Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Windows 7 64bit od paru dni wykorzystuje dosc sporo ilosc pamieci...

 

Wczesniej zawsze mialem wykorzystane okolo 900mb-1.25gb... teraz prawie 3gb caly czas. Dodam ze reset pomaga ale po kilku dniach znow podbija do 3gb.

 

Niestety w task manager zaden proces nie zabiera wiecej niz 200mb... Wszystko mam wylaczone i to samo.. Podejrzewam wyciek pamieci w jakims programie.

 

Jakiego narzedzia uzyc zeby zobaczyc ktory proces pobiera tyle ramu ?

 

 

 

post-16542-1257976742_thumb.png

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest odczuwalna różnica między XP a 7 na takim sprzęcie jak mam? Warto zainstalować czy nie ma to większego sensu? Bo się zastanawiam czy robić format i zainstalować tego Windowsa czy nadal pozostać przy XP...

Edytowane przez BigMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Windows 7 64bit od paru dni wykorzystuje dosc sporo ilosc pamieci...

 

Wczesniej zawsze mialem wykorzystane okolo 900mb-1.25gb... teraz prawie 3gb caly czas. Dodam ze reset pomaga ale po kilku dniach znow podbija do 3gb.

 

Niestety w task manager zaden proces nie zabiera wiecej niz 200mb... Wszystko mam wylaczone i to samo.. Podejrzewam wyciek pamieci w jakims programie.

 

Jakiego narzedzia uzyc zeby zobaczyc ktory proces pobiera tyle ramu ?

Spróbuj wyłączyć Windows Defendera. U mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest odczuwalna różnica między XP a 7 na takim sprzęcie jak mam? Warto zainstalować czy nie ma to większego sensu? Bo się zastanawiam czy robić format i zainstalować tego Windowsa czy nadal pozostać przy XP...

Odczuwalne tzn? Na plus można zaliczyć komfort użytkowania, wygląd, no i DX10. Na minus trochę większe użycie procesora i pamięci ram, ale przy cepie dual core i ram 2GB++ jest fajnie, więc na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejście z XP na Viste może rzeczywiście było mało opłacalne jednak z XP na 7 jest to operacja warta reinstalowania systemu, wiem, że się nie chce wgrywać/konfigurować tego wszystkiego od początku ale imho warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj problem z tego co widze wciaz istanieje tylko przybral mniej brutalna postac. juz nie wylacza mi sie polaczenie sieciowe i tylko rozwiaz problemy z siecia pomagalo lub czesciej reset. teraz zrywa sie polaczenie i co jakis czas musze ncisnac polacz. bo sie rozlacza i jest ta gwiaazdka w ikonce :P -eh no ale zawsze lepiej niz reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozecie mi powiedziec czemu nie mam globusika przy ikonce polaczenia? :D Pojawia sie tylko na chwile po uruchomieniu systemu i zaraz znika. Polaczenie i dostep do netu oczywiscie jest. Lacze sie po LANie przez router. Jestem ciekawy dlaczego tak jest. :)

 

Inna sprawa. Otoz trzeszczy mi dzwiek. Przy odtwarzaniu pojawiaja sie trzaski i strasznie denerwuja bo nie wiem co z tym zrobic. I nie wiem czy jest to problem samej integry czy cos ze sterownikami. Bo zgralo sie tak to w czasie albo rzeczywiscie ma wplyw, po tym jak zainstalowalem Windows 7 czyli tak 2 tyg temu. Zmienialem juz sterowniki, ale problem jest wciaz. Problem na pewno nie lezy w kolumnach/wierzy ani w kablu bo zostal zakupiony nowy. System x64, Realtek ALC889A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesiadłem się na win7 64 bit(prof) i mam problem z podłączeniem telewizora Samsung LE37A551 przez d-sub. Windows narzuca mi rozdzielczość maksymalną 1600x1200(zamiast fullhd). Win xp umożliwiał pełną gammę - od 800x600 po 2560x1600. Jak odpalam w PowerStripie 1920x1080 to ekran nawet nie zdąża dobrze mignąć i pozostaje ta sama rozdziałka(co na xpeku normalnie działało). Ustawienia programu(a raczej konkretnej, dodanej ręcznie, rozdzielczości zgodnie z parametrami z instrukcji TV) są dokładnie takie same. Jest to jakoś przyblokowane odgórnie. Czy jest jakiś inny magiczny program działający na win7, który dałby radę z narzuceniem rozdzielczości? Istnieją jakieś sterowniki czy cokolwiek co podało by Windowsowi, że ten telewizor obsługuje tą rozdzielczość? Na win xp wszystko działało bardzo przyzwoicie, obraz był rewelacyjny, prawie jak z HDMI(którego niestety mi brakuje w laptopie). Jeżeli ktoś zna jakiś sposób czy cokolwiek co pozwoliło by mi się cieszyć fullhd to proszę o rady. Karta graficzna to GeForce 8600M GT 256MB w laptopie compal fl90.

