Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Ostatnimi czasy miałem poważne problemy z rozdzielczością ekranów i ułożeniem ikon. Od jakiegoś czasu po prostu ustawiały się po restarcie tak samo. Poszukałem w necie i żadne z rozwiązań edycyjnych systemu nie pomagały. Dopiero aplikacyjka IconRestorer pomogła (przy starcie robiła porządki).

 

Ostatnio jednak dadmiernie pogrzebałem w systemie i musiałem odinstalować stery od GPU. Po wstaniu systemu i zainstalowaniu sterów M$ wszystko wróciło do normy. Potem spokojnie znowu wrzuciłem stery własne (omegi) i problem nadal nie występuje. Najwyraźniej coś siadło w sterach.

 

Wrzucam to ponieważ szukałem dość długo rozwiązania a przypadkiem na nie wpadłem po niepowodzeniu z innymi rozwiązaniami.

OS: Win7 x64 Pro (z MSDN)

Graf: Zotac GF 8800

 

 

Każdy nowszy system wyciska coraz więcej soków z podzespołów. Na W95 PII-300 wstawał @450MHz, a pod 98 już tylko @375MHz. Nic nowego - zagadnienie równie stare jak sam Windows.

 

Wszystko kwestia konfiguracji :) Mnie XP spokojnie dał się zainstalowac na p200 MMX ze 128MB ramu :) Robił za serwerek i nieźle mu szło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel sterowania -> sprzęt i dźwięk -> wymagaj hasła przy wznawianiu pracy komputera -> nie wymagaj hasła

 

Niestety nie pomogło. Dalej pokazuje się ten ekran logowania przy starcie. Ma ktoś jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

A po co tu jakies pomysły? 10 lat temu autologoanie sie włączało dokładnie tak samo jak i dzis

control userpasswords2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tu jakies pomysły? 10 lat temu autologoanie sie włączało dokładnie tak samo jak i dzis

control userpasswords2

 

Hm, jakoś nie przypominam sobie żeby była potrzeba włączania autologowania bo jak się nie miało hasła do systemu to ekran logowania poprostu nie pojawiał się.

Mógłbyś mi jakoś bardziej łopatologicznie wytłumaczyć jak je włączyć? Co z tą.. komendą(?) trzeba zrobić?

 

EDIT: Już sobie poradziłem, dzieki ZlyUser :)

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem ESET Smart Security i zainstalowałem inny program antywirusowy. W menedżerze urządzeń pozostał jednak Eset Personal Firewall Miniport #558. Wie ktoś jak to usunąć? PPM i odinstaluj nie działa. Poniżej screen.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem niedawno netbooka ASUS Eee PC 1005P(wersja 2GB ram bez systemu) i chciałbym wrzucić na niego Windowsa 7. Przygotowałem bootowalnego pendrive, instalator kopiuje pliki, wybieram ustawienia regionalne i po wciśnięciu "rozpocznij instalację" wyskakuje błąd: "Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD, itd..." i w tym momencie nie wiem co zrobić. Z tego co wyczytałem potrzebne są sterowniki sata, jednakże po ich ściągnięciu, wrzuceniu na pendrive W7 nie wykrywa ich i w związku z tym instalacja utkwiła w martwym punkcie. Jak to rozwiązać? Spróbować zainstalować najpierw XP, a dopiero potem 7? Czy jak, bo już kompletnie nie mam pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem dysk nie działa w trybie IDE? U mnie na 1201N jest tylko ten tryb do wyboru, żeby mieć AHCI trzeba wgrać modowany bios. Sterownik nie powinien być potrzebny. XP wgrałem bez żadnych hocków-klocków, ale z cdromu.

 

Skombinuj zewnętrzny CD-rom najlepiej...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem dysk nie działa w trybie IDE? U mnie na 1201N jest tylko ten tryb do wyboru, żeby mieć AHCI trzeba wgrać modowany bios. Sterownik nie powinien być potrzebny. XP wgrałem bez żadnych hocków-klocków, ale z cdromu.

 

Skombinuj zewnętrzny CD-rom najlepiej...

 

U mnie w 1000P są dwa tryby: zarówno AHCI jak i IDE i bez względu na to w jakim trybie próbuje instalować winde rezultat jest taki sam.

