Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

@ Mastha212 Defraggler tez moim zdaniem można pominąć.

Ok, Defraggler wykreslony. Tutaj od razu spytam, czy defragmentacja rejestru tak samo nie sluzy dyskom SSD jak defragmentacja dysku? Poza tym wywalam tez Picase, postawie na Windows Live Photo Gallery (jedyne czego brakowalo mi to opcji uploadu do Picasa Web Album, ale juz znalazlem wtyczke do WLPG wiec luz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windows 7 x64 i mam problem z kaspersky'm, ciagle wyskakuje ze jest niezgodny sterownik, zaktualizowalem antywirusa jednak problem nadal istnieje, dodam ze niedziala "ochrona plikow i pamieci" i "ochrona proaktywna". Mial ktos taki problem i jak go rozwiazal?

 

i jeszcze jedno, nigdzie nie znalazlem wersji x64 kasperskiego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj od razu spytam, czy defragmentacja rejestru tak samo nie sluzy dyskom SSD jak defragmentacja dysku?

Defragmentacja rejestru z defragmentacja dysku wspólną ma tylko nazwę. W zasadzie dyskom SSD nie słuzy jakikolwiek zapis na nich więc na Twoje pytanie mozna odpowiedziec twierdząco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest obecnie najlepsza ,i w pełni kompatybilna wersja anytwirusa pod win7. Bo kończy mi się licencja noda i zastanawiam się czy zmienić czy ją przedłużyć ,czy zmienić na inny. Używam do tej pory nod + comodo

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windows 7 x64 i mam problem z kaspersky'm, ciagle wyskakuje ze jest niezgodny sterownik, zaktualizowalem antywirusa jednak problem nadal istnieje, dodam ze niedziala "ochrona plikow i pamieci" i "ochrona proaktywna". Mial ktos taki problem i jak go rozwiazal?

 

i jeszcze jedno, nigdzie nie znalazlem wersji x64 kasperskiego :/

Ale po co Ci x64? Na stronie jest napisane, że są zgodne z 7:

3401484[/snapback]

Panowie jaka jest obecnie najlepsza ,i w pełni kompatybilna wersja anytwirusa pod win7. Bo kończy mi się licencja noda i zastanawiam się czy zmienić czy ją przedłużyć ,czy zmienić na inny. Używam do tej pory nod + comodo

Jest kilka darmowych, które można sprawdzić pod W7 bez problemu. Generalnie większość powinna spokojnie działać, a jeśli nie działa, to na dniach zacznie.

Natomiast co do wyboru najlepszego, to takich tematów było tysiące i każdy swoje chwali.

 

Ja nadal upieram się przy Avira - nie ma 20 tysięcy procesów, nie zjada 500 MB RAM, nie spowalnia kompa, nie zatruwa życia, aktualizuje się sama, jest darmowa i działa pod każdą wersją 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki problem ze jak wchodze do jakiejs gry 3d, gram w nia to podczas tego procesu internet mi sie wylacza, minimalizuje gre i widze czerwony x na ikonce od polaczenia, na chwile sie wlacza a znow jest czerwony x, dopiero rozwiaz prblemy z siecia pomaga. spotkal sie ktos z czyms takim? win 7 x64 HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... a widziałeś kiedyś 64-bitowego wirusa? ;]

 

Poza tym pytanie było o samego Kasperskiego. Nie widziałem jeszcze rozróżnienia większości aplikacji na wersje 32bit i 64bit - są to wyjątki. Przypominam przy tym, że W7 nie jest pierwszym systemem 64 bit, lecz trzecim (sic!) z rodziny Windows.

Poza tym na stronie Kasperskiego jest specjalny link i strona, które krzyczą o zgodności z W7. Więc szukanie "Kasperskiego x64" to szukanie czegoś, co nie istniej - bo jest integralną częścią pakietu Kasperskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żart? Programy 32-bit nie mają dostępu/nie widzą części plików systemu x64. Tu masz porównanie Total Commander 32bit i SpeedCommander 64bit

To ma być zart?

 

To co widzisz w oknie tcmd to nie C:\Windows\System32\oobe tylko C:\Windows\SysWOW64\oobe

 

Programy 32 bitowe widzą wszystkie pliki tyle ze katalog system32 ma dla 32 bitowych programów automatycznego redirecta na SysWOW64. Wystarczy zeby 32 bitowy program wywoąłał jedną funkcje z kernel32 i przekierowania nie ma. jak autor programu chce zeby program widział wszystko to nei ma z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to tylko przekierowanie folderów. TC x86 zobaczy wszystkie pliki na dysku.

 

Co do antywirusa, to ja polecę... Microsoft Security Essentials. Zajmuje mało RAMu, kompa obciąża w tak małym stopniu, że się tego nie odczuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest obecnie najlepsza ,i w pełni kompatybilna wersja anytwirusa pod win7. Bo kończy mi się licencja noda i zastanawiam się czy zmienić czy ją przedłużyć ,czy zmienić na inny. Używam do tej pory nod + comodo

AVG 9. Używam tego programu już od dłuższego czasu i jeszcze mnie nie zawiódł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, żeby w okienku dodaj usuń składniki systemu windows pojawiły się do wyboru skłądniki? Narazie mam tam puste okienko.