Swoją drogą, nie wiem czy tylko ja tak mam, ale w sterownikach serii 17x.xx na win7 nie mam opcji ręcznego dostosowania rozdzielczości, jakie pojawiały się we wszystkich edycjach sterowników Nvidia pod windowsem XP. A moja karta bardzo nie lubi 18x.xx i 19x.xx jeżeli chodzi o podłączanie dodatkowych ekranów przez d-sub. Na w/w sterownikach obraz miga, tzn. wyłącza się, odczekuje z sekundę i znowu na chwilę się zapala i tak w kółko. Niezależnie czy podpinam monitor LCD czy telewizor jest tak samo.

 

I druga rzecz, podłączone ekrany mi migają(jednorazowe wyłączenie na gdzieś pół sekundy i ponowne włączenie) po podłączeniu nowego urządzenia/dograniu sterowników. Dzieje się to niezależnie od wersji sterowników Nvidia. Na XP taki problem nigdy nie występował. Kable i ekrany na których testowałem system są 100% sprawne, a karta graficzna(i cały komputer) nie generuje żadnych innych problemów, więc również jest raczej w pełni sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa. Otoz trzeszczy mi dzwiek. Przy odtwarzaniu pojawiaja sie trzaski i strasznie denerwuja bo nie wiem co z tym zrobic. I nie wiem czy jest to problem samej integry czy cos ze sterownikami. Bo zgralo sie tak to w czasie albo rzeczywiscie ma wplyw, po tym jak zainstalowalem Windows 7 czyli tak 2 tyg temu. Zmienialem juz sterowniki, ale problem jest wciaz. Problem na pewno nie lezy w kolumnach/wierzy ani w kablu bo zostal zakupiony nowy. System x64, Realtek ALC889A.

miałem identycznie tylko na 32 bitach oraz na audigy 2 zs ... i u mnie pomogła zmiana sterowników. Od dawna leciałem na kxach ( na xp było ok ale na 7mce trzeszczały strasznie) i musiałem powrócić do normalnych creativa która co jak co nawet ładnie grają :)

Ktoś tam mówił żeby podnieść latency (czy coś takiego) ale u mnie to nic nie dało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie mi proszę jakie kodeki zainstalować na 64bitowej siódemce by mi wszystko bez problemu śmigało... wiecie divx, xvid, rmvb i takie tam, ffdshow+ real alternative + Bestplayer i rmvb dalej nie działa :/ więc wywaliłem wszystko i szukam rozsądnej alternatywy by sobie nie narobić syfu w kodekach, no i instalować kodeki 64 czy 32 bitowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, bardzo frustrujacy problem z Win7.

Przy zamykaniu i otwieraniu okien/aplikacji animacja rwie/zacina sie, co ciekawe nie zaobserwowalem tego przy minimalizacji okien. Podobna rwana animacja jest przy logowaniu i wylogowaniu z systemu.

Config Gigabyte P55-UD3 (najnowszy bios), Radeon HD 5850 (Catalyst 9.10) Intel i5 750, 4 gb ram i Beguiet 530W na Windows 7 x64

 

Jakies pomysly...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, bardzo frustrujacy problem z Win7.

Przy zamykaniu i otwieraniu okien/aplikacji animacja rwie/zacina sie, co ciekawe nie zaobserwowalem tego przy minimalizacji okien. Podobna rwana animacja jest przy logowaniu i wylogowaniu z systemu.

Config Gigabyte P55-UD3 (najnowszy bios), Radeon HD 5850 (Catalyst 9.10) Intel i5 750, 4 gb ram i Beguiet 530W na Windows 7 x64

 

Jakies pomysly...?

Pozostaje czekać chyba na SP1 ;)

Problem jest dość znany, kilka razy wystąpił na forum Technet, na stronce Windows 7 Taskforce (http://www.windows7taskforce.com/view/3016), jest też mój filmik na youtube (

).

Niektórzy użytkownicy tego nie dostrzegają. Ja widziałem to lekkie rwanie (nawet poza tym brakiem kilku klatek przy końcu/początku animacji, po prostu czasem gubi klatki w trakcie) już na 6 różnych komputerach, w tym dwóch laptopach (procesory Intel i AMD, karty grafiki Intel, AMD i nVidia - wszędzie to samo).

 

edit - dodam, że problem występuje niezależnie od użycia CPU i widać go już świeżo po instalacji, kiedy pierwszy raz widzimy pulpit, a zainstalowane sterowniki pochodzą prosto od Microsoftu. Jak widać, nieważne też jak mocny mamy komputer (czy to Athlon 4850e z 780G, czy mój komp z sygnaturki, badziewny laptop z Pentium i GMA950, czy też mocniejszy config jak chociażby sprzęcik norbikza). Pod Vistą animacje są ultra-płynne, aż się w oczach mieni ;)

 

Mało tego, rwie nawet animacja kursora myszki (to kręcące się kółko, "zajęty") :D Kilku użytkowników pogrzebało głębiej i okazało się, że jedna klatka animacji jest po prostu powtórzona dwa razy... w jednym z większych kursorów podwojona klatka animacji występuje w innym miejscu. http://www.istartedsomething.com/20090815/...-misses-a-beat/

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy problem wystepuje u wszystkich ktorzy posiadaja Windows 7 czy tylko u wybrancow. A moze nie wszyscy to dostrzegaja, co byloby o tyle dziwne bo widac to na pierwszy rzut oka. Mnie razi to tym bardziej, ze na Viscie wsystko dzialalo plynnie.