Teraz próbuję z XP - przygotowałem bootowalnego pendrive'a i niby idzie, ale po wybraniu opcji instalowania Windowsa jest monit o braku smartdrive. Była jednak opcja pominięcia tego smartdrive i instalacji bez niego, jednakże po wyborze tej opcji instalacja staje na "please wait while setup copies files to your hard" i tyle.

Kurcze nie mam już pomysłów. Tzn mam - wrzucam na pendrive smartdrv.exe - ale kiedy go odpalić?

 

EDIT

OK. Poradziłem sobie ze smartdrivem, ale po sformatowaniu dysku i skopiowaniu wszystkich plików potrzebnych do instalacji XP przy restarcie wywala błąd hal.dll, a konkretniej komunikat o jego uszkodzeniu i konieczności wymiany. Skopiowałem dobry plik hal.dll pobrany z dll-files.com za pomocą konsoli odzyskiwania systemu windows ale nic nie rusza. Sorki, że o XP w tym topicu, ale cały dzień z tym walczę i już mi ręce opadają. Co możecie mi poradzić w sprawie tego problemu?

 

Jutro spróbuję jeszcze raz zainstalować 7, później XP, jeśli się nie powiedzie chyba spróbuję z Ubuntu.

Edytowane przez misieeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakis straszny dziwny problem z ikonkami na pulpicie, mianowicie znikaja. :(

 

W sobote mialem taki przypadek ze wlaczylem komputer z rano cos tam porobilem przez caly dzien z wiekszymi badz mniejszymi odstepami czasowymi i wszystko bylo ok. Wieczorem po meczu przychodze i brakuje mi czesci skrotow do gier - tak jakby ich wogole nie bylo.

 

Wrzucilem je znowu w te same miejsca i co ciekawe dzis podobna sytuacja. Przychodze po pracy i nie ma ikonek, jak rano wlaczalem komputer to jestem prawie pewien ze byly.

 

To co probowalem to przywrocic kolejnosc ikonek driver sweeperem bo akurat mialem w nim niedzielny backup z pozycjami i nie pomoglo ponadto opcja ze ktos mi zrobil psikusa i je recznie usunal nie wchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakis straszny dziwny problem z ikonkami na pulpicie, mianowicie znikaja. :(

 

W sobote mialem taki przypadek ze wlaczylem komputer z rano cos tam porobilem przez caly dzien z wiekszymi badz mniejszymi odstepami czasowymi i wszystko bylo ok. Wieczorem po meczu przychodze i brakuje mi czesci skrotow do gier - tak jakby ich wogole nie bylo.

 

Wrzucilem je znowu w te same miejsca i co ciekawe dzis podobna sytuacja. Przychodze po pracy i nie ma ikonek, jak rano wlaczalem komputer to jestem prawie pewien ze byly.

 

To co probowalem to przywrocic kolejnosc ikonek driver sweeperem bo akurat mialem w nim niedzielny backup z pozycjami i nie pomoglo ponadto opcja ze ktos mi zrobil psikusa i je recznie usunal nie wchodzi w gre.

 

hmm..... wirus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windowsem 7 64-bit Ultimate.

Natomiast : nie mogę robić mu stanu wstrzymania (STR-3) do RAM-u, ponieważ wywala mi BSOD'a - tak, skręciłem w dół i procesor i RAM i nadal mam ten problem.

 

Drugie : jeżeli przełączam użytkownika to rozdzielczość ekranu sypie się (mam CRT z EDID'em 1600x1200) - np. przechodzę do menu użytkowników i włączam drugie konto i nagle rozdzielczość się zmniejsza do np. 1024x768 (czasem 800x600). Po wylogowaniu tego użytkownika i wrócenia do pierwszego konta, czasem system gubi sterownik albo "ciemny ekran i coś robi" - muszę czekać parę minut na załadowanie tego pierwszego konta, i jak i już się ono załaduje to też rozdzielczość się "psuje" - np. muszę wyłączyć nieraz EDID'a i zmienić częstotliwość odświeżania aby ekran miał takie same parametry co wcześniej.

Do tego dochodzi fakt iż czasem wylogowując to pierwsze konto, sterownik chyba zamarza i jest ciemny ekran, a nie ekran wyboru konta.

Oczywiście jeżeli tylko jeden użytkownik jest zalogowany naraz to żaden z tych problemów nie występuje.

 

Mój trzeci problem natomiast to stan hibernacji. Po prostu strasznie wolno się spowrotem system ładuje.... Opłaca mi się go "normalnie" uruchomić. Oczywiście używam nie-hybrydowego stanu hibernacjii.

