Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Grupa robocza ta sama, komputery się widzą, milion klikania na wyłaczenie haseł w sieci domowej i inne głupoty ch.. wie komu potrzebne. Klikam na dysk, udostępnij. I ostatecznie nie działa.

...

 

W 7 ustawisz grupe domową ze wspólnym hasłem.

 

Spróbuj w "zaawansowane ustawienia udostępniania" wyłączyć udostępnianie chronione hasłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam laptopa z podpisu. Gdzie mogę znaleźć obraz płyty do win 7 x64 HP? Podczas instalacji systemu z recovery instaluje się mnóstwo śmiecia, a chcę tego uniknąć niż potem tracić 3 godziny na czyszczeniu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę: Komputer -> Sieć -> komp 1 -> chce wejść na dysk D, który udostępniłem i wyskakuje:

 

"Nie masz uprawnień dostępu do \\"nazwa komputera w Grupie roboczej"\d. Skontatkuj się z adm siecia aby uzyskać dostęp.

 

Ja nie mam siły, jakich k.... udostępnień mu brakuje.

 

Mam podobna jazde u siebie: dwa kompy z Win7 HP (jeden 32-bit, jeden 64-bit), kompy widza sie w sieci, pinguja itd. ale nie ma szans dostac sie do udostepnionych zasobow, ani przez nawe komputera ani po IP.

 

Bo jeszcze w zabezpieczeniach (właściwości > zabezpieczenia) muszą być dodani użytkownicy którzy będą korzystać z danego katalogu przez sieć. Jeśli nie macie ich dodanych to ich dodajcie albo zamiast konkretnych użytkowników dodajcie "Wszyscy" i pełną kontrolę i wtedy każdy kto będzie mieć dostęp do sieci będzie mieć też udostępniony katalog.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa:

To co piszesz, to już miałem zrobione, ale tak czy owak po co tyle komplikacji do takich pierdół.

 

kamil86:

To co napisałeś, pomogło. W tym tkwił problem. Tylko takie pytanie jeszcze mam. ja zaznaczyłem tam z tej listy "Wszyscy". Ale tam nie wyświetla mi nazw użytkowników, nie jest w stanie jej wyszuać. Jeśli miałbym kilka osób w takiej sieci, to nazwę sieciową każdego musiałbym od każdego brać i każdego z osobna tam wpisywaać?

 

I poza tym wszystkim mam jeszcze takie pytanie:

W7 na Laptopie. HDD = 500GB. Jest jedna ta mała partycja 400MB ( utworzona przez W7 na jego jakieś cele... ), C~250GB i D~250GB.

 

I na tej partycji D mam nagrany HDDRecovery ( folder ). I że niby na jego podstawie robię obraz płyt do odzyskiwania systemu. U mnie coś jest nie tak i nie mogę utworzyć pierwszej płyty ( 3 razy próbowałem ). Dzwoniłem do Toshib'y i powiedzili mi, że ja to mogę nawet usunąc, w sensie, że obraz systemu, z którego system odzyskuje W7 jest wogóle gdzieś indziej, na jakiejść specjalnej partycji, której ja nigdzie nie widzę i nie zobaczę, nawet z poziomu W7 zarządzanie dyskami. Czy to jest prawda? bo śmiem w to wątpić, gdyż gdzie to by miało być? Partycję jak sumuję C+D+ ( ta mała dla W7 ) to wychodzi równo pojemność dla 500GB. Więc gdzie miałaby być ta dodatkowa partycja, której nie widzę, z której miałby hddrecovery przywracać system.

