Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Co na temat możliwości kupna systemu z allegro (konkretnie windows 7 ultimate) za 399zł "made in USA" mówi licencja? Ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat a z tego co mi wiadomo to licencję można przeczytać po otwarciu pudełka. I proszę nie odpowiadać w stylu "wydaję mi się...".

 

Na naszym rynku ceny zmuszają do piractwa a jak człowiek chce uczciwie kupić system to wciskają mu OEM'y na 1 płytę główną. W dodatku sami nie wiedzą i co rusz zmieniają licencję bo jeden widzi to tak drugi tak. U mnie kupno OEM to strata pieniędzy a jak kupię BOX to w przyszłości i upgrade taniej się kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie wiem czy pisać tutaj czy w innym temacie...

Problem dotyczy Wifi w Win 7 64bit na lapku MSI cx700.

 

Mam w domu sieć z modemem adsl i routerem cerberus. Połączenie z adsl jest ok, stacjonarny po kablu łączy się elegancko tylko lapek odkąd włączyłem bluetooth ma problemy z wifi. Wcześniej wszystko było ok. Teraz po każdym ponownym uruchomieniu nie widzi żadnej dostępnej sieci. Jedyną radą jest przeinstalowanie karty(pierwsza pozycja na screenie) następnie muszę ponownie wpisywać hasło dostępu... Po każdej takiej akcji przy "M$ virtual wifi miniport adapter" wyskakuje mi kolejny numerek(#+1). Dodam jeszcze że za każdym razem od początku muszę włączać wifi przyciskiem na obudowie bo nie idzie ustawić żeby był zawsze włączony. Windows twierdzi że ma najnowsze sterowniki do karty. Na stronie producenta nie ma sterowników do 64bit(wtf?!) Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnio sie troszeczke zdenerwowalem na win xp i postanowailem ze zainstaluje win 7. No wiec instaluje itd wszystko pieknie ladnie , i dochodzi do momentu zakonczenia instalacji no wiec czekam i czekam i nagle jakby wystepuje wygaszacz ekranu , tzn ekran sie wylacza , nic nie wyskakuje a zielona lampka na przycisku zmienia kolor na czerwony ;/ wiec czekam jakies 5-10 minut potem klikam pare razy enter spacje enter i resetuje kompa , po zresetowaniu wystepuje bląd przy wlaczaniu komputera , tzn pierw normalnie sie wlacza windows a przed pokazaniem pulpitu wyskakuje okienko z informacja ze windows nie dokonczyl instalacji i owa bedzie kontynuowana po zrestartowaniu komputera , komp sie po 15 sec. restartuje i znowu wyskakuje ten sam blad , próbowałem w trybie awaryjnym ale jest to samo ;/

 

komp

MSI MS-6785 , SiS 648FX

Intel Pentium 4 , 3000MHz

2GB ramu ddr

radeon 9500/9700 series 128mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z Was zapodal sobie SP1 w win 7 64 bit PL ?

Wyszukiwarka naszego forum mnie nie poinformowala o tym, wiec pisze to jako "nic zlego".

Mam aktualizacje automatyczne wlaczone i SP1 majacy ponad 800 mb, zostal "okrojony" do troszke ponad 100 mb.

Zrobilem to i mam teraz win 7 PL (tak mialem), ale teraz z sP1 :)

Zrobilem to, poniewaz.... poniewaz :)

 

Dołączona grafika

 

Bedzie na dole znak wodny w prawym dolnym rogu, mowiacy o kopii systemowej.

Mozna go usunac tym:

 

Download RemoveWatermark_20090509.rar from Sendspace.com - send big files the easy way

 

Wystarczy uruchomic bitowosc i momencik poczekac.

Jak zostanie sprawdzona legalnosc, to musi sie pojawic "Y".

Klikamy "Y" i chwilke czekamy.

Jak wszystko bedzie OK, to klikamy enter i restrat komputerka.

Po restarcie nie powinno byc znaku "wodnego" w prawym dolnym rogu.

 

Tu SP1 dla win 7 32/64 bit:

 

http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2010/10/windows-7-service-pack-1-rc-dla-wszystkich.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Windows 7 Professional x86 + GF6200 AGP.

 

Otóż zmieniam ustawienia kolorów (dla Aero), a efekty widać tylko na pasku zadań. Obramowanie okien pozostaje całkiem przezroczyste, nawet odznaczenie opcji "Włącz przezroczystość" nie daje efektów (pasek zadań okej). Co może być nie tak? Wiem, że to stara karta graficzna, ale z Aero powinna współpracować bez problemów. Dodam, że najnowsze sterowniki nie działają poprawnie z moją kartą, próbowałem kilku wersji i działają m.in. wersje 185.85 i 96.85 (dla Visty).

 

Dodatkowo wynik otrzymywany w 3D Marku 2001SE jest o 20-30% mniejszy niż pod XP (stery 93.71), a działanie starszych gier pozostawia wiele do życzenia (nawet CS 1.6 pod XP trzyma cały czas te 60FPS, a pod 7 po prostu "muli").

 

Ma ktoś może wypróbowane sterowniki do starszych kart pod ten system? Przeszukałem internet i raczej były polecane te których używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie da sie zrobic tak zeby explorer otwieral moj komputer a nie Biblioteki ?

 

Prawoklik na explorer -> z listy prawoklik na Windows Explorer i wybierasz Properties. W okienku, które wyskoczy w polu target dajesz %SystemRoot%\explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} i zatwierdzasz.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2 dni i poza poprawkami nic konkretnego nie widzę.

