Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

...co mi przypomina - jak usunąć 8?

Mam win 7 na ssd, 8 na dysku d(hdd), teoretycznie moge usunąć z buta. No ale zostaje wpis w mbr czy gdzie tam.

Da rady jakoś to szybko załatwić?W xp wystarczyło wyedytować w notatniku jeden plik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości poradził sobie ktoś z problemem otwierania wielu plików na raz za pomocą entera? Typu zaznaczam sobie kilka plików, wciskam enter i zamiast otworzyć wszystkie (czasami się to udaje), to otwiera mi kilka ale nie wszystkie. Na win8 zresztą mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości poradził sobie ktoś z problemem otwierania wielu plików na raz za pomocą entera? Typu zaznaczam sobie kilka plików, wciskam enter i zamiast otworzyć wszystkie (czasami się to udaje), to otwiera mi kilka ale nie wszystkie. Na win8 zresztą mam to samo.

To jest chyba jakieś ograniczenie systemowe.

Jeśli pliki są "jednorodnego" typu tzn. mozesz otworzyć je jednym programem to uruchom ten program i przeciągnij do niego pliki. U mnie to działało Excel word i innych jak trzeba było dużą grupę plików otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Zaszalałem sowicie i przesiadam się teraz na LGA 1150 , (4770K + GTX 780 Ti)

W związku z tym mam następujące pytanie, czy jest jakiś sensowny sposób żeby nie reinstalować systemu tylko przenieść go na nową platformę? Mam zrobiony backup całego dysku systemowego (Crucial M4) Windows/Program Files/Program Data itp - Generalnie wszystko co na nim jest. Czy jeśli wcześniej usunę sterowniki od chipsetu , przeczyszczę rejestr i ponownie zrobię backup (Arconis True Image) stawiając następnie to wszystko na nowej platformie to będzie działać? Mam bardzo fajnie skonfigurowany i dopieszczony system i wolał bym uniknąć reinstalki. System to Win 7 Home Premium (legalny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu w ogole przeinstalowywac systemu. ja tego nie zrobilem przechodzac z 775 na 1156 a potem na 1155 dopiero nie dawno to zrobilem ze wzgledow higienicznych :P po przeinstalowaniu system i tak nie zaczal szybciej dzialac a mam prawie golasa bo komp sluzy w 99% do grania.wgraj sterowniki i po wszystkim. 7 to nie xp ktore sie syplo przy takiej operacji. jak ci wywali ze nie jest legalny i nie bedzie chcial sie aktywowac to aktywuj go recznie poprzez telefon do m$ tam sie zglasza automat w ktorego wklepujesz kod rzadania i podaje kolejne cyferki do wklepania.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podobnie (tylko przy win8) i poza wgraniem sterowników od nowych bebechów nic nie musiałem robić. System działa tak samo jak przez zmianą a zmieniałem właśnie płytę i procesor. I podobnie musiałem klucz aktywować telefonicznie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reaktiv - jaką masz grafikę? Jeśli GeForce to spróbuj zainstalować GeForce Experience - w moim przypadku na 7 pomogło w większości tytułów - większa płynnośc gry.

http://www.geforce.com/geforce-experience

 

Jesli masz grafikę AMD/Ati, spórbuj skorzystać z odpowiednika GeForce Experience - AMD Gaming Evolved, pobierzesz go razem ze sterownikami do karty jeśli taką posiadasz ze strony AMD. Kilka informacji o programie znajdziesz tutaj:

http://sites.amd.com/us/game/community/Pages/aboutgamingevolved.aspx

 

Dodatkowo zainstaluj najnowszego DirectX. Przy Windows XP nie będziesz w stanie działac na najnowszym DirectX z tego co wiem bo system go po prostu nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem. Z samym dyskiem SSD start jest super szybki - praktycznie po wlaczeniu przycisku power na obudowie od razu pojawia sie logo Starting Windows. Jednak po podlaczeniu HDD i DVD pojawia sie najpierw standardowy ekran biosu. Nadal boot jest szybki, ale juz nie tak szybki jak na samym SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, SSD jest podpiety pod SATA3_0, HDD pod SATA3_1. Mam wlaczone Fast Boot. Tego sie chyba nie da przyspieszyc bo plyta glowna ma tylko opcje autodetect na portach sata - nie da nie nieuzywanych portow wylaczyc lub przypisac dyski na stale. I to wlasnie POST zwalnia bootowanie, bo widac ze czeka na wykrycie dodatkowego dysku.

