Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Firewal softwarowy przydaje sie jak nie wiesz co masz na dysku i chcesz widziec mase wnerwiających komunikatów z prosbą o autoryzacje połączenia. Jak masz "szczescie" to zauwazysz pytanie jakiegoś niechcianego konika lub innego robactwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego też względu używam firewalla, bo nie lubię jak programy bez mojej zgody łączą się z internetem ;) Poza tym ten firewall w routerze wydaje się być kiepski, bo robiąc test skanowania portów i podatności na robaki wypadł blado, podczas gdy z włączonym firewallem programowym wszystko zostało zablokowane. Czuję się bezpieczniej mając dodatkową zaporę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej mańki. C2D z podpisu + Siódemka x64, mam taki problem, że grając w CS'a 1.6 czy Source wysypuje się grafa i nie działa VPU recovery. Gra pocina dalej, jest responsywna tylko nie ma obrazu. Windows reaguje bez problemu, sterowniki 191.07. Jakieś sugestie oprócz zbicia taktów? Dzieje się tylko w CS 1.6, rzadziej w Sourcie. Pozostałe gry nie mają takich jazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za screena, ale wiem jak wygląda ten firewall :) Miałem na myśli kwstię bezpieczeństwa tego firewalla i czy nie jest podatny na ataki z zewnątrz, bo reguły blokowania aplikacji to chyba każdy firewall posiada.

Zatem jeśli posiada się router to firewall software'owy jest zbędny? Nawet jeśli jest to najzwyklejszy, najtańszy router?

Nie chce mi się czytać dalej, ale walnę sobie pewną uwagę ogólną.

 

Jeśli nie masz publicznego IP (czytaj: bezpośredniego połączenia z Siecią - a 90% osób takowego nie posiada, bo ma radiówkę z mnóstwem sprzętu po drodze), to firewall jest Ci tak samo potrzebny, jak k.... prostytutce dziecko.

Jeśli nie masz znaczącego w Sieci serwera WWW, to kto, jak, czym i po co miałby Cię atakować z zewnątrz? Ataki z zewnątrz to bzdura wyssana z palca na podstawie filmów S-F lat 90-tych. Jeśli sam u siebie nie odpalisz jakiegoś trojana (którego na dodatek nie wykryje antywirus), to wszelkie ataki z zewnątrz nie mają prawa bytu. Windows nie jest tak dziurawy, jak trąbią w mediach. Czasy Blastera, Sassera (o WinNuke nie wspominając) już dawno minęły.

 

Parafrazując jeden z powyższych postów:

Ja mam po drodze AP + router + zdrowy rozsądek, nie posiadam firewalla poza systemowym w XP i też nie mam problemów z trojanami. Brat na W7 także takich problemów nie ma.

 

Gdyby jednak ktoś miał uważał, że Net chodzi mu zbyt szybko, ma za dużo pamięci operacyjnej oraz chce mieć dodatkową ikonkę obok zegara, to niech rzuci okiem do działu bezpieczeństwa lub poszuka testów w Sieci, a znajdzie jakiś "ogniomurek" (vel zatruwacz życia) dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam publiczny IP. Router tak czy siak muszę mieć do dzielenia łącza na dwa komputery. A firewall tak jak już pisałem głównie mi potrzebny do blokowania aplikacjom połączenia, a kwestia bezpieczeństwa to raczej dla większego komfortu psychicznego. Wiem o tym, ze windows nie jest już taki dziurawy, ale lepiej zapobiegać niż leczyć, czyż nie? Swoją drogą ten windowsowy firewall nie jest tak łatwy do skonfigurowania dla mało zaawansowanego użytkownika, dlatego korzystam z alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać dalej, ale walnę sobie pewną uwagę ogólną.

 

Jeśli nie masz publicznego IP (czytaj: bezpośredniego połączenia z Siecią - a 90% osób takowego nie posiada, bo ma radiówkę z mnóstwem sprzętu po drodze), to firewall jest Ci tak samo potrzebny, jak k.... prostytutce dziecko.

Jeśli nie masz znaczącego w Sieci serwera WWW, to kto, jak, czym i po co miałby Cię atakować z zewnątrz? Ataki z zewnątrz to bzdura wyssana z palca na podstawie filmów S-F lat 90-tych. Jeśli sam u siebie nie odpalisz jakiegoś trojana (którego na dodatek nie wykryje antywirus), to wszelkie ataki z zewnątrz nie mają prawa bytu. Windows nie jest tak dziurawy, jak trąbią w mediach. Czasy Blastera, Sassera (o WinNuke nie wspominając) już dawno minęły.