 

To jak go masz to mam pytanie czy naprawili takie 2 błędy:

1. Błąd z brakiem funkcji wyłączania autorozmieszczania w folderach.

2. Błąd ze znikającą po wylogowaniu się czcionką używaną w wierszu poleceń, przez co po ponownym zalogowaniu się w CMD napisy były takim drobnym druczkiem, i pomagało tylko ponowne uruchomienie kompa.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak go masz to mam pytanie czy naprawili takie 2 błędy:

1. Błąd z brakiem funkcji wyłączania autorozmieszczania w folderach.

2. Błąd ze znikającą po wylogowaniu się czcionką używaną w wierszu poleceń, przez co po ponownym zalogowaniu się w CMD napisy były takim drobnym druczkiem, i pomagało tylko ponowne uruchomienie kompa.

 

1. Nadal brak możliwości wyłączenia.

2. Chyba poprawione, co prawda po instalacji miałem malutką czcionkę, ale ustawiłem i kilka razy uruchamiałem kompa ponownie, kilka razy wylogowywałem się i "trzyma czcionkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam następujący problem. Jakiś miesiąc temu kupiłem w esc.pl komputer, po zainstalowaniu windowsa 7 i wszystkich dołączonych sterowników co jakiś czas system się nie uruchamiał, pojawiał się BSOD. Odesłałem komputer do esc na gwarancji żeby posprawdzali czy wszystko jest w porządku ze sprzętem. Po 2 dniach dostałem go z powrotem, serwis stwierdził że wszystko jest ok i że testowali go na Win 7 i im wszystko działało. Zainstalowałem cały system od nowa ale błędy wciąż się pojawiają. Zrzut z dziennika zdarzeń odnośnik

 

Z góry dziękuje za rady jak się pozbyć tych błędów

 

Mój komputer:

Procesor: Intel Core i5-7650 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

Płyta główna: DFI LanParty DK /intel P55/

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: Asus Radeon HD4850 CuCore TOP 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223L SATA LightScribe

Zsilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

Edytowane przez Suchoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyc komputer. Wtedy się nie będą pojawiały....

 

Większosc błędów wynika z awarii systemu(BSOD/nieplanowany restart).

 

Zainteresuj się 11 bo to problem z dyskiem lub kontrolerem.

 

Poza tym informacje z BSOD dostarczają znacznie więcej informaqcji o problemie niz nic nie znaczący zrzut ekranu z widokiem na zdarzenia systemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam następujący problem. Jakiś miesiąc temu kupiłem w esc.pl komputer, po zainstalowaniu windowsa 7 i wszystkich dołączonych sterowników co jakiś czas system się nie uruchamiał, pojawiał się BSOD. Odesłałem komputer do esc na gwarancji żeby posprawdzali czy wszystko jest w porządku ze sprzętem. Po 2 dniach dostałem go z powrotem, serwis stwierdził że wszystko jest ok i że testowali go na Win 7 i im wszystko działało. Zainstalowałem cały system od nowa ale błędy wciąż się pojawiają. Zrzut z dziennika zdarzeń odnośnik

...

 

... i pochwal się jakie to "wszystkie dołączone" sterowniki instalowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset Driver

|

|

|_Intel® Chipset Device Software for Windows 7

| Chipset\Intel\P55\Setup.exe

 

 

 

 

Audio Driver

|

|_Hotfix package for Windows XP 64-bits

| Audio\KB901105.exe

|

|_Realtek High Definition Audio for Windows

Audio\5923_PG283_Win7_Vista_XP_UAAV10a-5013\Setup.exe

 

Network Driver

|

|_Intel 82578DC LAN Drivers

LAN\Intel_LAN\82578DC\Autorun.exe

 

 

RAID Driver

|

|_RAID Floppy Driver For Windows 64-bits

| RAID\P55\f6flpy6486\

|

|_JMB36X Drivers

| RAID\JMicron\JMB36X_WinDrv_R1.17.50_WHQL\setup.exe

|

|_JMB32X Drivers

RAID\JMicron\JMB32x_RaidConfigurer_v0.09.44\setup.exe

 

+ najnowsze sterowniki do karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze raz czystą instalkę, dołóż najnowsze Catalyst 10.10, dźwięk i wifi czy tam lan to co znajdzie Windows Update i zobacz jak to się będzie zachowywać. Poza tym zawsze uważaj co instalujesz. Minimalizm w tej kwestii wg. mnie wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułem że po instalował bez namysłu :D ...po co te sterowniki do raid którego nie używasz? Po co w ogóle jmicron którego pewnie też nie używasz, najlepiej wyłączyć ten dodatkowy kontroler w biosie.

 

I jw. minimalizm w sterownikach to podstawa! Instaluj tylko to czego win 7 sam nie potrafi i widać w menedżerze urządzeń że nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze raz czystą instalkę, dołóż najnowsze Catalyst 10.10, dźwięk i wifi czy tam lan to co znajdzie Windows Update i zobacz jak to się będzie zachowywać. Poza tym zawsze uważaj co instalujesz. Minimalizm w tej kwestii wg. mnie wskazany.

Tak zrobiłem i dzisiaj rano znowu BSOD. Ogólnie jeśli występują błędy to wtedy gdy komputer jest 'zimny' i nie był włączany od kilku godzin.

 

Zrzut z BlueScreenView

Dziennik zdarzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko klawiature. Ale teraz to i tak chyba nic nie da bo bsod jest co chwile i w ogóle nie jestem w stanie uruchomić windowsa, nawet w trybie awaryjnym. Najczęściej się pokazuje błąd Memory Management ale nie mam jak pokazać zrzutów ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...