Niczego sie nie włącza i powinno byc tam "z automatu". U ciebie coś nie gra, ja nie bardzo wiem co. Może jakieś uszkodzenie klucza rejestru.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo info na temat win7, tutoriale, porady itp

http://www.sevenforums.com/

http://xdark.byethost10.com/ (wymagana rejestracja, ale bez aktywacji @)

 

fajny bajer w 7 - zmieniająca się tapeta co określony czas (heh, kto by pomyślał...)

http://xdark.byethost10.com/viewtopic.php?f=99&t=1685

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest obecnie najlepsza ,i w pełni kompatybilna wersja anytwirusa pod win7. Bo kończy mi się licencja noda i zastanawiam się czy zmienić czy ją przedłużyć ,czy zmienić na inny. Używam do tej pory nod + comodo

Sophos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wordpad to jeden z lepszych edytorów teksty na rynku. Oczywiście nie nadaje się do pisania rzeczy takich jak książki czy prace naukowe, ale do tego jest latex.

Tam gdzie jest konkurencja, tam MS działa dobrze. Podobnie jest było z XP i jest z 7 - zabierają im rynek, to muszą reagować.

 

Do wyplania jest Ashampoo Burning Studio, chyba jest wersja freeware okrojona jakaś.

Do ładowania ISO, itp z dysku Virtual Clone Dribe - z darma, działa wyśmienicie na 7. Deamon'a ( przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem, to było jeszcze przed premierą) nie da się uruchomić.

 

Sterowników do 7 praktycznie nie trzeba szukać. Instalowałem już na 4 kompach i jedynie raz potrzebowałem dograć sterownik do kamerki. 7 jest pod tym względem idealna.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowników do 7 praktycznie nie trzeba szukać. Instalowałem już na 4 kompach i jedynie raz potrzebowałem dograć sterownik do kamerki. 7 jest pod tym względem idealna.

Ale mowisz ogolnie czy np o wersji 32bit? Ja jakos nigdy nie mialem zaufania do tych automatycznych wyszukiwan, sam wolalem znalesc i recznie zainstalowac kazdy element. Ale moze faktycznie w Win7 jest to dobrze zrobione, nie wiem przekonam sie, ale na wszelki wypadek wszystkie stery juz mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do lapka (Dell S1555) W7 x64 załadował sam wszystkie stery. Nawet do kamerki. Jedynie musiałem doinstalować soft do klawiszy multimedialnych. Tzn. i tak działały, tyle, że nie było OSD.

 

Na piecu to samo, chociaz tu bardziej oczywiste, bo wszystko standard.

Ten nowy WordPad jest całkiem, całkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Deamon'a ( przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem, to było jeszcze przed premierą) nie da się uruchomić.

Raczej przed RC, działa dobrze od dawna nawet kiedy wyszła wersja nie w pełni kompatybilna i tak działała. A od ponad tygodnia jest 100% zgodna o czym pisaliśmy niedawno.

 

@gronio89 - poszukaj innych sterowników do sieci. Podejrzewam że tu jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie posiada problemu z siecia?bo u mnie jest to bardzo uciazliwe. co chwile sam net sie wylacza...

Napisz dokładnie, jaka karta, jaka siec, jaki router/modem (czy co tam masz). Obstawiam winę sterowników lub samego sprzętu. Ewentualnie robactwo.

 

Deamon'a ( przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem, to było jeszcze przed premierą) nie da się uruchomić.

Słabo sprawdzałeś. Już za czasów RC pojawiła się wersja, która działa bezproblemowo na W7. Pobierz najnowszą wersję i powinna działać bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy instalowałem na x64 , jeden raz na x86 - za każdym razem system instalował się 20-30 minut, po czym wstał i był kompletny jeśli chodzi o drivery (raz brakło sterownika do kamerki internetowej IM Creative Live Vista - ale sterownik do Visty dał rade).

 

Jeden raz z tych 3 na x64 to był laptop, reszta stacjonarki. W moim kompie to mi nawet sam znalazł sterownik do karty sieciowej wifi na USB jakieś maks starej, do której na XPka chyba kilka godzin probowałem znaleźć, instalowałem z 5 wersji nie chciało działać, a tu proszę - działa samo. Naprawdę byłem mile zaskoczony. W7 nawet nie pyta o wyszukiwanie sterów masTHa212, po prostu system Ci wstaje gotowy do pracy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problemik.

 

Po instalacji siódemki nie było tego problemu, pojawił się on kilka "zamknięć" później. Mianowicie wiesza mi się sys na planszy zamykającej. Kursor jest animowany, wyłącza dyski ale kompa nie wyłącza. Wertowałem ustawienia zasilania, upgrade biosu też poszedł i dalej to samo. W podglądzie zdarzeń wali mi błędem na usłudze sptd... Co zabawne, po twardym wyłączeniu system nie zapamiętuje zmian (np. usunięcie z msconfig uruchamianych aplikacji). To samo się dzieje przy wyborze "uruchom ponownie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...