Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakaś możliwość odinstalowania wszystkich kart sieciowych celem poprawnego ich zainstalowania.

Pasmo nieszczęść zaczęło się od konieczności uruchomienia usługi "Menadżer połączeń usługi dostęp zdalny" potrzebnej mi do VPN i połączenia PPPoE przez modem. Ale niestety usługa mimo spełnienia wszystkich zależności nie dala się uruchomić wywalając "Błąd 20: Nie można odnaleźć urządzenia". Wcześniej instalowałem hamachi, ale zauważyłem że karta sieciowa od hamachi nie została poprawnie zainstalowana(widniała jako Nieznane urządzenie) i żadne metody ręcznego wskazania sterownika nie pomogły, gdyż na końcu zawsze widniał komunikat o niepowodzeniu "Nie można odnaleźć określonego pliku". I niestety coś mnie jeszcze podkusiło by zaktualizować sterownik od fizycznej karty sieciowej realteca, ale po odinstalowaniu sterowników nie mogę zainstalować właściwych(te same błędy co przy karcie hamachii). Dodatkowo nie mogę żadnej karty odinstalować w menadżerze(brak reakcji).

System Windows 7 x64 Professional

 

Ma ktoś może jakiś pomysł?

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zachowanie w trybie awaryjnym jest dokładnie takie same.

 

Może jest jakaś metoda na całkowite "zresetowanie" konfiguracji urządzeń sieciowych? Kiedyś opisałem tu podobny problem z modemem Sagem F@st 800 jednak uznałem że takie zachowanie, było wynikiem braku kompatybilności z win 7 i kupiłem router. W spoilerze cytat tego postu, może komuś coś pomoże, bo teraz widzę że problem może być jakoś powiązany.

 

Witam mam następujący problem. Łącze się z internetem przez dosyć archaiczne rozwiązanie, ale do tej pory nie sprawiające żadnych problemów, mianowicie modem ADSL Sagem F@st 800 E4. Świeżo po instalacji systemu(Windows 7 Professional x64) jakieś 3 miesiące temu zainstalowałem normalnie sterowniki do tego modemu bez większych problemów, modem działał normalnie. Niestety naszła mnie potrzeba tymczasowego odinstalowania modemu. No i niestety ponownej instalacji z sukcesem wykonać nie mogę, tzn. pod koniec instalacji gdy pojawia się monit o podłączenie modemu, jest on na chwilę wykrywany(lampki się zapalają) po czym pojawia się monit systemowy, że urządzenie jest odłączone. W menadżerze urządzeń modem jako tako jest, ale nie jest możliwe zainstalowanie do niego sterowników(tzn. sterownik jest znaleziony, ale nie może być zainstalowany z powodu braku pliku).

 

Wiem, że na taki problem powinien być raczej oddzielny temat, ale nie o podawanie propozycji jak można zainstalować ten modem mi chodzi, bo wierze że próbowałem już wszystkiego(różne kombinacje, trybów zgodności, sterowników w trybie awaryjnym i nie tylko).

 

Chodzi mi raczej co może powodować, że przy świeżej instalacji(bez aktualizacji, programów itp.) modem dało się zainstalować bez problemu, a po jakimś czasie już nie? Czy system mógł sobie jakoś ubzdurać, że jednak z tym modemem kompatybilny już nie jest?

Natknąłem się w necie na podobne problemy z różnymi urządzeniami, gdzie pomógł tylko format i ponowna instalacja na świeżym systemie.

 

 

 

EDIT: Zasadniczo problem uznałem za rozwiązany, gdyż w połączeniu z inną sprzętową usterką powodującą częste restarty komputera, najwidoczniej system się po prostu posypał.

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrze zrobiony zbiór porad, sztuczek i optymalizacji (co i jak, krok po kroku) w Windows 7, na pewno się przyda 100 porad i sztuczek do Windows 7 Uważam, że można wrzucić link do FAQ na pierwszej stronie :)

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. Dlaczego niektóre okna ( np. real temp, cpu-z ), po złapaniu myszką i lataniu po pulpicie przycinają się na moment a niektóre nie ( menedżer zadań, eksplorator )? :blink:

 

Odpowiedź jest prosta. Okna wymienionych programów są regularnie co jakiś czas odświeżane (chyba co 1s, odświeżana jest ich zawartość np. taktowanie i temperatura) i w momencie odświeżania przycinają się (ja też tak mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wczoraj porządki i wyrzucałem programy, których nie używałem od dłuższego czasu/zapomniałem że je mam (m.in. demo lost planet :D ) i w czasie odinstalowywania dzieje mi się takie coś:

- pojawia się okno w stylu "trwa przygotowywanie do deinstalacji"

- potem przez kilka(naście) minut nic się nie dzieje

- potem dwie - trzy sekundy mielenia dyskiem i gra znika z listy programów.

Nie ma żadnego komunikatu "sprawdzanie..., czyszczenie..., usuwanie plików, bla bla...", tylko cały czas mam to okienko "Trwa przygotowywanie". Jedyne, co raz zmieniło mi ten stan, to zapytanie o usunięcie profili z konkretnej gry.

