyć taką opcję.

Można też włączyć pasek szybkiego uruchamiania,

z tego co czytałem to kwestia drobnej zmiany

w rejestrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie jakoś w win7 umieścić skrót do folderu na pasku na dole obok start?

jest tylko ten 'eksploator windows' i tylko tam moge przypiąć skróty, a chciłbym na wierzchu mieć.

 

win 7 64bit Professional.

(...)

 

Nie rozumiem problemu. To, że nie ma quicklauncha z defaultu, nie oznacza, że nie można go sobie zrobić/włączyć i dodawać co się chce.

post-21135-1274372686,83_thumb.png

 

Pytanie tylko, po co, skoro faktycznie...

(...) opcja przypnij do menu start

(Pin to Start Menu) jest nawet lepsza

 

 

 

(...)Można też włączyć pasek szybkiego uruchamiania,

z tego co czytałem to kwestia drobnej zmiany

w rejestrze.

 

Widzę, że ten quick launch wraca jak bumerang. Już gdzieś pisałem jak to ustrojstwo uruchomić. Nie ma potrzeby dłubania w rejestrze. W sumie, nie wiem nawet, czy taki rejestrowy hack w ogóle istnieje. Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu. To, że nie ma quicklauncha z defaultu, nie oznacza, że nie można go sobie zrobić/włączyć i dodawać co się chce.

post-21135-1274372686,83_thumb.png

 

Pytanie tylko, po co, skoro faktycznie...

 

 

 

Widzę, że ten quick launch wraca jak bumerang. Już gdzieś pisałem jak to ustrojstwo uruchomić. Nie ma potrzeby dłubania w rejestrze. W sumie, nie wiem nawet, czy taki rejestrowy hack w ogóle istnieje.

 

Faktycznie racja, z tym rejestrem wprowadziłem w błąd. Jednak sposób taki jak się spodziewałem, czyli nie wystarczy wejście w jakieś opcje w panelu kontrolnym, nie dla przeciętnego Kowalskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem od momentu przesiadki z win xp na "7" z dźwiękiem, począwszy od filmów po muzykę a mianowicie co pewien czas dźwięk na chwilę się zatrzymuje, jest do dosyć irytujące na xp żadnych problemów z dźwiękiem nie zaobserwowałem ( słuchałem wtedy na realteku 97 z płyty gł. ), nawet niedawno kupiłem kartę muzyczną Xonara Essence ST, ponieważ dużo muzyki słucham na słuchawkach i chciałem mieć pewność, że problem będzie rozwiązany ale nic z tych rzeczy. Istnieje jakiś magiczny sposób aby rozwiązać mój problem?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przesiadłem sie ostatnio na win 7 ulti 64 i w menadżerze urządzeń mam komunikat: niznane urządzenie; lokalizacja: a Kontroler interfejsu LPC Intel® ICH10R - 3A16

nie wiem co to jest bo wszystkie sterowniki zainstalowałem. podpowiedzcie mi co to jest i jak sie tego pozbyć.

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij PPM na tym nieznanym urządzeniu i daj "wyszukaj sterowniki dla tego urządzenia" lub coś podobnego, a jak nie to zainstaluj z płytki CD od płyty głównej sterowniki dla płyty (Intel chipset)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij PPM na tym nieznanym urządzeniu i daj "wyszukaj sterowniki dla tego urządzenia" lub coś podobnego, a jak nie to zainstaluj z płytki CD od płyty głównej sterowniki dla płyty (Intel chipset)

 

Dzięki, poszło. nie wpadłem na to :-) myślłem że na win 7 to co jest na płycie cd od płyty głównej nie bedzie chodzić i ściągałem sterowniki z netu. jeszce raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły do siódemki, od kiedy przerzuciłem się z bety na pełną wersję z msdnaa mam powracający jak bumerang ten sam problem. Mianowicie po kilku tygodniach używania systemu, po którymś restarcie po aktualizacji zaczyna sypać bsod'ami powodowanymi przez classpnp.sys. Przegooglowałem chyba wszystko co się dało, kombinowałem z wyłączaniem ACPI i innymi trikami w BIOS'ie. Próbowałem startować jakieś livecd i podmieniać pliki systemowe classpnp, acpi, hal i kilka innych, o takich rzeczach jak chkdsk nie wspominając. Nic nie pomaga, system nie wstaje(nawet w trybie awaryjnym czy w konsoli), od razu bsod. Pomaga tylko format i stawianie systemu od nowa. Problem występuje za każdym razem po innej aktualizacji.