 

INFO: ATi 4870 512MB Ram, C2D E5200, 4gB Ram ; stery bodajże 10.4 ATi (kiedy AMD wreszcie zacznie pisać normalne sterowniki.. takie od podstaw... ja wiem że oni dopiero co robią techniczną specyfikację każdej karty... ale... psiamać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakis straszny dziwny problem z ikonkami na pulpicie, mianowicie znikaja. :(

 

PPM na pulpicie i wybranie "Widok/Pokaż ikony pulpitu" nie pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakis straszny dziwny problem z ikonkami na pulpicie, mianowicie znikaja. :(

 

Wygląda na działanie jakieś aplikacji sprzątającej - np Usuń nieużywane ikony pulpitu (jest to gdzieś w systemie), oddzielnego programu (CCleaner itp) lub robaka.

 

Mam problem z Windowsem 7 64-bit Ultimate.

Natomiast : nie mogę robić mu stanu wstrzymania (STR-3) do RAM-u, ponieważ wywala mi BSOD'a - tak, skręciłem w dół i procesor i RAM i nadal mam ten problem.

 

(..)

 

Mój trzeci problem natomiast to stan hibernacji. Po prostu strasznie wolno się spowrotem system ładuje.... Opłaca mi się go "normalnie" uruchomić. Oczywiście używam nie-hybrydowego stanu hibernacjii.

 

W przypadku S3 sprawdź ustawienia Power Managment w bios. Podobnie z hibernacją.

 

W przypadku rozdzielczości może pomóc ustawienie takich samych ustawień na obydwu kontach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..... wirus?

 

Watpie aby wirus za kazdym razem kasowal te same ikonki.

 

PPM na pulpicie i wybranie "Widok/Pokaż ikony pulpitu" nie pomaga?

 

Mnie brakuje tylko niektorych ikonek a nie wszystkich.

 

Wygląda na działanie jakieś aplikacji sprzątającej - np Usuń nieużywane ikony pulpitu (jest to gdzieś w systemie), oddzielnego programu (CCleaner itp) lub robaka.

 

Aplikacje uzywane dosc czesto, co do robaka/wirusa to watpie, przeskanowalem spybotem sprawdze jeszcze ad-aware jak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej stawiał na przerabiany system. Może jakieś nieoficjalne spolszczenie. Programy do porządków w Windowsie... powiedzmy zaznaczona opcja: zablokuj pulpit, i tym sposobem nowo tworzone skróty znikają po restarcie. Sprawdziłbym takie rzeczy najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Windowsem 7 64-bit Ultimate.

Natomiast : nie mogę robić mu stanu wstrzymania (STR-3) do RAM-u, ponieważ wywala mi BSOD'a - tak, skręciłem w dół i procesor i RAM i nadal mam ten problem.

...

 

Spróbuj czy po odłączeniu tego starego dysku też ma problem z wejściem w uśpienie.

To może też być wina któregoś ze sterowników. Instalowałeś coś ostatnio? Np stery do AHCI itp

Sprawdź też pojedynczo kości pamięci i/lub przełóż do drugich slotów. BIOS najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem:

 

po każdym zrestartowaniu systemu (win7pro 64bit), nie działają żadne urządzenia USB. Przez klawiaturę ps/2 muszę przedostawać się do menedżera urządzeń, odinstalowywać wszystkie kontrolery usb (oznaczone naturalnie żółtym wykrzyknikiem...), dać wyszukanie zmian i dopiero wtedy się instalują i uruchamiają. Generalnie jest to dla mnie uciążliwe sporadycznie, bo na codzień korzystam z hibernacji, niemniej czasem kompjutr wymaga restartu a wtedy muka... Sterowniki chipsetu, kontrolera usb zaktualizowane, oszczędzanie energii urządzeń powyłączane.

 

Pomóżcie proszę, będę wdzięczny.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku S3 sprawdź ustawienia Power Managment w bios. Podobnie z hibernacją.

 

W przypadku rozdzielczości może pomóc ustawienie takich samych ustawień na obydwu kontach.

 

Rozdzielczość na obydwu osobno uruchamianych kontach jest taka sama.

Jak już napisałem - dopiero gdy dwa konta naraz są uruchomione to następuje ten problem... Może to wina sterów, albo to że obydwa mają uprawnienia admina...

A S3 w biosie oczywiście ustawiłem zza wczasu.