 

Bo mi na Info Toshiby powiedzili, że jak ponownie zainstaluję system z HDDRecovery, to przy okazji ponownie system utworzy nowy obraz i będę mógł go nagrać z tego d:\hddrecovery... Ale zrobiłem tak jak mówili i wciąż błąd przy nagrywaniu ( nie może odczytać jakiegoś pliku ). <- może nagrywarka jest skopana, płytki dobre Verbatima. Się zastanawiam, co z tym zrobić. Poza tym jeśli ten cały hddrecovery miałby być jeszcze gdzieś indziej na jakiejś specjalnej partycji, to po jakiego ch... mam go nagrywać na DVD... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś, pomogło. W tym tkwił problem. Tylko takie pytanie jeszcze mam. ja zaznaczyłem tam z tej listy "Wszyscy". Ale tam nie wyświetla mi nazw użytkowników, nie jest w stanie jej wyszuać. Jeśli miałbym kilka osób w takiej sieci, to nazwę sieciową każdego musiałbym od każdego brać i każdego z osobna tam wpisywaać?

 

A wpisujesz nazwy użytkowników znajdujących się na komputerze na którym udostępniasz zasoby czy użytkowników z innych komputerów? Jeśli z innych komputerów to nic dziwnego że ich nie wyszukuje bo ich nie ma. Na tej liście są tylko użytkownicy lokalni (na których możesz się zalogować na komputerze na którym udostępniasz zasoby), na których się loguje gdy chcesz uzyskać dostęp do zasobu sieciowego (gdy masz włączone udostępnianie chronione hasłem). Natomiast jeśli masz wyłączone hasło to wszyscy próbujący uzyskać dostęp do zasobów sieciowych, automatycznie logowani są jako gość.

 

Sprobuje, choc w moim przypadku nie mam komunikatu o braku dostepu, tylko ze "nie mozna odnalezc okreslonego zasobu" czy cos w ten desen.

 

A jak wpiszesz tylko "\\[adres ip]" to wyświetla się wskazany komputer oraz jego zasoby? Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie...

 

Dostaje taki komunikat, zarowno po dwukliku na ikonke jak i po wpisaniu IP:

siec.JPG

 

Komp, do ktorego chce sie dostac, ma IP przypisane na stale (spoza puli DHCP, wiec konflikt adresow odpada), sa na niego przekierowane na routerze porty 22 (dla ssh) i 80 (dla web intrerface utorrenta). Zeby bylo weselej, jestem w stanie z nim nawiazac polaczenie przez ssh oraz otworzyc wspomniany web interface z tej samej maszyny, z ktorej nie moge uzyskac dostepu do zasobow, odwolujac sie przez adres wewnetrzny.

Komp, z ktorego wchodze, ma IP z DHCP i oba kompy sa jedynymi w sieci (oba po wifi). Zmiana IP na stale, zamiast DHCP, nie pomaga.

 

Oba kompy sa niby czlonkami tej samej grupy domowej oraz pinguja sie wzajemnie bez problemu.

 

Zeby bylo smieszniej, to gdy na HTPC probuje uzyskac dostep do COSTI-KOMPUTER, to wyskakuje mi monit o nazwe uzytkownika i haslo. W grupie domowej udostepnianie chronione haslem jest wylaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak połączysz kompy kablem lub utworzysz połączenie AdHoc między nimi, to też sieć nie działa? Jeśli działa to poszukaj w ustawieniach rutera funkcji "(wireless) user isolation" lub podobnej i ją wyłącz (więcej o tym błędzie znajdziesz jak poszukasz 0x80070035).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wzialem za google z tym kodem bledu i moje podejrzenia okazaly sie sluszne - winna byla wylaczona usluga "Pomoc TCP/IP NetBIOS". Po jej uruchomieniu zahulalo od razu z glownego kompa do HTPC udalo sie bezbolesnie dostac, natomiast w druga strone caly czas mam:

htpc_pass.JPG

 

EDIT: rozgryzlem. :D Na obu kompach mialem taki sam login, tyle ze na jednym bylo haslo, a na drugim nie. Ustawilem takie samo haslo na obu kompach, wpisalem w powyzszym okienku i dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo zniknął mi Remote Desktop Connection z Start>>All Programs> Accessories i nie mogę się łączyć teraz zdalnie bo innego sposobu nie znam niestety:/ jak to przywrócić? wersja x64,wcześniej all działało dopiero dziś zauważyłem że zniknęła mi ikona.

