Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, przeszukałem ten wątek. Na stronie 14 padło pytanie o problem podobny do mojego. Chodzi o stan uśpienia. Kiedy klikam "Uśpij" na moim lapku albo zamykam pokrywę, to komp przechodzi w stan uśpienia ale zaraz się budzi. Czasem robi to sam, czasem kiedy wypinam zasilanie żeby schować kompa do torby. Wracając do strony 14 tematu, wątpię czy jest kwestia zainstalowania jakiegoś programu. Generalnie na laptopie mam te same programy co na stacjonarce (stacjonarka W7 64, laptop W7 32, od razu mówie że oba legalne ;) ), a wręcz na lapku mam ich mniej. Na laptopie mam: OFfice 2007, Damon Tools,Chrome,Konnekt,Skype,PDFCreator,WinRar,uTorrent - reszta to raczej wersje portable. Strasznie mnie to irytuje, bo nie widze potrzeby zamykania systemu, zwłaszcza ze jak się przemieszczam 5 razy dziennie, to fajnie być gotowym do pracy w 10 sekund. Niestety nie patrzyłem po intalacji, którego programu zaczęły się problemy, bo zainstalowałem je zaraz po postawieniu systemu i dopiero wtedy próbowałem pierwszy raz uśpić.

 

Miał ktoś taki problem? Mister 64, poradziłeś sobie z tym?

Laptop to HP 6530b.

Btw. znowu pochwale 7. Instalacja na lapku maks 20 minut, system gotowy do pracy.... oo tak sobie myślę, że może to przez HP Quick Buttons (sterownik do przycisków dotykowych) wychodzi z uśpienia.

 

UPDATE:

Nie wiem po co ja to tu pisałem ;) przecież jest google... http://support.microsoft.com/kb/976877 - nie wiem czy pomogło wyłączenie hibernacji czy odznaczenie pozwolenia dla myszy na podbudkę, ale jest OK. Nie sprawdzałem ustawień BIOSu, bo nie musiałem.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...odpowiedź imo już padła ;) :

W sumie sie to stalo jak mu usunolem Symanteka z systemu.

Trza by przejrzeć zasady firewalla i ew. wyłączyć go na próbę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwny problem w Win 7 Home Premium, jak oglądam filmy/seriale w xvidzie itp to zdarza się tak że wyłącza mi się dźwięk 5.1 a dokładnie samoistnie zmieniają się kanały w karcie dźwiękowej i np przednie głośniki grają jako tylne, tylne w ogóle nie dają dzwięku i różne takie anomalie.

Zdarzył osię to komuś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy klucz generowałeś teraz czy wcześniej?ja ok pół roku temu, a w tym czasie zmieniłem płytę główną..

Klucz generowałem w momencie ściągania, czyli też gdzieś w maju.

Płyta chyba nie ma nic do rzeczy, bo ja instalowałem tą samą siódemkę z tym samy kluczem najpierw na stacjonarce do testów, a ostatnio na lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam taki problem bo mam internet w iplusie z modemem huawei e156g i laptopa z win 7 home premium 64bit i po prostu system nie wykrywa modemu. tylko widzi go jako nośnik pamięci... oprogramowanie iplusa instaluje się bez problemów. wiecie może jak zainstalować ten modem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdzi do managera urzadzen rozwin kontrolery USB ( szukaj w zasilaniu ) tam powinien byc nieznane urzadzenie i wtedy instalujesz do niego stery...

 

Kiedys tak miałem z modemem usb Orżnac na lini Telekompromitacji polskiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ze znalezieniem sterów też jest problem;/ w menadżerze urządzeń w głównych koncetratorach usb w zasilaniu nie ma żadnego nieznanego urządzenia, tylko jest urządzenie pamięci masowej usb(wykrywa go tylko jako pendraka). Panowie nie macie wiecej pomysłów na to dziadostwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterów 64bit chyba nie ma. Sam kiedyś się rozglądałem za modemem 3G, który by miał takie stery.

Mam pomysł kosztowny (ale nie za bardzo): EDIMAX 3G-6200N. Podpinasz do tego routerka modem przez usb i na zawsze zapominasz o sterownikach. Dodatkowo możesz rozdzielić neta na kilka komputerów. Sam zdecydowałem się na takie rozwiązanie, tyle, ze z routerem Asus WL-500gP. Jednak w Asusie trzeba na własną rękę wgrywać nieoficjalny soft, a EDIMAX działa z modemami 3G (trzeba tylko sprawdzić jakie modele obsługuje) prosto z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli napisałem w złym dziale to proszę o przeniesienie

jak w temacie

Zainstalowałem Windows 7 Professional na w/w laptopie i nie mam dźwięku

Wszystkie urządzenia zostały wykryte podczas instalacji

Przy odtwarzaniu muzyki suwak w Media Player normalnie się przemieszcza, mixer pokazuje poziom głośności, ale dźwięku nie ma

 

post-165319-1264633397_thumb.jpg

 

Na fabrycznie zainstalowanej Viście wszystko było w porządku, podobnie jak na PC-BSD i Ubuntu

Zainstalowałem sterowniki ze strony Acera co spowodowało, że podczas próby odtworzenia muzyki w MP nic się nie działo (uruchamiał się program, ale utwór "stał w miejscu")

Ktoś ma jakieś propozycje co mogę z tym zrobić?