 

Spróbuj czy po odłączeniu tego starego dysku też ma problem z wejściem w uśpienie.

To może też być wina któregoś ze sterowników. Instalowałeś coś ostatnio? Np stery do AHCI itp

Sprawdź też pojedynczo kości pamięci i/lub przełóż do drugich slotów. BIOS najnowszy?

 

Dobry trop!

Ram sprawdziłem zza wczasu, ale nie wpadłem że moj stary 80gB dysk IDE może być powodem problemów z wstrzymaniem! Sprawdzę to w najbliższym czasie (jutro?).

 

A ja mam dziwny problem:

 

po każdym zrestartowaniu systemu (win7pro 64bit), nie działają żadne urządzenia USB. Przez klawiaturę ps/2 muszę przedostawać się do menedżera urządzeń, odinstalowywać wszystkie kontrolery usb (oznaczone naturalnie żółtym wykrzyknikiem...), dać wyszukanie zmian i dopiero wtedy się instalują i uruchamiają. Generalnie jest to dla mnie uciążliwe sporadycznie, bo na codzień korzystam z hibernacji, niemniej czasem kompjutr wymaga restartu a wtedy muka... Sterowniki chipsetu, kontrolera usb zaktualizowane, oszczędzanie energii urządzeń powyłączane.

 

Pomóżcie proszę, będę wdzięczny.

 

Pozdro.

 

Definitywnie sterowniki chipsetu, magistrala USB.

Przeinstaluj.

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie sterowniki chipsetu, magistrala USB.

Przeinstaluj.

 

"Sterowniki chipsetu, kontrolera usb zaktualizowane, oszczędzanie energii urządzeń powyłączane."

 

jak wyżej... :( Nie przyniosło to skutku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość na obydwu osobno uruchamianych kontach jest taka sama.

Jak już napisałem - dopiero gdy dwa konta naraz są uruchomione to następuje ten problem... Może to wina sterów, albo to że obydwa mają uprawnienia admina...

 

Wygląda na problem ze sterownikami. Uruchomiony dwukrotnie (po sztuce na konto) panel sterowania grafiką gubi się, który z procesów powinien mieć kontrolę nad ekranem.

 

po każdym zrestartowaniu systemu (win7pro 64bit), nie działają żadne urządzenia USB. Przez klawiaturę ps/2 muszę przedostawać się do menedżera urządzeń, odinstalowywać wszystkie kontrolery usb (oznaczone naturalnie żółtym wykrzyknikiem...), dać wyszukanie zmian i dopiero wtedy się instalują i uruchamiają. Generalnie jest to dla mnie uciążliwe sporadycznie, bo na codzień korzystam z hibernacji, niemniej czasem kompjutr wymaga restartu a wtedy muka... Sterowniki chipsetu, kontrolera usb zaktualizowane, oszczędzanie energii urządzeń powyłączane.

 

Zacznij od wpisów w dzienniku systemu - tam musi być coś na ten temat.

Druga sprawa, że jak jest żółty wykrzyknik, to w opisie urządzenia jest powód problemu - zazwyczaj brak sterownika lub brak urządzenia.

 

Watpie aby wirus za kazdym razem kasowal te same ikonki.

Mnie brakuje tylko niektorych ikonek a nie wszystkich.

Aplikacje uzywane dosc czesto, co do robaka/wirusa to watpie, przeskanowalem spybotem sprawdze jeszcze ad-aware jak to wyglada.

 

1. Poproszę screen pulpitu.

2. Czy nie przenosiłeś przypadkiem folderu Pulpitu?

3. Spróbuj dodać taki wpis do rejestru: Utworzenie skrótu na pulpicie - brak reakcji Windows 7 Ultimate (rozwiązany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Nie, nie przenosilem folderu pulpit, jutro sprobuje rozwiazanie z pkt 3.

Dla jasnoci dodam ze jak znikaja to tylko niektre ikonki gier, poki co zdarzylo sie to tylko 2 razy i za oboma razami znikly te same ikonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rozumiem, że jesteś świadomy posiada 2 pulpitów, i że ikonki na lewym pulpicie nie są tymi zaginionymi...?

2. Przez zniknięcie ikonek rozumiesz zniknięcie skrótów, czy zmianę ikon w skrótach na domyślne Windows/inne?

3. Nie bardzo wiem, co to za programik obok zegara - ten z "V. Czyżby serwer VNC? Jeśli tak, to jest opcja, że ktoś łączy się z systemem i kasuje je ręcznie.

