Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ;)

 

Ja bym był bardziej zadowolony, gdyby pojawił się jakiś software, do odblokowania automagicznego rozmieszczania ikonek, kolejny do zakładek w Explorerze (jak qttabbar) i jeden do podglądu plików graficznych po najchaniu kurosrem (jak tutaj - też chyba qttabbar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki powinien byc rozsadny minimalny rozmiar w GB partycji systemowej dla W7 32-bit i 64-bit? Tak, zeby po instalacji systemu (bez zadnych wiekszych programow - tylko jakas drobnica!) bylo jeszcze ze 40-50% wolnego miejsca?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla x64 jakies 50-60GB. Ja mam Win7 HP 64bit na partycji 60GB i po zainstalowaniu systemu, MSO 2010 beta, PS Elements 8, antywirusa i ciach!l typu kodeki czy Winamp mam 37GB wolnego. Aha, na tej samej partycji jest 512MB pagefile oraz katalog Users. Przywracanie systemu i hibernacja wylaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa: dla 32-bit i 64-bit tyle samo GB?

 

wiecej info: jak mowilem: goly system bez dokumentow/wiekszych aplikacji (tylko jakas drobnica po ~pare MB).

 

2GB/4GB RAM, pagefile ma byc na tej partycji, przywracanie systemu i hibernacja wylaczone.

 

 

edyta:

 

to moze inaczej: podawajcie, ile GB zajmuje wam system (katalogi \windows,\program files i \users razem wziete) BEZ pagefile/pliku hibernacji, w wersji 32-bit i 64-bit, to ocenie i policze, ile miejsca potrzebuje. Zwlaszcza interesuja mnie te wartosci zaraz/niedlugo po zainstalowaniu systemu i bez zainstalowanych zadnych kobyl w \program files i bez wiekszych dokumentow etc w \users; slowem w miare czysty/goly system.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze inaczej: podawajcie, ile GB zajmuje wam system (katalogi \windows,\program files i \users razem wziete) BEZ pagefile/pliku hibernacji, w wersji 32-bit i 64-bit, to ocenie i policze, ile miejsca potrzebuje. Zwlaszcza interesuja mnie te wartosci zaraz/niedlugo po zainstalowaniu systemu i bez zainstalowanych zadnych kobyl w \program files i bez wiekszych dokumentow etc w \users; slowem w miare czysty/goly system.

 

U mnie system plus program files zajmują razem 11.4GB. Partycję systemową mam 30GB i widzę, że taka w zupełności wystarcza. To wszystko bez kobył na partycji (największa to office 2007) i bez większych dokumentów.

System x64, bez hibernacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem właśnie z tym systemem ( win 7 64 ) że zawiesza mi całego kompa podczas grania . Sprawa dla mnie jest trudna , bo występuje to tylko w 2 grach BC2 i cod4 w żadnych innych , w które moge grać godzinami i nic sie nie dzieje , tak samo gdy pracuje/ściągam na kompie może on chodzić 24h na dobe i nic nie traci ze swojej stabilności . Ale gdy chce zagrać w BC2 czy cod4 ... odrazu mam obawy przed zawieszeniem , i zdaża sie to całkiem losowo ... raz po 1 min grania ... innym razem po 6h grania , przez 2 dni wporządku chodzą , a kolejny dzień za każdym razem gdy gre włącze . Dlatego nie moge namierzyć problemu bo jest nie systematyczny .

dodam , że wszystko mam na bieżąco zaktualizowane( sterowniki ) działąjące programy w tle ciągle te same ... temperatury stabilne , ststem już raz przeinstalowany ( nic nie dało ) i wieszał sie tak samo na świeżym systemie , w dzienniku zdarzeń nic nie moge namierzyć , scany systemu na bieżąco ... po prostu niewiem ,sa to jedyne gry w jakie gram online z zabezpieczeniem w postaci PB , inne sieciowe tego nie mają i działają , ale niewiem czy PB mógłby być przyczyną zawieszenia całego komputera , że tylko reset pomaga .

z góry dzieki za pomoc

 

mój komp :

c2d e4600 ( oc 2.88mhz )

2x2 gb ram ocz 800mhz

gtx260 evga oc

ga - p31

zasilacz 650w ( power master )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

BTW - jak najlepiej sprawdzic czy winda jest Retail czy OEM - mowie po zainstalowaniu na kompa?

 

Po czy przed na pudełku jest wyraznie napisane a jak się posiada pirata pobranego z sieci to najlepiej zadzwonic do Microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest napisane na pudelku - znalazlem tylko cos takiego:X15-76036-01

Sprawdzilem kod produktu i nie ma tam OEM, czyli chyba mam pelna wersje .

Fakt, ze sticker z kodem produtu jest naklejony na pudelko, czyli tez IMO oznacza to,ze pelna wersja - natomiast pewnosci nei mam.

Pytam dlatego iz kupilem win7 jako retail i to pudelko jakos tandetnie wyglada.Znaczy jest kartonik na wierzchu, w nim plastikowe pudelko.Jak porownuje z Vista (tez Retai) to pudelko jest cale plastikowe i 100 razy porzadniej wykonane.Nie wiem czy MS tnie koszty, czy moj windows to OEM.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Sam sobie odpowiedziałes. OEM ma osobny certyfikat z kodem do nakjlejenia na PC. I skąd pomysł ze W7 ma miec pudełko jak Vista. Akurat o uproszczeniu budowy pudełek pisano swego czasu wszedzie.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałes. OEM ma osobny certyfikat z kodem do nakjlejenia na PC. I skąd pomysł ze W7 ma miec pudełko jak Vista. Akurat o uproszczeniu budowy pudełek pisano swego czasu wszedzie.