 

Parafrazując jeden z powyższych postów:

Ja mam po drodze AP + router + zdrowy rozsądek, nie posiadam firewalla poza systemowym w XP i też nie mam problemów z trojanami. Brat na W7 także takich problemów nie ma.

 

Gdyby jednak ktoś miał uważał, że Net chodzi mu zbyt szybko, ma za dużo pamięci operacyjnej oraz chce mieć dodatkową ikonkę obok zegara, to niech rzuci okiem do działu bezpieczeństwa lub poszuka testów w Sieci, a znajdzie jakiś "ogniomurek" (vel zatruwacz życia) dla siebie.

AMEN po stokroć!

 

sorry nie moglem sie powstrzymac :)

ja od paru lat (od kiedy zaczalem uzywac mozilli) nie mialem juz u siebie na kompie wirusa/trojana (poza tymi przyniesionymi na usb od nieuwaznych wspołlokatorow) a tym bardziej niepożądany jest u mnie dodatkowy firewall/antywirus... jak cos sie dzieje, co mnie nie odpowiada (np. w task managerze jest proces, ktorego wczesniej nie bylo) to uruchamiam combofix'a i w 2 minuty jest po sprawie (ale tak jak pisalem, gdyby nie wspollokatorzy to nawet i tego nie musialbym robic - choc juz sie zabezpieczylem i zmienilem wpis w rejestrze, zeby nie robilo mi autoruna - wtedy po wlozeniu pendrive'a od razu wybieram format, a dopiero pozniej zrzucam im co sobie zycza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu z MSDNAA ściągnąłem win 7 Pro w wersji angielskiej. Niedawno moja uczelnia udostępniła mi wersję PL.

Czy jest możliwe żeby jakoś język doinstalować? Nie chciałem korzystać z żadnych spolszczeń i dlatego czekałem na 7 PL.

Da się to zrobić bez ponownej instalacji systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wersji Pro nie da się wgrać języka PL poprzez windows update, a plików spolszczających niestety nie mogę znaleźć. Mógłby ktoś pomóc? (mam nadzieję, że to nie jest nielegalne. Jeśli jest to po prostu za jakiś czas przeinstaluję system)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co piszecie programowy firewall przydaje się nawet w przypadku braku zewnętrznego IP. Zastosowane takiego firewalla podam na swoim przykładzie. Prócz tego że firewalla używam do blokowania aplikacji które nie chcę by się łączyły z netem (lubię sam decydować o tym która aplikacja może się łączyć z netem niż aby one same o tym decydowały) to inne zastosowanie firewalla jest związane właśnie z brakiem zewnętrznego IP. Otóż zewnętrznego IP nie mam bo neta mam przez sieć osiedlową, a co się z tym wiąże wszystko co udostępnię jest udostępnione w całej sieci. Więc udostępniając drukarkę lub jakiekolwiek pliki na swoim kompie by mogła z nich korzystać siostra na lapku, udostępniałem je również reszcie sieci :P Jedynym zabezpieczeniem jakie oferuje windows to ustawienie uprawnień wybranych zasobów dla wybranych kont. Ale to niestety wymaga konta zabezpieczonego hasłem więc musiałbym albo na swoim koncie założyć hasło albo utworzyć dodatkowe konto fikcyjnego użytkownika zabezpieczone hasłem, a później te hasło podawać wszystkim osobą którym chciałbym udostępnić zasoby. To rozwiązanie nie jest dla mnie zbyt wygodne. Więc użyłem firewalla do zablokowania całej sieci, a następnie wprowadziłem wyjątki (po MAC'ach) dla ruterów i wybranych komputerów. Dzięki temu wszystko co udostępnię jest od razu udostępnione dla wszystkich którym zezwolę i tylko dla tych którym zezwolę, bez jakichkolwiek dodatkowych problemów.

 

Gdyby jednak ktoś miał uważał, że Net chodzi mu zbyt szybko, ma za dużo pamięci operacyjnej oraz chce mieć dodatkową ikonkę obok zegara

Akurat firewall mi neta nie spowalnia, zasobów zużywa tyle co nic, a ikonka koło zegara bardzo mi się podoba bo jest na niej wyświetlany aktualny ruch sieciowy (download/upload) ;) Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Jeśli nie masz publicznego IP (czytaj: bezpośredniego połączenia z Siecią - a 90% osób takowego nie posiada, bo ma radiówkę z mnóstwem sprzętu po drodze), to firewall jest Ci tak samo potrzebny, jak k.... prostytutce dziecko.