Problem wystąpił już trzeci raz w przeciągu dwóch miesięcy. W pewnym momencie myślałem że to problem z dyskiem, Samsung F3, jednak smart jest ok, żadna aplikacja diagnostyczna nie znajduje problemów z dyskiem. Przy jednej instalacji podmieniłem dysk w komputerze na jakiegoś starego samsunga, ale po tygodniu znowu było to samo. Co ciekawe na drugim komputerze mam dokładnie ten sam problem, więc myślałem że obraz na msdnaa siódemki pro x64 jest jakiś lipny to zassałem też z msdnaa wersję x64 ultimate, niestety po 2 tyg. mam to samo co poprzednio. Paradoksalnie z wersją beta siódemki nie miałem takich problemów :/

Ręce mi opadają, bo co 1-2tyg poświęcać cały dzień na stawianie systemu od nowa mi wybitnie nie leży, zwłaszcza że problem występuje na dwóch komputerach.

Miał ktoś podobnym problem? Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

 

Komputery na których problem występuje:

C2D E6750@3,9

Asus P5K-E

Samsung F3 500GB

8800GS

x-fi(to pierwsze fatality)

bequiet p7 650w

instalowany był 2x w7 x64 pro i 1x w7 x64 ultimate, za każdym razem classpnp.sys bsod

 

C2D E6300@3,1

Foxconn P35A-S

2x seagate 7200.10 320gb raid0

8800gt

xonar d1

silverstone st60 600w

instalowany był 2x w7 x64 pro, za każdym razem classpnp.sys bsod

 

 

Jedynym wspólnym mianownikiem tych dwóch komputerów to chipset P35 i grafika nvidii, więc albo jest to problem z p35, albo ze sterami nv, albo z samą siódemką. Nie wiem szczerze mówiąc co z tym zrobić. Nie chcę wracać do visty, bo przyzwyczaiłem się za bardzo do interfejsu siódemki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A może na jednym i drugim instalujesz jakiś program/sterownik powodujący te problemy? Najlepiej gdy znowu będziesz instalować programy na świeżym systemie, upewnij się czy wszystkie są w najnowszych wersjach. Jeśli używasz jakiegoś innego firewalla niż systemowy, lub jakichś nieoficjalnych sterowników, to najlepiej gdybyś ich z początku przez jakiś czas nie instalował by upewnić się czy to nie one powodują ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35 i 8600GT (chyba niedaleko do 8800) chodzą świetnie na W7. Ultimate na MSDNAA? U mnie niestety nie ma, ale... ponoć zależy to od administratora systemu. Dziwny przypadek. Jedyna rada to chyba ta co powyżej, czyli sprawdź czy nie instalujesz programów mających swoje sterowniki np. emulator cd/dvd, netlimiter, firewall np. comodo itd.

Edytowane przez pioras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły do siódemki, od kiedy przerzuciłem się z bety na pełną wersję z msdnaa mam powracający jak bumerang ten sam problem. Mianowicie po kilku tygodniach używania systemu, po którymś restarcie po aktualizacji zaczyna sypać bsod'ami powodowanymi przez classpnp.sys. Przegooglowałem chyba wszystko co się dało, kombinowałem z wyłączaniem ACPI i innymi trikami w BIOS'ie. Próbowałem startować jakieś livecd i podmieniać pliki systemowe classpnp, acpi, hal i kilka innych, o takich rzeczach jak chkdsk nie wspominając. Nic nie pomaga, system nie wstaje(nawet w trybie awaryjnym czy w konsoli), od razu bsod. Pomaga tylko format i stawianie systemu od nowa. Problem występuje za każdym razem po innej aktualizacji.