 

Tak czy siak system mam postawiony w trybie UEFI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, miał ktoś... No nie napisze "przyjemność", ale okazję używać Windows 7 64 bit z 2GB RAM? Znajomy składa i przejściowo miałby tyle. Moim zdaniem dramatu być nie powinno - na starcie (z załóżmy Avastem i Comodo Firewall) zajmuje z... 1-1,2GB? Średnio pamiętam, na 8.1 już siedzę. W sumie będzie ciasno i Chrome pewnie zje z apetytem pozostałe MB, ale czy ktoś ma konkretne doświadczenia z takiej konfiguracji? (Internet, filmy, poczta (Windows Mail Live), żadnych gier).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem kompa do "ogarnięcia" i już mi ręce opadają (reinstalacja nie wchodzi w rachubę).

Mam tylko 1 problem, z którym wcześniej nigdy się nie spotkałem (mega ewenement).

Otóż system Windows 7 x86 tuż po włączeniu mieli dyskiem chyba z 15 minut.

Wszystkie programy w autostarcie powyłączałem, usługi jakie mogłem to ubiłem, antywirus zainstalowany - też wyłączony. Przeskanowany i nic. W procesach nie ma "żabojadów". Zresztą oryginalnie był kaspersky... z początku myślałem, że on tak zamula.

Zbadałem programem który pokazuje co jest aktualnie robione i mielił cały czas proces wmiprvse.exe. Jak wyłączyłem usługę, to teraz mieli tak samo svchost.exe. Systemowi coś odwaliło. Na samym starcie zaczyna przelatywać wszystkie pliki z folderu Windows i chyba cały rejestr - odczytuje i ponownie zapisuje!? I tak za każdym uruchomieniem. W folderze "temp" windowsa tylko miga pojedynczy plik tymczasowy *.tmp. Jak przemieli wszystko cisza i spokój. 

 

Czy ktoś wie jaka genialna usługa może odpowiadać za takie coś... ala automatyczna kalka systemu?

Będę instalował jeszcze SP1, ale boję się, że to nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim przypadkom człowiek w końcu mądrzeje i uczy odpowiadać "ja się nie znam".

 

Wyłącz wszystko z autostartu, msconfig, usługi przywróć tak jak były.

Skan KIS-em, ew. ten z WU + Malwarebytes.

 

Jak masz trochę miejsca na dysku to wyciągnij sobie dodatkową partycję 20gb i postaw na niej czysty system, żebyś wiedział czy problem nie leży w gruchocie nie wartym uczciwej roboczogodziny.

 

Service Pack jakie ma znaczenie? Kiedyś go nie było, a nie przypominam sobie by coś mi mieliło przez kwadrans po każdym boocie.

 

Punkty przywracania jakieś są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem kompa do "ogarnięcia" i już mi ręce opadają (reinstalacja nie wchodzi w rachubę).

Mam tylko 1 problem, z którym wcześniej nigdy się nie spotkałem (mega ewenement).

Otóż system Windows 7 x86 tuż po włączeniu mieli dyskiem chyba z 15 minut.

Wszystkie programy w autostarcie powyłączałem, usługi jakie mogłem to ubiłem, antywirus zainstalowany - też wyłączony. Przeskanowany i nic. W procesach nie ma "żabojadów". Zresztą oryginalnie był kaspersky... z początku myślałem, że on tak zamula.

Zbadałem programem który pokazuje co jest aktualnie robione i mielił cały czas proces wmiprvse.exe. Jak wyłączyłem usługę, to teraz mieli tak samo svchost.exe. Systemowi coś odwaliło. Na samym starcie zaczyna przelatywać wszystkie pliki z folderu Windows i chyba cały rejestr - odczytuje i ponownie zapisuje!? I tak za każdym uruchomieniem. W folderze "temp" windowsa tylko miga pojedynczy plik tymczasowy *.tmp. Jak przemieli wszystko cisza i spokój. 

