Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

kurde to skad wytrzepie stery do plyty glownej do w7 MSI p35 neo 2-FR??? tensystem sam szuka i instaluje czy moze je miec w sobie?? nie mam pojecia skad je wyorac

tj strona producenta i powiedzcie mi jakie stery mam ORT: ORT: wziąć do 32 bitowego w7 http://pl.msi.com/index.php?func=downloadd...mp;prod_no=1261

Mam ta sama plyte.wszystko zasadniczo i tak dzialalo po wgraniu systemu,ale tak czy owak sciagalem te sterowniki ze strony co podajesz xp/vista i wszystko normalnie sie dograło i działa jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta animacja kursora faktycznie nie była płynna, ale już podmieniłem poprawiony plik ze strony którą podał @soulburner.

 

Ostatnio szukając jakiegoś zamiennika (pliku systemowego) okna logowania, trafiłem na fajną poradę, jak zrobić to samemu i w prosty sposób. KLIK

Dołączona grafika

Zmiana wyglądu logowania przez program:

http://tweaks.com/software/tweakslogon/

http://www.julien-manici.com/windows_7_log...ground_changer/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie wiedziałem, że to nic nie mówi. Załączam dumpa.

Na końcu masz napisane co spowodowało problem - afd.sys

 

Sieciówka?, podobny problem.

 

Powalcz ze sterownikiem do karty sieciowej...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam radeona 4870 od gigabyte i nie mialem problemu z instalacją CCC. Nie musiałem kozystac z trybu zgodnosci

Dzieki bardzo mi pomogles...tyle to i ja wiedzialem.

 

Problem rozwiazalem..>BIOS na default i smiga alll.....ale problem pozostal, jak tylko podkrece proca

E8400 z 3=>4ghz (FSB 500) to po zaladowaniu W7 (NIE WYKRYWA GRAFY)

Dodam ze na viscie 64x smigalo pieknie na tych ustawieniach.

Czy ktos wie z czym to sie jje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dzieki bardzo mi pomogles...tyle to i ja wiedzialem.

 

Problem rozwiazalem..>BIOS na default i smiga alll.....ale problem pozostal, jak tylko podkrece proca

E8400 z 3=>4ghz (FSB 500) to po zaladowaniu W7 (NIE WYKRYWA GRAFY)

Dodam ze na viscie 64x smigalo pieknie na tych ustawieniach.

Czy ktos wie z czym to sie jje?

woltowales mostki? U mnie jest podobna akcja, ale po resecie :D Pcie leci na x1, musialem podbic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, po 10 dniach od postawienia systemu, siódemka dostała "olśnienia" i przelączyła mi Steam'a na tryb zgodności z XP SP2 (inna sprawa że steam miał ostatnio jakąś "ciekawą" aktualizację w związku z premierą L4D2). A ten się teraz pluje, że to niezalecane.

Można to jakoś zresetować? W pomocy znalazłem tylko, że w zasadach grupy Program Compatibility Assistant można całkowicie wyłączyć. No ale takie cos widzę na Ultimate (RC), w Home Premium nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie, a jednak trudne pytanie: jak wyłączyć przyspieszenie sprzętowe dźwięku w Windows7?

 

Dla przypomnienia dodam, że w XP robiło się to za pomocą DXDIAG, w 7 jak i Viście nie ma w ogóle suwaka odpowiedzialnego za przyspieszenie sprzętowe.

 

Jest mi to potrzebne do normalnego dźwięku w grach na SB Audigy. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Chodzi o bardzo długą instalację Win 7. Pierwszy raz przydarzyło mi się to na starym kompie - MSI P45,C2D E4400,2GBRAM,RAID0 2xHD502HI, Gigabyte 4850 Zalman, zero OC.