Faktycznie animacja kursora zajety sie tez rwie, ale kaszana z tym Win7... :angry:

 

PS. A nie zauwazyles podobnej przypadlosci w trakcie przejscia przy logowaniu i wylogowaniu z Windows?

Edytowane przez norbikz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

U mnie animacja nie rwie, nie rwala na 7100rc ;) Moze to kwestia specyficznego konfigu.

 

U mnie animacja nie rwie, nie rwala na 7100rc ;) Moze to kwestia specyficznego konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage, dużo by dało, gdybyś to udowodnił ;) Mógłbyś nagrać filmik ze spowolnionymi animacjami (AnimationsShiftKey - podawałem chyba kilka stron temu tutaj jak to włączyć). Nawet może być bez spowolnionych, bo to widać gołym okiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekać chyba na SP1 ;)

Problem jest dość znany, kilka razy wystąpił na forum Technet, na stronce Windows 7 Taskforce (http://www.windows7taskforce.com/view/3016), jest też mój filmik na youtube (

).

Niektórzy użytkownicy tego nie dostrzegają. Ja widziałem to lekkie rwanie (nawet poza tym brakiem kilku klatek przy końcu/początku animacji, po prostu czasem gubi klatki w trakcie) już na 6 różnych komputerach, w tym dwóch laptopach (procesory Intel i AMD, karty grafiki Intel, AMD i nVidia - wszędzie to samo).

 

edit - dodam, że problem występuje niezależnie od użycia CPU i widać go już świeżo po instalacji, kiedy pierwszy raz widzimy pulpit, a zainstalowane sterowniki pochodzą prosto od Microsoftu. Jak widać, nieważne też jak mocny mamy komputer (czy to Athlon 4850e z 780G, czy mój komp z sygnaturki, badziewny laptop z Pentium i GMA950, czy też mocniejszy config jak chociażby sprzęcik norbikza). Pod Vistą animacje są ultra-płynne, aż się w oczach mieni ;)

 

Mało tego, rwie nawet animacja kursora myszki (to kręcące się kółko, "zajęty") :D Kilku użytkowników pogrzebało głębiej i okazało się, że jedna klatka animacji jest po prostu powtórzona dwa razy... w jednym z większych kursorów podwojona klatka animacji występuje w innym miejscu. http://www.istartedsomething.com/20090815/...-misses-a-beat/

Okna otwierają się płynnie, te kursory to jakaś bujda - "moje" i "fixed" są identyczne.

 

Na E5300 + HD4730 kumpla również wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też i na żadnych z kilkunastu komputerach na których stawiałem siódemkę w różnych wersjach (od bety,RC i RTM) w tym laptopach różnej maści tego nie ma i nie było. I niczego nie będę udowadniał ;)

 

 

Pozostaje czekać chyba na SP1 ;)

...

Mało tego, rwie nawet animacja kursora myszki (to kręcące się kółko, "zajęty")...

No rzeczywiście system katastrofa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage, dużo by dało, gdybyś to udowodnił ;) Mógłbyś nagrać filmik ze spowolnionymi animacjami (AnimationsShiftKey - podawałem chyba kilka stron temu tutaj jak to włączyć). Nawet może być bez spowolnionych, bo to widać gołym okiem ;)

Problem w tym, ze moj sprzet "nagrywajacy" nagra Ci to juz nieplynnie ;) Jesli sie nie myle to 640x480 ma w 15 FPSach...

 

Dodatkowo nagrywa to w jakims dziwnym formacie, ktorego dubem skonwertowac nie moge przez co filmik ma paredziesiat MB, a moj upload to ledwo 20kbps - no wai ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z 7mka.chociaz raz do nawet 4 na dzien potrafi mi sypnac blue screenem ,albo innym zwisem czyt.czarny ekran+białe pasy i reset.Nie wiem o co kaman.3 dzien po instalacji.Problem jest zarowno kiedy gram,jak i przy przegladaniu stronek.Konfig jak w podpisie.Taki error dokładnie jest ,a raczej komunikat po nim : http://img697.imageshack.us/img697/5064/bluscren.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zadziwiające, że niektórzy tego nie widzą. Może faktycznie na niektórych komputerach jest płynnie, ale ja widziałem osobiście 6... mam potwierdzenie przynajmniej od 10 innych osób przez internet.

 

Wcale nie twierdzę, że przez te drobne zgrzyty system jest katastrofa - jest fantastyczny, ale takie drobne pierdółki po jakimś czasie zaczynają przeszkadzać ;)

 

Bardzo proszę o nagranie filmiku - niekoniecznie w zwolnionym tempie, ale przy co najmniej 30fps ;) Radzi sobie z tym Hypercam: www.dobreprogramy.pl/HyperCam,Program,Windows,12897.html (choć przy wyborze regionu nagrywania ramka się rysuje z błędami, ale znika po drugim zatwierdzeniu obszaru).

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...