Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

CCleaner znalazł 50 wpisów do wyrzucenia, Eusing 238 ;)

 

Też się nadaje, tylko że CCleanerem trzeba czyścić rejestr 2-3x pod rząd. Bo po pierwszym czyszczeniu znajduje znów drugie tyle innych śmieci. Więc skuteczność pewnie będzie taka sama ale klikania więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83 > czemu po prostu nie zaktualizujesz DirectX?

 

Havoc > wolę raz a skutecznie ;) Zresztą u siebie nie zauważyłem czegoś takiego jak u ciebie, przy kolejnych poszukiwaniach niepotrzebnych wpisów znajdował tylko po 2-3, automatycznie nadpisywane przez system / soft po usunięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Przeciez wymagana wersja nie jest najnowszą, a do zainstalowania dx nie zmusza Cie system tylko MPC-HC go wymaga. Właściwie to nie potrzebuje całego DX tylko jednego dll'a(o ile nie zmienili nic w najnowszej wersji MPC-HC)

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Chyba to był D3DX9. Wczesniej MPC-HC podawał wprost o jaki plik chodzi. Teraz dodali komunikat o koniecznosci instalacji DX.

 

W kazdym razie w Win7 DX9 jest niekompletny i tak czy inaczej trzeba go zaktualizowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które korzystają z hibernacji: czy u Was tez wygląda to tak, że monitor wygasza się wcześniej niż komputer zakończy się hibernować? Choć nie wykluczam też wieku mojego systemu, bo ma już dobry rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z użytkowników w7 posiada odtwarzacz mp3 sandisk sansa? Mam z nim problem, mianowicie windows nie może do niego znaleźć sterowników (wtf?!) przez co urządzenie nie działa. Na Xp wszystko działa normalnie, stąd też moje pytanie do ewentualnych użytkowników - macie jakieś problemy z kombinacją w7+ sansa?

Dodam jeszcze, że system bitów ma 64 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sansa clip 2giba, wersja v1:

Dołączona grafika

 

Pod [brzydkie określenie na linuksa]em oczywiście działa normalnie. To nie jest wina trybu usb, co już sprawdzałem. Problem tkwi tylko i wyłącznie w systemie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może na innym kompie z Win7? A może inny port USB, jeżeli podłączasz z przodu obudowy to może spróbuj bezpośrednio pod płytę główną.

Edytowane przez przelip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem już innych portów, kabli usb, ale tak jak mówię - pod pingwinem elegancko działa, także to jest ewidentna wina systemu. Możliwości sprawdzenia na innym w7 na razie nie mam, stąd też moje błaganie o pomoc na forum ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na innym kompie z Win 7 będzie to samo to będzie to prawdopodobnie wina odtwarzacza, ale dopóki tego nie sprawdzisz to trudno coś polecić, bo robić format z tak błahej przyczyny to trochę szkoda zwłaszcza gdy nie wiadomo czy to pomoże :) Myślę, że tutaj może jedynie pomóc ktoś kto ma taki sam odtwarzacz i miał podobny problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Windowsa 7 HP 64 bit. Miałem zainstalowanego steama i wszystko było ok przez jakieś pół roku. Teraz kiedy wchodzę w steama nie moge odpalic żadnej gry bo pojawia się błąd - Eksplorator Systemu Windows przestał działać, pojawia się paseczek na którym pisze szukanie rozwiązania... I nic. Stale to okienko się samo refreszuje i nic. Stale tylko Eksplorator Windows przestał działać. Przez chwilę jest ok i znowu sie odswieza. Tak w kółko. Kiedy przez chwilę ( jakąś sekunde ) jest ok muszę wykazać się nieludzką szybkością i wyłączyć steama. Wtedy wszystko powraca do normy... Co mam zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które korzystają z hibernacji: czy u Was tez wygląda to tak, że monitor wygasza się wcześniej niż komputer zakończy się hibernować? Choć nie wykluczam też wieku mojego systemu, bo ma już dobry rok

 

Ja osobiście nie korzystam z hibernacji ale ze stanu wstrzymania i mam dokładnie tak jak mówisz.Jestem po formacie jakieś 3-4 tygodnie więc ten typ po prostu tak ma ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpił rozwój sytuacji. Okazuje się, że nie mogę uruchomić żadnego pendrive'a, aparatu fotograficznego i tego typu urządzeń przenośnych. We wszystkich przypadkach występuje ten sam błąd co wyżej. Urządzenia zainstalowane x czasu temu działają. Anyone?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grobel, spróbuj sobie wyczyścić cache usb- najpewniej się posypał plik. Aczkolwiek, gdzie on dokładnie jest, musisz poszukać, bo nie pamiętam ścieżki (infcache, czy jak się on tam nazywa). Może być potrzeba zmiany uprawnień, żebyś miał do niego dostęp.

 

Pytanie do osób, które korzystają z hibernacji: czy u Was tez wygląda to tak, że monitor wygasza się wcześniej niż komputer zakończy się hibernować? Choć nie wykluczam też wieku mojego systemu, bo ma już dobry rok ;)

 

Tak. U mnie nawet przy zwykłym wyłączeniu gaśnie wcześniej - kwestia sprzętu chyba. Najpierw monitor się wyłącza, komp jeszcze chwilę porzęzi dyskiem, potem słyszę jak dyski stają, później wentylatory, a na samym końcu robi "pyk" zasilacz.

Poza tym z hibernacji mogę sobie wybudzić dowolnym buttonem na kbd/myszy (w biosie wyłączona opcja uruchamiania kompa z kbd i myszy).

Ogólnie - śmieszna z tym trochę sprawa, bo podświetlenie w lycosie gaśnie mi razem z monitorem (kiedy komp idluje przez parę minut- nawet bez usypiania i hibernacji).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem i to nie jest to. Bardziej skłaniam się ku opcji, że coś się stało z windows update, bo właśnie na etapie wyszukiwania folderów ze sterownikami wszystko się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny błąd jak próbowałem odpalić jakiegoś pada "manta" na usb na win7, też nie znalazł sterów, chociaż na viscie i xp instalował się automatycznie. Ale wszystko inne działa, także to pewnie inny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, przetestuję. Dzieje się tak nawet wtedy, kiedy jest zerowe obciążenie procka. Któraś aplikacja chyba miesza, bo włączam speedfana, cpu-z, real temp ( proca kręcę i sprawdzam tymi progsami ).

 

------ Edit ------

 

Jednak ustawienie priorytetów nic nie daje.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...