 

Wyglądało to tak, że za każdym razem jak miał się pojawić jakikolwiek ekran, gdzie użytkownik ma podjąć decyzję (wybranie partycji, języka, licencja, cokolwiek) to trzeba było czekać kilka minut, a cały system oraz proces zamierały. Po chwili napęd startował , pojawiało się okienko dialogowe i można było jechać dalej, aż do kolejnego okienka dialogowego.

 

Wtedy miałem jeszcze betę ściągnięta ze strony MS. Myślałem, że to z powodu bety. Zrobiłem nowego kompa ( jak w tagu ) i instalacja śmignęła na Windows 7 Ultimate - corporate edition z MSDN. Zajęła może z 20 minut.

 

Teraz stawiam system na drugim kompie i mam ten sam problem - na każde okienko dialogowe muszę czekać. Konfiguracja tego kompa identyczna do mojego poza tym, że jest HD503HJ i Gainward GTX260 GS 868MB. Reszta kompa - IDENTYCZNA - mobo , cpu,ram,zasilacz, chłodzenie. No, inny jest też napęd, ale ten wykluczyłem, bo przy moich 2 kompach miałem ten sam napęd.

 

To co instaluje tymrazem to Windows 7 Home Premium. Próbowałem instalować 32bit/64bit, włączałem/wyłączałem IDE/AHCI. Nic.

 

Miał ktoś taki problem?

PILNE !! bo siedze nad tym teraz ;) na innych forach polskich pytanie to pozostało bez odpowiedzi, na zagranicznych nie udało mi się za bardzo nic znaleźć

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli jaką?

Na taka, ktora nie jest eolem, nie ma prawie 7, czy 8 lat i jest supportowana. Na XFI problemow z Gridem pod 7 64bit nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przypadki były wiele razy spotykane i opisywane (większość w starym zamkniętym temacie). W zależności od konfiguracji czasem zdarzało się że to długo trwa.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(futureman @ 11 lis 2009, 10:53)

zainstalowalem wiondows 7 i nie mam dzwieku!

 

mam zintegrowana karte dzwiekowa REALTEK AC`97 i najprawdopodobniej nie wykrywa mi glosnikow tzn sterowniki sie instaluja nie ma problemow bledow itp ale nie slysze dzwieku

 

nic nie moge poradzic poniewaz panel sterowania pod windows 7 nie ma opcji "jack sensing" zeby recznie wykryc glosniki a niestety na gigabyte+realtek sa problemy z wykrywaniem czesto - na xp tez to mialem ale wyystarczy recznie wykryc i wszystko dziala

 

probowalem sterownikow pod xp to podczas recznego wykrywania jest komunikat: Cannot find Wave Volume control

 

 

wiec mam pytania:

1. czy ktos znalazl odpowiednie sterowniki w ktorych mozna wykryc glosniki pod win7 - jesli tak to prosilbym o linka (plyta glowna gigabyte)

2. czy jest jakis sposob inny zeby to zrobic na sterownikach tych co sa teraz?

 

A próbowałeś najnowszych sterowników realteka czy tylko te systemowe?

tak probowalem ale to nic nie daje - nie wykrywa gl;osnikow - karta dziala poniewaz uruchamiajac winampa czy aplikacje potrzebujaca dzwieku nie ma bledow one normalnie dzialaja ale na glosniki dzwiek nie wychodzi - a recznie nie da sie wykryc wiec w konsekwencji nie ma dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki... hehe , AHCI. Wyłączyłem AHCI i poszło. Jest też druga metoda - wyciągać i wkładać płyte, wtedy przerywa te momenty oczekiwania.

To samo u mnie. Instalacja na laptopie od kolegi trwała niecałe 15 minut, u mnie 15 minut trwało otwarcie ekranu z wyborem języka. Niestety, AHCI mam wyłączone :(

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie odnośnie dźwięku. Wyjścia CD Audio mam strasznie cicho, mimo że w Mixerze audio ustawione na full. Pozostałe wyjścia są głośno - w XP tak nie miałem. Ktoś ma jakiś pomysł, jak podgłośnić CD Audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...