Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie co do uslug, bo zawsze myslalem ze jak mam aplikacje ktora korzysta z jakis tam uslug, ktore sa nie wlaczone ale maja wlaczanie manualne to ze ona sama je odpali. Badz tez Windows sam je odpali.

 

Jednak tak sie nie dzieje, jest na to jakas rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np VMware Player, instaluje sobie z 5 uslug ktore ma na odplaniu automatycznym. Myslalem ze jak dam tym 5 uslugom manuale to one sie same automagicznie odpala wtedy kiedy bedzie taka potrzeba. Badz co badz korzystam z tego raz na tydzien czy tam 2 razy wiec nie potrzebuje tych uslug miec caly czas wlaczonych a z drugiej strony jak je wylacze to potem zapominam wlaczyc i odpalam cos w VMware i mi nie dziala i sie zastanawiam czemu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zawsze myslalem ze jak mam aplikacje ktora korzysta z jakis tam uslug, ktore sa nie wlaczone ale maja wlaczanie manualne to ze ona sama je odpali

 

Jak masz usługi ustawione na ręczne uruchamianie to program może ją sobie sam uruchomić wtedy kiedy będzie mu ona potrzebna. I tak zazwyczaj jest, chyba że programista nie przewidzi takiej możliwości. Wtedy niestety trzeba je odpalać samemu.

Sam kiedyś miałem właśnie taki problem z programem i rozwiązałem go przez utworzenie prostego skryptu który najpierw uruchamia potrzebne aplikacji usługi a następnie samą aplikację. Swój skrypt utwórz wg schematu:

net start [nazwa usługi 1]net start [nazwa usługi 2]start [ścieżka dostępu do programu]
Zapisz z rozszerzeniem "bat" i program zamiast przez skrót, odpalaj tym skryptem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w temacie

Chcę reinstalować ww. system, ale nie chcę dokonywać ponownej aktywacji (telefonicznie)

W związku z tym chciałbym przenieść "certyfikat" z obecnego systemu, ale nie bardzo wiem jak

Na innym forum polecono mi program ABR

Użyłem wersji beta dla Windows 7, ale tworzy on u mnie tylko plik tekstowy z zapisanym kluczem do Windows

Czy to tylko u mnie tak? Może ktoś sprawdzić ten program?

Ewentualnie jeśli ktoś zna coś innego co spełnia podobną funkcję to proszę o odpowiedź

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co zrobic z tym irytujacym przeskakiwaniem folderow, mam wlaczony widok jako liste i kiedy klikne na jakis folder to przeskakuje mi o jeden wiersz w dol badz dwa i wtedy otwieram nie ten folder co trzeba,

pewnie banalne ale nie moge sobie z tym poradzic,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, co jest powodem dziwnego "przekolorowania" obrazów wyświetlanych w "Przeglądarce fotografii systemu windows" ??  Zdjęcia wyglądają jakby miały narzucony filt z kremowym przelotem.

 

Przedstawiam screen (z lewej standard, z prawej tak jak powinno wyglądac. Zresztą obramowanie samego zdjęcia w PFSW jest kremowe a nie białe jak być powinno)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, co jest powodem dziwnego "przekolorowania" obrazów wyświetlanych w "Przeglądarce fotografii systemu windows" ??

 

Sterowniki do monitora ;) Odinstaluj je lub zmień przeglądarkę zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, co jest powodem dziwnego "przekolorowania" obrazów wyświetlanych w "Przeglądarce fotografii systemu windows" ??  Zdjęcia wyglądają jakby miały narzucony filt z kremowym przelotem.

 

Przedstawiam screen (z lewej standard, z prawej tak jak powinno wyglądac. Zresztą obramowanie samego zdjęcia w PFSW jest kremowe a nie białe jak być powinno)

 

Dołączona grafika

 

"Model kolorów" dla urządzenia... monitora :) na google bez problemu znajdziesz jak to zmienić. Częsty błąd/feature w przypadku monitorów Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uaktywnić dodatek dreamscene w wersji 64bit? Poprzednio miałem Viste, również 64 bit i tam pojawiło się to w Windows Update a tutaj nie ma:/ słyszałem,że usunięto to w 7,czy to prawda? Dlaczego w ogóle to ruszali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uaktywnić dodatek dreamscene w wersji 64bit? Poprzednio miałem Viste, również 64 bit i tam pojawiło się to w Windows Update a tutaj nie ma:/ słyszałem,że usunięto to w 7,czy to prawda? Dlaczego w ogóle to ruszali?

