Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Ok następna rzecz, pisałem o tym w temacie o modyfikacji pulpitu, ale pewnie zbyt wiele osób tam nie zagląda.

Chodzi o zmianę ikon na wysoką rozdzielczość, ale nie w skrótach do programów (na pulpicie, czy tych przypiętych do taskbara), ale o ikony uruchomionych programów. Mam konfigurację z wyłączonym scalaniem ikon, przyciski zmniejszone do samych ikon, tak jak na screenie:

 

Dołączona grafika

 

Widać na dolnym przykładzie, zamknięta przeglądarka chrome, i ikona szybkiego uruchamiania, wysokiej rozdzielczości, ale już odpalona aplikacja (górny przykład), ma ikonę niskiej rozdzielczości. Podobnie jest np. z mircem pierwsza ikona. Tyczy się to też innych aplikacji, nie tylko tych które mają przypięte skróty.

Próbowałem jakichś programów do podmiany ikon w plikach exe, ale nie zdało to egzaminu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przywrocic wyswietlanie malych ikon na pulpicie po restarcie kompa ? Wylaczylem go na noc wczoraj wieczorem, rano wlaczam i mam ustawione srednie ikony. Zmniejszanie do malych pomaga do momentu restartu bo po restarcie znowu sa srednie :/ REbuild cache nic nie pomoglo, tweaki w rejestrze tez nic nie daja, czyszczenie rejestru tez nic. WTF?

 

Nie mam juz pomyslu na to, a mnie strasznie irytuje. Ni z gruchy ni z pietruchy jakies dziwne akcje po jednej nocy. Format c: odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj:

 

Organizuj -> Opcje folderów -> Widok -> Zastosuj do folderów

 

Nie pomoglo. Qrde co jestz tym ? Gdzie on to zapisuje oprocz rejestru jakiej wielkosci ikony ma wyswietlac ?

 

EDIT:

 

Niewiem co mu sie stalo. Przez ostatni tydzien nic nie instalowalem i do momentu wylaczenia kompa wszystko dzialalo. Rano zaczelo sie pierdzielic. We wlasciwosciach systemu zgubil wogole info jaki mam procesor i ile RAMu zainstalowane :blink:

 

Dlubanie w rejestrze i zmiana wartosci wpisu "Shell Icon Size" w kluczu HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics\ nic nie pomga. Ba, usunalem nawet ten wpis i jest to samo,czyli kicha.

 

Jak klikne po odpaleniu kompa PPM na pulpicie i rozwine View->Sort by: to powinien miec zaznaczona 1 opcje z 4, a zadna nie jest aktywna.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

mam pytanie

 

Posiadam oryginalny Windows 7 OEM zakupiony dodatkowo do komputera stacjonarnego, który obecnie zaczyna szlag trafiać. Jest on też nie używany.

 

Na nim zarejestrowana jest wersja 7demki i aktywowany został klucz.

 

Chciałbym go przenieść na laptopa, gdzie na ten moment mam Vistę, jak najlepiej tego dokonać, telefonicznie, internetowo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem, komputer nie chce mi sie uruchomic calkowicie, swiezo postawiony system pare dni temu. Komputer uruchamia sie i stoi na planszy CZEKAJ. Tryb awaryjny działa.windows7 64 ultiamte

 

chodzi o jakas usługe, bo jak powylaczalem wiekszosc to sie komputer odpalil, tylko ktora to powoduje...

 

witam

mam problem, komputer nie chce mi sie uruchomic calkowicie, swiezo postawiony system pare dni temu. Komputer uruchamia sie i stoi na planszy CZEKAJ. Tryb awaryjny działa.windows7 64 ultiamte

 

chodzi o jakas usługe, bo jak powylaczalem wiekszosc to sie komputer odpalil, tylko ktora to powoduje...

 

ROZWIAZANIE

usluga powodująca wymieniony problem to WYKRYWANIE SPRZETU POWŁOKI

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem gdzie to napisać ale myślę, że ten temat będzie najlepszy. Otóż mam taki problem, że od pewnego czasu coś mi komputer straszliwie osłabł (Asus K52F, Win7 64bit)... Komputer się o wiele częściej zacina bez przyczyny. Zawsze jak grałem w cs'a to miałem FPS 60-70 a teraz mam 20-30 i wgl grać się nie da. FPS spadł we wszystkich grach (minecraft, TF2), tylko w GarrysModa mogę grać;/. Robiłem już 3 razy skan komputera, Avast nic nie wykrył. Próbowałem go też trochę oczyścić czyli pousuwałem parę gier, programów itp. ale to nic nie dało. CCleanerem też czyściłem i nic 0 różnicy. Wyczyściłem też komputer z kurzu od środka i też 0 zmian... Komputer już chyba nie jest na gwarancji. Płytki z win7 też nie mam.

 

Proszę o pomoc co mogę jeszcze zrobić żeby komputer powrócił do normalnego stanu...