 

 

EDIT:Dobra jestem cepem:P sam go sobie na pulpit wyciągnąłem a teraz go szukam... już nie moja godzina...

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę pozbyć się menu głównego (Plik, Edycja, Widok..) z okien Explorera. Pojawiło się kiedyś i próbowałem już kilku metod:

- Organizuj -> Układ -> Pasek Menu odznaczone

- jakiś sposób przez edycję rejestru

- sposób przez edycję zasad grup

- w Opcjach folderów Zawsze pokazuj menu odznaczone

 

I nic nie pomogło.. Znacie jakiś skuteczny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą stronę widziałem i wykonywałem tamte wskazówki.

Poradę 4). z drugiego linka podała mi przed chwilą Picasso na swoim forum

1. Start > w polu szukania wklep regedit > w kluczu (tak, klucz IE mimo że chodzi o Windows Explorer):

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\ShellBrowser

 

... skasuj wartość ITBar7Layout.

 

2. Po tym zresetuj system. Skasowana wyżej wartość powinna się odbudować.

 

i ta zadziałała.

 

W każdym razie też dzięki.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Mam problem z Win7. Od 3 miesięcy systemik sobie ładnie śmigał. Zainstalowany na ssd, użytkowany głównie do boinc. Wczoraj po południu zaczął mi niemiłosiernie czytać/zapisywać na dysk, tak że zrobienie czegokolwiek było bardzo utrudnione. Zostawiłem go na noc, ale rano było w dalszym ciągu to samo, więc go zresetowałem. Od tego momentu, system nie wstaje, po latających kropeczkach pojawia się tylko czarny ekran i kursor. Nic nie działa, dysk zaczyna mielić i po parunastu sekundach reset. I tak w kółko.

 

Teraz tak, nie działa safe mod, ani inny tryb z menu f8. Naprawa też nic nie daje, żadnych obrazów ani punktów przywracania nie mam. Jak to ruszyć bo skończyły mi się pomysły. Poprawek nie instalowałem ( może w tym problem )? Jedyna zmiana, to instalka catalysty 10.10, ale kilka dni chodziło bez żadnych problemów.

 

Opcją jest format, ale nie wierzę, że system sam z siebie może być tak nie dopracowany, że padnie i nic nie jest się w stanie zrobić. Jajca by były dopiero, jakby to był mój komp do codziennej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krok po kroku tak jak jest napisane w ---> tym <---oto artykule i po każdym ponownym uruchomieniu systemu pasek Mi znika :/ Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje ale jest to bardzo denerwujące bo nie che Mi się po każdym uruchomieniu od nowa robić pasek i dodawać do niego potrzebne skróty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość TornadoNew

Witam. Posiadam system Windows Home Premium 64 bit. Kupiłem go około pół roku temu za jakieś 400 zł...

 

Dzisiaj rano wbijam na komputer, odpalam i wyświetla mi się czarne pole " TWÓJ WINDOWS NIE JEST ORYGINALNY "

 

 

LOL ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz albo zadzwoń do Microsoft'u (http://www.microsoft.com/poland/licencje/menu/kontakt.aspx) - tam dowiesz się wszystkiego. Jeśli masz oryginalny system (i dokumenty to potwierdzające) to nie powinno być żadnego problemu.

 

BTW nie podawałeś komuś swojego klucza produktu przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Mam problem z Win7. Od 3 miesięcy systemik sobie ładnie śmigał. Zainstalowany na ssd, użytkowany głównie do boinc. Wczoraj po południu zaczął mi niemiłosiernie czytać/zapisywać na dysk, tak że zrobienie czegokolwiek było bardzo utrudnione. Zostawiłem go na noc, ale rano było w dalszym ciągu to samo, więc go zresetowałem. Od tego momentu, system nie wstaje, po latających kropeczkach pojawia się tylko czarny ekran i kursor. Nic nie działa, dysk zaczyna mielić i po parunastu sekundach reset. I tak w kółko.

