Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 7 mam zainstalowany 4 dzień. Komputer resetuje się w trakcie pracy 2 razy na dobę.

 

Co ciekawe, nie w trakcie grania, video HD, czy wykonywania jakiś "zasobożernych" operacji.

Reset następuje w trakcie pracy na windows, np przeglądanie plików, rozpakowanie pliku kilku megowego, czy przeglądanie youtube.

 

Żadnego Blue Screen, komputer się po prostu natychmiastowo wyłącza, i uruchamia od nowa. Nie ma nawet zrzutu pamięci.

 

Powoli tracę cierpliwość, testy ram, stress GPU,upgrade/downgrade bios, temperatury w normie. Nie mam już pomysłów. Konfiguracja jak w sygnaturze.

Edytowane przez lpxd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, centrum sieci i udostepniania nie jest niczym nowym. To tylko miejsce gdzie zostały zgrupowane ustawienia sieci dostepne w windows od wielu lat. W W7 nowe są tylko grupy domowe.

Nigdzie nie twierdziłem, że jest czymś nowym. Domyślam się, że jest to ten sam kotlet tylko inaczej podany, którego do tej pory jakoś nie zauważałem. Na Viście siedziałem krótko (a tutaj mniej więcej było podobnie to podane :)), a dopóki nie zderzyłem się z zagadnieniem nie miałem potrzeby wnikania w ustawienia sieci... i tyle :). Cóż, będę miał więcej wolnego czasu to przysiądę do tematu.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 mam zainstalowany 4 dzień. Komputer resetuje się w trakcie pracy 2 razy na dobę.

 

Co ciekawe, nie w trakcie grania, video HD, czy wykonywania jakiś "zasobożernych" operacji.

Reset następuje w trakcie pracy na windows, np przeglądanie plików, rozpakowanie pliku kilku megowego, czy przeglądanie youtube.

 

Żadnego Blue Screen, komputer się po prostu natychmiastowo wyłącza, i uruchamia od nowa. Nie ma nawet zrzutu pamięci.

 

Powoli tracę cierpliwość, testy ram, stress GPU,upgrade/downgrade bios, temperatury w normie. Nie mam już pomysłów. Konfiguracja jak w sygnaturze.

Zasilacz lub walnięty dysk. Tudzież taśma/kabel zasilania do niego. Ostatecznie robak lub uwalony system plików.

A zrzut pamięci zapewne jest, podobnie jak BSOD, tylko masz włączony automatyczny rozruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze znikającymi ikonami z pulpitu. System x64 eng. Sprawa wygląda tak, że po każdym włączeniu systemu ikony znikają z pulpitu i muszę je włączać (prawy na pulpicie - View - Show desktop icons). Najczęściej korzystam z hibernacji i problem nie jest dokuczliwy, ale chciałbym go rozwiązać, bo raz, czasem dwa razy na tydzień odpalam system od zera. Jest to trochę denerwujące.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 mam zainstalowany 4 dzień. Komputer resetuje się w trakcie pracy 2 razy na dobę.

 

Co ciekawe, nie w trakcie grania, video HD, czy wykonywania jakiś "zasobożernych" operacji.

Reset następuje w trakcie pracy na windows, np przeglądanie plików, rozpakowanie pliku kilku megowego, czy przeglądanie youtube.

 

Żadnego Blue Screen, komputer się po prostu natychmiastowo wyłącza, i uruchamia od nowa. Nie ma nawet zrzutu pamięci.

 

Powoli tracę cierpliwość, testy ram, stress GPU,upgrade/downgrade bios, temperatury w normie. Nie mam już pomysłów. Konfiguracja jak w sygnaturze.

To nie musi być wina software.

Może procesor nie poprawnie pracuje w trybach oszczędzania energii.

Płyta ma najnowszy bios? Poczytaj w temacie o płycie i i7 czy tam ludzie nie mają podobnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemy w 7

1.Po włączeniu systemu tak może co drugi raz ikony się przestawiają i gadżety w prawy górny rogu

2.Po włączeniu systemu myszka wychodzi poza prawy bok ekranu dopiero po włączeniu prawym przyciskiem myszki "Panel Sterowania NVidia" ekran mignie raz i juz jest normalnie

3.Po włączeniu systemu czasem mam brak sygnału na monitorze "Samsung T240HD" karta graf. "GTX 275 Gigabyte" płyta główna "GA-MA790X-UD4 Gigabyte"

Tutaj dołączam screen z ustawieniami :

http://img20.imageshack.us/img20/5381/screenxk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa @ULLISSES

 

Jak na razie po usunięciu KAV2010, wrzuceniu RadeonHD_5800_5700_Catalyst_Vista_Win7, i wyłączeniu EnergySaver system działa bez problemu.

Automatyczny restart wyłączony zaraz po pojawieniu się problemu.

