Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Tak , ale wcześniej gdy podłączałem inne komputery to , gdy odpalałem neta w przeglądarce  wyświetlał się panel w którym musiałem podać swój pin i ID klienta z umowy i bez problemu byłem podłączany do sieci , w tym przypadku wyskakiwał tylko monit o tym , że nie jestem podłączony do internetu co mnie właśnie zdziwiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowa robota M$ :-)

Zarówno 7 jak i vista (ba nawet 8) ostatnio mielą i mielą przy wyszukiwaniu... 7 mojej małżowinki szukała ponad 12 godzin... vista szuka... szuka... i nic... Ani chybi sabotaż... B-)

Edytowane przez pitras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w robocie postanowiłem wykorzystać starszy komputer na potrzeby małej bazy SQL.

Zainstalowana 7 HP nawet jeszcze nie zaktywowana. Do momentu pobrania i zainstalowania SP1 i potem Windows Update Agent wszystko grało.

Potem jednak problem z wyszukiwanie aktualizacji. Różne triki robiłem, nic nie pomagało. Zostawiłem dziada włączonego na szukaniu aktualizacji i dziś rano okazało się, że znalazł 219 ważnych i 10 opcjonalnych. Instaluję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie użyłeś instalki systemu ze zintegrowanym SP1 i aktualizacjami? Można pobrać np stąd obraz płyty który zawiera aktualizacje wydane do stycznia tego roku. Jest to bardzo wygodna i bezpieczna metoda, która pozwala zaoszczędzić czas, energię oraz zasoby komputera. Korzysta z tego wiele osób, w tym i ja. Polecam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ostatnio jak byłem w podobnej sytuacji to stwierdziłem że mniej czasu zajmuje pobranie gotowego obrazu płyty wraz z aktualizacjami i przeinstalowanie systemu niż wyszukanie oraz zainstalowanie samych aktualizacji w już postawionym systemie :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam taki problem. Zakładam ssd do lapka. Preinstalowany przez HP W7 Home Premium 64x. Nie mam oczywiście płyty, mam Serial Number. Skąd wziąć czysty obraz Windowsa żeby aktywował się z moim kluczem? Kupiłem sobie na allegro płytkę Dela z Windows 7 Profesional, ale po wpisaniu kodu pokazuje się komunikat, że klucz nie jest od tej wersji. Nie chcę ściągać płyty z jakichś lewych stron bo słyszałem że są z tym problemy. Na oficjalnej stronie windowsa - https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows7 - nie wyszukuje klucza - wyskakuje "Error We encountered a problem with the product key you provided. Please try again or visit the Microsoft Support Contact Us page for assistance."

 

Wyprzedzająć ewentualne pytania - nie mam partycji recovery - kiedyś przy okazji jak za pomocą recovery usunąłem sobie wszystkie dane z dysku, usunąłem partycję recovery... Co można z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak chciałeś użyć płytki z wersji Pro do instalacji z kluczem Home to nic dziwnego że ci nie działało.

 

 

 

http://winclub.pl/topic/635-windows-7-sp1-rtm-pl/

Windows 7 Home Premium with Service Pack 1 (x64) - DVD (Polish)

 

Nazwa pliku: pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676540.iso

SHA1: 45B0DB687F168F9765F14D01A45AE57EE27AE508

 

 

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZUGpHZ4rso5gEa5WHDs86r1S2DMF0xILwV

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że przy instalacji Win 7 Pro będzie opcja wyboru innej wersji ;)

 

Sam wczoraj wpadłem na winclub - wszystko działa, system się aktywował bez problemu :) Ale dzięki, będzie dla potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy pobrać tylko: "7601.17514.101119-1850_Update_Sp_Wave1-GRMSP1.1_DVD.iso", jeśli chcę zainstalować SP1 na Windows 7 64 bit?

https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=5842

 

Wybaczcie tak banalne pytanie, ale nie jestem pewien czy dobry plik/i pobieram.

 

EDIT: Poradziłem sobie.

Edytowane przez Aduhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Home jak najbardziej może być (ograniczenie do 16 GB RAM), u mnie wszystkie kompy na Home, tylko serwery na wersji Server.

 

No chyba, że chcesz szyfrowanie plików, to tylko Pro. Porównanie wersji tutaj http://images42.fotosik.pl/147/bb94db3d2173bffc.jpg

Edytowane przez Zuhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jakie różnice są pomiędzy wersjami Windowsa, tylko czy licencja Home/Home Premium jest legalna w przypadku używania oprogramowania w firmie. Jak sama nazwa wskazuje Home = Dom. Funkcjonalnie nawet Home Premium wystarczy, tylko czy mogę go kupić na firmę i używać w firmie. Tylko o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, znaczy w firmie. Wersja Home Premium Windowsa nie jest tożsama z Home Office'a, można ją używać w celach komercyjnych, Office jest w wersji domowej i komercyjnej, wybór Windowsa ogranicza jedynie nasz budżet, jakie mamy potrzeby w obsłudze dodatkowych bajerów i ile mamy RAMu.

