Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze w systemie 32bit ( XP ) po wylaczeniu swapu wszystko chodzilo wiec dzieje sie to tylko na x64 i lub 7

bo o ile potrafie zrozumiec ze program nie miesci w tych 2 Gigach , to nie uwierze ze nagle systemowi zacznie ramu brakowac

 

Systemu nie tyle brakuje ramu co ostrzeżenie o końcówce jest zbyt wysoko ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały urok aplikacji 32 bitowych jest taki ze wystarczy program skompilowac z dodaniem IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE i w win64 moze sobie zaadresowac pełne 4GB.

 

"Może"

 

I na tym przydatność tego przełącznika dla aplikacji 32bit się kończy - taki Oblivion potrafi dojechać do trzech giga, tylko że przy przejściu do kolejnego fragmentu mapy program wykrzacza się - jego wewnętrzne procedury nijak nie potrafią ogarnąć danych które zostały załadowane do ramu :P

 

Gdyby działało toto jak powinno, to polecano by na każdej stronie z optymalizacją Windows. A szkoda...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja BOX Home Premium zawiera obie płyty instalacyjne z Windows 7? (32bit i 64bit)

Jeśli nie to skąd mogę wziąć tą drugą wersję?

 

Czy mam prawo używać tylko tej wersji którą kupiłem?

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Martines82 - o ile dobrze pamiętam, to na pudełku z Windą powinieneś mieć wyraźnie zaznaczone, jaka to jest wersja 32/64bit.

Na płytach nie masz obu wersji (poprawcie mnie jeśli się mylę) i nie, nie możesz używać legalnie wersji 64bit jeśli masz licencję na 32bit.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Wersja BOX Home Premium zawiera obie płyty instalacyjne z Windows 7? (32bit i 64bit)

 

Tak, są 2 płyty.

Mozna uzywac zamiennie.

 

2 płyty są w wersjach BOX i UPGRADE.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem, od pewnego czasu nękają mnie bluescreen'y o kodzie błędu 0x0000001e czego to może być przyczyną ? Może dyski mam takie: Seagate ST3500418AS - 500 GB, ma niespełna 6 miesięcy, drugi Western Digital WDC WD3200AAKS-00B3A0 - 320 GB - tego mam z 1,5 roku, no i ostatni (podziw dla niego) Seagate ST380817AS 80 GB - a tego mam z jakieś 6 lat :D, dyski przeskanowałem w programie HDTune 4.60 Pro pierwsze dwa OK a ten sześcioletni mnie zaniepokoił, brak badsectorów, ale w zakładce health niebędę pisał tylko wrzucę zdjęcie, czy te bluescreen'y mogą być spowodowane tym dyskiem ? czy to kompletnie co innego ? proszę o pomoc a i kompa czyściłem całego, tempy nie są za duże pamięci przeszły memtest bez problemów płyta bez wybrzuszeń na kondensatorkach i proc po lekkim O/C ale nie sądze żeby to było przyczyną, system wgrywałem na nowo (też po bluescreenie) 8 lutego, zasilacz mam dobry, cóż sam niewiem.

screen z hdtune:

screen

z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak screena...

 

Odepnij poza systemowe dyski na próbe, odepnij wszystkie nie potrzebne urządzenia USB. One często są przyczyną BSODów - może instalowałeś jakieś nowe urządzenie lub sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak screena...

A był

tu jest ten screen nie wstawiam bo znowu zniknie screen . Nowych urządzeń nie instalowałem, nowych sterowników też.