4. Skoro zawsze znikają te same ikonki, to:

a) powiedz jakie

b) spróbuj nadać im inną nazwę

c) ustaw im atrybut "Tylko do odczytu"

d) w skrajnym wypadku zabierz innym użytkownikom uprawnienia do ich zapisu/odczytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po każdym zrestartowaniu systemu (win7pro 64bit), nie działają żadne urządzenia USB. Przez klawiaturę ps/2 muszę przedostawać się do menedżera urządzeń, odinstalowywać wszystkie kontrolery usb (oznaczone naturalnie żółtym wykrzyknikiem...), dać wyszukanie zmian i dopiero wtedy się instalują i uruchamiają. Generalnie jest to dla mnie uciążliwe sporadycznie, bo na codzień korzystam z hibernacji, niemniej czasem kompjutr wymaga restartu a wtedy muka... Sterowniki chipsetu, kontrolera usb zaktualizowane, oszczędzanie energii urządzeń powyłączane

 

Sprawdź sprawę biosów do płyty głównej. Poczytaj na stronie producenta opisy czy przy którejś wersji nie wspomniano o naprawie problemów z urządzeniami USB. Jeśli nie posiadasz najnowszego wgraj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie uslugi mozna bezpiecznie (czyli bez szkody dla funkcjonalnosci kompa) wylaczyc w HTPC?

Poza funkcjami HTPC (MediaPortal, filmy z uzyciem DXVA) bedzie na tym chodzil klient torrenta, udostepnianie plikow w sieci, pulpit zdalny (lub VNC), docelowo w przyszlosci udostepnianie drukarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na W7 problemy z kartami serii Audigy, że dźwięk zaczyna strasznie trzeszczeć. Najczęściej dzieje się jak grafa przechodzi z trybu 2d do 3d, czasami nawet bez tego. Działo się odpowiednio na GF7600 i teraz na HD4850. Pomaga zmiana ustawienia głośników z 5.1 na np 2.1 i z powrotem na 5.1

 

Co prawda sterowniki nie są oficjalne, bo od daniela K, ale na XP taki problem nie występował i też nie używałem oficjalnych driverów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na W7 problemy z kartami serii Audigy, że dźwięk zaczyna strasznie trzeszczeć. Najczęściej dzieje się jak grafa przechodzi z trybu 2d do 3d, czasami nawet bez tego. Działo się odpowiednio na GF7600 i teraz na HD4850. Pomaga zmiana ustawienia głośników z 5.1 na np 2.1 i z powrotem na 5.1

 

Co prawda sterowniki nie są oficjalne, bo od daniela K, ale na XP taki problem nie występował i też nie używałem oficjalnych driverów.

 

A jaką masz wersję tych sterowników? Ja mam obecnie 3,7 i dźwięk jest ok, ale jest z nimi taki problem że jak zmieniam ilość głośników z 4.1 na 2.0 przy ustawionym CMSS na Stereo Surround to CMSS zamiast zmienić się automatycznie na OFF to pozostaje Stereo Surround i dźwięk ma dodany jakiś głupi efekt przestrzenny. Trzeba dopiero ręcznie zmienić na OFF. Wcześniej miałem chyba wersję 3,5 i tam nie było tego problemu ale był za to inny - gdy zmieniałem ustawienia tonów wysokich/niskich to głośność spadała ok 2 krotnie (przy tych samych ustawieniach głośności), i tylko przywrócenie domyślnych ustawień tonów wysokich/niskich przywracało normalną głośność. Więc jak widać różne wersje tych sterowników posiadają różne błędy. Dlatego najlepiej przetestować różne wersje. Ja aktualnie zamierzam zainstalować najnowsze 3,8. Są one oparte już o normalną wersję sterownika (wcześniejsze były oparte o bety sterowników) więc liczę że może z tymi będzie już wszystko ok ;) Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że u mnie na 3.6 nie zaobserwowałem takiego problemu. Do poszczególnych trybów są oddzielne ustawienia. Jedynie mikrofon zawsze się przestawiał przy zmianach. Właśnie jak z tym u Ciebie? Ja byłem zmuszony mica podpiąć pod integre, bo doprowadzało mnie to do szewskiej pasji.

 

Daj znać jak będzie zachowywać się siódemka i nowe stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...