Napiszcie, proszę, czy zdarza Wam się coś podobnego, bo nie wiem czy komp mi zaczyna świrować, czy to raczej normalne i mam się nie przejmować.

 

.:.:edit:.:.

Update: zauważyłem, że któraś z kolei aktualizacja, instalowana przy zamykaniu systemu, instaluje się tak samo jak programy odinstalowują. Tzn - parę (naście) minut czekania, potem parę sekund instalacji i pozamiatane. Zaczyna mnie to wkurzać.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Windows 7 Ultimate z SP1 najnowszy build i po instalacji mam 11GB w katalogu Windows.

Czy ma ktoś ultimate i wie co tam można wywalić, np pakiety językowe?

Jak on w ogóle zrobił z ISO 3GB ponad 12GB włącznie z ProgramFiles.

#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pliki instalacyjne są dość mocno skompresowane, dolicz do tego sterowniki do sprzętu które od jakiegoś czasu lekkie nie są i wynik tego jest jaki jest. U mnie po miesiącu od instalacji sam katalog Windows 7ki Professional x64 zajmuje 15,5GB. Zresztą z tego co widzę powierzchni dyskowej ci raczej nie brakuje, więc nie wiem w czym problem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj, bo na laptopie instaluje tego Windowsa a tam dysk tylko 120GB.. pytam, bo mam jakieś stare obrazy z ultimate'a bez SP1 - jakieś 8GB-9GB. Może są mocno skompresowane, i dlatego mają 9GB zamiast 12-13GB.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Vistę Home Premium 64-bit OEM, chciałbym przejść na W7. Czy jest jakaś możliwe, bym kupił upgrade visty do siódemki i w jakiś magiczny sposób wykonał czystą instalację z kluczem od visty? Jakoś nie mam przekonania do aktualizowania systemu vista > 7, bo wydaje mi się, że jakieś śmieci po poprzedniej instalce zostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem siódemkę upgrade box na lapka z vistą basic oem (dzwoniłem przed zakupem uaktualnienia do M$ i powiedzieli, że mogę). Format, instalacja siódemki bez wpisywania klucza. Po zakończeniu instalacji i pierwszym uruchomieniu wpisanie klucza siódemki i aktywacja. Bez problemów.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Vistę Home Premium 64-bit OEM, chciałbym przejść na W7. Czy jest jakaś możliwe, bym kupił upgrade visty do siódemki i w jakiś magiczny sposób wykonał czystą instalację z kluczem od visty? Jakoś nie mam przekonania do aktualizowania systemu vista > 7, bo wydaje mi się, że jakieś śmieci po poprzedniej instalce zostaną.

 

Przecież płyta z systemem jest identyczna, różnią się tylko licencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam problem z Menu Start. Niektóre aplikacje mają po prawej stronie strzałkę, która o naciśnięciu pozwala wybrać dodatkowe opcje. U mnie naciśniecie strzałki nie powoduje żadnego efektu. Dodatkowe menu się nie pojawia. Wydaje mi się, że nic nie zmieniłem w ustawieniach, nawet przywracałem domyślę ale problem nie zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz Rocket Docka / Object Docka można wypróbować jeszcze Nexus'a.

Dla bardziej wymagających polecam jednak zabawę Rainmeterem.

Trochę cierpliwości i można go na prawdę imponująco skonfigurować.

Edytowane przez Mateuszowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam denerwujący problem. Co dwa, trzy uruchomienia Windy resetuje mi się plan zasilania na def. Ustawiam pod swoje preferencje, głównie chodzi mi o wyłączanie dysków gdy są w bezczynności np. 15 minut. Po paru restartach systemu mam znów na "nigdy", po prostu się resetują ustawienia planu. Wie ktoś od czego to może zależeć? Bo mnie bardzo to irytuje... :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam dziwny problem z myszką w Win7. Mianowicie pod względem ruchu kursora wszystko jest OK jednak po włączeniu komputera reaguje na kliknięcia. Nawet tez tak nie dokońca ponieważ w ikony na pulpicie mogę wejść ale zamknąć już nie. Podobnie jest np z GG samo otwarcie listy kontaktów jest możliwe jednak kolejne kliknięcie na zmiene statusu - brak reakcji. Problem znika po wejściu w menadżer zadań i od tej pory jest już ok.

Taką dolegliwość miałem już dość długo ale jako, że nie mogłem znaleść konretnej recepty na to jakoś się do tego przyzwczaiłem. Teraz jednak problem jakoby zaczął się pogłebiać ponieważ czasem podczas pracy myszka potrafi zafoszyć i wtedy albo ratuje mnie naciśniecię przycusku windows lub ctrl+alt+delete.

Dodam, że 3 dni temu robiłem formata i przy pierwszych kilku uruchomieniach problemu nie było, nie jest to wina samej myszki ponieważ przy włączeniu komputer bez niej również muszę przejść całą procedurę żeby wszystko działo...

