Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy było w tym temacie ale można zmienić rozmiar ikon ,które znajdują się na Pulpicie bo te to sa Mega Duże jak dla mnie mimo tego iż nosze okulary to i tak są wielgachne :) . Czynności tej dokonujemy w bardzo prosty sposób: Pulpit musi być AKTYWNY i wtedy wduszamy i trzymamy CTRL a przy pomocy rolki w myszce ustawiamy Wielkość Ikon Pulpitu jaka nas satysfakcjonuje .

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Wczoraj windows 7 się zbuntował, a dokładniej hibernacja. Działała, działała aż nagle przestała. Wszystko dzieje się na laptopie toshiba. Wygląda to tak, że gdy wydam polecenie hibernacji ekran robi się czarny i dysk mieli, po ruszeniu myszką ekran się rozjaśnia i widzę swój obrazek usera, nazwę i miejsce na hasło, po wpisaniu tego system normalnie się loguje i tyle.

 

Wyłączałem i włączałem hibernację za pomocą komend powercfg -h off i powercfg -h on, ale to nic nie dało. Sprawa dotyczy x64 eng.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w wątku o DFI ale napiszę i tu może ktoś miał podobny problem:

 

"Zmieniłem Gigabyte z siga na DFI p45 z plusem, wszystko fajnie ale mam mały problem w W7. Na gigabycie po przejściu w tryb uśpienia komp sie wyłączał i później bez problemu mozna bylo go wlaczyc kliknieciem myszy albo z klawiatury. Tutaj taka akcja ze po uśpieniu komp sie po sekundzie sam włącza i wentylator na procu wyje na maksa. Ma ktoś pomysł może jak temu zaradzić ?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem:

Programy z autostartu przestały startować. Konkretnie mam tam jeden program - K10STAT.

Jakieś rozwiązanie? Wrzuciłem tam (do autostartu) inne programy (np. gpu-z), który też nie wystartował. Wczoraj było wszystko OK. Dziś zmieniłem przeglądarkę (opera > Google chrome) i zaktualizowałem sterowniki karty graficznej.

 

edit: Wstępnie rozwiązany - przywróciłem system o kilka godzin do tyłu (jeszcze przed usunięciem Opery).

Problem:

Dołączona grafika

 

Tylko skąd to się wzięło? Przeglądarka? Sterowniki ze strony amd.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

Witam. Mam takie szybciutkie i głupie pytanie. Jestem nowicjuszem, więc mam nadzieję, że pomożecie. Mój system to Windows 7 HP 64 bit.

 

Zrobił mi się taki pionowy pasek z napisem "Wybierz plik do poglądu." Jak to wyłączyć ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie będę kręcił i powiem z góry prawdę. Dostałem zadanie: na virtualnej maszynie postawić W7 i za pomocą narzędzi systemowych stworzyć RAID (bliżej nieokreślony) na jednym dysku. W związku z tym mam tylko pytanie czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Nie proszę o rozwiązanie, bo jeżeli istnieje to je znajdę lub sam do tego dojdę, chcę tylko wiedzieć czy to ma sens czy mam sobie darować bo to niewykonalne.

 

 

Edit: ogarnięte ;p

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam dysk 1Tb i chcę go podzielić na 4 partycje podstawowe po 250 GB, niestety windows podczas instalacji utworzył dodatkową partycję 100 mb(też podstawową) i mogę zrobić już tylko 3 partycje. Czytałem, że formatując dysk innym programem i instalując na nim 7-ke ta partycja się nie utworzy i tu moje pytania: Czy mogę tak zrobić, co przez to tracę? Czy jest jakiś sposób na usunięcie partycji bez reinstalowania systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że formatując dysk innym programem i instalując na nim 7-ke ta partycja się nie utworzy

 

Zeby ta partycja jeszcze sie tak całkiem sama tworzyła...

Instalator Windows informuje o tworzeniu tej partycji i jak się jej nie chce to sie partycjonuje dysk w instalatorze wg własnego widzimisie a nie instalatora. Bez reinstalacji usunięcie tej partycji bedzie problematyczne, szczegolnie ze znajduje się na niej loader. Jak masz domową wersje systemu to nic nie tracisz.

Swoją drogą na co komu 4 partycje podstawowe?

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby ta partycja jeszcze sie tak całkiem sama tworzyła...

Instalator Windows informuje o tworzeniu tej partycji i jak się jej nie chce to sie partycjonuje dysk w instalatorze wg własnego widzimisie a nie instalatora. Bez reinstalacji usunięcie tej partycji bedzie problematyczne, szczegolnie ze znajduje się na niej loader. Jak masz domową wersje systemu to nic nie tracisz.

 

U mnie jednak tworzy się jakby sama tzn. mogę sobie sam ustawić partycję jakie chce, ale przy tworzeniu pierwszej, 100mb jest od wybranej pojemności odejmowane i tworzona jest ta partycja pojawia się ofc okienko z informacją, ale o nic nie pyta. Mam wersje professional 64 bit.

