Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem który polega na tym iż podczas kopiowania plików z partycji na inną lub na zew dysk czy pendrive po chwili transfer spada ale to pewnie predkość dysku. Natomiast pomimo mocnego procka i 8gb ram dodatkową włączam np film czy muzykę to zrywa, tnie. Podejrzewam ze coś siedzi w win 7. Antywira wyłaczyłem i nadal to samo. Nie mam żadnego świństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, czy jest gdzieś w prawie że musisz do końca życia trzymać wszystkie dowody zakupu? Kupujesz system osobno czy też komputer jako całość i nigdy nie wyrzucisz faktury nawet po gwarancji?

 

Fakt, taki wymóg wygląda głupio, ale kto powiedział że firmy mają ustalać wyłącznie mądre zasady?

Legalność Windozy potwierdzają trzy elementy - certyfikat autentyczności, oryginalny nośnik i faktura na system, konieczne jest posiadanie co najmniej dwóch z nich. Nie mogę znaleźć teraz tego wymogu na stronach M$, googlowanie wyrzuca jedynie wypowiedzi ekspertów M$ na forach, 100% pewności to by było po telefonie na ichnią infolinię.

PS. Faktury trzymam tak długo jak posiadam daną rzecz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zadam pytanie, na które pewnie padła już odpowiedź, ale trochę mi się nie che czytać 87 stron wątku Dołączona grafika No więc: Mam Athlona X2 4400+ i 2 GB ramu. Jest sens przechodzić z XP na WIn 7 czy jednak siódemeczka przymuli tą konfigurację? Wolałbym 7ke, tyko obawiam się, że nie będzie to dobrze wyglądało na moim sprzęcie...

Edytowane przez Dż0ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jestem w zasadzie świeżo po instalacji Win 7 i mam mały problem. Nie jestem w stanie sprawdzić wydajności komputera w windows'owym benchmarku. Test się odpala, zaczyna sprawdzać grafikę, a następnie komputer się zawiesza i tylko reset pomaga. Sprawdzałem stabilność w Prime_95 i dysk twardy w HD Tune - w obu przypadkach wszystko ok. Jakieś sugestie?

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco irytujący problem. Kiedy słucham muzyki na foobarze i włączę jakiś filmik na youtube to samoistnie ścisza się muzyka z foobara. W opcjach systemowych dźwięku mam już ustawione w zakładce komunikacja "nic nie rób" oraz w zaawansowanych preferencjach głośników odznaczoną opcję "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wyłącznej kontroli nad tym urządzeniem".

W opcjach softu karty dźwiękowej (Xonar D1) nie widzę żadnej opcji, która mogłaby za to odpowiadać.

Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji 7 na nowym dysku, system mi pozamieniał litery partycji, pozatym ustalił sobie jako systemowy wogóle niepodzielony 1TB dysk, na którym trzymam tylko dane. Teraz go nie widać wogóle w explorerze, w easusie normalnie jest widoczny ale nie wiem jak ustawić, żeby to była normalna partycja. Pewnie rozwiązanie jest banalne, ktoś pomoże? Wogóle nie ogarniam 7mki.

 

edit: rozwiązane, można usunąc post.

Edytowane przez łysyjacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak pozbyć się tego powiadomienia które dodałem do załącznika.

Wyskakuje to podczas grania co powoduje minimalizację gry do paska i moje nerwy...

 

Po angielsku (nie widziałem Windowsa po polsku od hohoho):

Control Panel-> System and Security-> Action Center-> Change Action Center Settings

Odptakuj Windows Troubleshooting.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będę zakładam specjalnie nowego tematu - pytanie następujące:

Chciałbym ustawić sobie aby wchodząc w mój komputer -> folder z filmami wyświetlały mi się ich okładki zamiast standardowej ikony "teczki z wsadzoną okładką filmu". Chcę aby wyświetlała się sama okładka. Da radę coś takiego zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, komputer po włączeniu ciągle mi się resetuje, utworzyłem użytkownika "gosc" i tu działa normalnie, można coś z tym zrobić, naprawić aby na koncie administracyjnym działał też dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge odpalic normalnie komputer ale musze być zalogowany jako gosc, bo jesli jestem jako administrator minutka i reset (bluescren ale taki szybki ze nawet nie jestem wstanie przeczytac) a na gosciu normalnie dziala.

zrobiłem combofixem jednak dalej to samo;/ chyba profil administratora jest uszkodzony

 

 

chyba już działa dobrze!

http://www.hotfix.pl...creen-n8062.htm

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie od wczoraj mam problem z systemem, po godzinie wywala mi taki blue screen. Co to może oznaczać? Temat przypięty nie za bardzo mi pomógł. Z góry dzięki za pomoc.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna opcja nie pomaga, komp się zawsze zawiesza równo po godzinie od odpalenia. Najpierw sprawdziłem dysk ssd programem HD Tune i nie wykazał żadnych błędów. Potem przeskanowałem dysk z poziomu dosa komendą CHKDSK /R. System również przeskanowałem programem antywirusowym Avira. Wcześniej wydawało mi się, że właśnie ten antyvir może być powodem tych zawieszek, gdyż często wyskakiwał komunikat na pulpicie, że Avira toolbar przestał działać. Przeinstalowanie tego programu bez użycia toolbara też nic nie zmieniło. Nie wiem co można jeszcze zrobić, może coś w rejestrze poczyścić. Macie jeszcze jakieś pomysły. Komp jest odkurzony. PS. Puściłem jeszcze raz antivira i wykrył 12 ukrytych obiektów które mogą sprawiać problemy, po czym je wyczyścił. Jednak nadal po godzinie pojawia się blue screen. http://postimg.org/image/49f8ssxdx/ Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie, wielkie dzięki G.R.E.G za pomoc! Dołączona grafika :) To była kwestia update'u firmware ssd. Co ciekawe producent uprzedzał o awaryjności tego dysku po 5184h użytkowania, u mnie to się zdarzyło po ponad 6000h. :) Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj bo wydaje mi się, że to problem systemu a nie sprzętu :

 

Znajomy poskładał sobie konfig na LGA 2011 - całość postawiona na płycie Asus'a X79 Pro . Do zestawu kupił ram - 2x8GB.

System Win7 Home Premium 64 bit, czyli wg producenta obsługuje 16GB pamięci RAM.

System wykrywa 16GB ale w informacji o systemie jest adnotacja, że owszem zainstalowana pamięć to 16GB ale dostępna to : ~7.95GB.

Wszystkie programy diagnostyczne wykrywają pełne 16GB - niestety w windzie dostępna pamieć to cały czas 7.95GB.

Ktoś ma jakiś pomysł co może być powodem ? Przeszukałem cały bios w poszukiwaniu jakiejś opcji, która mogłaby blokować połowę RAM'u i niestety poległem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje sprawdzanie na różne sposoby (wyjmowanie, przekładanie miejscami, w inne sloty itd.) poprawności wykrywania każdej z kości. Wyciągnij jedną kość i zobacz jak ją widzi i ile pamięci jest dostępnej (czy cale 8GB czy np. 4 GB). Potem to samo z drugą. Ewentualnie zmień sloty w których siedzą. Daj znać jak poszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...