Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z instalacją windowsa 7. W moim laptopie hp zmieniłem dysk ponieważ poprzedni nie chciał się uruchomić a jak już jakimś cudem udało się to zrobić to za 20-30 razem. Sprawdziłem co jest przyczyną i wyszło, że dysk ponieważ podmienilem dyski z kilku laptopów i śmigaly bez problemu. Zmieniłem dysk na hitachi 1TG i przy próbie instalacji systemu przy pomocy recovery discow dostarczonych przez producenta dosłownie przy samym końcu instalacji wyskakuje blue screen i niemożliwe jest zainstalowanie windowsa, próbowałem kilkanaście razy i nic. Natomiast pożyczyłem czystą instalke Windowsa od kumpla i instalacja poszła bez najmniejszego problemu... Co może być przyczyną że nie można go zainstalować z recovery disców? Przy starym dysku jak próbowałem zrobić instalke to miałem ten sam problem ale nowy dysk jest w 100% sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recovery to jednak odtarzanie gotowego systemu z obrazu a nie jego pełna , czysta instalacja z nowymi sterami .

 

Może coś się gryzie na linii dysk - system albo dysk gryzie się z płytą lapka .

 

Opcjonalnie recovery jest walnięte .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dalej lipa... Nawet na tej czystej instalce windowsa po wgraniu sterowników po krótkim czasie również na nowym dysku te same objawy co na starym i nie chce zaskoczyć za pierwszym razem czyli wina nie leży po stronie dysku, a jeśli nie dysk to co? Płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam mały problem. Otóż na pasku zadań w Win7 mam kilkanaście ikon skrótów do gier. Zrobiło się tego zbyt wiele. Chciałbym mieć dostęp do skrótów z poziomu paska zadań właśnie, ale żeby znajdowały się one w jednym folderze. Czy istnieje możliwość żeby to zrobić? Z góry dzięki za pomocne odpowiedzi.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z poziomu samego OS da się zrobić coś takiego , jedynie opcja nowy pasek narzędzi .

 

Wrzucasz skróty do exe gier do jednego folderu a potem tworzysz z tego nowy pasek zadań .

 

Inna opcja to wykorzystać jakiś zewnętrzny soft np. Object Dock , można w nim tworzyć dodatkowe paski zadań i kosztuje nie wiele - 5$ za jedną licencję .

 

Sam mam OD , kiedyś miałem z jednej strony ruchomy pasek przeznaczony tylko dla gier .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heisenberg

Możesz zainstalować sunrise seven. Tam jest opcja utworzenia ministartu. Możesz mieć w ministarcie i kilkadziesiąt aplikacji/

62089b2193cc6e37med.png

Pamiętaj, żeby w zakładce wydajność nie kombinować a ustawieniami systemu, możesz tylko włączać/wyłączać niektóre usługi.

http://www.programosy.pl/program,sunrise-seven.html

Edytowane przez Bogvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobom ,które będą chcieć instalować win7 na nowych maszynach polecam najpierw zaktualizować iso windowsa.
http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Setnik napisał:

Z strony MS Windows 

Jeżeli ma wersję OEM to nie pobierze.

Jeszcze niedawno można było sobie radzić softem typu Windows ISO downloader albo stronami typu https://tb.rg-adguard.net/ ale od jakiegoś czasu pobierania Windows 7 nie działają. Chyba tylko basewin.pl zostaje z bardziej pewnych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS

Ryzen 2700.

Czy na tej konfiguracji zainstaluję win 7 i jakie mogę napotkać problemy ( np czy win 7 musi być pod UEFI)

Edytowane przez teneo
caps lock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 6/4/2019 at 9:07 PM, teneo said:

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS

Ryzen 2700.

Czy na tej konfiguracji zainstaluję win 7 i jakie mogę napotkać problemy ( np czy win 7 musi być pod UEFI)

http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 21:07, teneo napisał:

Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS

Ryzen 2700.

Czy na tej konfiguracji zainstaluję win 7 i jakie mogę napotkać problemy ( np czy win 7 musi być pod UEFI)

Zatem Gigabyte B450 DS3H + AMD Ryzen 2600 bez problemu instalacja windows 7. Wystarczyło pobrać ze strony gigabyte Windows USB Installation Tool i przy pomocy narzędzia stworzyć na USB dysk instalacyjny. Bułka z masłem.

Link od gigabyte https://www.gigabyte.com/Support/FAQ/3459

 

 

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...