 

W Google naprawdę sporo jest o tym, wystarczy poszukać ;]

 

Download DreamScene_Win7_x64 SLX83.rar

1: Skopiuj plik DreamScene.dll do katalogu %WinDir%\System32\

2: Skopiuj plik DreamScene.dll.mui do %WinDir%\System32\en-US\

3: Skopiuj plik DreamScene.dll.mui do %WinDir%\System32\pl-PL\

4: Uruchom Dscene.reg

5: Zrestartuj system

6. Kliknij PPM na załączonym wideo (Bokeh) i wybierz pozycję Set as Desktop Background

7: Ciesz się DreamScene na Windows 7 i płacząc obserwuj użycie CPU.

Jak nie zadziała, to poszukaj czegoś na hasło "Windows 7 DreamScene Activator".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak działa szyfrowanie EFS w 7. Szyfruje sobie jakiś plik, robi się on na zielono, i następnie wysyłam go mailem na inny komputer i tam bez problemu można do otworzyć. Czy taki zaszyfrowany plik nie powinien być nieotwieralny na komputerze na którym nie zainstalowano klucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Jak sama nazwa wskazuje EFS słuzy do szyfrowania systemu plików. Jak umiescisz plik poza systemem plików z uprawnionego konta to ci system zdejmie automatycznie szyfrowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje EFS słuzy do szyfrowania systemu plików. Jak umiescisz plik poza systemem plików z uprawnionego konta to ci system zdejmie automatycznie szyfrowanie.

 

 

tak, właśnie sobie jeszcze więcej o tym poczytałem i tak to chyba działa - troche bezsensu, znaczy się dla mojej potrzeby to się nie nada.

 

thx, za potwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, właśnie sobie jeszcze więcej o tym poczytałem i tak to chyba działa - troche bezsensu, znaczy się dla mojej potrzeby to się nie nada.

 

Mały OT, jak chcesz przesyłać zaszyfrowane pliki to albo pakować z hasłem, albo użyć np. narzędzia o nazwie AxCrypt Axantum Software AB | AxCrypt | File Encryption Software

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Czy jest możliwość uruchomienia XP Mode jeżeli procesor nie wspiera wirtualizacji ?

 

Nie wiecie czy są do tego jakieś pacze albo inne tweaki czy jedynym wyjściem jest instalacja Virtual PC ??

 

Jeżeli chodzi o procesor to mam E2160@3.2 ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do posiadaczy plyt amd z sb850, oraz raidem na win7.

u mnie po wlozeniu instalacyjnej plyty z windowsem, wszystko przechodzi ladnie do momentu wyboru dysku. Nie ma tam zadnego, trzeba recznie doinstalowac sterowniki. oczywiscie nie moge ich dodac bo nie ma na liscie dvd, robie to za pomoca usb. dodaje sterownik, cos sie tam instaluje i wychodzi blad, ze nie mozna odnalezc okreslonej sciezki. pomyslalem ze sprobuje jeszcze raz, otwieram przeszukiwanie i dyski juz sa, moge przegladac co na nich jest w tej przegladarce w postaci drzewka do dodawania sterownikow, ale na liscie do wybrania ich nie ma, wciaz stoi w tym miejscu. to chyba raczej nie normalne?

przez przypadek udalo mi sie przejsc ten krok, wiec tak dodaje stery, znow pisze ze nie dziala, wyjmuje plyte, czekam chwile i wkladam znow, po chwili instalacja przechodzi sama do opcji wyborow dyskow i juz dalej leci normalnie.

ale to nie koniec bledow, teraz jest jeszcze gorzej...

wystepuje kilka bledow takich jak:

- nie moge ogladac filmow na youtube, bo gasnie mi ekran, tylko reset pomaga.

- probowalem na roznych sterach, tych nowych ze stron i tych z plyty. wgralem nowy bios. ustawienia w biosie def. Wciaz nic.

- pobralem aktualizacje z windowsa tez nic.

- probowalem zainstalowac najnowszego daemona i po ponowynym uruchomieniu komp juz nie wstaje, tzn wszystko ladnie sie laduje ale jak jest ekran logowania - restet i tak caly czas. odinstalowanie nie pomoglo i czyszczenie rejestru.

 

moze niech sie wypowiedza posiadacze plyt sb850 czy na zwyklym dyku takie problemy sa?

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak/gdzie wyłączyć komunikaty dla plików udostępnionych w sieci, wyskakujące podczas kopiowania nich, metodą przeciągnij-upuść oraz podczas dostępu do niektórych typów (np. archiwów) (komunikat 1, komunikat 2)?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internet explorerze? Opcje internetowe/ Zabezpieczenia/ Lokalny intranet chyba...

 

No tak tylko która opcja? ;)

Poza tym z metody prób i błędów wynika że Lokalny intranet to na pewno nie jest. Jak już to Internet a konkretnie opcja "Uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików" pozwala na pozbycie się jednego z tych komunikatów. Niestety drugi (ten dotyczący kopiowania metodą przeciągnij i upuść) nadal pozostaje. Wie ktoś jak go wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można posadzić. Różnica w wydajności niezauważalna do takich zastosowań a jednak komfort z systemem większy jest w siódemce.