Pozdrawiam i jutro zajmę się odpinaniem dysków i wszystkiego co mam na usb (oprócz klawiatury i myszki rzecz jasna)

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie chciał zainstalować anie przez WU ani z zewnętrznego instalatora (z włączonym jak i wyłączonym Comodo IS). W efekcie dostawałem takie info:

http://static2.blip.pl/user_generated/update_pictures/1701209.png

 

Wyłączyłem w Defense+ kilka opcji, które wg mnie mogły zakłócać instalację, użyłem czegoś takiego jak Autonomiczny instalator aktualizacji od Microsoftu, który zainstalował jakąś łatkę i po restarcie instalacja SP1 zakończyła się sukcesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jakiś sposób na zmianę nazwy katalogu użytkownika w "C:\Users\nazwa_uzytkownika" ? Oddałem poprzednio używany przez siebie komputer dziewczynie, zmieniłem wyświetlaną nazwę użytkownika w "Panel Sterowania - Konta użytkowników - Zmień swoją nazwę konta", jednak nazwa katalogu dalej pozostała ta sama. Zmieniła się tylko nazwa konta przy logowaniu do systemu... teoretycznie mógłbym założyć nowe konto a stare skasować, mam jednak trochę rzeczy poustawianych i szkoda mi czasu na zabawy w ustawianie od nowa.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest pewnie visual C++ - na 64bit systemie instalujesz i x64, i x86, dla aplikacji 32 i 64 bitowych. Trainery są pewnie x86, a zgaduje, że zainstalowałeś Vs C++ tylko w wersji x64 - jak każdy przesiadający się na system x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Problem jest taki ze mamy tyle informacji ze nic nie wiemy.

Wymagany net framework? Który?

Microsoft Visual C++? Tylko tyle? Na pewno? Microsoft Visual C++ to całe IDE...

Moze chodzi o same biblioteki? Wypadałoby wiedziec w jakiej wersji.

Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package

Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package

Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package

W wersjach x86? X64?

 

Z drugiej strony jezeli wymaga frameworka to po kiego mu biblioteki c++? Program albo jest pisany w .Net albo nie jest.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu ktoś mi pomoże :unsure:

 

Mam problem z usb. Softowy problem.

Zniknęły mi wszystkie "napędy" od czytnika kart i nic na usb nie działa prócz myszki i klawy. Peny, bluetooth - nic. Patrze w menadżer urządzeń a tu parę wykrzykników przy USB :blink: Odinstalowałem stery USB przez catalyst, wszystko wróciło do normy, zainstalowałem na nowo - znowu kiszka! Z poziomu menadżera urządzeń odinstalowałem, odświeżyłem, zainstalował sobie i działa do czasu kolejnego restartu kompa. Aby odczytać pena albo uruchomić bluetooth musze za każdym razem zrobić w/w czynność co jest męczące. Wygląda to tak:

 

post-164893-0-78381900-1299194505_thumb.jpg

 

Any ideas? :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, poedzcie mi jak to jest:

 

mam Lenovo s10-3. Chciałbym sobie władować 8 gigową kartę SD do czytnika. Żeyb sobie służyła jako miejsce na backup pewnych danych, schowek na muzykę, a czasami chciałbym do tego slotu wsadzić inna kartę SD. Ale chciałbym też korzystać z Readyboost. Jak to jest? Mogę wyciągnąć kartę SD w dowolnej chwili (kiedy jest włączone readyboost), czy może to grozić jakimś FAILem? Jak wyjmę karte i wsadzę spowrotem, to readyboost włączy się automatycznie? Anyone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś malutki program, ew. gadżet pulpitowy, jakiś tweak, cokolwiek do szybkiego dostępu do balansu audio? Potrzebuję tego dość mocno ze względu na ustawienie głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że we wcześniejszych systemach balans był bezpośrednio w panelu rozwijanym z traya. W 7 nawet przy Twoim sposobie jest to: klik na ikonie -> klik głośniki -> klik poziomy -> klik balans i dopiero mogę sobie ustawić. Generalnie nie trułbym doopy gdyby to nie było upierdliwe, a rzecz w tym, że głośniki mam rozstawione na całej szerokości pokoju i stąd potrzeba równego balansu do słuchania muzyki, i po w miarę szybkim przełączeniu do stosunku 2:1 do grania/filmów/itd przy lapie stojącym blisko jednego z głośników. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...