Problem wystąpił już trzeci raz w przeciągu dwóch miesięcy. W pewnym momencie myślałem że to problem z dyskiem, Samsung F3, jednak smart jest ok, żadna aplikacja diagnostyczna nie znajduje problemów z dyskiem. Przy jednej instalacji podmieniłem dysk w komputerze na jakiegoś starego samsunga, ale po tygodniu znowu było to samo. Co ciekawe na drugim komputerze mam dokładnie ten sam problem, więc myślałem że obraz na msdnaa siódemki pro x64 jest jakiś lipny to zassałem też z msdnaa wersję x64 ultimate, niestety po 2 tyg. mam to samo co poprzednio. Paradoksalnie z wersją beta siódemki nie miałem takich problemów :/

Ręce mi opadają, bo co 1-2tyg poświęcać cały dzień na stawianie systemu od nowa mi wybitnie nie leży, zwłaszcza że problem występuje na dwóch komputerach.

Miał ktoś podobnym problem? Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

 

Komputery na których problem występuje:

C2D E6750@3,9

Asus P5K-E

Samsung F3 500GB

8800GS

x-fi(to pierwsze fatality)

bequiet p7 650w

instalowany był 2x w7 x64 pro i 1x w7 x64 ultimate, za każdym razem classpnp.sys bsod

 

C2D E6300@3,1

Foxconn P35A-S

2x seagate 7200.10 320gb raid0

8800gt

xonar d1

silverstone st60 600w

instalowany był 2x w7 x64 pro, za każdym razem classpnp.sys bsod

 

 

Jedynym wspólnym mianownikiem tych dwóch komputerów to chipset P35 i grafika nvidii, więc albo jest to problem z p35, albo ze sterami nv, albo z samą siódemką. Nie wiem szczerze mówiąc co z tym zrobić. Nie chcę wracać do visty, bo przyzwyczaiłem się za bardzo do interfejsu siódemki :D

 

Mam MSI P35 Ne2, karte Ati X1600Pro i na Win7 jeszcze zwiechy zadnej nie mialem. Ani bsoda, ani nieoczekiwanego resetu - nic.

 

Google radzi aby wlaczyc jakas funkcje plug and play w biosie, aby system rozdawal wyzsze irq. Jak dla mnie to stery albo od nvidii albo karta dzwiekowa. Zaktualizuj przede wszystkim wszystkie sterowniki. Sprawdz rowniez, czy Windows wysypie sie na niebiesko jezeli bedziesz korzystal z karty dzwiekowej na plycie glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ustawianiem irq próbowałem, nic nie daje. PnP włączanie/wyłączanie nic nie daje. ACPI, APIC nic nie daje. Już to obadałem milion razy, bo to pierwsze na co trafia się przez google. Co ciekawe, google znajduje głównie podobne problemy w odniesieniu do windowsa xp. Ja tam z xp na tym kompie nigdy takich problemów nie miałem, ale do tamtych tricków sie stosowałem, niestety zero efektów. Powyłączałem nawet wszystko co się dało z dodatków na płycie, wifi, lan, audio, firewire i też nic z tego. Przywracanie OC do parametrów standardowych też nic nie daje.

Stery za każdym razem instaluje nowsze, bo jednak co te 2 tyg nv wypuszcza nowszą wersję, stery do mobasa asus nie aktualizował od dawna więc nic nie poradzę, stery do xfi najnowsze, zresztą do xonara w drugim kompie też.

Niestety wyjęcie xfi też nic nie daje.

 

Firewall na obu kompach to norton internet security 2010.