Na najnowszym Bios ( beta ) problem też występował wróciłem do poprzedniej stabilnej wersji.

 

Czuję w kościach, że problemem może być KAV2010 ( .736 ).

Na forach piszą też o problemach z oszczędzaniem energii przez CPU.

 

_______________

Mam jeszcze problem z zainstalowaniem udostępnionej przez Win7x64 drukarki ( ip3500 ) dla WinXP 32.home. Drukarka jest widoczna, ale pojawia się problem z instalacją sterowników na XP. Ręczne wskazanie plików .inf po rozpakowaniu sterowników zwraca błąd. Co ciekawe w odwrotną stronę Drukarka-XP-Win7 działa ok.

Edytowane przez lpxd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze problem z zainstalowaniem udostępnionej przez Win7x64 drukarki ( ip3500 ) dla WinXP 32.home. Drukarka jest widoczna, ale pojawia się problem z instalacją sterowników na XP. Ręczne wskazanie plików .inf po rozpakowaniu sterowników zwraca błąd. Co ciekawe w odwrotną stronę Drukarka-XP-Win7 działa ok.

Gdzieś w necie znalazłem rozwiązanie podobnego problemu dla mojej HP 1020 laserjet - wydaje mi się, że to może być podobna kwestia. Pogooglaj, może znajdziesz, ja coś nie mogę tego odszukać na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta opcja jest nieaktywna gdy zaloguję się na innego użytkownika. U góry jest napisane który użytkownik podłączył do sieci domowej. Gdy zaloguję się na własnym koncie, opcja jest aktywna.

jestem administratorem i nigdy na moim komputerze nie był tworzony inny użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podzieleniem dysku na partycje na win7 64 bit czy ktos moze mi pomoc??wszystkie znane mi programy nic nie daja

Sciagnij, wypal, wlacz Ubuntu Live np wersje 9.10, tam jest program GParted ktory jest szybki i prosty w uzyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sciagnij, wypal, wlacz Ubuntu Live np wersje 9.10, tam jest program GParted ktory jest szybki i prosty w uzyciu.

Ubuntu zajmuje z 600MB? GParted lub Parted Magic to pare MB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Diskpart.exe jeszcze mniej...

Hehe, trzeba miec org. by to zassac ;)

 

Dzieki za infosa, nie wiedzialem, ze to mozna sciagnac sobie samodzielnie.

 

(191kB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna, tylko po co sciągac cos co jest juz w systemie. Zresztą diskpart z Visty/Win7 ma wieksze mozliwosci niz ten którego dawno temu MS udostepnił dla Win2000.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mozna, tylko po co sciągac cos co jest juz w systemie. Zresztą diskpart z Visty/Win7 ma wieksze mozliwosci niz ten którego dawno temu MS udostepnił dla Win2000.

Sciaganie to tylko ciekawostka.

 

Co do samego odpalania - jak nie masz oesa, a cos jest z partycjami to diskpart raczej nie pomoce, to exe. Dlatego wyzej polecalem cos innego ni zzasysanie calego ubuntu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego odpalania - jak nie masz oesa, a cos jest z partycjami to diskpart raczej nie pomoce, to exe. Dlatego wyzej polecalem cos innego ni zzasysanie calego ubuntu.

Jak kupiłem W7 to mam i płyte DVD, a na tej siedzi Windows PE 3.0 z kilkoma ciekawymi narzedziami w tym diskpart. Konsole tekstową mozna wywołac wprost z instalatora za pomocą az .. jednego skrótu klawiszowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić win 7 w wersji...jeszcze nie wiem jakiej, chyba ultimate botanio znalazłem.

wersja oem czyli na jednego kompa bez możliwości zmiany. lapek z podpisu ma 2 lata, co w przypadku jak padnie płyta główna (lub lapek znudzi mi się i będe chciał na innego przeżucić)? dalej jest możliwe tel do ms i otrzymanie nowego klucza do aktywacji? w przypadku zainstalowania win 7 bez serialu / klucza prawdą jest że będzie on normalnie działał przez ~240dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie coś czytałem ale nie wierzyłem :blink:

czyli co, kupię oem i będzie pokazywało mi że mam pirata?

musi być box?

znalazłem taką wersję Microsoft Windows 7 Home Premium PL BOX Upgrade

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...OX_Upgrade.html

mam oryginalną vistę basic 32bit. będę mógł normalnie użyć ww 7 do upgradu do 7 tylko że 64bit?

ci wszyscy co kupują na allegro wersje oem to...nie używają ich? da radę oem z aktywować na domowym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz kupic OEM. Zmieniona licencja nie pozwala na instalację na własnych komputerze.

Mam rozumieć, że w tej chwili kupując Windowsa trzeba wybierać wersję BOX? OEM przysługuje tylko producentom sprzętu / składającym zestawy sklepom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...