 

Swoją drogą na co komu 4 partycje podstawowe?

 

Do testowania innych systemów :) , a na stawianie wirtualnych mam jeszcze za mało pamięci.

 

edit: Rozwiązane: W instalatorze można rozszerzyć(po uprzednim skasowaniu pierwszej utworzonej partycji) owe 100 mb by stało się pełnoprawną partycją systemową.

 

Co Ty chcesz testowac, ze sie nie zabootuje z partycji rozszerzonej?

W sumie to się walnąłem :damage_wall: , bawiłem się z XP i 2 linuxami i pomieszałem coś w bootloaderze i 2 systemy mi nie odpalały, myślałem, że powodem są właśnie partycje logiczne... Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusić 7ke do udostępnienia połączenia internetowego więcej niż jednemu komputerowi? Teraz przy udostępnianiu muszę wybierać między dwoma połączeniami lokalnymi.

 

Zainwestować w switch będzie chyba najszybciej i najprościej, no i niedrogo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem Windows 7 Ultimate, wywala podczas instalacji bląd sterowników, nie pisze nic jakich , zaraz to się dzieje gdy dziele dysk na partycje. :(

Edytowane przez cyrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było i zastanawiałem się gdzie to umieścić wkońcu wstawiłem tu.

 

Dla wszystkich którzy mają problemy na 7 ze starszymi grami w 256 kolorach jak np Age of Empire 1 i 2 czy Starcraft(normalnie dziala 1.15), fallout itd daje kilka sposobów :

 

 

1) Skrypt - bat zabijający explorera, odpalajacy gre i po wyjsciu z niej odpalajacy explorera jednak nie zawsze to działa.(nizej dla age of empires rise of rome) 

 

taskkill /f /im explorer.exe

start /w empiresx.exe

start explorer.exe

 

2) Innym sposobem jest granie z menu wyboru rozdzielczości w tle(wiem ze brzmi to debilnie, wyczytałem to na necie jednak czasem dziala).

 

3) DirectDraw Compatibility Tool - otwieramy nim exe'ka gry, programik tworzy nam dla tej gry plik rejestru odpowiednio dla wersji 32/64 bit, dodajemy utworzony plik do rejestru i gra działa z normalnymi kolorami.

 

Najlepiej sprawdza się opcja 3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie w 7 gdzies pozmieniac wyglad poszczegolnych elementow okien? Nie chodzi mi tu o PPM -> personalizuj -> kolor okna -> zaawansowane... - bo tutaj jest to dziwnie zrobione i strasznie okrojone. Po pierwsze chcialbym zmienic cale to okno na nie przezroczysta krystaliczna czern (bez tych bialasnych paskow) oraz aby tla folderow, bocznego paska ze skrotami byly szare z bialym tekstem. Tak samo przydaloby sie cos jeszcze od menu folderow do zmian kolorow. Moze ktos doradzic czym i jak mniej wiecej to zmienic? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ktos wie jak wylaczyc to cholerne ostrzezenie o zabezpieczeniach ?

juz probowalem wpisywac jakies klucze do rejestru, wylaczalem to w opcjach internetowych ale nadal pojawia sie ten komunikat,

wiem ze mozna jeszcze to wylaczyc w Zasadach grup ale nie dziala mi funkcja gpedit (windows home premium),

pomozcie :)

Edytowane przez ayabrea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpedit.msc ->

konfiguracja użytkownika (user configuration ->

szablony administracyjne (administrative templates) ->

składniki systemu Windows (windows components) ->

menadżer załączników (attachment manager) ->

lista dotycząca typów plików niskiego ryzyka (inclusion list for low file types) ->

ENABLED ->

.exe

Edytowane przez kwasior500
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosze o pomoc bo mi k.... ręce opadają.

 

Mam Linksys'a WAG54GS po kablu do niego stacjonarka. Bezprzewodowo laptop. I się będziecie śmiać, ale chcę tylko stworzyć sieć domową na tyle, żebym mógł przesłać pliki Laptop - stacjonarka.

 

Grupa robocza ta sama, komputery się widzą, milion klikania na wyłaczenie haseł w sieci domowej i inne głupoty ch.. wie komu potrzebne. Klikam na dysk, udostępnij. I ostatecznie nie działa.

 

Wchodzę: Komputer -> Sieć -> komp 1 -> chce wejść na dysk D, który udostępniłem i wyskakuje:

 

"Nie masz uprawnień dostępu do \\"nazwa komputera w Grupie roboczej"\d. Skontatkuj się z adm siecia aby uzyskać dostęp.

 

Dołączona grafika

 

Ja nie mam siły, jakich k.... udostępnień mu brakuje.

 

Dodam tylko, że pojawiają się elementy udostępnione. Dla plików, które ja dodaję do udostępnionych pojawia się powyższy kompunikat, ale do katalogu users mam dostęp i z niego moge zgrywać. W cmd pingując adresy, jest ok. Ale sieć sieci nie widzi...

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...