Jeśli nie masz znaczącego w Sieci serwera WWW, to kto, jak, czym i po co miałby Cię atakować z zewnątrz? Ataki z zewnątrz to bzdura wyssana z palca na podstawie filmów S-F lat 90-tych.

Brak publicznego ip nie jest żadnym zabezpieczeniem, bo zdecydowana większość ataków odbywa się przez skrypty przeglądarek/trojany a ilość "sprzętu po drodze" jest całkowicie bez znaczenia dla IPv6. Prywatne małe serwery są natomiast czasem rozwalane poprostu "dla treningu", "dla zabawy" - nie jest wesoło tylko ich właścicielom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie doczytałem:

 

Gdyby jednak ktoś miał uważał, że Net chodzi mu zbyt szybko, ma za dużo pamięci operacyjnej oraz chce mieć dodatkową ikonkę obok zegara, to niech rzuci okiem do działu bezpieczeństwa lub poszuka testów w Sieci, a znajdzie jakiś "ogniomurek" (vel zatruwacz życia) dla siebie.

13 MB pamięci operacyjnej na dzisiejsze czasy to tyle co nic, a tyle właśnie zajmuje Outpost którego używam. Dla mnie bardziej zbędnym oprogramowaniem jest antywirus. On to dopiero potrafi spowolnić komputer. W dzisiejszych czasach większym zagrożeniem są trojany, a te bez połączenia internetowego nic nie zdziałają, także od czasów XP SP2 programy antywirusowe i antyspyware poszły w zapomnienie, bo żadnego wirusa nie złapałem.

A co co spowalniania internetu przez firewall to też bujda. Ja nie odczuwam żadnego spowolnienia. I nie rozumiem dlaczego firewalla miałby zatruwać życie? Taka opinia tylko świadczy, że sam nie potrafisz dobrze skonfigurować zapory ;) U mnie żadne komunikaty nie wyskakują, bo firewall blokuje wszystko czego sam nie zdefiniowałem.

A ikonkę w zasobniku można ukryć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu z MSDNAA ściągnąłem win 7 Pro w wersji angielskiej. Niedawno moja uczelnia udostępniła mi wersję PL.

Czy jest możliwe żeby jakoś język doinstalować? Nie chciałem korzystać z żadnych spolszczeń i dlatego czekałem na 7 PL.

Da się to zrobić bez ponownej instalacji systemu?

Instalacja jezyka polskiego w wersji Pro: LINK

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co piszecie programowy firewall przydaje się nawet w przypadku braku zewnętrznego IP. Zastosowane takiego firewalla podam na swoim przykładzie. (..)

Można to zrobić w firewallu wbudowanym w Windows.

 

witam. szukam pomocy moze ktos sie orientuje jak w windows 7 64 bit przejść z trybu IDE na AHCI bez instalowania systemu od nowa.

W7 nie potrzebuje chyba instalacji AHCI - to nie XP.

 

Brak publicznego ip nie jest żadnym zabezpieczeniem, bo zdecydowana większość ataków odbywa się przez skrypty przeglądarek/trojany a ilość "sprzętu po drodze" jest całkowicie bez znaczenia dla IPv6. Prywatne małe serwery są natomiast czasem rozwalane poprostu "dla treningu", "dla zabawy" - nie jest wesoło tylko ich właścicielom ;)

IPv6? Takie serwery można na palcach policzyć.

A kto ma osób tutaj piszących ma prywatny mały serwer? :P

 

A co co spowalniania internetu przez firewall to też bujda. Ja nie odczuwam żadnego spowolnienia. I nie rozumiem dlaczego firewalla miałby zatruwać życie? Taka opinia tylko świadczy, że sam nie potrafisz dobrze skonfigurować zapory ;) U mnie żadne komunikaty nie wyskakują, bo firewall blokuje wszystko czego sam nie zdefiniowałem.

A ikonkę w zasobniku można ukryć.

Skonfigurować potrafię, ale nie potrzebuję go używać. Potrafię korzystać z firewalla w Windows, pliku etc\hosts oraz w skrajnych wypadkach z filtrowania w routerze. To naprawdę mocne narzędzia.

