Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja zainstalowałem Windows7 ...

no i sztosy . Najpierw z instalacja sterow do grafy ( 9.11 z CCC) instalował sie tylk osam manager , no w koncu udało sie zainstalowac. No i teraz powiedzcie mi gdzie szukac opcji grafiki , całego panelu catalyst? Dodatkowa sprawa - czego używać do o/c grafy? do tej pory byl to ati try tools a tu coś nie kuka ...

Prawy klik na pulpicie > CCC?

 

OC - ATT dziala, odpalamy W7 w test mode > Instalujemy: http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo, restart, instalujemy ATT i dziala. Ja mam zainstalowne stery bez CCC+ATT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli chodzi o ogólną wydajność systemu to zauważyłem, że korzystając z 6GB RAMu vs 3.2GB dostępne pod XP krócej trwa wypakowaywanie danych oraz ich kopiowanie gdyż sięga 88MB/s podczas gdy pod XP przekraczało minimalnie 70MB/s.

...

To zasługa samego systemu który troche sprawniej zajmuje się tymi rzeczami od XP.

 

Pod eksploratorem W7 tez nie ma problemu z kasowaniem dużych ilości danych. TC nie używam to nie mam tu doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie jest cos porypane ze sterownikami ATI !!! wyglada na to ze ani CCC ani drajwer sie nie instaluje w ogóle :( Klikajac na pulpit moge tylko zmienic rozdzialke , nie ma CCC ani zadnych zaawansowanych opcji gtaficznych . Ciekawe czemu tak sie dzieje :( mial ktos moze podobną przypadłość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zjedź no w tej ramce jeszcze dwie linijki niżej:

Dźwięk przy logowaniu na konto, a uruchamianiu systemu to dwie różne rzeczy! Jeśli ma się automatyczne logowanie do pulpitu, to nie jest odtwarzany dźwięk logowania, tylko startu windy. I nijak nie ma jak go zmienić w normalny sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejny problem z "ulatwieniami" nowego Windowsa. Znalazlem juz gdzie sie pokazuje ukryte pliki, to teraz mam problem z ustawieniami typow plikow pod dany program. Problem jest tego typu, ze przy pierwszym uruchomieni WMP zaznaczylem mu zeby skojarzyl sie ze wszystkimi plikami. Pozniej wstawilem WinAmpa i chcialem Audio wstawic na Winampa, a tu niespodzianka, w WMP nie ma nigdzie opcji zmiany typow plikow. Te znalazlem dopiero gdzies w panelu sterowania, gdzie jest rozpiska dla doslownie wszystkich typow plikow w Windowsie.

Ale w czym jest problem. Ano w tym, ze chce sobie w Winampie zaznaczyc "Only audio" i zapomniec o reszcie, a tu po kazdym zamknieciu Winampa znowu te pliki sa odznaczane. Pomaga jedynie reczne skojarzenie w Panelu Sterowania, ale ustawiac tyle plikow to ja pier... Mam rozumiec, ze wraz z Windowsem 7, proste zaznaczenie w programie odeszlo w niepamiec ?? Czy to moze powodem jest to, ze Winamp nie jest zainstalowany, bo od lat biore poprostu katalog, ktory trzymam na osobnej partycji, zeby sie pozniej z konfiguracjami nie rypac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra driver cleaner załatwił sprawe - sterowniki i ccc działają . ATT tez odpaliłem ale niestety nie chce mi sie przelaczac miedzy trybami 2d i 3d. ma ktos jakis pomysl ?

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem... System bardzo fajny, ale musze wszystko poustawiac pod siebie.

Jest problem z dzwiekiem w Winampie. MP3ki "skacza" co kilkanascie sekund, karta muzyczna to Audigy SE, stery to zmodyfikowane SE @ X-Fi z tematu na forum, oczywiscie wersja dla Win7. Nie bardzo wiem gdzie szukac przyczyny, na poczatku myslalem, ze to skoki zwiazane ze zwiekszonym uzyciem procka (strasznie duze we Flashu na tej 7ce), ale teraz widze, ze sie to zdarza nawet przy minimalnym uzyciu. Czy mial ktos podobny problem ? Zreszta te skoki procka w XP nigdy nie mialy wplywu na MP3, moglem nawet Orhosa wrzucic to MP3 nie mialo prawa sie zajaknac.