Ja stawiałem komuś na jedno rdzeniowym celeronie z przed 4 lat i 512MB działał. Oczywiście po dołożeniu ramu do 1GB i zmianie dysku na szybszy wszystko chodziło jeszcze lepiej ale mimo to do www itp było nie najgorzej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem w7 na służbowym lapku z Celeronem 2GHz, 512MB RAM oraz bardzo wolnym (transfer ~21MB/s) 20GB HDD i niestety nie działa to zbyt szybko. Choć do zastosowań biurowych przy odrobinie cierpliwości (podczas uruchamiania aplikacji) ujdzie ;). Obecnie mam na nim 1,26GB RAM - myślałem że dzięki temu przyrost wydajności będzie znaczy ale niestety jest tylko nieznacznie odczuwalny. Ostatnio miałem okazję trochę popracować na identycznym lapku (ta sama seria) z Celeronem 1,8GHz, 512MB RAM oraz dyskiem też 20GB (ale nie wiem z jakim transferem) więc nieco słabszy, ale z zainstalowanym XP i ku mojemu zaskoczeniu ten nieco wolniejszy od mojego laptop z XP chodził nieco sprawniej. Co prawda uruchamiał się dłużej ale jak już się wszystko wczytało to chodziło to sprawniej niż u mnie.

Z drugiej strony znajomy który ma netbooka MSI Wind po przejściu na w7 stwierdził że sprawniej to chodzi. Więc ciężko stwierdzić jak to będzie chodzić na tym Turionie, ale myślę że warto spróbować. Przy odrobinie szczęścia nie będzie gorzej a może nawet lepiej ;)

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam znowu jakis smieszny problem z pulpitem, gralem sobie w sc2 wylaczam i nie ma zadnych ikon na pulpicie, co lepsze nie dziala ppm na pulpicie - nie wywoluje sie kontekstowe menu. :(

 

Pasek zadan i tray jest i dziala bez problemu ale te ikonki to juz sam nie wiem. :(

 

EDIT: Co ciekawe restart wystarczyl, glupi ten windows jednak.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem w7 na służbowym lapku z Celeronem 2GHz, 512MB RAM oraz bardzo wolnym (transfer ~21MB/s) 20GB HDD i niestety nie działa to zbyt szybko. Choć do zastosowań biurowych przy odrobinie cierpliwości (podczas uruchamiania aplikacji) ujdzie ;). Obecnie mam na nim 1,26GB RAM - myślałem że dzięki temu przyrost wydajności będzie znaczy ale niestety jest tylko nieznacznie odczuwalny. Ostatnio miałem okazję trochę popracować na identycznym lapku (ta sama seria) z Celeronem 1,8GHz, 512MB RAM oraz dyskiem też 20GB (ale nie wiem z jakim transferem) więc nieco słabszy, ale z zainstalowanym XP i ku mojemu zaskoczeniu ten nieco wolniejszy od mojego laptop z XP chodził nieco sprawniej. Co prawda uruchamiał się dłużej ale jak już się wszystko wczytało to chodziło to sprawniej niż u mnie.

Z drugiej strony znajomy który ma netbooka MSI Wind po przejściu na w7 stwierdził że sprawniej to chodzi. Więc ciężko stwierdzić jak to będzie chodzić na tym Turionie, ale myślę że warto spróbować. Przy odrobinie szczęścia nie będzie gorzej a może nawet lepiej ;)

 

Szybki dysk (a szczególnie w laptopach) to podstawa. Ważniejszy niż 200MHz więcej na procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio sie pogniewalem na MS - co za .......

 

Kupilem na Ebayu (wiem, wiem, takich rzeczy nie kupuje sie na aukcjach) Ultimate - wszystko banglalo ladnie,az do 3 reinstalu.

MS zablokowal mi klucz, dzwonie wiec a oni mi na to,ze licencja jest na firme a nie na prywatnego usera.Mam firme (wlasny business), ale niestety moja firma w pojeciu MS nie spelnia wymagan.Tazke po usilnych probach dojscia do porozumienia z nimi wyszlo na to,ze musze kupic nowego windowsa.

Co za patiafany, co im szkodzi zaktywowac moja kopie, skoro za nia zaplacilem (do tego jest legalna i przeszla test legalnosci), wystarczy klinnac jeden guzik i juz, ale nieoni przeciez nie popuszcza, trzeba wyssac kase od pocziwych ludzi - nie dziwie sie, ze ludzie piraca - sam mialem ochote olac ich i kupic pirata - dla zasady.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...