Przy drugiej instalacji siedziałem czas jakiś na minimalnej ilości softu, no ale po 2tyg doinstalowałem resztę, a po następnych 2 znowu bsod. Na obu kompach instaluje, winrar, freecommander, office 2007(word, excel), opera, thunderbird, daemontools lite, wspomnianego wyżej nis'a2010, eclipse, visual studio, poza tym chodzi putty i vnc viewer. To by chyba było na tyle z wspólnego softu.

Przez pewien czas miałem wrażenie że to wina sterownika daemon toolsa, ale przy jednej instalacji go nie było a i tak problem wystąpił.

 

Na msdnaa mam w7 pro po polsku, a ultimate jest dostępny tylko po angielsku, zresztą co wydział to dostępny jest inny soft, bo brat na innym wydziale tej samej uczelni ma zupełnie inny zestaw.

 

Jakieś jeszcze pomysły? Bo mi się już dawno skończyły :mur:

Edytowane przez boris_dime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz w swoich "programach intalacyjnych" jakiegos konia trojanskiego albo wirusa? Taki motyw z BSOD byl po niedawnej aktualizacji. Wszyscy psioczyli na MS ze to ich wina a tu sie okazalo ze jakis plik systemowy byl zainfekowany i niekompatybilny z aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wskazuje na to NIS oraz Office, ale jeśli masz wszystko oryginalne to wyraźnie to zaznacz, to pominiemy tą kwestię.

Oczywiście i tak może to być jakiś robak. Polecam Avire w wersji darmowej. Skuteczna nawet w przypadku już zainfekowanego komputera. Chociaż wiadomo, na razie są to takie porady lekko dziecinne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIS i office oryginalne, nisa kupuje już od paru lat bo się nie zawiodłem, a offica mam tą wersję domową gdzie jest tylko word, excel i chyba pp(ale jego nie instaluje)

Edytowane przez boris_dime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie coś naprawić?

 

dd.gif

 

Zmieniałem style w Win i podmieniałem plik ExplorerFrame.dll. Po tym wszystkim zostałem z takim pustym polem. Próba przywracania org ExplorerFrame nie przyniosła rezultatów.

 

Smutny jestem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Zawsze ja pomagam, to może wy coś poradzicie... może ktoś już spotkał się z taką przypadłością. Chodzi mi o uruchamianie systemu, a dokładniej o to, że po pojawieniu się napisu "uruchamianie systemu..." dioda od dysku mi przez 10s nawet nie mignie. Dopiero po tym czasie zaczyna rzeźbić i system wstaje momentalnie. Wcześniej 12s zajmowało uruchomienie do pulpitu, animacja nad napisem "uruchamianie.."WIN7 nie zdążyła do końca przelecieć, a teraz jest to 2x tyle. Nie wiem jak to ugryźć. Podgląd zdarzeń milczy, a w teście w WinBootinfo mam to:

post-20519-127505633658_thumb.png

Jak widać praktycznie od początku ładowania komp zupełnie nic nie robi do... czeka, tylko nie wiem na co. Próbowałem już odłączać wszystkie dyski i inne zbędne graty - zostawić tylko SSD, ale 0 zmian. W Biosie ustawione AHCI od samego początku.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

So lets say we want to change the icon of .zip file this time:

1. Make sure you have your icon file ready, in this scenario i use (myZip.ico) stored in (D:\MyIcon).

2. Open up Start, type "regedit" in the search field, and of course press Enter.

3. Expand your HKey_Classes_Root hive, and find ".zip" key.

4. Read the value stored in "default". By default it should be "CompressedFolder" and it might be vary if your .zip file is opened using Winzip or Winrar.

5. Move on using my scenario, I should find "CompressedFolder" key in the same path.

6. Expand the key, and you would find "DefaultIcon" subkey.

7. Just change the value of Default to where your icon was stored. In my case, I just change to "D:\MyIcon\myZip.ico". If your icon files has multiple icon, you can also specify the index of the icon. (Eg: "D:\MyIcon\myZip.ico,1").

8. When you done, just close up everything, log off and log in back, you should see .zip icon was updated.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...