Za pomoc z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klika pytań odnośnie w7:

1. Jak w instalatorze zrobić pełny format dysku? (taki jak XP, który trwał snacznie dłużej niż ten w instalatorze w7)?

2. Co zrobić z tym przyciskiem "Zamknij", żeby normalnie zamykał bez instalowania aktualizacji?

3. Jak wyłączyć autrozmieszczanie i żeby w każdym folderze był taki sam rozmiar ikon ( nie ciągle ta lista... )

4. Coś jest nie tak w IE8 z ActiveX. Miałem problemy z wejściem na stronkę nVidii ze sterownikami i ze sprawdzeniem legalności systemu. Jakoś wogóle nie się automatycznie instalować ten ActiveX. Bawiłem się na różne sposoby w ustawieniach IE - nic.

5. I ostatnie pytanie może troche naiwne... ale czy mój komp będzie 100% kompatybilny z tym systemem(konfig w sigu)? Czy będzie jakiś podzespół którego nie wykorzysta ten system? Np. pod moją płytę nie ma sterów do w7 ale te z visty chodzą... pytanie tylko czy optymalnie.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 2 wylacz automatyczne aktualizacje systemu

ad. 5 stery sa juz w systemie(nie ma potrzeby instalacji tych z VISTY), jak czegos nie ma to sobie dociagnie... (ja nie instalowalem recznie zadnych sterow do plyty glownej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem sterowniki pod winde 7 64bit na stronie play do tego modemu, tylko to mnie i tak nie ratuje bo system nie wykrywa tego urządzenia w ogóle jako modem więc nie można sterów zainstalować. nie wiem, a może pod windows 7 jest jakaś poprawka która wykrywa urządzenia modemowe, tak jak to miało miejsce przy XP (uaa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz stery do tego modemu to go włóz do usb, jak CI go wykryje w Menadżerze Urządzeń jako pena kliknij na nim 2 razy i recznie wskaz mu sterownik (aktualizuj sterownik). Mialem taki sam problem z Orangem i wlasnie to pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz stery do tego modemu to go włóz do usb, jak CI go wykryje w Menadżerze Urządzeń jako pena kliknij na nim 2 razy i recznie wskaz mu sterownik (aktualizuj sterownik). Mialem taki sam problem z Orangem i wlasnie to pomoglo.

 

właśnie tak robiłem jak piszesz i tylko pojawia się komunikat "dla urządzenia jest już zainstalowane najlepsze oprogramowanie sterownika, system windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne"

 

---

 

już uporałem się z dziadostwem, ściągnąłem ze strony plusa najnowszy iPlus manager 2.2, usunąłem wszystkie składniki pozostałych wersji. następnie skanowałem w poszukiwaniu zmian sprzętu kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, wcześniej parę razy odinstalowywałem urządzenie masowe usb, uruchamiałem ponownie i gdzieś dopiero za 5-6razem zaskoczyło i wykryło modem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!!! Uspilem komputer na amen, tzn. kliknelem uspij i od tego czasu komputer na nic nie reaguje, wylaczenie od pradu tez nic nie daje. Nie pojawia sie nawet te pierwsze okienka biosu!!

PS. Sorry za brak polskich liter, ale pisze z komorki.

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przejrzałem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi co do mojego problemu, więc jeżeli coś przegapiłem a znacie temat który mi pomoże, po prostu podajcie link do niego :)

 

Moj problem polega tym iż, posiadam windows 7 64bit lecz niestety nie działa na niej kilka starszych aplikacji z tego też powodu postanowiłem zainstalować mojego poprzedniego windowsa XP proffesional, zainstalowałem go na nowej partycji F. Niestety teraz XP jest moim głownym windowsem i nie mam możliwości "wejścia" do poprzedniego czyli windows 7.