 

Teraz tak, nie działa safe mod, ani inny tryb z menu f8. Naprawa też nic nie daje, żadnych obrazów ani punktów przywracania nie mam. Jak to ruszyć bo skończyły mi się pomysły. Poprawek nie instalowałem ( może w tym problem )? Jedyna zmiana, to instalka catalysty 10.10, ale kilka dni chodziło bez żadnych problemów.

 

Opcją jest format, ale nie wierzę, że system sam z siebie może być tak nie dopracowany, że padnie i nic nie jest się w stanie zrobić. Jajca by były dopiero, jakby to był mój komp do codziennej pracy.

 

Stawiam na jakiegoś wira lub inne podobne świństwo. Tu bym formata robił dla pewności że nic nie zostanie.

Nie instalowanie poprawek systemu nie jest rozsądne ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem zrobiłem formata, system działa, ale jest inny problem.

Mianowicie, dysk ssd ( A-Data 32GB chyba jedne z pierwszych ) jest praktycznie non stop używany. Po wgraniu się systemu, jeszcze przez jakieś 2 minuty mieli ostro i potem przestaje. Niestety każda czynność powoduje straszne doczytywanie i brak reakcji przez kilka sekund na cokolwiek. Przeglądanie ustawień systemu - ciągłe długie doczytywanie. Ten sam problem był na moment przed padem systemu ( tylko czarny ekran i kursor ). Wszystkie ciach!łki z faq powyłączane. Właśnie instaluje poprawki co skutkuje tym, że system zacina się co kilkanaście sekund na około 5 sekund. Nawet ten tekst który teraz piszę, to zacina się i dopiero po chwili wskakuje. :D

Nie będzie to chyba wina samego systemu, bo instalacja Win7 trwała bardzo długo, obstawiam coś z dyskiem.

 

Idę do wątku o ssd, ktoś ma pomysły co sprawdzić i jak przetestować dysk pod kątem jego winy, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!


Chciałbym prosić was o pomoc w zlokalizowaniu usterki w moim "kochanym" systemie.

No więc kiedy wyskakuje mi okno dialogowe "zapisz/otwórz" program, którego ono dotyczy zawiesza się w momencie kiedy kliknę na "komputer", przeglądając inne foldery tam dostępne nic się nie dzieje. Dodam, że mam 7 pro x64.

A teraz o tym co zrobiłem sam:
Czytając o tym w google dowiedziałem się, że dużo osób ma z tym problem, jednakże ludzie na anglojęzycznych forach nie chcą sobie pomagać, a więc nic nie znalazłem, oprócz tego "Open a File Explorer window, go to Organize menu, then Folder and Search Options, then uncheck both boxes under Navigation pane." nic jednak to nie dało. Widziałem też taki sposób "Standard fix is to open My Computer and r-click on and Disconnect any
unreachable drives." jednakże nie znalazłem tej opcji.

Da się rozwiązać jakoś mój problem czy tylko pozostaje tylko "najlepsza metoda" zwana też formatem?


Pozdrawiam
Krzychu


Okazało się, że to niepozorny PC Suite od SE i jego folder w moim komputerze był przyczyną tak wielkich problemów. Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. 

 

Mam w tej chwili 3 hdd w kompie: 

 

1. SSD system 1 partycja 

 

2. Seagate 2 partycje 

 

3. Samsunga 2 partycje 

 

Na wszystkich systemach są partycje systemowe (system był instalowany oddzielnie na każdej z nich, zainstalowane win7). 

 

Testowałem wydajność ssd na różnych kanałach z mobo i niestety po którejś

 zabiegu poleciały mi wszystkie 3 partycje systemowe. Na ssd był nowy system wieć nie ma problemu ale na reszcie są niestety dość ważne dane. 

 

Eksplorator windowsa pokazuje mi wszystkie partycje ale systemowe z Seagate i Samsunga są niekatywne. 

 

Co z tym można zrobić?? Jakiś program do odzysku partycji/danych?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...