 

Akurat nie czytalem ;)

 

SIW rozróżnia chyba wszystkie wersje.

Jednak najlepiej sprawdzić to przed zakupem :D

 

Kupowalem online wiec sprawdzic nie mialem jak, a chce byc pewny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa: dla 32-bit i 64-bit tyle samo GB?

 

Działałem z powodzeniem na dysku 40GB i było sporo wolnego więc na pewno wystarcza. System 64bit.

U żony na laptopie partycja 27GB i po wielu miesiącach używania jest 15GB wolnego. Tu 32bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC tez sie takie jazdy dzieja?

 

tak samo .... oc nie ma na to żadnego wpływu , była to jedna z pierwszych rzeczy na które postawiłem

 

 

gladky - mialem to samo, tyle, ze na Viscie 64 - pomoglo registrybooster.A masz wlaczone aktualizacje?

 

aktualizacje mam wyłączone .... a ocb z tym registeybooster ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacje mam wyłączone .... a ocb z tym registeybooster ?

 

Nie wiem jakie tu powszechne zdanie na forum panuje,

ale jeśli coś nie działa tak jak powinno to

aktualizacje powinny być włączone i to powie

chyba każdy kto pisał kiedyś programy i je

aktualizował dla klientów czy freeware.

 

Powiem więcej, powinny być zawsze włączone. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, powinny być zawsze włączone. :)

 

ale po co skoro ręcznie aktualizuje .... w win7 mam najnowsze poprawki ... a aktualizacje automatyczne mam wyłączone przez złe doświadczenie , kiedy podczas takie procesu brakło mi prądu i mi cały system padł , teraz wole aktualizować pod moją kontrolą ... nie oszukujmy sie windows nie jest najstabilniejszym OS , ale z braku laku .....

Edytowane przez gladky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co skoro ręcznie aktualizuje .... w win7 mam najnowsze poprawki ... a aktualizacje automatyczne mam wyłączone przez złe doświadczenie , kiedy podczas takie procesu brakło mi prądu i mi cały system padł , teraz wole aktualizować pod moją kontrolą ... nie oszukujmy sie windows nie jest najstabilniejszym OS , ale z braku laku .....

 

A skoro ręcznie to przepraszam :D Myślałem, że w ogóle rezygnacja z poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić Windowsa 7 wersję 64-bit, ale tutaj dla mnie zaczynają się schody xP Nie jestem pewien, czy mój komputer udźwignie to.

 

Procesor: Intel Core 2 Duo 6600 2.40GHz

Płyta główna: ASUS P5W DH Deluxe

Pamięć RAM: 2GB (jeżeli wersja 64-bit, to dokupię ze 2 GB)

Karta graf.: Asus EAH5670 1GB

 

W tej chwili mam Windowsa XP Media Center, którego już szczerze nienawidzę xP

Pójdzie na tym komputerze ten Windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie windows nie jest najstabilniejszym OS , ale z braku laku .....

 

Praktycznie od początku (rodzina NT potem XP, obecnie W7) Windows jest bardzo stabilnym systemem. Większość problemów stanowi sprzęt, programy zewnętrzne lub jego użytkownicy. A "brak laku" brzmi śmiesznie w kontekście tego.

Zamierzam kupić Windowsa 7 wersję 64-bit, ale tutaj dla mnie zaczynają się schody xP Nie jestem pewien, czy mój komputer udźwignie to.

(...)

W tej chwili mam Windowsa XP Media Center, którego już szczerze nienawidzę xP

Pójdzie na tym komputerze ten Windows 7?

 

Tak ciężko przeglądnąć ten temat, użyć wyszukiwarki, poczytać informacje na stronie MS, w ofertach sklepów? Nawet na stronach z torrentami podawane są wymagania. Litości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Tak ciężko przeglądnąć ten temat, użyć wyszukiwarki, poczytać informacje na stronie MS, w ofertach sklepów? Nawet na stronach z torrentami podawane są wymagania. Litości!

 

Czytałem w internecie i wywnioskowałem, że niby powinno pójść. Wolałem jednak zapytać o zdanie kogoś kto się na tym zna. Ja mówiąc najogólniej znam się dość słabo.

Jeżeli zaśmiecam temat, to przepraszam, nie chciałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam Windowsa XP Media Center, którego już szczerze nienawidzę xP

 

Jeśli tak nienawidzisz XP to w7 też raczej nie polubisz. Chyba że chodzi Ci przedewszystkim o wygląd systemu.

 

Natomiast jeśli chodzi o stabilność windowsów to jest z tym całkiem nie źle, ale XP był jednak stabilniejszy od w7 (o Viście nie wspominając), chyba że to wynika z niedopracowania sterowników i programów pod ten system. Obecnie po pół roku pracy na tym systemie, wiem już co robić i jak na nim pracować by się nigdy nie zawieszał, ale chyba nie o to chodzi ;) IMO porządny system powinien zawsze stabilnie pracować, a nie żeby się dopiero uczyć czego system wymaga do w pełni stabilnej pracy :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...