Czy jest możliwość żeby ustawić windows 7 jako windows głowny i zaraz po uruchomieniu PC mieć możliwość wyboru na którym z nich chce pracować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od kilku dni mam taki problem:

 

Zainstalowałem sobie szczęśliwie Windows 7 x64, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, działające sterowniki do wszystkiego znalazłem (jak sie okazało potem - prawie do wszystkiego), zainstalowałem i wszystko wyglądało elegancko do pierwszego restartu kompa. Po ponownym uruchomieniu następnego dnia rano zauważyłem, że nie działa Aero (nie ma przezroczystości). Próbowałem ustawić w kompozycjach, ale nie było takiej możliwości, bo jak podpowiadał Windows -> moja karta graficzna nie obsługuje takich 'skomplikowanych' rzeczy.. (Mam Radka HD3870X2). Postanowiłem przeinstalować stery od grafy i już w czasie instalacji załączyła się przezroczystość pasków i teraz windows nie miał zastrzeżeń co do nieobsługiwania efektów Aero. Zrestartowałem kompa i było znowu to samo -> Aero is gone.. Pomogła znowu instalacja sterowników i w czasie instalacji Aero się włączyło..

Gdyby to był jedyny problem zaczekałbym, aż może windows update to rozwiąże, ale niestety okazało się również, że bez ponownej instalacji sterowników, po włączeniu komputera nie działa mi Counter Strike Source. Nie wyskakuje żaden komunikat, po prostu nie uruchamia się gra i nic się nie dzieje. Jak zainstaluje sterowniki to włącza się Aero i od razu CSS też działa..

Innych gier nie mam więc nie przetestuję, jeśli ktoś spotkał się z takim problemem proszę o pomoc.. Na razie pozostaje mi codzienne instalowanie Catalystów (rzygam już tym managerem instalacji..)

 

Z góry dzięki,

TK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win7 ma błąd z odświeżaniem 59Hz zamiast 60 - zaokrągla jakoś w dół....

CS nie działa przy 59Hz, musisz wymusić pełne 60Hz.

Poszukaj w necie Win7 60Hz bug, na Nvidii wystarczy dodać custom resolution, na Ati nie wiem...

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zdalnym pulpitem. Komputer stacjonarny (windows 7 HP x64 oem) i laptop toshiba u500 (windows 7 HP x64 oem) W stacjonarce (to z nim chce sie łączyć), w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\System\ustawienie zdalne\pulpit zdalny ustawiałem opcje "zezwalaj na połączenie z komputerów z dowolną wersją pulpitu zdalnego. Ustawiłem regułe w windosowskim firewallu. Komputer stacjonarny połączony z routerem przez kabel sieciowy a laptop łącze przez WIFI. Problem polega na tym ze próbuje sie łączyć ale po paru sekundach wyswietla komunikat > "pulpit zdalny nie moze sie połaczyc z komputerem zdalnym z jednego z następujących powodów: 1.dostep zdalny do serwera jest wyłączony, 2. komputer zdalny jest wyłączony, 3.komputer zdalny nie jest dostepny w sieci. Oczywiscie zadna z tych przyczyn mi nie pasuje. Czy ma ktos doświadczenie z pulpitem zdalnym w W7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win7 ma błąd z odświeżaniem 59Hz zamiast 60 - zaokrągla jakoś w dół....

CS nie działa przy 59Hz, musisz wymusić pełne 60Hz.

Poszukaj w necie Win7 60Hz bug, na Nvidii wystarczy dodać custom resolution, na Ati nie wiem...

No ale po przeinstalowaniu sterowników wszystko działa, zarówno css jak i Aero więc problem chyba nie leży w tych 59Hz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem mam windowsa 7 prof. 64 bit od polowy grudnia.

Ostatnio mam duzy problem komputer sie resetuje wywala bluescreen po restarcie nie chce sie zaladowac tylko to chodzi do wczytywania urzadzen i stop. jak go wylacze recznie i wlacze wszystko jest dobrze. po zaladowaniu windowsa wyswietla sie taki komunikat bledu:

 

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

 

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 34

BCP1: 0000000000050830

BCP2: FFFFF880031BE818

BCP3: FFFFF880031BE070

BCP4: FFFFF80002AEACED

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

 

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\012810-18314-01.dmp

C:\Users\Kamil\AppData\Local\Temp\WER-22822-0.sysdata.xml

 

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104...mp;clcid=0x0415

 

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

czym to jest spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na laptopie 7-ke (próbowałem 32/64 bit) i nie wiem dlaczego, ale po instalacji i restarcie nie mam napędu dvd. W menadżerze urządzeń nie ma konfliktów. Dziwne jest to, że pod xp/vistą wszystko jest oki, czyli napęd dvd jest widziany.

Z czym może być problem, ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

P.S.

Napęd Samsung SN-S082H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuck!! faktycznie. Czy pozostaje mi w takim razie RealVNC?

Używałem z powodzeniem na 7 x64 UltraVNC i Teamviewer. LogMeIn też zapewne działa. Z tym, że UltraVNC się rozłącza przy zablokowaniu pulpitu przez UAC - chyba, że zostało to naprawione w jakiejś nowej wersji. Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...