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2011/04/wszechobecne-aero-w-windows-8

Wczoraj na chwilę zainstalowałem build 7955 i to rzeczywiście działa - Aero na Radeonie 9100 IGP. Ktoś wie jak to odpalić na Windows 7? B-)

 

Chyba nikt tego jeszcze do Siódemki nie zaimplementował. Za czasów Visty można było wymusić efekt Aero Glass co na takich kartach jak GF 5200 zwykle kończyło się szarpaniem obrazu podczas minimalizacji czy przesuwania okien.

 

Na razie na wzór Ósemki udało się "dorobić" autokolorowanie: How To Get Windows 8 Aero Auto-Colorization Feature In Windows 7

 

Jak to działa w praktyce:

 

 

Przyglądałem się buildowi 7989 bardziej pod kątem Protogonos'a. Ale tzreba przyznć, że Aero na Oracle Virtualbox'ie pracuje całkiem przyzwoicie (bez akceleracji 3D).

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wina samej myszki ponieważ przy włączeniu komputer bez niej również muszę przejść całą procedurę żeby wszystko działo...

 

Nie rozumiem jak to testowałeś bez myszy skoro problem występuje podczas klikani myszą? Najlepiej przetestuj komputer z inną myszą bo wygląda mi to na zacięty (tak jakby cały czas wciśnięty) któryś z (prawdopodobnie dodatkowych) przycisków.

Aha a z klawiaturą nie masz problemów? Jeśli nie to postaraj się pisać jaśniej (najlepiej przed wysłaniem posta przeczytaj go) bo czasami ciężko się domyślić o co Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Za czasów Visty można było wymusić efekt Aero Glass co na takich kartach jak GF 5200 zwykle kończyło się szarpaniem obrazu podczas minimalizacji czy przesuwania okien.

 

Na 5200 w Viście Aero pracuje bez zadnego wymuszania ani szarpania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak to testowałeś bez myszy skoro problem występuje podczas klikani myszą? Najlepiej przetestuj komputer z inną myszą bo wygląda mi to na zacięty (tak jakby cały czas wciśnięty) któryś z (prawdopodobnie dodatkowych) przycisków.

Aha a z klawiaturą nie masz problemów? Jeśli nie to postaraj się pisać jaśniej (najlepiej przed wysłaniem posta przeczytaj go) bo czasami ciężko się domyślić o co Ci chodzi.

 

Problem występują podczas kliknięcia myszą nie dosłownie w myszke jako urządzenie na kablu a również poprzez touchpad. Z klawiaturą nie ma problemów. Zdaję sobie sprawę, że mój poprzedni post jest mało czytelny, nie potrafię jakoś konretnie tego zobrazować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko stawiam na mysz. Najlepiej podłącz jakąś inną. Ewentualnie wyłącz laptopa, odłącz mysz, włącz laptopa i sprawdź jak działa z samym touchpadem.

 

Pisałem już, że po włączeniu komputera bez myszki równiez problem występuję - innymi słowami na touchpadzie również są problemy! Kolejny przykład:

Piszę teraz tego posta po jego zakończeniu pozmieniam sobie trochę kart w przegladarce, a jak będę chciał kliknąć na pasek zadań żeby np. włączyć foobara będzie to nie możliwe - brak reakcji na kliknięcie. Ctrl + Alt + delete i problem znika... na chwile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, na zwiększenie partycji C:\, na której mam zainstalowany system Windows 7? Zostało mi 4 GB wolnego miejsca, zbyt optymistycznie założyłem dawno, dawno temu, że tyle miejsca wystarczy.Próbowałem odjąć miejsca na następnej partycji, ująłem z dysku D:\ - 20 GB, jednak nie mogę przydzielić tych 20 GB dla dysku C:\, opcja Rozszerz wolumin nie działa, jest nieaktywna.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Próbowałem zrobić to samo z programu EASEUS Partition Master 8.0.1 Home Edition, bezskutecznie. Istnieje jakaś lepsza, w miarę szybka i skuteczna metoda niż zrzucenie danych na inny dysk, rozwalenie przynajmniej dwóch partycji i postawienie systemu od nowa?

 

EDIT

 

Poradziłem sobie przy pomocy programu Partition Wizard Home Edition 6.0, w prosty sposób.

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial 64GB ( faktycznie 59,6 GB ). Okienko "Komputer" pokazuje, że mam wolnego tylko około 6.8 GB. Jak zaznaczam wszystkie katalogi na dysku C: ( tylko ta jedna partycja jest ), to pokazuje że zajęte jest około 18 GB. Za chiny nie wiem, co gdzie mi zajmuje i ile faktycznie jest miejsca wolnego. Na dysku prawie nic nie ma, system, przeglądarka, 2 programy na krzyż.

 

----- Edit -----

 

No tak, przy 16 GB ram ten mądrala zrobił mi 16 GB pagefile i jakiś plik od hibernacji 13 GB. :lol:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...