Edytowane przez Zuhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi wujego Google to Win 7 HP może być używany w firmie .

 

Zresztą w pracy miałem 3 kompy na Win 7 HP ( obecnie jest tam Win 10 ) .

 

Co innego jak by to był Office - tam licencja Home & Student jest tylko dla studentów i użytkowników domowych .

 

Inna kwestia to to czy dostaniesz jeszcze tą wersję , z tego co ostatnio patrzyłem to w morele jest tylko wersja Pro , nie wiem jak inne sklepy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz używać w firmie Home / Home Premium. 

Powyżej 5 komputerów w firmie MS wymyślił jakąś licencję korporacyjną, mogą na niej jednak być zarówno wersje HP jak i PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego jak by to był Office - tam licencja Home & Student jest tylko dla studentów i użytkowników domowych .

No właśnie tym się sugerowałem.

 

 

Powyżej 5 komputerów w firmie MS wymyślił jakąś licencję korporacyjną, mogą na niej jednak być zarówno wersje HP jak i PRO.

To jeszcze nie teraz :P

 

A jeszcze takie pytanie. Co myślicie o Windowsach OEM z Allegro? Widzę, że jest parę OEMów w wersji HP, sprzedawane z fakturą VAT. Czy nie warto? Bo problem jest taki, że muszę kupić Win7, a nie chcę przepłacać. Czy może lepiej BOXa z normalnego sklepu?

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są nielegalne - przeznaczone wyłącznie do komputerów HP i nie do sprzedaży osobno.

 

jeżeli kupować w ten sposób to tylko z komputerem, poleasingowe firmówki, najlepiej DELLa + za ~100 system dla komputerów odnowionych.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozminęliście, jeden o home premium, drugi o hewlett packard,

 

Jeśłi nie potrzebujesz super wydajnego kompa z najwyższej półki, warto rozejrzeć się za poleasingowym kompem z systemem na licencji refurbished, jak wspomniał Chemik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp już jest, tylko potrzeba licencji Windows7 bo na firmie nie mogę z uczelni mieć system, nawet uaktualnienia. No ok, dzięki bardzo. 350-400zł muszę wydać, nie ma co kombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Windowsach OEM z Allegro? Widzę, że jest parę OEMów w wersji HP, sprzedawane z fakturą VAT. Czy nie warto? Bo problem jest taki, że muszę kupić Win7, a nie chcę przepłacać. Czy może lepiej BOXa z normalnego sklepu?

Jeśli pytasz na wypadek kontroli, to ważne jest tylko żeby faktura była ładna, bez żadnych dziwnych dopisków typu "refurbished", "dell" itp.

System może być nawet aktywowany loaderem, nikt tego nie będzie sprawdzał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem komputer wlasnie przedchwila przyszedl. Podłączyłem go jak i wszystkoe rzeczy do niego ttpu klawiatura myszka i słuchawki.

Wlaczam komputer wprowadzam plytke z windowsem 7 i sie robi. Wyskakuje okienko instalacja systemu windows i myszka z klawiatura wylaczaja sie tak jakbym je odpial od usb. W biosie normalnie działa podlaczalem do kazdego USB i zaden nie działa. Jestem zielony w tw rzeczy wiec prosze o pomoc

 

Usb 2.0 i 3.0 w zadnym nie dziala

Probowalem podłączyć do kazdego usb i zawwze wylacza sie w tym samym miejscu

Zmienialem w biosie USB na enabled tez nic to nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 nie wspiera kontrolera XHCI(brak sterowników USB 3.0). Nowsze platformy(np.: skylake) nie posiadają kontrolera EHCI i stąd ten problem. Rozwiązań jest kilka. Można np na czas instalacji użyć złącza PS/2 i potem już w postawionym systemie doinstalować sterowniki.   Producenci płyt głównych(np Asrock) często udostępniają programy które dodają do instalki windows  wspomniane sterowniki. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest ściągnięcie np z Winclub już spatchowanej instalki win7(AiO), która dodatkowo zawiera wszystkie poprawki. Naprawdę wygodna i szybka opcja. Pisałem o tym na poprzedniej stronie tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem komputer wlasnie przedchwila przyszedl. Podłączyłem go jak i wszystkoe rzeczy do niego ttpu klawiatura myszka i słuchawki.

Wlaczam komputer wprowadzam plytke z windowsem 7 i sie robi. Wyskakuje okienko instalacja systemu windows i myszka z klawiatura wylaczaja sie tak jakbym je odpial od usb. W biosie normalnie działa podlaczalem do kazdego USB i zaden nie działa. Jestem zielony w tw rzeczy wiec prosze o pomoc

 

Usb 2.0 i 3.0 w zadnym nie dziala

Probowalem podłączyć do kazdego usb i zawwze wylacza sie w tym samym miejscu

Zmienialem w biosie USB na enabled tez nic to nie dało

 

 

Poszukaj przy ustawienach USB opcji legancy, moze sie to inaczej nazywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...