 

EDIT:

 

W WMP jest to samo. Wylaczylem nawet EIST w Biosie, zeby proc caly czas na 3Ghz lecial, ale problemu to nie rozwiazalo. Co to kur... moze byc ??

 

EDIT2:

 

Wywalilem Flasha, FireFox mozna powiedziec ze odzyl, smiga w koncu jak na XP, cos mi ten Flash sie na 7ce nie podoba, zauwazalne jest na nim wieksze uzycie proca , az takie ze FireFox chodzil sporo wolniej, o IE to juz nie wspomne, bo mulil strasznie... No ale problem MP3 pozostal, nie mam pojecia co jest grane, ale wszystko wskazuje na te zmodowane stery do Audigy SE. Tylko ze nikt inny na nich podobnych problemow nie zglaszal... Ma ktos jakis trop ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja mam sztosy :D Teraz zauwazyłem ze dzwiek 5.1 mam tylko jak zaznacze w opcja audigy 4 jakis profil EAX . Na xp bez profili eax mialem 5.1 . Da sie to jakos zmienic , obejsc?

 

Kolejny problem z Ati Try Tools .. nie przełącza sie w tryby 2Di 3D - tzn przelączanie działa ale tylko jak zainstaluje att - po restarcie juz nie . caly czas jest w trybie 2d :( Wersja att 1.6.9.1439 -niby najnowsza beta - na starszej tez nie działalo . Sterowniki 9.11

 

edit 2 - podczas gier przełacza sie w tryb 3d - jedynie ( tyle co zauważyłem) przy 3dmarkach nie . Jakis pomysł ?

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jest tak jak @Aquarium pisze.

Ale Ty napisałeś :

 

Jest możliwość zmiany dźwięku logowania do systemu nie ingerując w pliki systemowe ?

Logowania, nie uruchamiania.

 

Nie ma. Dzwięk uruchamiania zaszyty jest w imageres.dll razem z bootscreenem. Aczkolwiek obstawiam, że w Sunrise Seven pojawi się taka opcja, jak ktoś do zioma napisze i go poprosi ;] Póki co XN editor + podmiana dll w safeboocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakież to funkcje/możliwości posiada ten laptop w połączeniu z W7, z których nie możesz skorzystać pod XP?

Uwzględniając, że 64bit nie masz, powyżej 3GB pamięci też nie masz, już samo Aero zmuli tragicznie sprzęt, to chyba odpowiedź jest oczywista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc! Mam windows 7 ultimate i raz na kilka uruchomień system mi się zawiesza, tz. włącza się i ikona myszki zamienia się w "obracające się koło" tak jakby system był zajęty. W tym samym czasie część ikon jest źle wyświetlona. Gdzie może być problem?

 

System chodzi na:

 

Mobo: Gigabyte EX58-UD5

 

Proc: Intel Core i7-920 2,6 D0 - 4,0

 

RAM: G.Skill DDR3 3x2048MB 2000MHz TRIDENT CL9

 

GPU: - Radeon HD5870

 

PSU: Corsair CMPSU-750HXEU

 

SSD- Vertex 120GB

+ buda Silverstone Raven 2

Edytowane przez Dutch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie procka na e8400 dolaczam do grona tych, ktorym system wywala sie po OC... Przez pare dni siedzialem na starym dysku z Win 2003 i wszystko smigalo stabilnie na 4 GHz i 1,152v, a na W7 BOSD na dzien dobry... Musialem podniesc napiecie do ponad 1,200v zeby bylo w miare... :(

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakież to funkcje/możliwości posiada ten laptop w połączeniu z W7, z których nie możesz skorzystać pod XP?

