Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy około 30% użycie procesora przez svchost.exe na win 7 64 professional jest normalne czy z czymś może być problem? Nie zaobserwowałem tego cały czas, ale przy bezczynności lub podczas pracy w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy około 30% użycie procesora przez svchost.exe na win 7 64 professional jest normalne czy z czymś może być problem? Nie zaobserwowałem tego cały czas, ale przy bezczynności lub podczas pracy w internecie.

 

Sprawdz czy ten proces faktycznie jest svchostem, sprawdz czy nie jest odpalany czasem z innego katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirus to chyba nie jest, przynajmniej na pewno nie sam plik svchost.exe, odpala się z odpowiedniego katalogu i przeskanowany też został.

Konkretniej jest to wystąpienie Local Service And No Impresion, a jeszcze konkretniej usługa upnphost.

Co dziwne(a może normalne? ) jest to jedyna usługa w danej chwili wykorzystująca procesor na ok 15%, gdzie drugie 15%??

 

Ponowne uruchomienie usługi pomaga i wykorzystanie procesu wraca do zera. Pozostaje tylko pytanie czym taki takie zdarzenie jest spowodowane?

 

Podgląd zdarzeń czysty. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad mam SSD uzywam AHCI zamiast RAIDu i teraz w trayu mam ikonke bezpiecznego odlaczania sprzetu.

Da sie zrobic tak aby windows nie listowal mi sprzetow podlaczych przez sata jako bezpieczne do odlaczanie?

 

Wyglada na to ze zainstalowanie Intel RST przywrocilo normalna sytuacje.

 

BTW: Po zainstalowaniu wszystkich aplikacji i ustawieniu wszystkiego tak jak to zawsze robie wyszedl problem taki ze windows przestal mnie automatycznie logowac, pojawia sie ekran wyboru uzytkownika i musze wybrac swoj profil mimo tego ze nie mam hasla ani nie wlaczalem czegos takiego.

Wygooglowalem jak to naprawic ale czy wie ktos czemu wogole dochodzi do takiej sytuacji?

 

Ok, problem rozwiazany winne bylo VMware, zablokowalem uzytkownikowi __vmware_users__ mozliwosc logowania sie lokalnie i jest jak powinno byc. :)

 

EDIT: Po kilku godzinnej walce z dziwnymi freezami stwierdzilem ze Windows Update to zlo, zainstalowal mi jakies sterowniki do ATK110 ktore wlasnie owe freezy powodowaly. :(

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wie ktos dlaczego IE8 i IE9Beta nie pamięta wcześniejszej sesji jak np. opera albo firefox?

 

 

IE9 Beta pamięta sesję... jak się przeglądarka zawiesi ^^

 

Po uruchomieniu pojawia się button na dolnym pasku "Restore Session".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Chciałbym na nowo zainstalować Windowsa 7 bo troszkę rzeczy powymieniałem w komputerze,dużo instalowałem no i ogólnie chyba już wolniej działa bo ma ponad 1,5 roku... i teraz moje pytanie bo chiałem wykonać nową czytsą instalacje.Czy STEAM na innej partycji będzie działać czy trza będzie na nowo to wszystko ściągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jeśli system przechodzi w stan wstrzymania podczas pobierania plików? Mam na myśli konkretnie program uTorrent - mam w nim zaznaczoną opcję żeby nie przechodził w stan uśpienia jeśli są aktywne torrenty, ale to nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz uśpienie na czas ściągania. Panel sterowania-opcje zasilania.

 

Trochę słaba opcja :) Sęk w tym, że np idąc spać chciałbym zostawić włączonego kompa żeby coś ściągnąć, ale nie chcę żeby przez całą noc był włączony i pobierał prąd. Taki niby nowoczesny system, a nie potrafi wykryć że jest ruch sieciowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jeśli system przechodzi w stan wstrzymania podczas pobierania plików? Mam na myśli konkretnie program uTorrent - mam w nim zaznaczoną opcję żeby nie przechodził w stan uśpienia jeśli są aktywne torrenty, ale to nic nie daje.

 

W takim razie pomysł: uruchamiaj utorrenta jako administrator, może większe uprawnienia pozwolą mu sprawniej zarządzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pomysł: uruchamiaj utorrenta jako administrator, może większe uprawnienia pozwolą mu sprawniej zarządzać.

 

Niestety to również nie pomaga.

 

A to w utorrencie nie ma opcji wylacz komputer po zakonczeniu pobierania?

 

Ano jest, ale nie uśmiecha mi się za każdym razem kiedy będę chciał zostawić kompa na noc wchodzić do panelu sterowania i zmieniać opcje zasilania. Przydaje mi się automatyczne usypianie, więc nie chciałbym z tego rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...