Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę tutaj bo wydaje mi się, że to problem systemu a nie sprzętu :

 

Znajomy poskładał sobie konfig na LGA 2011 - całość postawiona na płycie Asus'a X79 Pro . Do zestawu kupił ram - 2x8GB.

System Win7 Home Premium 64 bit, czyli wg producenta obsługuje 16GB pamięci RAM.

System wykrywa 16GB ale w informacji o systemie jest adnotacja, że owszem zainstalowana pamięć to 16GB ale dostępna to : ~7.95GB.

Wszystkie programy diagnostyczne wykrywają pełne 16GB - niestety w windzie dostępna pamieć to cały czas 7.95GB.

Ktoś ma jakiś pomysł co może być powodem ? Przeszukałem cały bios w poszukiwaniu jakiejś opcji, która mogłaby blokować połowę RAM'u i niestety poległem...

 

Takie opcje jak Memory remap (lub podobnie brzmiące) to są jeszcze w X79?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem z Windowsem.

System to: Windows 7 Professional PL z SP1 - 64bit

 

Objawy:

1. brak odświeżania okienek - po utworzeniu folderu, usunięciu pliku, zmiany nazwy nie widzę tych zmian od razu. Muszę kliknąć prawym i dać "odśwież",

2. przy wskazywaniu jakiś plików z komputera na stronie internetowej (dowolna przeglądarka) dość długo trzeba czekać na reakcję (pokazanie ścieżki do pliku) - oczywiście nie mówię tutaj już o procesie wysyłania pliku,

3. Problem z przeglądarkami - przykładowo tylko na Firefox mam możliwość zalogowania się na: https://online.sync.pl/ib/login.html Na innych przeglądarkach mam tylko biały pasek bez "modułu logowania"

 

Czy miał ktoś podobne problemy?

Da się to jakoś naprawić czy wyjściem jest tylko format?

 

Wolałbym uniknąć formatowania ze względu na ilość zainstalowanych i skonfigurowanych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji systemu (wlacznie z nowym IE10) mam dziwne akcje z komputerem. Ogolnie dziala poprawnie, ale co wlaczenie sprawdza spojnosc danych na dysku C oraz wywala mi blad licencji antywirusa - Kaspersky Antyvirus 2010) - troche denerwujace, że za kazdym razem musze przywracac licencje... Spotkal sie ktos z podobna sytuacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni zauważyłem problem z kontami użytkowników - Windows 7 HP 64-bit. Generalnie posiadałem tylko jedno konto podstawowe z uprawnieniami administratora, ale w pewnym momencie zauważyłem, że po wylogowaniu obok mojego profilu pojawił się zupełnie nowy profil o nazwie "nowy użytkownik" (bez obrazu graficznego). Wejście przez ten profil udaje się tylko po zastosowaniu nazwy mojego podstawowego profilu i też do niego prowadzi. Nie mogę tego zdublowanego profilu usunąć, gdyż w oknie "konta użytkowników" ten nowy profil nie występuje. Dodatkowo, co dziwnie przy próbie utworzenia nowego konta pojawia się ono w oknie "zarządzania kontami", ale po wylogowaniu już nie występuje - ten profil nie jest widoczny. Nie wiem jak rozwiązaćproblem

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy jakiegoś speca Dołączona grafika

 

Komputera używam do streamowania i jednoczesnego podglądu owych streamów. Problem pojawia się po kliku godzinach gdy programy działają. Tzn przez kilka godzin nadawane jest 9 kanałów i jednocześnie odpalona jest przegladarka z podglądem na te streamy z ustawionym autoodświeżaniem co 15 sekund. Co się dzieje? Otóż po kilku godzinach takiego użytkowania gdy próbuje uruchomić jakąś aplikację odtwarzającą dźwięk pojawia się błąd i dzwięku nie ma. Komunikaty są różne w zależności od programu jaki próbuje uruchomić. Foobar np podaje "not enough storage to execute this command". Windows media player podaje "za mało pamięci do wykonania tej operacji. Zamknij inne aplikacje i spróbuj ponownie". Problem w tym że jest dostepne 10GB wolnego ramu, oraz 250GB miejsca na dysku twardym (tylko jedna partycja) i w tym momencie nie wiem gdzie szukać przyczyny i rozwiązania. Zamknięcie kilku programów powoduje, że dźwięk wraca. Do streamowania używałem zarówno xsplita jak i open broadcaster software więc to nie ma związku. Taki sam błąd wyskakuje na 2 różnych komputerach przy tych samych odpalonych programach (różne konfiguracje sprzętowe). Jakieś pomysły co z tym zrobić? 

 

edit: windows 7 ulti 64-bit na obu komputerach.

Edytowane przez grandzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze dobijasz do limitu otwartych plikow/strumieni/socketow dla sterownika audio. Sprobuj ustawic w przegladarkach odswiezanie na 60s. Jakich playerow uzywasz? Wiem, ze flashowe potrafia po jakims czasie zmulac.

 

Jaka masz karte dzwiekowa?

Ustaw wszedzie 48kHz, bo jak sa np miksowania na 44kHz to bywaja jaja.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaliscie cos o update KB 2852386?

Polecam.. czysci folder WinSxS z [ciach!]ł 

Tutaj więcej o tym: http://www.ghacks.net/2013/10/09/save-lots-disk-space-microsofts-new-windows-update-cleanup-tool/

Po wyczyszczeniu należy ponownie uruchomić komputer, bo przy starcie jeszcze troche poczyści.

 

Ogólnie jakieś 4GB zysku, może trochę więcej. Nadal pozostało prawie 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko ze tu w Anglii na kompie mam te aktualizacje i wyczyscilo mi kolo 4gb. W moim kompie którego zostawiłem w Polsce nawet nie widzi tej aktualizacji :-( a tam to dopiero mam syf w winsxs Ma ktoś jakiś sposób ściągnięcia tej latki gdzieś normalnie a nie z win update? Sent using Tapatalk

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przewinął do sekcji "How to obtain this update" to byś zobaczył linki do pobierania pakietu offline poprawki w wersji dla systemu x32 i x64 - chyba że chodzi Ci o pobranie plików bez sprawdzana legalności systemu Windows, to niestety musisz szukać dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna na komputerze stacjonarnym (z windowsem 7) mam problem, gdy włączam iplę to pojawia się niebieski ekran z jakimiś literkami (pojawia się i szybko znika więc trudno cokolwiek przeczytać) i komputer wyłącza się ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się tylko przy ipli? To BSOD. Po podaniu treści komunikatu zapewne moglibyśmy coś zaradzić, ale jak sama stwierdziłaś - on znika. Co zrobić, aby nie znikał? (solucja zapożyczona z sieci)

1. Kliknij przycisk Start.

2. Prawym przyciskiem kliknij Mój Komputer i wybierz Właściwości.

3. Kliknij zakładkę Zaawansowane.

4. Kliknij Ustawienia w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie.

5. Odznacz Automatyczny restart.

6. Kliknij OK.

Po tym zabiegu komputer zatrzyma się na niebieskim ekranie i będzie czekał, aż sama go wyłączysz/zresetujesz. Zrób zdjęcie tegoż cudu i umieść tutaj Dołączona grafika.

 

BTW Linki w sigach są zakazane Dołączona grafika.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...