Uwzględniając, że 64bit nie masz, powyżej 3GB pamięci też nie masz, już samo Aero zmuli tragicznie sprzęt, to chyba odpowiedź jest oczywista.

A wcale nie. Aero łatwo sie wyłącza jak i inne efekty wizualne. W ten sposób bez trudu można odciążyć sprzęt. Także wyłączając zbędne usługi.

Uważam że nie żadnych przeciwwskazań do instalowania 7 bo sam instalowałem już komuś na takim leciwym lapku i nie jest. Czasem tylko przymula z racji 512MB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcale nie. Aero łatwo sie wyłącza jak i inne efekty wizualne. W ten sposób bez trudu można odciążyć sprzęt. Także wyłączając zbędne usługi.

Uważam że nie żadnych przeciwwskazań do instalowania 7 bo sam instalowałem już komuś na takim leciwym lapku i nie jest. Czasem tylko przymula z racji 512MB ramu.

Tylko po co? Jakie ekstra zalety tego sprzętu ma wydobyć z niego Win7? Zwiększona ilość zajętego miejsca na HD + użycie pamięci (a może zwłaszcza) po wyłączeniu części usług a realny zysk jaki? +1 do bycia fajnym i młodzieżowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy może powodem tego że czasem mi windows się zawiesza nie jest ustawienie jakie dokonałem pod dysk ssd tzn "przeniesienie temp, tmp i temporary internet files na hdd" . Czy to może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cos w podgladzie zdarzen czy po prostu tak sam z siebie się zwiesza?

Sam z siebie - jedyny ratunek to reset. Ctr+alt+ del nie działa.

 

Czy jest jakiś sposób/program który może mi pokazać co powoduje te zawieszenia?

Edytowane przez Dutch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aero wymaga DX9... wiec nic nie zmuli jak go nie bedzie.

No niestety, ale namierzylem, ze to wlasnie Aero powodowalo u mnie te przycinki MP3... Ale sprawa jest o tyle dziwna, ze na stacjonarze mam 9600GSO (najnowsze stery NVidii), proc E2140 @ 3Ghz i to Aero chodzilo jakos tak "ociezale". Niby plynnie, niby wszystko gra, ale jakos nie do konca tak jak trzeba (cos jak InputLag), czy to przy przewijaniu w folderze, czy w FireFoxie, czy przy zaznaczaniu tekstu, caly czas cos bylo nie tak, wszystko reagowalo jakby z takim ulamkowym opoznieniem. Podejrzewam ze zaden normalny czlowiek by na to uwagi nie zwrocil, ale ja jestem pedantyczny ;)

Problem jednak w tym, ze na lapie, gdzie jest jakis badziewny X4500HD Intela, Aero chodzi az milo... FireFox smiga jak trzeba, przewijanie folderow tez, malo tego, tam MP3ki nie skacza... Nie wiem co moze byc przyczyna, przeciez 9600GSO to dobra karta, stery grafy tez najnowsze, a jednak Aero musialem wylaczyc, bo muzy sie sluchac nie dalo, a i "cos" bylo ogolnie nie tak jak trzeba. Po wylaczeniu Aero jak reka odjal, wszystko lata jak na XP, a nawet lepiej.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał jak działa Windows 7 na netbookach...no więc mam przyjemność uczestniczyć w MSDN AA i postanowiłem wrzucić tam Win7.

 

Oto rezultat:

Dołączona grafika

 

Dodam, że chodzą nawet filmy w 720p (mkv) ;)

 

Asus eeePC 1005HA (M), praktycznie nic nie muli, chodzi jak na XP (Photoshop czy Office 2010 to nie problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Jakie ekstra zalety tego sprzętu ma wydobyć z niego Win7? Zwiększona ilość zajętego miejsca na HD + użycie pamięci (a może zwłaszcza) po wyłączeniu części usług a realny zysk jaki? +1 do bycia fajnym i młodzieżowym?

Choćby wyższy komfort użytkowania. 7 jest bardziej pod użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...