Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Piszę tutaj bo mam pewien problem. Gdy zainstaluje win 7 wszystko jest ok, ale gdy zainstaluje wszystkie sterowniki i inne potrzebne programy to niestety ale Windows się zawiesza. Po każdym resecie Pc Windows działa ok 2 do 5 min i znowu się zawiesza i tak za każdym razem. :angry:

 

Mój pc to:

Procesor Intel Core 2 Duo e4500

Płyta Głowna Asus P5B-E

Ramy 2x 2gb Kingston 800

Grafika Geforce 9600GT

Zasilacz 500W Modecom LOGIC 12CM

 

Bo pewnie instalujesz jakieś niepotrzebne sterowniki.

 

Pochwal się dokładnie jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trix33 -> miałem kiedyś taki sam objaw przycinajacego sie dzwięku na win7 :/ męczyłem się z tym problemem ze 2 miesiące i zrezygnowałem z win 7 na rzecz XP z SP3 na którym nie mam najmniejszych problemów z przycięciami dźwięku do dnia dzisiejszego. Na sam początek sprawdź opóźnienie generowane przez kartę muzyczną tym programem -> DPC latency Checker v1.2.0 do znalezienia w google, wyłącz program do odtwarzania muzyki i załącz ten program który wyżej wymieniłem, sprawdź na sam początek "current latency" w tym programie i podaj wartości.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym nie wyłączać całkiem UAC. Jest na to jakiś inny sposób? Mam jeszcze jeden "problem". Kiedy usuwam coś na dysku USB to musze klikać przycisk z tarczą "Kontynuuj" To też jest przez UAC? Da sie to jakoś wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Wolał bym nie wyłączać całkiem UAC. Jest na to jakiś inny sposób?

 

Wrzucic w autostart przez harmonogram zadań z ustawionym adminem.

 

Mam jeszcze jeden "problem". Kiedy usuwam coś na dysku USB to musze klikać przycisk z tarczą "Kontynuuj" To też jest przez UAC? Da sie to jakoś wyłączyć?

 

Partycja NTFS i zle ustawione uprawnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos dobry recept na wyeliminowanie cyrkow jakie sie dzieja na tym systemie (32bit) z karta audigy 2 value? Dzwiek wymaxowany, a wszsytko gra ciszej o jakas 1/3 wzgledem xp. W grach cyrki, w pesie jakis metaliczny komentarz, trybuny o polowe ciszej, gwizdka nie slychac prawie w ogole. Rece opadaja (zupelnie jakby wlaczony byl tryb 5.1 i odpalony jedynie na dwoch glosnikach) W foobarze nawet nie moge wybrac formatu wyjsciowego (szare pole). Stery zainstalowane najnowsze, nawet drugi raz w trybie zgodnosci (o zgrozo) jak ktos radzil. A tak mi sie dobrze siedzialo na xp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB Audigy Series Support Pack 3.8 (04/19/2010)

obsługiwane karty:

- Audigy

- Audigy 2

- Audigy 2 ZS

- Audigy 4

 

Value tu nie widze, wiec chyba zostalo mi tylko SB P17X Series Support Pack 2.7. Czesciowo rozwiazalem problem instalujac ALchemy i dodajac recznie pesa (wszystkie gry tak trzeba dodawac?). Ale w systemie nadal cos mi nie pasuje z glosnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś producentem swojego komputera a licencja jest przyklejona do Twojego komputera. W razie poważnej modernizacji w przyszłości będziesz musiał kupić po raz kolejny.

 

 

Jak dla mnie licencje OEM to MS może sobie wsadzić gdzie słońce nie dociera...cwaniacki pomysł robienia kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś producentem swojego komputera a licencja jest przyklejona do Twojego komputera. W razie poważnej modernizacji w przyszłości będziesz musiał kupić po raz kolejny.

 

 

Jak dla mnie licencje OEM to MS może sobie wsadzić gdzie słońce nie dociera...cwaniacki pomysł robienia kasy...

 

To nie do końca tak.

Znajomy ma xp właśnie oem i w razie poważnej modernizacji (np. płyta główna) wystarczy telefon do Microsoftu, krótka rozmowa i wyjaśnienie sytuacji, oni problemów nie robią. Wciąż ma oem i mu dobrze służy, choć ze starego kompa to praktycznie nic nie zostało :D

Edytowane przez rudy 102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Od momentu wprowadzenie Win7 na rynek licencja ulegla zmianie, takze Twojego kolege obowiazuje starsza wersja.

 

Licencja OEM dla uzytkownika koncowego w ostatniej wersji wyszła w 2005 roku. Od tego czasu nic się nie zmieniło.

 

W W7 została zmieniona tresc licencji dla producentów OEM.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos z was korzysta z foobara na tej windzie? Mam problem z jednym ficzerem. Na xp dzialal ok a tu jest problem. Chodzi mi o podwojne klikniecie na pliku z muzyka co dodawalo utwor do listy nie kasujac jej (opcja w foo "set enqueue as default action"). Tutaj widze ze w windowsie jest cos pozmieniane i akcja podwojnego klikniecia jest traktowana jako odtworz i kasuje mi cala liste w foo. Musze za kazdym razem wybierac z menu kontekstowego "enqueue in foobar" co mnie denerwuje. Foobar jest najnowszy. Zrobilem myk dodajac w rejestrze przelacznik /add do kliku formatow i dzialalo to ale tylko do restartu systemu, pozniej wszystko znow nie dziala jak powinno. Jakies pomysly?

 

edit: ok problem zazegnany, problem byl w jak sie okazalo nie do konca kompatybilnym z win7 tc powerpackiem

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie systemu z XP na 7 nie działa mi wejście mikrofonu na froncie obudowy. Moja płyta główna to Abit IP-35E, kodek to ALC888. Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony Realteka, ale nic nie pomogło.

 

W panelu realteka tam gdzie masz opcje wyjść jest jakaś zakładka z zaawansowanymi ustawieniami i musisz zaznaczyć albo odznaczyć "wykrywanie gniazd panelu przedniego" czy coś takiego. Na pewno jest jedna opcja którą musisz zmienić. i wtedy śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak zablokować możliwość zapisu na USB? (inaczej USB w trybie tylko readonly).

Szukałem informacji w necie ale metody skuteczne na XP nie działają na W7 64bit

 

 

Uruchom Edytor rejestru (regedit.exe), następnie przejdź do tego klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

 

Jeśli nie znajdziesz StorageDevicePolicies to utwórz taki klucz, kliknij go i utwórz Wartość ciągu Dword o nazwie: Write Protect

 

Aby zablokować zapis ustaw wartość na 1 (podczas próby zapisu plików pojawi się komunikat: The disk is write-protected. Jeśli chciałbyś odblokować zapis, ustaw wartość na 0.

 

W/w zmiany zadziałają bez restartu peceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...