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Moddex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym moglbym odchudzic instalke Windowsa? Dla XP byl nLite, dla Visty vLite, dla Windows 7 znalazlem rt7lite, niestety za kazdym razem gdy przychodzi do tworzenia bootowalnego obrazu program sie wywala i nic nie mozna zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem gdzie to napisać ale myślę, że ten temat będzie najlepszy. Otóż mam taki problem, że od pewnego czasu coś mi komputer straszliwie osłabł (Asus K52F, Win7 64bit)... Komputer się o wiele częściej zacina bez przyczyny. Zawsze jak grałem w cs'a to miałem FPS 60-70 a teraz mam 20-30 i wgl grać się nie da. FPS spadł we wszystkich grach (minecraft, TF2), tylko w GarrysModa mogę grać;/. Robiłem już 3 razy skan komputera, Avast nic nie wykrył. Próbowałem go też trochę oczyścić czyli pousuwałem parę gier, programów itp. ale to nic nie dało. CCleanerem też czyściłem i nic 0 różnicy. Wyczyściłem też komputer z kurzu od środka i też 0 zmian... Komputer już chyba nie jest na gwarancji. Płytki z win7 też nie mam.

 

Proszę o pomoc co mogę jeszcze zrobić żeby komputer powrócił do normalnego stanu...

 

Z góry dziękuję.

 

Wklej screen menedżera zadań, zobaczymy jakie procesy pracują.

Czym moglbym odchudzic instalke Windowsa? Dla XP byl nLite, dla Visty vLite, dla Windows 7 znalazlem rt7lite, niestety za kazdym razem gdy przychodzi do tworzenia bootowalnego obrazu program sie wywala i nic nie mozna zrobic.

 

vLite chyba obsługuje 7.

 

btw fajny podpis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vLite chyba obsługuje 7.

 

btw fajny podpis :)

 

Zarowno rt7 jak i vLite przy tworzeniu obrazu systemu wywalaja sie i juz nie wstaja ;) Jest to dosc przykre biorac pod uwage, ze musze miec zainstalowanego windowsa na netbooku, a jedyna opcja by go obecnie zamontowac jest pendrive o ograniczonej wielkosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również wyłączyłem - przy ustawionym swapie 1GB mielił non stop dysk, ogólnie efekt przymulenia systemu mimo zużycia ~400MB/4GB - po wyłączeniu jest o niebo lepiej.

Czym większy plik wymiany tym gorzej Dołączona grafika

 

Ostatnio jednak musiałem utworzyć go z powrotem (całe 2MB ;p ) ponieważ gra EU3 się sypała.

Swap to zuoo Dołączona grafika jak już to tworzyć go na ramdysku coby wszyscy byli zadowoleni Dołączona grafika

 

i ponawiam pytanie z http://forum.purepc.pl/topic/138331-windows-7-seven-32bit64bit/page__st__2520?do=findComment&comment=3715474

bo już mnie szlag jasny trafia ... se ustawie ciemno to połowy elementów nie widać ;/

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarowno rt7 jak i vLite przy tworzeniu obrazu systemu wywalaja sie i juz nie wstaja Dołączona grafika Jest to dosc przykre biorac pod uwage, ze musze miec zainstalowanego windowsa na netbooku, a jedyna opcja by go obecnie zamontowac jest pendrive o ograniczonej wielkosci Dołączona grafika

 

A nie było to tak żeby tymi programami zrobić tylko zawartość płytki a obraz tworzy się dopiero np Nero? Coś mi świta ale nie jestem pewien na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisać w zbiorczym, czy gdzie indziej, ale mam problem z pamięcią tj. z monitami o jej braku i crashami np. Chrome'a.

Mam 64bit Windowsa, 4GB RAMu + 1024MB pliku wymiany. Teraz mam odpalonych około 20 zakładek Chroma, uTorrenta, Outlook'a i dostaje monit o braku pamięci i np. chrome się wysypuje albo tylko wtyczka np. z Flasha. Co może być nie tak? Dodam, że na świeżym systemie raczej taki numer się nie zdarzał. I tak i tak chce dołożyć kostkę 8GB, bo mam VMWareWorkstation i jak chodzą mi 2 VMy to rozumiem, że może brakować pamięci, ale żeby sam chrome zjadł 4GB ramu??? Wydaje mi się to conajmniej niemożliwe.

 

edit:

W procesach, jeśli policzę, mam może 1GB używany, tymczasem monitor systemu pokazuje zużycie 3,1GB....

Coś jest nie tak albo z systemem albo mam jakiś syf.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było to tak żeby tymi programami zrobić tylko zawartość płytki a obraz tworzy się dopiero np Nero? Coś mi świta ale nie jestem pewien na 100%

 

Dzięki za odpowiedź :D Jak będę miał chwilę czasu i chęci na użeranie się znów z tymi okropnościami to sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...