 

Czy ktoś wie jaka genialna usługa może odpowiadać za takie coś... ala automatyczna kalka systemu?

Będę instalował jeszcze SP1, ale boję się, że to nie pomoże.

 

Może tworzy punkt przywracania przy starcie systemu? Albo jakaś usługa backupowania? Sprawdzałeś harmonogram zadań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msconfig wyczyszczony był od razu.

Wiem, że bez SP1 nie mieliło, ale miałem nadzieję, że po zainstalowaniu podreperuje rejestr i wyczyści tą genialną funkcję.

Punktu nie tworzy, bo funkcja wyłączona. 

 

Na wirusa to nie wygląda, bo jaki wirus odczytuje i zapisuje pliki systemowe jak leci po kolei?

Ograniczyłem to do folderu system32. Grzebałem w głębi procesów i gdzieś rzuciło mi się CWDillegalinDLLSearch i w sumie sama nazwa odpowiada temu co robi. Czasami nawet coś skanuje już po tym pierwszym długim mieleniu.

System świeży na pewno dobrze by chodził i chyba nie mam wyjścia... po prostu szkoda czasu. Przez  ten czas co poświeciłem już system postawiłbym z 10x, ale taka głupia natura, żeby się nie poddawać i dążyć do znalezienia rozwiązania.

Wydaje mi się że winę ponosi jakaś aktualizacja, która nie doszła do skutku z powodu wyłączenia prądu.

SP1 nie poszedł do końca - zwiesił się podczas (1 rdzeń na max i po mieleniu dyskiem nic przez 30min) na dodatek wcześniej musiałem używać programu do sprawdzania aktualizacji, bo wywalał błąd na starcie. Spróbuję jeszcze wypierniczyć wszystkie aktualizacje jakie kiedykolwiek zarzucił.

Najlepsze jest to, że wcześniej czyściłem aktualizacje językowe do Office'a - było ich chyba miliard i zajmowały z kilkanaście GB!!! Komuś nie chciało się czekać aż zakończy aktualizowanie i jeb "listwę". Coś strzeliło w plikach i zrobiła się pętla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stało mi się coś takiego, że przy robieniu pełnego ekranu gierki (Alt + Enter), dodatkowo przez przypadek mi się wcisnął guzik Windowsa, co dało uruchomienie Media Center (Windows + Alt + Enter). Od tego momentu (tak mi się wydaje, rzadko go używam) wyłączył mi się przycisk Windows - jak go wciskam to wyskakuje w prawym dolnym rogu ekranu napis "key disabled". Nie było by nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że po restarcie kompa działa póki go nie użyję pare razy z rzędu przez jakieś 30 sekund, potem jest to samo do następnego restartu. Porady z neta o jego włączeniu nie przynoszą skutku (w rejestrze widnieje jako włączony). Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi? Mam przeczucie, że ma to związek jednak z tym Windows Media Center, bo gdy mi się włączył w ogóle zaczęła szaleć klawiatura, np. na E otwierał mi się Mój Komputer...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z wyszukiwaniem plików w folderach. Chodzi mi o to że jak kliknę np literę H to nie przeskakuje mi odrazu do plików, czy folderów na tą literę tylko wyskakuję żółty pasek "wyszukiwanie w nieindeksowanych lokalizacjach może być wolniejsze..." i wyszukuje mi wszystko co zawiera w nazwie daną literę i podświetla ją na żółto. O co chodzi? Co z tym zrobić?

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tryb to jest wtedy, gdy klikniesz w okienko wyszukiwania i zaczniesz wklepywać szukaną frazę. Sprawdź, co masz zaznaczone w opcjach folderów: mam teraz Windows7 ENG więc nie powiem, jak się dokładnie ta opcja nazywa po PL, w każdym razie u mnie jest to ukryte w zakładce "View", pozycja "When typing into list view" i opcja "Select the typed item in the view". Musisz mieć ją wybraną, aby przeskakiwało Ci od razu do plików zamiast wyszukiwać klasycznie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...