A mechanizm ukrywania ikon mam wyłączony, bo mnie drażni. ;]

 

Jedni żyją bez antywirusa, inni bez firewalla, a jeszcze jedni bez obydwu narzędzi. Oczywiście przy zdrowym rozsądku i pojęciu o zagrożeniach można. Ten temat nie jest jednak po to, by o tym dyskutować. Pisząc mojego posta chciałem jedynie zasugerować, że takie narzędzia w W7 są większości osób zbędne, gdyż W7 sam w sobie jest znacznie bezpieczniejszy i ma dość rozbudowane mechanizmy obrony - w porównaniu z XP czy nawet Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Pisząc mojego posta chciałem jedynie zasugerować, że takie narzędzia w W7 są większości osób zbędne, gdyż W7 sam w sobie jest znacznie bezpieczniejszy i ma dość rozbudowane mechanizmy obrony - w porównaniu z XP czy nawet Vista.

Tylko że "większość", czyli pewnie z 80% userów windy korzysta z lewego softu - a cracki to niewyczerpane źródło trojanów. Co do IPv6: już xp ma wbudowaną obsługę tego protokołu + większość największych serwerów na świecie (czyli unixowo-linuxowych), poza tym najczęściej jest on zabudowany w IPv4 (tunneling), dzięki czemu jest niewidoczny dla większości NATów i firewalów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić w firewallu wbudowanym w Windows.

A jak to w takim razie zrobić? Z ciekawości wszedłem w ustawienia zaawansowane systemowego firewalla i rzeczywiście jego możliwości są znacznie większe niż firewalla z XP. Niestety są też strasznie zagmatwane, i choć opcji jest wiele to mimo to nie znalazłem wśród nich takich którymi zabezpieczyłem sieć w Comodo.

W Comodo zabezpieczyłem sieć w ten sposób że najpierw dodałem regułę blokującą zakres IP całej sieci bez bramy i adresu rozgłoszeniowego (screen). Następnie dodałem reguły odblokowujące po adresach MAC rutery znajdujące się w sieci oraz wybrane komputery (screen 1, screen 2). Da się to w ten sposób skonfigurować systemowym firewallem?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca w ten sposób, ale... wystarczy edytować wyjątek "Udostępnienie plików i drukarek", a w nim wpisać adresy IP komputerów mających dostęp do tej usługi. Kwestia wpisania wybranych komputerów. Nawet XP to potrafi. W zwykłej sieci działa. Schody mogą się zacząć, gdy serwer w sieci lokalnej przydziela IP losowo i/lub zezwala na IP przypisane ręcznie przez użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z aktywacja W7, system oryginalny - kupiony w sklepie (rachunek, zafoliowana kopia, sklep 'sprawdzony'), a juz drugi raz zdarzylo mi sie ze podczas startu systemu wywalilo okienko z informacja - System nie jest oryginalny - i mam dwa przyciski - pobierz oryginalny system/zapytaj pozniej - klikam na pobierz i dostaje info ze aktywacja powiodla sie... - ale to juz sie zdarzylo 2 raz w ciagu tygodnia... WTF?

 

dodam tylko ze sys byl instalowany w listopadzie i do tej pory bylo jak najbardziej ok...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z aktywacja W7, system oryginalny - kupiony w sklepie (rachunek, zafoliowana kopia, sklep 'sprawdzony'), a juz drugi raz zdarzylo mi sie ze podczas startu systemu wywalilo okienko z informacja - System nie jest oryginalny - i mam dwa przyciski - pobierz oryginalny system/zapytaj pozniej - klikam na pobierz i dostaje info ze aktywacja powiodla sie... - ale to juz sie zdarzylo 2 raz w ciagu tygodnia... WTF?

 

dodam tylko ze sys byl instalowany w listopadzie i do tej pory bylo jak najbardziej ok...

Też tak miałem chyba z 3 razy w ciągu tygodnia po kilku miesiącach użytkowania, co ciekawe po trzecim razie już nigdy więcej tego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem, pamietam jak jakiś czas temu kopiowałem profile w XP...

 

Czyli Właściwości systemu -> Zakładka Zaawansowane -> Profile Użytkownika - > Ustawienia

 

Niekatywny jest przycisk "Kopiuj do...".

 

Mam dwa konta typu administrator - jedno wbudowane "Administrator", drugie swoje. Utworzyłem na próbę dwa profile zwykłych użytkowników, lekko je zmodyfikowałem, żeby sprawdzić czy kopiowanie profili rzeczywiście zadziała.

 

Wchodzę na jedno z kont typu administrator i próbuję skopiować profil zwykłego "użytkownia 1" do profilu zwykłego "użytkownika 2". Ale, jak już pisałem - nieaktywny jest button "Kopiuj do...". Nie bardzo wiem dlaczego tak się dzieje. W czasie próby kopiowania żaden z użytkowników nie jest zalogowany.

 

Czy ktoś mógłby pomóc i powiedzieć co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...